Yeni fideye direkt güneş ışığı?

Probis

Üye
Arkadaşlar selam fideler 2-3 cm oldu sayılır.Balkonda 11-12 saat direkt güneş ışığı gören alana almalı mıyım sizce? Yoksa sadece ışık alan ama direkt güneş ışığı almayan yerde daha bekletmeli miyim?
Not: Ülkemizin güneyi ve turizm şehri
Sponsor tohum super lemon haze auto

istr

Ordinaryüs
Güzelim akdenizimin ışığı iyi gelir kanka, direkt güneşe bırakabilirsin, Bide kafasına petten sera yaparsın mutlu mutlu takılır kanka

Probis

Üye
Güzelim akdenizimin ışığı iyi gelir kanka, direkt güneşe bırakabilirsin, Bide kafasına petten sera yaparsın mutlu mutlu takılır kanka
Saolasın güneş yanığı ile ilgi bi kaç foto gördüp başkaları da direkt güneşte tutmayın diyince bi kararsız kaldım açıkçası herkes farklı şeyler söylüyor

istr

Ordinaryüs
Saolasın güneş yanığı ile ilgi bi kaç foto gördüp başkaları da direkt güneşte tutmayın diyince bi kararsız kaldım açıkçası herkes farklı şeyler söylüyor
Güneş berekettir kanka, çok erken aşamada bitkiye şeffaf pet sera yapman durumunda mercekleyip çok ciddi olmasada zarar verebilir, ben ışık geçirgenliği daha düşük bir pet ile sera tercih ederdim. ilk 15 gün bi hafif filmli cam arkası da yapabilirsin (ısıyı biraz düşürmesi adına), ama yapamazsan da atlatır bi şekilde, (saksısının güzel olduğunu ve mevsim ilerledikçe aldığı güneş miktarının artacağını düşünerek konuşuyorum) güneş sonuçta. Yine de verim istiyorum diyosan ilk 15 gün daha soft güneş iyi olur kanka doğru söylüyolar.

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A active661:
    ******* hahahaha***** **** hahahaha** * ******* ***** ********* ********* **** ****** **********
  • A active661:
    hahahaha* *** ***** ******** ***** ** ******* ****** ******* *** ******** ********* **** ******* ******** ** ***
  • A active661:
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** ********* ****** *** ***** hahahaha
  • A active661:
    **** hahahaha******** ****** ********** **** hahahaha ******** *
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** **** **** ******* hahahaha **** ****** **** **** hahahaha* *******
  • A active661:
    ** ** ********* *** hahahaha* **** *** hahahaha***
  • A active661:
    ***** **** hahahaha********* ********** ** ******
  • istr istr:
    +1
  • istr istr:
  • VendettaX VendettaX:
  • G ghostt7:
    ****** ** ******* ******** ***** ***** *** ***** ********* **
  • G ghostt7:
    ******* ********* ********** **
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    ******* **** ******** ********* ********** ****** ***** ******** ******** ******* ***** hahahaha ******* * ********* ***
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
    hahahahahahahaha
  • S SuperKafa:
  • S SuperKafa:
    ********* * **** ** *** ******* hahahaha* ******** ******* ********* ****
  • G ghostt7:
    ****** ******* ******** hahahaha *** ***** ********* ** * ******* ****** ***** ** *
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********** **** ********** ***** hahahaha*
  • G ghostt7:
    hahahaha ******* *** ***** ******* ******* ********** ***** ***** ***** ****** hahahaha** ******* **
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    hahahaha ** **** *** hahahaha ********* ********** ***** hahahaha**
  • G ghostt7:
    G ghostt7: ***** ******** ******** ****** ***** ***** ******* ** ****