YETİŞTİRME GİRİŞİMİ BİRAZ YARDIM

Selam dostlar ben ilk defa bu işe hevesle girmek istiyorum ancak fazla Bilgi sahibi değilim 2 saksı ekmek istiyorum biraz Bilgi topladım tohumu falan hellediyorum ama gerekli malzemelerin 2 saksı ya yeterli düzeyde uygun orta fiyatlı ürünler tavsiye edebilecek bu işi bilen bir dostumuz yardımcı olabilir mi ?

selam dostum bol şans öncelikle
ilk olarak tohumlarını sipariş et mutlaka genetik tohum olmasını öneririm
tohumu aldıktan sonra catlat peceteyi ıslatip arasına koy sıcak bi yerde karanlıkta tahmini 2 günde patlıyacaktır 
kaliteli bi toprak al tercihim light mix almandır cocukları toprağa ek o sirada nem makinan ve ısıgn hazır olsun ışıgı tavsiyem hid mh alman veya led sistemi almandır ama bunlarn fiyatları yyksek geliyorsa 4600/6400 kelvin cfl ısıklar var internet veya elektrikclierden edinebilirsin bunlardan al

yansıtıcı mylar al ( folyo seklınde)
termometre al
vantilatör al 2 adet fan al 

basladı maceran;
toprağa ektin saksını 3/1 i kadar suladın ( ilk sulaman icin konusuyorum) akabinde hemn dolabına koy saksını yak cfl ısıklarını ac nem makinanı 2 5 gün arasında bitkin hayata gözlerini acacak actgnda vantilatör fanları devreye sok vantilatör tepeden vursun ayarı cok kısık olsun toprak sulama işini gün gün değil kurudukca yap. gübreler advanced veya biobizz öneririm detaylı araştır forumda nası kafa istersen o nu sec. gübrelere 1.5 2. haftalarda baslıcaksın onun dısında aklıma birşey gelmedi takıdıgın kısımlarda sor ywrrımcı oluruz iyi hasatlar. 
bez dolap 80 90 tl
nem makinasi 80 90 tl
toprak 100 tl
termometre 35 tl
fan 2x. 30 tl
vantilatör 30 40 tl
cfl ısıklar (ciceklenmeye kadar beyaz, sonra sarı alacaksın) gelişim dönemi icin 180 ciceklenme icin 150 tl ciwri tutar
gübreler toplam 200 300 tl civarında tutar standart gübreler icin konusuyorum
saksı 30 40 tl

not; bu söylediyim rakamlar ortalama düşündügüm rakamlardır artabilirde azalabilirde ben sana ortalama auto ile 40-80 gr alabilcegin ( sorunsuz sıkıntısız bakımda) bi liste cizdim bundan uygunu olurmu illaki olur ama ne kadar saglıklı olur bilmm yanlıs anlasılmasın bu sekılde maksimum hsat alırsın diye birşey yok ortalma hasat elde edebilcrgin bi sistem kurdum sdece. yoksa karbonfiltredir havalandırma sistemidir bunlar olmassa olmazlarımdandır ama 1000 tl ikisi en dandigi:). ayrıca bu yukarıaki listede veya herhangi bi x ürüne vereceğin hic bi paraya acıma neden cnkü tek seferlik değil örnegin 3 yil önce ortalama 3 bin tl bi sistem kurdum 3 yıldır growshp a ugramıyorum hrşeyim var cünkü hazır ( bi toprak alıyorum) gübrelerde fazlasiyla kalıyor 

yukarda anlatillsrımı 2 saksıya göre yazdım

Çok sağol aydınlatma konusunda biraz sorun yaşıyorum hid mh yi bulamadım onun kalitesinde veya daha iyi bir aydınlatmayı daha kolay tedarik edebilecegim bir kaynak varmı ?

google a grow ışık satın al türevi şeyler yazdıgında suan tr de 3 4 tane baba firma var buralardan led veya hid mh edinebilirsin fiyatlari bi tık yüksektir ama yurtdısından ürünü al 1 ay bekle gelsin vs uğrasmak istemiyorsan en mantıklısı bhsettiğim growshoplardan görerek almak olacaktır. onun dısında forumda bi cok arkadaş aliexpressten led sipariş edip yapiyor veya yaptiriyor böyle bi yolada başvurabilirsin secım senin alternatif cok

Beng-ü Bade

Yeni üye
Dostum CFL için bir örnek verebilir misin lütfen ? Hangi marka kaç Watt hiç bilgim yok lütfen. Link olursa çok memnun olurum şunu ve şunu al ve şu dönemde şunu kullan diyebileceğin bir Öner'in olursa çok iyi olur.

Ayrıca elimde şu tohumlar var sence hangisini deneyeyim ilk olarak. 

NY Diesel feminized 
Lemon shining silver haze 
Himalaya gold

Hangisini denemeliyim.

Bedoo

Yeni üye
İlk defa basliyorsan derme catma sistemle girme madem 2 agac hedefin en kucugunden kabin al , yukarida yazdigin tohumlar feminised , auto diilse ve ilk seferinse growda seni zorlar , tohumun auto olsun , hastaliga ve negatif etkenlere karsi daha dayanikli oluyorlar . Hava ceken ve hava veren fan sart ama bunlar alacagin kabin ebati ile paralel olacak , kucuk kabin kucuk fan , buyuk kabin buyuk fan , koku problemin olacaksa yani apt manda yasiyorsan oda olmassa olmaz ama ne biliim mustakilde yasiyosundur gerek yok , isik ise tamamen senin insiyatifinde , led alacaksan asgari 1000 lik , hps de 250 de gidebilirsin 400 de sana kalmis , 250 lik lamba ile 100 150 gr urun alan insanlar var , dogru bakim , dogru gubre ve severek yaparak . 400 biraz elektrik harcar ama sasmaz mahsul garanti , led cok devasa urun vermez ama az yakar , ev soguksa termosratli isiticida sart , nem makinasi yine illa olcak .

Ayrica tohimlarinin indica olmasina dikkat et illa sativa icicem diyosan kabin boyun 2.m olacak bi kere zaten lamba sistemi bunun 50 cm ini yiyo aradaki mesafe vs ile , ee genelde sativalar uzun olur kisa sativada iyi performans vermez , iyi bir gubre seti ve toprak ama topragi n11 den alabilirsin bu is icin sattiklari all mix veya light mix gibi topraklarin 50 lt sine 130 tl istiyolar n11 de alman mali ön gubrelemesi yapilmis perlitli topragin 80 lt si 60 lira .

Kudu

Yeni üye
Cvp: YETİŞTİRME GİRİŞİMİ BİRAZ YARDIM

Baba Haze' Alıntı:
selam dostum bol şans öncelikle
ilk olarak tohumlarını sipariş et mutlaka genetik tohum olmasını öneririm
tohumu aldıktan sonra catlat peceteyi ıslatip arasına koy sıcak bi yerde karanlıkta tahmini 2 günde patlıyacaktır 
kaliteli bi toprak al tercihim light mix almandır cocukları toprağa ek o sirada nem makinan ve ısıgn hazır olsun ışıgı tavsiyem hid mh alman veya led sistemi almandır ama bunlarn fiyatları yyksek geliyorsa 4600/6400 kelvin cfl ısıklar var internet veya elektrikclierden edinebilirsin bunlardan al

yansıtıcı mylar al ( folyo seklınde)
termometre al
vantilatör al 2 adet fan al 

basladı maceran;
toprağa ektin saksını 3/1 i kadar suladın ( ilk sulaman icin konusuyorum) akabinde hemn dolabına koy saksını yak cfl ısıklarını ac nem makinanı 2 5 gün arasında bitkin hayata gözlerini acacak actgnda vantilatör fanları devreye sok vantilatör tepeden vursun ayarı cok kısık olsun toprak sulama işini gün gün değil kurudukca yap. gübreler advanced veya biobizz öneririm detaylı araştır forumda nası kafa istersen o nu sec. gübrelere 1.5 2. haftalarda baslıcaksın onun dısında aklıma birşey gelmedi takıdıgın kısımlarda sor ywrrımcı oluruz iyi hasatlar. 
bez dolap 80 90 tl
nem makinasi 80 90 tl
toprak 100 tl
termometre 35 tl
fan 2x. 30 tl
vantilatör 30 40 tl
cfl ısıklar (ciceklenmeye kadar beyaz, sonra sarı alacaksın) gelişim dönemi icin 180 ciceklenme icin 150 tl ciwri tutar
gübreler toplam 200 300 tl civarında tutar standart gübreler icin konusuyorum
saksı 30 40 tl

not; bu söylediyim rakamlar ortalama düşündügüm rakamlardır artabilirde azalabilirde ben sana ortalama auto ile 40-80 gr alabilcegin ( sorunsuz sıkıntısız bakımda) bi liste cizdim bundan uygunu olurmu illaki olur ama ne kadar saglıklı olur bilmm yanlıs anlasılmasın bu sekılde maksimum hsat alırsın diye birşey yok ortalma hasat elde edebilcrgin bi sistem kurdum sdece. yoksa karbonfiltredir havalandırma sistemidir bunlar olmassa olmazlarımdandır ama 1000 tl ikisi en dandigi:). ayrıca bu yukarıaki listede veya herhangi bi x ürüne vereceğin hic bi paraya acıma neden cnkü tek seferlik değil örnegin 3 yil önce ortalama 3 bin tl bi sistem kurdum 3 yıldır growshp a ugramıyorum hrşeyim var cünkü hazır ( bi toprak alıyorum) gübrelerde fazlasiyla kalıyor 

yukarda anlatillsrımı 2 saksıya göre yazdım

Selam kanka, 
Ben butun sistemi kurdum ama yardima ihtiyacim var yardimci ylur musun?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Coke Coke:
    *** ********* hahahaha** ********** *** ******** *** ***** *** ******* hahahaha* ***** ****** hahahaha ********* hahahaha ******
  • Coke Coke:
    *** ***** ***** hahahaha ***** ********** ***** ****** hahahaha* *** ****** **
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ****** ***** *** ********** hahahaha**** ****** hahahaha* *** ****** **
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ***** ***** ***** ******* **** *** ** *** *** hahahaha* *** ******* ****** ***** *** ********** **********

***** ***** ***** ***** ******* **** *** ** *** *** hahahaha* *** **
  • I ichbinkrytpon:
    ***** ** ***** ***** **
  • I ichbinkrytpon:
  • WillWilliamsWinston WillWilliamsWinston:
    ** **** hahahaha
  • Coke Coke:
    ***** hahahaha** ***** ******* ********** *** ******* *** ** *********
  • Coke Coke:
    ***** ******* ****** hahahaha*
    ***** ** **** ***** * ****** hahahaha*
    ***** *** *** ** hahahaha **** *** ******* ***** ***** ** *** ********* ****** **** *** ******* ********* ********** ********** ****** *** ***** hahahaha** ***** ******* ********** *** ******* *** ** *********
    +1
  • Coke Coke:
    ***** *** *** ** hahahaha **** *** ******* ***** ***** ** *** ********* ****** **** *** ******* ********* ********** ********** ****** *** ******** **** *** * ******** ********* *** ********* ******* *******
    *** **** *** ****** **** ***** ****** *** *** ** hahahaha **** *** ******* ***** ***** ** *** ********* ****** **** *** ******* ********* ********** ********** ****** ***
    ***** ***** *** **
    ***** ***** ** *** ***** **** ********* ******* ****** ********** **** *** * ******** ********* *** ********* ******* *******
    **** *** ******** ***** *** **
    +1
    ******** ********* **** hahahaha **
  • Coke Coke:
    ***** *** ****** ********* ** ***** ****** ** ****** hahahaha*** ******* ** **** **** ** *** ***** ***** ** ****** **** **
  • R RainGrow:
    ****** hahahaha ******** hahahaha ********** ** ** ** ** **** ********* ** *****
    ******** hahahaha* ********** *** ****** ********* ** ***** ****** ** ****** hahahaha*** ******* ** **** **** ** *** ***** ***** ** ****** **** **
  • Coke Coke:
    ** ***** ******* **** ****** ******** ********** ********** ** ******* hahahaha** ****** **** ***** ****** ******** ******
    +1
    Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii: ** +2