Yeni ciceklenmis bitkiye gubre icin ne onerirsiniz

Buna çok güzel kompost çayı yapabilirsin harika olur. Solucan gübresi, yarasa gübresi "yoksa yanmış a kalite keçi gübresi" ve odun külü.
Bunları güzel bir şekilde suda hava taşı ile en az yarım gün çözüp ph ı ayarlı şekilde verirsen, tadından yenmez :)
Örneğini bırakıyorum buraya,

Kullandığın su mutlaka içme suyu olsun
Sen bilgili bir abiye benziyorsun bana tamamen doğal, sadece çiçeklenme dönemi için maximum verim alabileceğim bir gübre reçetesi yazar mısın rica etsem?

Sonne

Kıdemli Üye
Sen bilgili bir abiye benziyorsun bana tamamen doğal, sadece çiçeklenme dönemi için maximum verim alabileceğim bir gübre reçetesi yazar mısın rica etsem?
Hocam selamlar,
Herkes yardımcı olmak için çabalamış. Bende bikaç fikir verim aklına yatanla devam et. Kankacım öncelikle bitkin hayırlı olsun. Ne verirsen ver çok bişey bekleme sonuçta çok sağlıklı büyümemiş. Bu bitki için yapabileceğin en güzel şey git sera dan 20.20.20 sıvı gübreler var litrelik 100 lira max. Al bi tane. Arkasında yazan lt başı miktarın yarısı olacak şekilde ver. Bir dolu bir boş su ver. Gübreyi fazla vermeye kalkma çiçeğin küçük akşam verirsen sabah dalında yanmış bulursun şakası olmaz. Şimdi sana npk gübre al desek yada yarasa gübresi ve potasyum nitrat gibi söylemlere girmeye gerek yok. Zaten kendi halinde büyümesini sağlamışsın ne verirse demişsin. Şimdi gözüne güzel gözüktükce fazlasını isticeksin. Bu bitkine dediğim gibi yap ileri de daha iyisini yapmak istediğinde fide halinden itibaren iyi beslenecek bi bitki için gerekli olanları yine birlikte konuşuruz. Şimdiden afiyet olsun kanka. Tekrar hatırlatıyorum asla gübreyi çok verme bitkin ufak kaldıramaz.

Hocam selamlar,
Herkes yardımcı olmak için çabalamış. Bende bikaç fikir verim aklına yatanla devam et. Kankacım öncelikle bitkin hayırlı olsun. Ne verirsen ver çok bişey bekleme sonuçta çok sağlıklı büyümemiş. Bu bitki için yapabileceğin en güzel şey git sera dan 20.20.20 sıvı gübreler var litrelik 100 lira max. Al bi tane. Arkasında yazan lt başı miktarın yarısı olacak şekilde ver. Bir dolu bir boş su ver. Gübreyi fazla vermeye kalkma çiçeğin küçük akşam verirsen sabah dalında yanmış bulursun şakası olmaz. Şimdi sana npk gübre al desek yada yarasa gübresi ve potasyum nitrat gibi söylemlere girmeye gerek yok. Zaten kendi halinde büyümesini sağlamışsın ne verirse demişsin. Şimdi gözüne güzel gözüktükce fazlasını isticeksin. Bu bitkine dediğim gibi yap ileri de daha iyisini yapmak istediğinde fide halinden itibaren iyi beslenecek bi bitki için gerekli olanları yine birlikte konuşuruz. Şimdiden afiyet olsun kanka. Tekrar hatırlatıyorum asla gübreyi çok verme bitkin ufak kaldıramaz.
Knkam konu sahibi ben değilim ben sadece meraktan soru sormuştum. Sağ ol yinede.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Turco:
    ****** ****** hahahaha **
  • higthead higthead:
  • T Turco:
  • higthead higthead:
    ** ***** ******* * ***** ***** ****** ***** *** ***** ****** ******* ******* ******** *** ***** *****
  • higthead higthead:
  • T Turco:
    ******** ***** ********* * ***** ****** hahahaha ***** *
  • T Turco:
    *** ******* ***** hahahaha *** ***** **** **
  • higthead higthead:
  • T Turco:
    ***** ****** ******* ***** * ** ******* ***** ***** ***** * * ** **** *** ******
  • T Turco:
    ******** hahahaha**** *** ** **** *** ******** ********
  • higthead higthead:
    ****** ******** ****** ****** *** **** ****** ******* *** **** *** *** **** *** **********
  • T Turco:
  • higthead higthead:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ***** ****** **** ***** ****** ********* ** *** *** ** **** hahahaha**
  • higthead higthead:
    ****** ****** hahahaha* ****** ****** ***** *** ****** ***** ****** ******** ***** **** **** hahahaha
  • higthead higthead:
    ****** ******** **** ***** ***** ** ******** *** ***** hahahaha **** ** ********* *** hahahaha ****** ********
  • T Turco:
    **** ****** ******* hahahaha* ******** *
  • T Turco:
    ****** **** ******** hahahaha* ******** **** ***** ***** ** ******** *** ***** hahahaha **** ** ********* *** hahahaha ****** ********
  • higthead higthead:
    ******** ******* ****** ******* ******** ********* ***** ********* hahahaha* ******* ******** ********* **** **** **** ********* ****** **** **
  • T Turco:
    ***** * ***** ***** hahahaha
  • higthead higthead:
    hahahaha*** ***** *** ***** ***** ********** **** ******** ******
  • T Turco:
    ** ***** ** **** ******* ** **** ******** *** **** hahahaha
  • T Turco:
    hahahaha
  • Mordecai Mordecai:
    Mordecai Mordecai: ***** *** ****