Zkittles Photo Günlüğü değerli yorumlarınızı bekliyorum

Herkese merhabalar daha önceden bi derme çatma grow maceram olmuştu genetik tohumdan ama hasat miktar olarak pek tatmin etmemişti. Gerek bitkinin auto olması gerek acemilik diyelim geldi geçti. Şimdi Zkittles photo olan kızım Bonita ile yollarımız kesişti :)

Hasat miktarını arttırmak için nerdeyse her güçlü dala topping attım 2 hafta arayla her çiçek 2şer 3 er çiçeğe döndü.
yavaş yavaş fan yapraklarını da bitkiyi çok üzmeden strese sokmadan kesmeye başladım alt çiçekler de ışık alabilsin diye.

Şuan için sadece Biobizz in BioGrow gübresini kullanıyorum. Takviye olarak da 1 lt suyun içine 1 yemek kaşığı keçiboynuzu pekmezi atıyorum. Yumurta kaynattığım zaman suyunu mutlaka ayırır soğutup çocuğa veririm kalsiyum magnezyum desteği olsun :)

Photo olduğu için veg dönemi bi tık uzun tutup sağlam büyümesini ve haliyle güzel hasat miktarı istiyorum bundan mütevellit 12/12 ye 3. ayda falan girmeyi düşünüyorum kızın durumuna göre.

Öncede foto çekmek aklıma pek gelmedi. Artık imkan buldukça sizlerle de foto paylaşarak bilgi alışverişinde bulunmak isterim :)
ph 6,5 - 6,9 arası kullanmaya çalışıyorum.
Bloom döneme geçtiğimde Ziraatci bi arkadaşımdan aldığım özel bi gübre, big bud, Biobizz Bloom kullanıcam

Kabinim 80*80*180
Işık el yapımı 250 w Cob led
2 tane Usb fan
Isı 22/27 arası
Nem 35-55 arası
44. Gün

Son düzenleme:

HighMann

Müptezel
sağlam bi lst ve lollipopping uygularsan güzel olabilir diye düşündüm ph ı 6.0 6.3 arasında tutarsan daha iyi olur keçiboynuzu pekmezini flush atmadan önce yaparsan tat konusuna yardımcı olur fan yapraklarını biçimsiz almışsın alt kısımı komple al youtube a lollipopping yaz izle birkaç video uygula takipteyim +++

HighMann

Müptezel
saksın kaç litre 3 ay veg için uygunmu doğal gidiyorsan birde aloa verayı denemeni tavsiye ederim tarifi forumda mevcut dediğim gibi acil bi lollipopping uygula görüntüde güzel olur hasatıda güzel olur alt kısımları alman üstteki sömeklerin rahat rahat şişmesine çok yardımcı oluyor hasatın bol olsun :)

Lowmembers

Müptezel
Bro kqbin 80x80 galiba. Saksinda en az 30 40 litr gibi duruyor. Lolipop falan el vecerisi ve tecrübe gerektiren agir stresli egitimler. Senin bu kabinde hedefin bu bitkjyi kabjne esit yaymak olmali. Kabine yaydiginda da mis gibi sokarsin blooma. Amatör de olsan tatmin eder seni hasatin. Lst yi guzel yapmaya bak. Saksiyi cok saga sola oynatma bir taraf sec oraya dogru egit. Ve dikkat et. Bu nalet kabinler yıkılıyor. Agir birsey takma ışık için çok dikkat et olur mu gardaşım. Ve Lst şart şuan. Vakit kaybetmeden o dallar sertelmeden yap Lst ni tam şekilde. Sonra bi izle bakalım nasil yayilacak. Daha sonra sulamana önem ver. Cok sulama. Ihtiyaci kadar. Gubre takviminde yazanın daima yarısını vermeni tavsiye ederim. Ben hicbir eksiklik görmüyorum bunu yapınca. Aksine strese girmesi hasta olmqsi gubreden yanmasi topragin bozulmamasi icin iyi bile oluyor bu uygulama. Kurumadan qsla sulama. Kökler suya boğuldukca değil oksijen aldıkça ve suyu aradıkça uzar ve yayılır. Saksiyi kaldirarak sula. Inan bana oyle hafiflicekki ama cicek saglam olcak. Ilk denemenden sonra bi daha saksiyi kontrolle sulayacaksin sende. Şimdilik bitkin saglikli görünüyor herhangi bi hastalik stres goremiyorum ama egitim sart keke. 2 ay veg icin kabin ideal. Yazmissin isigi kabini bide sorry brom. Iyi growlar. O cobu taşır tamam yikilmaz. Ama bak dikkat et icine elini sokup cekerken falan takilmasin fermuara saga sola. Inan iskeletin demiri saglam ama baglanti parcalari benim hayatimi takla attirmaya yeltendi. 3 4 kiloluk ışığı kaldirmamis ve 15 baglanti yerinin 10 u kırılmış ayni anda. Işığın fişini kisa tutmasam prizden çıkmasa evim yanmıştı. Çiçeği kastetmiyorum dahi. Kimyasal ile organik bir arada olmamali diye biliyorum. Biri birini kesi engeller çünkü. Madem bigbud kullanacan bari AN den bi bloom gubresi al da. An urunu ile beraber ver bigbud u. Simdilik aklima gelenler bunlar dodstum.

saksın kaç litre 3 ay veg için uygunmu doğal gidiyorsan birde aloa verayı denemeni tavsiye ederim tarifi forumda mevcut dediğim gibi acil bi lollipopping uygula görüntüde güzel olur hasatıda güzel olur alt kısımları alman üstteki sömeklerin rahat rahat şişmesine çok yardımcı oluyor hasatın bol olsun :)
Saksı 19 lt bez saksı hemen lollipop ve aloa verayı inceliyorum teşekkür ederim başkan ilgine ❤️❤️❤️

Bro kqbin 80x80 galiba. Saksinda en az 30 40 litr gibi duruyor. Lolipop falan el vecerisi ve tecrübe gerektiren agir stresli egitimler. Senin bu kabinde hedefin bu bitkjyi kabjne esit yaymak olmali. Kabine yaydiginda da mis gibi sokarsin blooma. Amatör de olsan tatmin eder seni hasatin. Lst yi guzel yapmaya bak. Saksiyi cok saga sola oynatma bir taraf sec oraya dogru egit. Ve dikkat et. Bu nalet kabinler yıkılıyor. Agir birsey takma ışık için çok dikkat et olur mu gardaşım. Ve Lst şart şuan. Vakit kaybetmeden o dallar sertelmeden yap Lst ni tam şekilde. Sonra bi izle bakalım nasil yayilacak. Daha sonra sulamana önem ver. Cok sulama. Ihtiyaci kadar. Gubre takviminde yazanın daima yarısını vermeni tavsiye ederim. Ben hicbir eksiklik görmüyorum bunu yapınca. Aksine strese girmesi hasta olmqsi gubreden yanmasi topragin bozulmamasi icin iyi bile oluyor bu uygulama. Kurumadan qsla sulama. Kökler suya boğuldukca değil oksijen aldıkça ve suyu aradıkça uzar ve yayılır. Saksiyi kaldirarak sula. Inan bana oyle hafiflicekki ama cicek saglam olcak. Ilk denemenden sonra bi daha saksiyi kontrolle sulayacaksin sende. Şimdilik bitkin saglikli görünüyor herhangi bi hastalik stres goremiyorum ama egitim sart keke. 2 ay veg icin kabin ideal. Yazmissin isigi kabini bide sorry brom. Iyi growlar. O cobu taşır tamam yikilmaz. Ama bak dikkat et icine elini sokup cekerken falan takilmasin fermuara saga sola. Inan iskeletin demiri saglam ama baglanti parcalari benim hayatimi takla attirmaya yeltendi. 3 4 kiloluk ışığı kaldirmamis ve 15 baglanti yerinin 10 u kırılmış ayni anda. Işığın fişini kisa tutmasam prizden çıkmasa evim yanmıştı. Çiçeği kastetmiyorum dahi. Kimyasal ile organik bir arada olmamali diye biliyorum. Biri birini kesi engeller çünkü. Madem bigbud kullanacan bari AN den bi bloom gubresi al da. An urunu ile beraber ver bigbud u. Simdilik aklima gelenler bunlar dodstum.
İlk growda zaten ne kadar hafif olsa da en üstteki bağlantılar çatladı bende hem koli bandı sardım şimdi hemde köşelerden cırt ile kelepçe atıp kastırdım sürekli kontroldeyim o konuyu bloom dönemi gelsin An olayına da gelicem baba ilgin için çok teşekkür ederim

HighMann

Müptezel
Saksı 19 lt bez saksı hemen lollipop ve aloa verayı inceliyorum teşekkür ederim başkan ilgine ❤️❤️❤️
öncelikle saksın 3 ay veg için uygun değil kökler çoktan saksıyı sarmıştır bile saksı değişimi yapılmayacaksa lollipopping atılıp 1 hafta kadar sonra blooma geçilmeli @Lowmembers denemeden tecrübe edilemez brom korkulacak birşey yok birkaç video izlenip lollipopping uygulanabilir basit bi teknik dal kırılma sorunu yok sadece alt kısımları temizleyecek ilk kez bi konuda sana katılmadım yanlış bi düşünce eğerki denemezse tecrübeyi nasıl kazanacak biz anne karnında lollipopping öğrenmedikya :p

HighMann

Müptezel
3 ay veg için minimum 30 lt saksı tercih edilirse kök sorunu daha az olur karışırsa ciddi sorunlar olabiliyor rica ederim kafana takılan birşey olursa buralardayım :)

3 ay veg için minimum 30 lt saksı tercih edilirse kök sorunu daha az olur karışırsa ciddi sorunlar olabiliyor rica ederim kafana takılan birşey olursa buralardayım :)
bitki şuan 50. gününde lollipop olayını da izleyip anladığım kadarıyla alt kısımlardaki fan yapraklarını temizleyip dalın yaprak beslemek yerine tüm gücünü sömeğe vermesi durumu olarak anladım doğru mudur başkan?
ayrıca saksının boyutundan dolayı 75. gün civarı 12-12 periyoda girsem uygun mudur sence

HighMann

Müptezel
bitki şuan 50. gününde lollipop olayını da izleyip anladığım kadarıyla alt kısımlardaki fan yapraklarını temizleyip dalın yaprak beslemek yerine tüm gücünü sömeğe vermesi durumu olarak anladım doğru mudur başkan?
ayrıca saksının boyutundan dolayı 75. gün civarı 12-12 periyoda girsem uygun mudur sence
uygun olmayabilir sadece yapraklar değil çıkan küçük dallarıda alıyorsun evet doğrudur saksı değiştirme imkanın varsa 30-35 lt falan saksıya al imkan yoksa lollipop uygulayıp 1-2 hafta sonra alabilirsin 12 12 ye

HighMann

Müptezel
alt taraf tamamen çıplak kalacak bitki bütün gücünü ışık gören tepe sömeklerine verecek ve daha fazla hasat olacak alt kısımlarla uğraşıp yukarıyı tam anlamıyla şişiremiyor öteki türlü

uygun olmayabilir sadece yapraklar değil çıkan küçük dallarıda alıyorsun evet doğrudur saksı değiştirme imkanın varsa 30-35 lt falan saksıya al imkan yoksa lollipop uygulayıp 1-2 hafta sonra alabilirsin 12 12 ye
saksı değiştirme imkanım malesef bulunmamakta o zaman ben güzelce dalları pürüzsüz hale getirip ayın 20 sinden sonrasını bekliyorum :) lollipop sonrası bi foto da atayım da yorum yap hele becerebilmiş miyim :D

HighMann

Müptezel
kademeli hasat yapılmayacaksa lollipopping şart gibi bişey kademeli hasatta çok uğraştırıyor 2-3 kere flush atıyosun bidaha gübre veriyosun falan zor iş :D

HighMann

Müptezel
saksı değiştirme imkanım malesef bulunmamakta o zaman ben güzelce dalları pürüzsüz hale getirip ayın 20 sinden sonrasını bekliyorum :) lollipop sonrası bi foto da atayım da yorum yap hele becerebilmiş miyim :D
tabiki cesaretinden dolayı tebrik ederim uygula hiç bişe yapamasan tecrübe kazanırsın ama ilk growunu yapan elemanlar bile takır takır yapıyor bi sorun olacağını sanmıyorum aç bi video baka baka bitkilere aynını yapmaya çalış hasatın bol olsun takipteyim bekliyorum :)

HighMann

Müptezel
alt dallar yeteri uzunluktaysa klon da olabilirler haberin olsun yeterli büyüklükte olanları klon yapabilirsin

HighMann

Müptezel
evet çıkan ufak dallarıda yarıya kadar alırsan olmuştur bu iş eline koluna sağlık bi dallar kalmış yarıya kadarda onları al tekrar at bakıyım bi

HighMann

Müptezel
alt dallar yeteri uzunluktaysa klon da olabilirler haberin olsun yeterli büyüklükte olanları klon yapabilirsin var bikaçtane görüyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İstanbul İstanbul:
    ********* ******** *** *** ******* hahahaha********* *** ******** ** ****** ***** ***** * ***** ******** ******** ******* ******** ** ***** ******** ***** ****** *******
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    ***** ******* ********** *** * hahahaha**
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • İstanbul İstanbul:
  • Didrug Didrug:
    ****** ****** ********* ***** ***** **** ***** ******* ******** ***** ** ***** ******* ********** *** **** ***** *******
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ******** hahahaha** ***** ********
  • A ax-b:
    ***** *** ***** ******** ****** hahahaha* ********* **
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    *** ***** ********** ******* ******* ***** ******* ** ** ********* * ** ******
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahaha *** ***** ******** ****** hahahaha* ********* **
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ** ***** ***** ***** ******** ** ****** **
  • A ax-b:
    ***** ********** ******** ******* hahahaha ******** ******* ******** * ***** ******** ***** ******** ******* ********* *** ***** *** *****
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ***** hahahaha***** ******* ****** ***** ******** hahahaha** ***** ********
    +1
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ******** ******** ** ***** ********** *** ****** ********** **** ***** *******
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ***** ******* ***** *** ********** **** ******** ***** ******* hahahaha******** **** *** **** hahahaha **** *** ******** ******* ***** **** ******** hahahaha***** ******* * ** ***** ******** ***** **** ***
  • A ax-b:
    ** **** hahahaha ******* ******* **
  • bandaleros bandaleros:
  • İstanbul İstanbul:
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    ***** **** ******* **** ***** *** ***** hahahaha ********
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ******** hahahaha** **** *** ********* *****
  • A ax-b:
    **** ***** *** ******** ********** ******** ******* **** *** ** ****** ********** *********
  • A ax-b:
  • İstanbul İstanbul:
    İstanbul İstanbul: ****