yeni led sistemim ve kızlarım

darkshadow

Yeni üye
merhaba kankalar çinden sipariş ettiğim ledlerim geldi tanesi 7tl 50w led işlemci fanı ile soğutma sistemi termal macun test amaçlı birini gün ışığı birini full spectrum aldım 2sinin toplam maliyeti adaptör,işlemci fanı,termal macun,led ışıklar 40 tl bence çok verimli herkeze tavsiye ederim.
https://hizliresim.com/nOG2bB
https://hizliresim.com/lOz9Qg
https://hizliresim.com/oOz9dR
çiçeklenme odam 5. haftasında 11 tane çiçeğim var 36w x 6 adet floresanla besleniyorlar.
https://hizliresim.com/MdlW2k

https://hizliresim.com/qG2RpB
https://hizliresim.com/gOLypZ
sömeklenme odama gelirsek 6 tane çiçeğim var boyları fazla uzun değil 40-50cm civarı işler güçler yoğun olduğu için pek ilgilenemedim 350watt tasarruflu ampülle besleniyor tabi bu ledlerden bi 10 tane daha sipariş edip sistemi dahada ilerletmeyi düşünüyorum.esrarınız bol olsun kankalar.
https://hizliresim.com/Z91Jak
https://hizliresim.com/BL941D
https://hizliresim.com/2JQ5RN

HowHigh

Yeni üye
Kanka on numara grow olmuş. Yeni bitkiler çok sağlıklı görünüyor. Işığı birazdaha yükseltebilirsin. Çiçeklenmedeki bitkilerde gün ışığı rengi yani sarı renk tasarruflu ampul var dimi?
Şimdiden hasatin ve dumanın bol olsun kanka ;)

yesil_asigi

Yeni üye
Hasadın bol olsun şimdiden daha önce hps veya farklı bi ışık ile hasat yaptıysan bu hasat ile aradaki farkı yazarmısın buraya?

darkshadow

Yeni üye
Cvp: yeni led sistemim ve kızlarım

King' Alıntı:
Maşşallah kanka çok güzel görünüyorlar,hasatın bol olsun :)

Eyvallah kanka ?

HowHigh' Alıntı:
Kanka on numara grow olmuş. Yeni bitkiler çok sağlıklı görünüyor. Işığı birazdaha yükseltebilirsin. Çiçeklenmedeki bitkilerde gün ışığı rengi yani sarı renk tasarruflu ampul var dimi?
Şimdiden hasatin ve dumanın bol olsun kanka ;)
Tsk ederm kardesim ufak tefek eksiklerim var tabiki zamanla tamamlamaya calisicam. Ciceklenme odamda 6x36w beyaz floresan var someklenme odamda 12×30w gün isigi tasarruflu ampul var.

yesil_asigi' Alıntı:
Hasadın bol olsun şimdiden daha önce hps veya farklı bi ışık ile hasat yaptıysan bu hasat ile aradaki farkı yazarmısın buraya?
Yaklasik 3 yildir aynı isiklarla yetistirmekteyim kardesim hps bnde cok almak istedim fakat arastirmalarim sonucu isi problemini cozemeyecegimi düşündüğüm icin vazgectim. Aldığım hasatlar bugune kdr hep mutlu etti beni simdide led sistemine gecmek istyrm 2 tane ledi deneme amacli aldim cok memnun kaldm tanesi 50w 6 tane daha alip 400w led ile besliycem someklenme odami sonuclarini sizinle paylasirim.

güzel gözüküyorlar kanka hasadın bol olsun. genetikler ne? dediğin gibi ışık olayını geciktirme bir 10 tane daha çak. yoksa söemekler biraz ufak kalıyor. bir de bit pazarından vs. bir kutu alıp tüm ledleri aynı kutu içerisine dizersen daha hoş gözüküyor.

darkshadow

Yeni üye

Simón Bolivar' Alıntı:
güzel gözüküyorlar kanka hasadın bol olsun. genetikler ne? dediğin gibi ışık olayını geciktirme bir 10 tane daha çak. yoksa söemekler biraz ufak kalıyor. bir de bit pazarından vs. bir kutu alıp tüm ledleri aynı kutu içerisine dizersen daha hoş gözüküyor.

Eyvallah kardesim bugüne kdr hic genetik büyütmedim yillardir biriktirdigim guzel sigara tohumlari var farkli farkli onlari ekip buyutuyorum isik sisteminede gelince senin dedigin gibi bi sistem var aklimda 2 aya hazir olur.

reaL

Üye
eline sağlık kanka sonra LED'lerin performansını paylaşırsan sevinirim cob led'leri herkes merak ediyor.

WhitWidow

Moderator

Knka merhaba öncelikle umarım güzel bir grow olur bende senin aldığın ledlerden aldım 220 ile çalışıyormuş bu ledleri fişe taktımmı çalışıyor ama çok cabuk ve acayip çok ısınıyor bunları soğutmak için bilgisayar işlemci demiri ile fan aldım taktım ama gene ısınıyor bunlari nasıl soğuturuz veyatta sen nasıl soğutuyorsun bilgilendirirsen çok sevinkrim Şimdiden Teşekkürler Başarılar

AkatriaL

Yeni üye
ben full spekturum ledlerin 600 watlığı yaptım gayet memnunum bencede herkez artık lede geçmelii ::) ayrıca büyüme için 3000k 4500k 4000k ve 6500k gerekirse bide 8000k lık 1500what sistem kurucam kurdummu atarım hem acayip tasarruflu oluyor hem lümen felaket bişey oluyor ,

zaza

Yeni üye
kanka oda sıcaklıkların kaç derece.  toprak ve gübreden biraz bahsedesen sevinirim:) hasatınbol olsun

mehmet2929

Yeni üye
slm kanka ciceklerden anlasildigi kadariyla tecrube baya var tebrikler merak ettigim konu toprak gubre oda sicakligi ve sonunda hasat zamani bitki basi kac gr aliyosun paylasirsan sevinirim dumanin bol olsun

darkshadow

Yeni üye

reaL' Alıntı:
eline sağlık kanka sonra LED'lerin performansını paylaşırsan sevinirim cob led'leri herkes merak ediyor.

eyw kanka şimdilik test amaçlı 2 tane aldım ve çok memnun kaldım tekrardan 4 tane daha sipariş verdim yaklaşık 2 aya gelir tamamladığımda paylaşıcam

darkshadow

Yeni üye

WhitWidow' Alıntı:
Knka merhaba öncelikle umarım güzel bir grow olur bende senin aldığın ledlerden aldım 220 ile çalışıyormuş bu ledleri fişe taktımmı çalışıyor ama çok cabuk ve acayip çok ısınıyor bunları soğutmak için bilgisayar işlemci demiri ile fan aldım taktım ama gene ısınıyor bunlari nasıl soğuturuz veyatta sen nasıl soğutuyorsun bilgilendirirsen çok sevinkrim Şimdiden Teşekkürler Başarılar
evet kardeşim 220v fişe takarak direk çalışıyor fansız 20 -30 saniye sonra dumanlar çıkıyor yanacak duruma geliyor soğutmak için 0.5 amper işlemci fanı gerekiyor ve led ile fan arasına termal macun sürerek ısıyı düşürebilirsin 2 gün boyunca kapatmadan gözlemledim ısı problemi yok.

AkatriaL' Alıntı:
ben full spekturum ledlerin 600 watlığı yaptım gayet memnunum bencede herkez artık lede geçmelii ::) ayrıca büyüme için 3000k 4500k 4000k ve 6500k gerekirse bide 8000k lık 1500what sistem kurucam kurdummu atarım hem acayip tasarruflu oluyor hem lümen felaket bişey oluyor ,

aynen kardeşim bende bugüne kdr hep tasarruflu ampulle büyüttüm çiçeklerimi fakat ledi denedim gördüm ilk olarak bnde 6x50w yani 300w deniycem eğerkli yeterli kalmazsa sistemi dahada büyütmeyi düşünüyorum.

zaza' Alıntı:
kanka oda sıcaklıkların kaç derece.  toprak ve gübreden biraz bahsedesen sevinirim:) hasatınbol olsun

oda sıcaklığım 25-30* arası toprak olarak %30 perlit torf kullanıyorum. gübre olarakta general hydroponics seti calmag kullanıyorum.

mehmet2929' Alıntı:
slm kanka ciceklerden anlasildigi kadariyla tecrube baya var tebrikler merak ettigim konu toprak gubre oda sicakligi ve sonunda hasat zamani bitki basi kac gr aliyosun paylasirsan sevinirim dumanin bol olsun

a.s kanka yaklaşık 3 senedir bi fiil büyütüyorum tohumsuz kardeşimin sayesinde tecrübe edindik. toprak olarak %30perlit torf gübre olarak general hydroponics seti calmag kullanıyorum oda sıcaklığım 25-30* civarı bugüne kdr aldığım hasatları hiç tartmadım ama ağaç başı ortalama 50-60gram alıyorum.

Loser

Yeni üye
Aga fatura çok gelmiyor mu ?  Forumda en çok sormak istediğim soru herkes deli gibi led döşüyo 400watt hps ler havada uçuşuyo da faturaya ne yansıyor?

:::HEISENBERG::

Yeni üye
Kankacım öncelikle tebrikler, Herşey yolunda gözüküyor. Senden ricam zahmet olmayacaksa led'in linkini atabilir misin ? 
Mağlum 100 çeşit led var  aliexpress yada amozonda kiii şuana kadar yalnızca senden olumlu yorum duyduk , diğer kişiler ya bozuk gönderildi ya dolandırıldım gönderim olmadı  yada dandik led yolladılar diyorlardı. Olası bi karışıklılık ihtimaline karşılık linki atabilirsen bende  bi led sistemi oluşturmayı düşünüyorum. Şimdiden teşekkür ettim, Hasadın bol olsun.. 

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • G Groww1010:
  • G Groww1010:
  • G Groww1010:
    hahahaha* ******* hahahaha ****** **********
  • Night owl Night owl:
    ******* **** ******* **** ********** ****** ****** *** ****** ********* ***** ****** ** ********* hahahaha** ****** hahahaha ****** *** ********* *** ********
  • Night owl Night owl:
    ** * ***** **** ***** hahahaha hahahaha* ******* hahahaha ****** **********
  • G Groww1010:
  • G Groww1010:
    ***** ****** hahahaha*** ** ***** ****
  • G Groww1010:
    ***** hahahaha ** ** hahahaha****** ** ***** ***
  • G Groww1010:
    * **** hahahaha ***** *******
  • Night owl Night owl:
    ******** ****** hahahaha** ***** ******* *****
  • Night owl Night owl:
    ***** hahahaha* ** *** **** ****** hahahaha******
  • G Groww1010:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ******** **** * ***** ***** ** ******* *** ***** ****** **** ***** ******* ****** ****** *****
  • G Groww1010:
    ***** ** hahahaha****** ***
  • G Groww1010:
    +1
  • Night owl Night owl:
  • G Groww1010:
    ********* ***** ********** ***** ******** ****** ***** ******* ********* ** *******
  • Lew4nd0w5k1 Lew4nd0w5k1:
    * ******** ********* ********* ****** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    *** * ******** ********* ********* ****** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ** *** **** **** * ***** **** * ******** ********* ********* ****** hahahaha**
    Night owl Night owl: ** *** **** **** * ***** **** * ******** ********* ********* ****** hahahaha**