İlk denek photo grow destek :=)

Ü

Üye silindi 20701

Guest
İlk iki resim bitür gelişim bozukluğu bendede aynısı olmuştu ama bi sorun yaratmıyo sıkma canını üçüncü resimdeki hafif kurumada ışık ortam ısıdı nem bi çok farklı etkiden olabilir hafif bi kuruma çok sorun olmaz ilerlememiş hafif belli etmiş bırakmış genel mada iyi görünüyolar kafaya takılıcak bişey yok yani

higthead

Jolly Green
selamlar,

kabin 120x120 mi ?

Kanka kabin 100X100

Şimdi diceksin 5 bitki zor evet biliyorum denek oldukları için bir kaçını maffedersem diye denemelik koydum ama hepsi yaptıklarıma dayandı.İçlerinden 2 tanesi net dişi çıkıcak gibi.2 tanesinin 1 ine bloom deneyleri yapıcam sonra az veya çok olsa umrumda deil haff hasat alır grow bloom bilgilerine sahip olmuş olurum.
Asıl hedefim 2.grow auto biliyorum auto hassas ve photolara yapılanm bır cok seyı yapamıyoruz olsun ben lst toppıng vsvsvs öğrendim sıfır hata 2.grow sağlam prof ürünlerle devam edicem. Zaten kabinimde en pahalı ürünler var=)

Sg35

Üye
Kanka konunu kirletiyorum ama bu th16-th10 cihazlarin hepsinde nem giris yeri bulunuyor mu? Ayri ayri alicam da fiyat farki baya degisken internette yanlış alip iadeyle ugrasmasida zor o yuzden soruyorum kusura bakma

higthead

Jolly Green
Kanka konunu kirletiyorum ama bu th16-th10 cihazlarin hepsinde nem giris yeri bulunuyor mu? Ayri ayri alicam da fiyat farki baya degisken internette yanlış alip iadeyle ugrasmasida zor o yuzden soruyorum kusura bakma

Kankacım ilk link röle ünitesi.
2.link ise cihaza giricek sensör ve 5mt uzatma kablolu seçeneklerden sensör ve 5mt uzatmas kablosunu seç.

Sensör hem sıcaklığı hem nemi algılamaktadır.
sen telefondan cihazı eşleştirdiğinde ister sıcaklık ayarla şu derecede bağladığım cihz çalıssın şu sıcaklıga dustugunde dursun die ister nem ayarını yap.

Bende bu cihaza sadece havalandırmam bağlı gündüz sıcaklık sabitliyorum(nem makinam otomatik olduğu için kendı sabıtlıyor)
geceleri ise nem ayarını yapıp mesela ısıklar kapalı nem 68 secıyorum 68 e gelince havalandırmam calısıyor ıstedıgım nem derecesıne dusuruyor.
olay bu kanka.

yada

bu son urun dual yani iki giriş ve çıkışı var mesela sıcaklık nem ayarı ıcın tek gırıs yaparsın.
2. gırıse ısıgın acılma zamanı veya vantılator calısma zamanını gırtısını bagla. tek cıhazla ayrı ayrıo kontrol et.

Ben hata yaptım dual almadım keske dual alsaydım 2. gırıse vantılatoru baglardım havalandırmam calıstıgında vasntılator dursun.hvalandırmam kapandıgında vantılator calıssın seklınde

Sg35

Üye
2.link ise cihaza giricek sensör ve 5mt uzatma kablolu seçeneklerden sensör ve 5mt uzatmas kablosunu seç.

sen telefondan cihazı eşleştirdiğinde ister sıcaklık ayarla şu derecede bağladığım cihz çalıssın şu sıcaklıga dustugunde dursun die ister nem ayarını yap.

Bende bu cihaza sadece havalandırmam bağlı gündüz sıcaklık sabitliyorum(nem makinam otomatik olduğu için kendı sabıtlıyor)
geceleri ise nem ayarını yapıp mesela ısıklar kapalı nem 68 secıyorum 68 e gelince havalandırmam calısıyor ıstedıgım nem derecesıne dusuruyor.
olay bu kanka.

yada

bu son urun dual yani iki giriş ve çıkışı var mesela sıcaklık nem ayarı ıcın tek gırıs yaparsın.
2. gırıse ısıgın acılma zamanı veya vantılator calısma zamanını gırtısını bagla. tek cıhazla ayrı ayrıo kontrol et.

Ben hata yaptım dual almadım keske dual alsaydım 2. gırıse vantılatoru baglardım havalandırmam calıstıgında vasntılator dursun.hvalandırmam kapandıgında vantılator calıssın seklınde
Kralsin, sayende öğreniyorum yazan ellerin dert görmesin yarin dual olandan ve sensoru geciyorjm siparis dedigin gibi cikisi ve nem baglarim sanirim gelince bakicaz artik. Peki wifi alicisi nasil? 2 zit tarafta olucak benim aletler gecer, cekim kapasitesi sikinti yaratmaz diyo musun ustat ona da mi el aticaz :D

higthead

Jolly Green
Kralsin, sayende öğreniyorum yazan ellerin dert görmesin yarin dual olandan ve sensoru geciyorjm siparis dedigin gibi cikisi ve nem baglarim sanirim gelince bakicaz artik. Peki wifi alicisi nasil? 2 zit tarafta olucak benim aletler gecer, cekim kapasitesi sikinti yaratmaz diyo musun ustat ona da mi el aticaz :D

Kanka cihazi al. Ben kurulumu anlaticam sana. Cihazin geldigi zaman bana ulaş. Ben hergun forumdayim zaten. Çözcez senin isi merak etme. Sen cihazla uzatma kablosunu al detaylari anlaticam. Havalandirmani baglicaksan ekstra kablo ve prize sokmak icin erkek al. Kesme biçmee islemleri yapcaz )

Sg35

Üye
Kank

olay bu kanka.

yada

Kanka ben r2 yi ve nem sensorunu aldim uzatma kablosuyla ama bu r2 ye olmuyor sanirim? R2nin kendi icinde entegre mi acaba biliyo musun?

higthead

Jolly Green
Kank

Kanka ben r2 yi ve nem sensorunu aldim uzatma kablosuyla ama bu r2 ye olmuyor sanirim? R2nin kendi icinde entegre mi acaba biliyo musun?

Kanka r2 ilan linkine girdiğinde il ilan fotoğrafında cihazın yanında siyah giriş var sensor kablo ucunu oraya takıcaksın kanka.Tabi cihaz sebeke gelen kablo fanların kablo baglantılarını nasıl yapıcagını bılıyosun dımı

Sg35

Üye
Kanka r2 ilan linkine girdiğinde il ilan fotoğrafında cihazın yanında siyah giriş var sensor kablo ucunu oraya takıcaksın kanka.Tabi cihaz sebeke gelen kablo fanların kablo baglantılarını nasıl yapıcagını bılıyosun dımı
Kanka aynen iste am2301 sensoru buna uyumlu degil o zaman. O siyah delik bosta mesela kabloyu taktığımda bosa donuyo yani. Hatali urun falan olma ihtimali nedir?

higthead

Jolly Green
Kanka aynen iste am2301 sensoru buna uyumlu degil o zaman. O siyah delik bosta mesela kabloyu taktığımda bosa donuyo yani. Hatali urun falan olma ihtimali nedir?

Kanka ımkansız cihaz ozellıklerını okusana assada yazan sıcaklık nem olcer yazıo.Sen acil satıcıyla konuş.

Sg35

Üye
Kanka gelen cevabi yapıştırıyorum aynen

'' Merhaba dual sensör desteği yok çalışmaz kasalar aynı olduğu için sadece delik mevcut boş iyi akşamlar''

higthead

Jolly Green
ıııııııııı
Kanka gelen cevabi yapıştırıyorum aynen

'' Merhaba dual sensör desteği yok çalışmaz kasalar aynı olduğu için sadece delik mevcut boş iyi akşamlar''

Kanka dual kullanmadım ama özelliklerde yazıyordu sakın bana kızma ilanı okursan acıklamayı anlarsın ama aldatıcı ılan olmus hemen idade yap th10 cıhazıtla degıstır yoksada paranı al baska satıcıdan al th10 cihazı

Sg35

Üye
ıııııııııı

Kanka dual kullanmadım ama özelliklerde yazıyordu sakın bana kızma ilanı okursan acıklamayı anlarsın ama aldatıcı ılan olmus hemen idade yap th10 cıhazıtla degıstır yoksada paranı al baska satıcıdan al th10 cihazı
Ustat estağfurullah ne kızması. Senin sayende öğreniyorum bende, satan adam bile farkında değil :) soyle yaptım th16 yi da aldim hocam. Buda kalsin dedim. Th16 ya nem makinesini baglicam sadece. Dualede belki fanla vantioru baglarim isigi baglarim. Gerci bi miktar daha elime gecse akilli bide priz alip isigi onunla kombinlemek istiyorum :))

higthead

Jolly Green
Ustat estağfurullah ne kızması. Senin sayende öğreniyorum bende, satan adam bile farkında değil :) soyle yaptım th16 yi da aldim hocam. Buda kalsin dedim. Th16 ya nem makinesini baglicam sadece. Dualede belki fanla vantioru baglarim isigi baglarim. Gerci bi miktar daha elime gecse akilli bide priz alip isigi onunla kombinlemek istiyorum :))

Hayır th16 ya o sensor hem nem olcuyor hem sıcaklık ıkısı 1 arada. th16 ya sadece fanını bagla ısıklar acıkken sıcaklık degerını gır. ısıklar kapanınca sıcaklığı ıptal edıp nem degerını gir. Fanların ısıklar acık sıcaklıga gore calıssın. ısıklar kapalı ıken nem e gore calıssın. Ben kendı sıstemımde boyle kullanıyorum gayette basarılı.

Sg35

Üye
Hayır th16 ya o sensor hem nem olcuyor hem sıcaklık ıkısı 1 arada. th16 ya sadece fanını bagla ısıklar acıkken sıcaklık degerını gır. ısıklar kapanınca sıcaklığı ıptal edıp nem degerını gir. Fanların ısıklar acık sıcaklıga gore calıssın. ısıklar kapalı ıken nem e gore calıssın. Ben kendı sıstemımde boyle kullanıyorum gayette basarılı.
Bu sekilde iyimis aslinda hocam. Bir cok seneryoyu beraber kullabiliyoruz sanirim. O yuzden cok sikinti olacağını sanmıyorum. Senin nem makinesi otomatik benimki degil mesela. Nemi otomatik yapmak benim önceliğim aslinda.

higthead

Jolly Green
Bu sekilde iyimis aslinda hocam. Bir cok seneryoyu beraber kullabiliyoruz sanirim. O yuzden cok sikinti olacağını sanmıyorum. Senin nem makinesi otomatik benimki degil mesela. Nemi otomatik yapmak benim önceliğim aslinda.

Nemi otomatik yapmak istiyorsan bir cihaz daha al dicem ama okadar para verene kadar 200-250tl ye sensörlü otomatik nem makınaları var onu al daha ıyı.

Bu arada kurulumu yapınca haber ver

Sg35

Üye
Nemi otomatik yapmak istiyorsan bir cihaz daha al dicem ama okadar para verene kadar 200-250tl ye sensörlü otomatik nem makınaları var onu al daha ıyı.

Bu arada kurulumu yapınca haber ver
Valla dun yapicaz diye makineyi kestik ustat :') direk dedigin gibi ortam ayarli nem makinesi ile bu isi birebilirdim ama artik geri donusu olmayan yoldayiz, tek artisi(ki bence büyük bi artı) uzaktan her seyi izliyo olabilcem. Demek istediğini de anladım, th16 ya nem makinesni baglayinca, fan r2 de kaldigi icin nemi goremeyecek otomatik calismayacak diyorsun ama uygulama(eWeLink) uzerinden beraber calisip seneryo yaratabiliyorum sanirim. Olmaz ise de dediğim gibi benim mini vantiletoru de r2 ye baglarim her seyi uzaktan izlerim :)

Senin konuyuda kirletiriyoruz hocam kusura bakma buarada, yine burdan yazarim durumlari th16 da elime gecince

Sg35

Üye
Ustat tekrardan selamlar, kucuk bi patlama sonrasi yine burdayim :D acgozluluk iste; r2'nin 2. kanalına mini usb'li vantilatoru baglamaya calistim bi üsteki mesajda yazdığım gibi kisa devre yaptı ama diğer bütün cihazları tekrardan devreye soktum sikinti yok. Simdi seneryolari devreye sokamiyorum. Ewelink arayüzü uzerinde r2(tek kanal fan aktif) ve th16(nem makinesi bağlı.)iki cihazimda aktif. Bilgini, önerilerini, tavsiyelerini bekliyorum. Bol hasatlar dilerim...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • L letheriver:
    ******* **** hahahaha*
  • ThomasShelby ThomasShelby:
    ***** * * **** ** **** **** ***** ** ******** ****** *** ** * ***** *** ***** **** *****
    ***** hahahaha ********** *** ***** ********* *******
  • G Groww1010:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**
  • L letheriver:
    ***** **** ****** ******** *** ******* **** *** ***** ***** *** ********* ******* *** * ******* ******** ***** ***** **** **** ******* *** ******* ** ***** ****** ** ********** hahahaha*** *** ******** *** ** *** ******* ********
  • NewGardener NewGardener:
    hahahahahahahaha ********* ***** ********* ********** **
  • M majeste:
    ** ****** hahahaha ******* ****** ********
  • M majeste:
  • L letheriver:
    ******** ******* *** **** ***** ******** *** **** ****** hahahaha ******* ****** ********
  • NewGardener NewGardener:
    ******* ***** ********* **** ** ******** *** ***** hahahaha* ****
  • M majeste:
    ** ******* hahahaha**** ******* *** **** ***** ******** *** **
  • Q Qpang:
  • Q Qpang:
    *** ******* ** **** ******* hahahaha* ***** ******
  • Q Qpang:
  • Q Qpang:
    **** ******* ******* ********** ******** hahahaha*** * ******* ****** *** * * **** * * ****** ******* ******* ***** ***** ****** ********** *** ****** hahahaha** **** ******* **** ** ******** ******
  • L lityum:
    ****** **** ******** ********** ******* ****** **** ****** *** ******* ********** ********* *******
  • L lityum:
    ******** ***** ****** ********** ***** ******** ******* ***** **
  • M Marryhuana:
    hahahahahahahaha
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
    hahahaha** *** *** **** ** ******* *** ** *** ** * ******* **** ****** *** ***** *******
  • M Marryhuana:
    ********** hahahaha*** ** *** ** ***
  • D despacito:
    ********** ***** ********** ***** hahahaha* ** ***** ***** ***** *** ******* **** ***** **** ***** **** *******
    D despacito: ********** ***** ********** ***** hahahaha* ** ***** ***** ***** *** ******* **** ***** ****...