Çömez geldi yorum yapalım acemiye

kukaraço

Yeni üye
valla kanka ben bildiğim kadarını yazoyom, isteyen alıyor isteyen geçiyor, geçene de tekrar tekrar sık boğaz etmiyom napam gari :) dediğin gibi npk işini görür ama kardeşimizin söylediğine göre tecrübesi çok zayıf, ayarı tutturamazsa yakar bitkiyi
Doktorum durum bu simdi bu aşırı gubre yandığımı dicem o kadar gübre vermedim senin dedigin gibi potasyum eksikligi icin azot fosfor potasyum npk gübre aldım onu veriyorum flush yapıp mı deneyeyim saksı büyüteyimmi 65cm bitki 6 litre saksıda bide muz kabukları olayinı kavonozladım bekliyorum olunca süzüp 2lt suya karıstircam kankalar abiler emekler çöp olmasın bi bakalım

Son düzenleme:

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kanka bitkide yüksek miktarda potasyum eksiği var. acil potasyum takviye etmen lazım. en azından biogrow,biobloom ve topmax al bari , hiç değilse kalan 1 ayda besine doysunlar

kukaraço

Yeni üye
Bitkimizin yaprakları pençe oldu bazı uçları kahverengi oldu büyüme yavaşladı tabii haliyle Ne olduğunu anlayamadım ben zaten yanlış Toprak kullanıyormuşum yanlış Toprak derken normal bahçe saksı toprağı almışım sizin dediğiniz gibi alttan çıkana kadar sulayınca bahçe toprağı suyu çok tutuyor bu sefer de büyük ihtimalle aşırı sulamadan stres oldu diye düşünüyorum uçlar besin yanması oldu azot büyük ihtimalle Ben de hemen 6 litrelik normal saksıdan 14 litrelik büyük saksıya geçtim bizobiz ligt mix aldım dibine az bir şey koydum sonra kök güçlendirici koydum daha sonra fazla toprağını silkeleyip toprağıyla beraber bitkimi aktardım yanlarında toprakla dolduktan sonra ben de evde kullandığım fındık Su 6. 74 ph'lı hazır dinlenip duruyor zaten ondan boş sulama yapıyorum şu anda alttan çıkacak kadar kendi halinde bi bos sulama daha yapicam tabi alovera var hazır evde yapayimmi cam önünde bakıyoruz desteklerinizi ve yorumlarinizi rica ediyorum

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kanka şuan zaten yapman gereken doğru adımları atmışsın. bundan sonrasında bitkiyi fosfor potasyum ve ışığa doyurman gerekiyor

kukaraço

Yeni üye
kanka şuan zaten yapman gereken doğru adımları atmışsın. bundan sonrasında bitkiyi fosfor potasyum ve ışığa doyurman gerekiyor
Calmag eklemiyoruz ozaman hesi bloom complex almistim npk o onudamı vermiyeyim sadece potasyum fosfor asılacaz o zaman benim pistiller %50 kahverengi sömek olmadi daha zamanı var heralde senden kesim ve kurutma konusundada destek isteyecegim hocam beni yanlız bırakma nerden kesilir ne zaman kesilir nasil kurutulur

kukaraço

Yeni üye
Merhaba kankalar abiler yarı organik çiçeğimiz hayata tutundumu tam emin degilim saksı degistirdik buyuttuk 1 bos sulama 1 hesi bloom complex ve calmag karisimli deva ediyor bazı yapraklar solup kendi düştü ciceklenme doneminde olabiliyormus diger ucu yanik olan gitmek üzere olan yapraklari kendim kopardım durum bu simdi ciceklenme var ama somek sisme olmadi yanlis giden biseylermi var daha zamanı varmı öneriler rica ediyorum

Nazim_Red

Doktor
Merhaba kankalar abiler yarı organik çiçeğimiz hayata tutundumu tam emin degilim saksı degistirdik buyuttuk 1 bos sulama 1 hesi bloom complex ve calmag karisimli deva ediyor bazı yapraklar solup kendi düştü ciceklenme doneminde olabiliyormus diger ucu yanik olan gitmek üzere olan yapraklari kendim kopardım durum bu simdi ciceklenme var ama somek sisme olmadi yanlis giden biseylermi var daha zamanı varmı öneriler rica ediyorum
Kanka ne oldu bitkinin son durumu

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • New Rookie New Rookie:
    *** ***** ****** ******* ****** ******* **** hahahaha **
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ******** hahahaha** ***** ***
  • New Rookie New Rookie:
    *** *** ****** ******** ** ****** hahahaha** ********* hahahaha** ***** *** hahahaha*
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha***
  • kkush kkush:
    ****** ****** ******** **
  • kkush kkush:
    ******* ** hahahaha***** *** hahahaha**** ******* ******* ***** ****** ****** ******* ****
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    **** ***** hahahaha*** *** ****** *******
  • R Raven Drugs:
    **** hahahaha* ***** ** *** ***** hahahaha
  • R Raven Drugs:
    ******** ***** ********** ***** ** **** ******* **** ** ********** ** ******* * ***** ******* hahahaha* ******** *** ******** **** hahahaha ******* **** hahahaha* * **** ******* ******** ******* **** ********* ******** ********* ******* ***** ******** ****** ******* ***** ** ******** ***** * ** ******* ********** * ********** **** ******* *** **** ****** ****** ***** ******** ***** *** ** *******
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ********* hahahaha* ***** ** *** ***** hahahaha
  • T terbiyeligunahkar:
  • elchavoo elchavoo:
  • elchavoo elchavoo:
    ******** ********* **** *** *** *** ****** ****** ********** **** ** hahahaha****** *
  • T thescq:
    **** ** ** ******* ** ******* *** ***** *** ******* hahahaha ********** *** *** ****** ****** ** hahahaha***
  • elchavoo elchavoo:
    ** hahahaha* ******** ********* **** hahahaha* hahahaha****** ***** **** ** *** *** **** *** ******
  • T thescq:
  • dyco dyco:
  • dyco dyco:
    ***** **** **
  • T thescq:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31:
    ** ******** ** ** *** ******** ***** ****** ******* ********* ***** ***** ****** ****** ** **** ********* **** ******** ******** ****** ****** hahahaha **** ****** *** ***** ****** ****** ** hahahaha** ****
    İşteşimdikızdım31 İşteşimdikızdım31: ** ******** ** ** *** ******** ***** ****** ******* ********* ***** ***** ****** ****** ** ****...