Yurt dışından tohumlar geldi!!

Respect99

Yeni üye
Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı Ramazanlar..
Sizlere hem tohum macerami anlatmak hemde kafanızdaki bazı soru işaretlerini gidermek istedim.
Kankalar 2 growu yapmak için aylar öncesinden hazirligimi yaptım eksik olan bütün malzemeleri tamamladım,geriye sadece tohum kaldı, normalde yurt dışından alıyorum tohumları fakat malum virüs nedeniyle gelmeyeceğini düşündüğüm için, sponsordan ilk kez alışveriş yapmaya karar verdim ve irtibata geçtim toplamda 5 adet tohum için 450 TL para ödedim havale yoluyla bu işlemi hafta sonu gerçekleştirdim normalde sponsordan alışveriş yapmam çünkü kim ne derse desin pahalı satıyorlar. Ve şahsen  kendi adıma guvenmedim   iptal ettim.Gozumu karartıp yurt dışından sipariş vermeye karar verdim toplamda 4 adet H.S.O  üretimi BlueDream genetigini kargo da içinde 295 TL ye aldım (150 TL daha az ödemiş oldum) asıl mesele bundan sonra başladı Mart ayının sonunda verdiğim sipariş 2 günde aldığım ülkeden yola çıktı fakat tam 30 gün boyunca kargoda hiçbir hareket olmadı bazen herhalde artık gelmez diye düşündüm Ancak bu ayın 26'sında kargo takibe girdiğimde ürünün çoktan gümrüğü geçtiği Arnavutköy den postaneye gönderildiğini gördüm (muhtemelen kargo gincellemelerini geç yaptılar  gelen ürünleri belirli bir süre bekketiyorlar İstanbul'da PTT dağıtımda çalışan arkadaşımı aradım sağolsun yardımcı oldu ve paketi aynı gün bulunduğum semte gönderdi biraz daha hızlandırdi yani ve ürünler elimde çok şükür ve paketi açtım tohumları bulamıyorum öyle bir saklamislar ki ben bile nerdeyse 10 dakika uğraştım bulmak için o kadar özenliydi, gümrükte ki memurun onu bulması imkansız ve onu o kadar kurcalamaya vakti yok.Zaten onu bulması için eşyayı komple kırması lazım onu da yapması zor.. Arkadaşlar şunu belirtmek istiyorum forumdaki bazı arkadaşlar gümrükte tanıdığın yoksa tohum geçmesi imkansız diyorlar ben 3.kez PTT yoluyla getrttim hiçbirinde sorun çıkmadı,sorun yaşamanız paketin nasıl olduğunda ve içine ne derece özenle gizledigine bağlı birazda (yani adam DVD kutusunun içine saklarsa bu zaten yakalanır.Benim gibi yurt dışından sipariş veren ve paketi PTT kargo ile gelecek olan arkadaşlar bence içiniz rahat olsun paketiniz mutlaka elinize geçecektir, Virüs nedeniyle bu süre biraz uzuyor sadece.Su dönemde verdiğiniz siparişler için 30 40 günü hatta daha fazla süreyi gözden çıkarın.Baska bir arkadaşımın Aliekspresten verdiği sipariş tam 50 gün sonra eline dün ulaştı.Herkese bol dumanlar..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Tinadocka Tinadocka:
    ******* ** ***** ****** ** **** ********** ***** ****** ********* ***** ***** *** ****** ***** **** ****** ** ***** ** ******* *** ******** *** * ******* * **
  • M MahmutZT:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Tinadocka Tinadocka:
    ** ***** ****** * ** ** ****** ******* ***** ** ********* **** hahahaha * **** ** ** *******
  • Tinadocka Tinadocka:
    hahahaha*** ******* *
  • M MahmutZT:
  • Sinarit Sinarit:
    +1
  • M MahmutZT:
    ******* ******* ********* ****** ****** *** hahahaha **** ***
  • M MahmutZT:
  • Tinadocka Tinadocka:
    +1
  • Sinarit Sinarit:
    **** *** ** hahahaha * ******* hahahaha*