Yeni yaprak uclarında kahverengileşme

Amokachi

Yeni üye
Kankalar 22 günlük photo bitkilerim de en alttan yeni çıkan yaprakların uç ve kenar kısımlarında inceden kahverengileşme var kuruma yanık gibi, birde en alttaki fan yaprakları toprağın üstüne bıraktılar kendilerini .
 Durum hakkında bilgi vereyim 20 ve 26 litrelik saksılardalar lightmix toprak vermikülit ve perlit karışımı  , 2000w Led 60-65cm civarında duruyor, gübre sadece 1 kez verildi bioheaven 2ml 1,5litreye , nem 65-70 civarında ısı 22-26 derece arası sebep ne olabilir acaba ışıklar kapalı olduğu için fotoğraf atamadım şuan isterseniz yarın çeker koyarım

Amokachi

Yeni üye
En alttaki fan yapraklarında da aynı sorun baş göstermeye başladı , sorunun ne olduğunu bilen varsa yardım bekliyorum kankalar

Amokachi

Yeni üye
Şimdi de bir bitkinin en üst yapraklarında delikler var chatten de cevap arıyorum lütfen anlayan sorunu bilen biri görürse bir yorum yapsın da çözümü varsa uygulayayım.
https://ibb.co/s9PTMQH
https://ibb.co/qr9z2F4

300w + led sistemleri için minumum mesafe 75 cm diyor uzmanlar. Led bitkini yakıyır gibi görünüyor.

Amokachi

Yeni üye
Sanırım sorunu anladım birbirine değen yapraklarda ıslaklık oluyor led 60-65 cm mesafede ama bu ıslaklık yüzünden yakmış olabilir umarım sorun büyümez

Su yanığı. Sularken yapraklara değdirme dostum. Ve ışık açıkken sulama yapma. Fazla nemde terleme yapar. Ayrıca led ile bitki arasındaki mesafe 70cm nin altına düşmesin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • New Rookie New Rookie:
    ** ***** ******* hahahaha****
  • New Rookie New Rookie:
    ******* ******* hahahaha********** ***** ******** *** ****** hahahaha **** ******** **** ******* ****** ******
  • muadip muadip:
  • kkush kkush:
  • New Rookie New Rookie:
    ** ********** **** ****** ***** ****** *** ** ****** ******** ********* ********* ***** ******* ******* ****** hahahaha
  • kkush kkush:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha******
  • kkush kkush:
    ******** ******** hahahaha*
  • New Rookie New Rookie:
  • kkush kkush:
    ** *** ** ** hahahaha*****
  • New Rookie New Rookie:
    ********* *** ********* **** ******** ******* ***** **** ***** ****** *******
  • kkush kkush:
    *** ******** **** hahahaha*
  • New Rookie New Rookie:
    ******* ** ***** ********** ***** hahahaha*** ***** hahahaha ***** **** ***
  • New Rookie New Rookie:
    ****** hahahaha hahahaha
  • New Rookie New Rookie:
  • kkush kkush:
    * **
  • New Rookie New Rookie:
    **** ** ***** ******* * ******** ****** ****** ***** **
  • kkush kkush:
  • New Rookie New Rookie:
    ****** ***** *** hahahaha******** ****** ****** ********* **** ** ***** *******
  • New Rookie New Rookie:
    **** * ** *** ***** *** **
  • kkush kkush:
  • sembol sembol:
  • R Raven Drugs:
  • kkush kkush:
    *** ** ****** ** ** ******* *** ** hahahaha** *** *** *** ******* ** ** *** * **** hahahaha******** ***** *** hahahaha******** ****** ****** ********* **** ** ***** *******
  • kkush kkush:
    ***** hahahaha ******** ******** ******* ******** ********* ********* *** **** ***** ** ******* *****
  • kkush kkush:
    ** ** hahahaha ***** ******* ** ** hahahaha**** ******* ***
    kkush kkush: ** ** hahahaha ***** ******* ** ** hahahaha**** ******* ***