Yine Yeni Yeniden / HASAT !!

higthead

Jolly Green
Yok canım o kadar değil yol gösterenlerimiz sağolsun :) (@higthead )

Dostum harikalar yaratan sensin ellerine sağlık. Bu arada sp fanın 500m3 karbon vs baglanınca debisi iyice düşmüştür. spler in tek kötü yanı growun ılk ceyregınde ınanılmaz debı dusmesı yaratır ve her grow 2 kere acıp temızlemen lazım debi metre ıle olcersen dustugunu gorebılırsın. oraya 1180 lık quıte fan set ekleyip elındeki sp 500 u gırıste kullanırsan giriş çıkış ile daha efsane harıkalar yaratırsın.

Cuhara

Müptezel
Dostum harikalar yaratan sensin ellerine sağlık. Bu arada sp fanın 500m3 karbon vs baglanınca debisi iyice düşmüştür. spler in tek kötü yanı growun ılk ceyregınde ınanılmaz debı dusmesı yaratır ve her grow 2 kere acıp temızlemen lazım debi metre ıle olcersen dustugunu gorebılırsın. oraya 1180 lık quıte fan set ekleyip elındeki sp 500 u gırıste kullanırsan giriş çıkış ile daha efsane harıkalar yaratırsın.
Bende tam olarak öyle bişey düşünüyordum üstadım :) tesekkür ederim

Cuhara

Müptezel
sorunun muhatabı cevap vermeden ben bikaç kelam edeyim..

1200 wat ışığı var..bu ne demek biliyo musun?? 1000 wat HPS gücü çok uçuk bi güçtür,o gücün 400 wat HPS daha eklenmişi kadar ışık akısı demek..altındaki bitkiler ışığa boğuluyor demek..
bu yetmez,o kadar ışığa hızlıca havayı döndüren fanlar lazım...ben bu arkadaşın yerinde olsam daha da iyileştirir fan sistemini daha fazlaya oynarım ama bu arkadaşın fanları da gayet güzel yetmiş ki bitki bolca fotosentez yapmış..bolca enerji üretmiş,hızlıca büyümeye yönelmiş bitki..hızlıca büyümek için fotosentezle enerji elde ettin tamam da,yeni hücreleri yapacak element ihtiyacı artmış bitkinin bu sefer..bitki de naapmış,kök sistemini güçlendirmiş...grower kardeşimiz köklenme daha verimli olsun diye hava alan saksılara ekmiş bitkileri,bir de naapmış toprağa bolca bakteri-mantar atmış,kökler de iyice coşmuş ve deli gibi topraktaki herşeyi emmeye başlamış.ayrıca 27 litre medyaya ekmiş bitkileri..kökler bolca yer bulsun demiş...kökler coştukça .grower arkadaş da başmış gübreyi bol bol,çünkü bitki hızlıca emiyor,bitiriyor...üste doğru deli gibiyapım işi var..
e bir de eğitmiş bitkileri,güzelce yaymış,vegetatif süresinden kısmamış..bitki büyümüş,kalın dallı bodur bi ağaç olmuş..her verimli ağaç gibi grower kardeşin ağaçları da bolca hasat vermiş...
bu grow da burada bitmiş..

ellerine sağlık @Cuhara kardeşim..dumanın bol olsun..
Benim cevap yazmama gerek kalmamış, çok iyi anlatmışsın dostum :) teşekkür ederim

bokyeme

Yeni üye
Yıllar önce üniversite yıllarımda ışığı lux değeri ile telefonla ölçerdim. Güneş 50 bin luxun üzerinde, hps çiçeğe 15 bin lux verebiliyordu. O yüzden yıkık bi balkonda 360 derece ışık almayan apartman sigarası bile indoordan daha çok hasat verir. Buna indoorda veg balkonda bloom yapınca gözlerimle şahit oldum. Işık zehirlenmesi mevzusu hikaye. Bitki 2. Haftasından itibaren güneşin verdiği ışık gücüne kadar dayanma kapasitesine sahip. Hele ki böyle bi led varsa ışık tek bir kaynaktan bitkiye vurmuyor, her yere eşit dağılıyor. İsterse aynı kabine üst üste aynı spider led koysun o bitki yine de hayır demez. Ha hasatı ikiye katlamaz tabi sadece outdoor değerlerine ulaşır.

Night owl

Müptezel
Yıllar önce üniversite yıllarımda ışığı lux değeri ile telefonla ölçerdim. Güneş 50 bin luxun üzerinde, hps çiçeğe 15 bin lux verebiliyordu. O yüzden yıkık bi balkonda 360 derece ışık almayan apartman sigarası bile indoordan daha çok hasat verir. Buna indoorda veg balkonda bloom yapınca gözlerimle şahit oldum. Işık zehirlenmesi mevzusu hikaye. Bitki 2. Haftasından itibaren güneşin verdiği ışık gücüne kadar dayanma kapasitesine sahip. Hele ki böyle bi led varsa ışık tek bir kaynaktan bitkiye vurmuyor, her yere eşit dağılıyor. İsterse aynı kabine üst üste aynı spider led koysun o bitki yine de hayır demez. Ha hasatı ikiye katlamaz tabi sadece outdoor değerlerine ulaşır.
1000 umol üstüne çıkarsan eline alırsın bitkiyi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********