Çiçeğemi girmişler? Kesin dişimiler?

SpaceX

Üye
IMG-20220329-022614.jpg
IMG-20220329-022731.jpg
IMG-20220329-022829.jpg
IMG-20220329-022925.jpg

SpaceX

Üye
Ilk grow. Sayısız hata, sayısız stres. Bu üzden böyleler. Bitkiler 9-10 haftasında ve 12/12 ye almadan (photoperiod/çorbaçı) kendiliğinden çiçeye girmiş gözüküyorlar. Tek mutlu eden tarafı dişi olmaları. Bu üzden 12/12 ye geçiş edib plagron bloom vemeyi ve canna calmag takviyesi yaparak devam etmeyi düşünüyorum. Bu bitkiler için değmez dediğinizi duyar gibiyim) Tek jointlik olsa bile ilk growu sonuna kadar yapmak istiyorum.
Siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 22665

Guest
Ilk grow. Sayısız hata, sayısız stres. Bu üzden böyleler. Bitkiler 9-10 haftasında ve 12/12 ye almadan (photoperiod/çorbaçı) kendiliğinden çiçeye girmiş gözüküyorlar. Tek mutlu eden tarafı dişi olmaları. Bu üzden 12/12 ye geçiş edib plagron bloom vemeyi ve canna calmag takviyesi yaparak devam etmeyi düşünüyorum. Bu bitkiler için değmez dediğinizi duyar gibiyim) Tek jointlik olsa bile ilk growu sonuna kadar yapmak istiyorum.
Siz ne düşünüyorsunuz
Kanka kac saat ışık altında bitki 12/12 ye almadan çiçeğe girmez auto dur şansına çorbacı tohumdan da çıkıyor forumda denk gelmiştim. Dikkatli bir sekilde biraz yatirabilirsen alt dallar da ışık alsin. (Yeni growlarinda lst öneririm) . Bigbut tarzı gübre de verebilirsin sadece bloom şişirmez kanka .

SpaceX

Üye
Kanka kac saat ışık altında bitki 12/12 ye almadan çiçeğe girmez auto dur şansına çorbacı tohumdan da çıkıyor forumda denk gelmiştim. Dikkatli bir sekilde biraz yatirabilirsen alt dallar da ışık alsin. (Yeni growlarinda lst öneririm) . Bigbut tarzı gübre de verebilirsin sadece bloom şişirmez kanka .
18/6 zaman-zaman 16-8 olduğu günler oldu. Çok fazla stres yaşadı. Bitkinin çiçeğe girmesine çox fazla faktör sebeb ola bilir. Yaşadığı stresler sonucu böyle olduğunu düşünüyorum, auto olduğunu düşünmüyorum. Elimde Plagron Starter Set Terra var, o setin çiçek dönemi için geçerli olan Power Roots NPK (0-0-2) ve Terra Bloom NPK (2-2-4) kullana bilirim sadece. Yeni gübre almağa niyyetli deyilim şimdilik)
Alt dallar için lst iyi fikir. Değerlendirmeye çalışıcam, önerin için teşekkur ederim.

Ü

Üye silindi 22665

Guest
Kolay gelsin kanka gönlüne göre olsun inşallah
18/6 zaman-zaman 16-8 olduğu günler oldu. Çok fazla stres yaşadı. Bitkinin çiçeğe girmesine çox fazla faktör sebeb ola bilir. Yaşadığı stresler sonucu böyle olduğunu düşünüyorum, auto olduğunu düşünmüyorum. Elimde Plagron Starter Set Terra var, o setin çiçek dönemi için geçerli olan Power Roots NPK (0-0-2) ve Terra Bloom NPK (2-2-4) kullana bilirim sadece. Yeni gübre almağa niyyetli deyilim şimdilik)
Alt dallar için lst iyi fikir. Değerlendirmeye çalışıcam, önerin için teşekkur ederim.

zeko dayi

Müptezel
Erken girmiş çiçeğe photo olacağını sanmıyorum 18/6 veya 20/4 devam et hiç olmasa 5 6 gr alırsın oda senjn elinde dumanın bol olsun

SpaceX

Üye
Erken girmiş çiçeğe photo olacağını sanmıyorum 18/6 veya 20/4 devam et hiç olmasa 5 6 gr alırsın oda senjn elinde dumanın bol olsun
Yukarıda arkadaş da böyle tahminde bulunmuş. Ben çorbacı tohumunun auto çıkma ihtimalinin ne karad olduğunu bilmiyorum. Başlık açıp bunu foruma soruyorum şimdi.

AwaKe4

Müptezel
Yukarıda arkadaş da böyle tahminde bulunmuş. Ben çorbacı tohumunun auto çıkma ihtimalinin ne karad olduğunu bilmiyorum. Başlık açıp bunu foruma soruyorum şimdi.
Hocam bitkilerin kesinlikle dişi fakat 9-10 haftalık bir süreç gibi durmuyor. Bir adet auto tohumum tutunamamıştı önceki grow da onun 4. haftasından daha küçük duruyor bitkin. Ki bitkinde 0 dallanma var yani normal büyüse bitkin o dallardan alacağın max 10 gr ki seninkinin durum biraz daha kötü ışık yeterli olmayabilir yada bu kadar küçük kalmasında hastalık geçmiş olmalı falan başından biraz daha detay verirsen belki bişeyler olabilir :) Bence auto olabilir, erken hasat photo period ta olabilir. Çiçeğe ilk giriş zamanları ne zaman oldu ?

SpaceX

Üye
Hocam bitkilerin kesinlikle dişi fakat 9-10 haftalık bir süreç gibi durmuyor. Bir adet auto tohumum tutunamamıştı önceki grow da onun 4. haftasından daha küçük duruyor bitkin. Ki bitkinde 0 dallanma var yani normal büyüse bitkin o dallardan alacağın max 10 gr ki seninkinin durum biraz daha kötü ışık yeterli olmayabilir yada bu kadar küçük kalmasında hastalık geçmiş olmalı falan başından biraz daha detay verirsen belki bişeyler olabilir :) Bence auto olabilir, erken hasat photo period ta olabilir. Çiçeğe ilk giriş zamanları ne zaman oldu ?
İşık, toprak, gübreleme, ph, havalandırma ne ararsan yetersiz olmuş zaten) bu yüzden sonsuz hata yazmışım yukarıda. Bu hatalar sonucu bitkinin yaşadığı streslerden 18/6 da kendini çiçeğe geçirdiğini düşünüyorum, yalnız arkadaşların çorbacı tohumunun auto çıkma ihtimalini konuşması kafamı karıştırıyor açıkcası.

SpaceX

Üye
9-10 haftasında olması kesin. Çiçekçiden alınmış toprak. Zaman-zaman farklı ve yetersiz işıklar farklı mesafelerden denendi. Genelde 6400 kelvinlik torch ledled. Ph ayarı hiç yapılmadı, ilk npk gübrelemesinden sonra calmag eksikliği olduğu belli oldu calmag eksikligi günlerle giderilemedi. İlk grow olduğundan dallandırma üçün stres traninglere hiç baş vurulmadı. Isı, nem dereceleri ilk dönemler kafadan atma olsa da, ilk ayın sonundan dengede oldu. Çiçeğe girme belirtisi olan pistiller son 10-15 gündü kendini gösterdi. Bu kadar detal durumu anlamanıza yardım edecektir umarım)
Gram artık fark etmiyor, ilk growu sonlandırmak ve bundan sonra yaşanacak hataları da tecrube etmek istiyorum. Sadece auto olduğuna karar verib işık dönemini artırmakmı yoksa photo olduğuna karar verib 12/12 geçmek arasında kalmışım.
Hala 18/6 işık ve veg dönem npk+calmag veriyorum.

Legend86

Müptezel
İşte bizim tilki kuyruğu dediğimiz ağaç bunlar oluyor, hiç sürgün dalı vermez direk dikine büyür ve sadece ana dal üzerini sömek sarar stresli bir dönem geçirmeseydin o kolun kadar sarılı koca sömekli bir şey olacaktı, bak bunun kafası zehirdir söylim şimdiden

SpaceX

Üye
İşte bizim tilki kuyruğu dediğimiz ağaç bunlar oluyor, hiç sürgün dalı vermez direk dikine büyür ve sadece ana dal üzerini sömek sarar stresli bir dönem geçirmeseydin o kolun kadar sarılı koca sömekli bir şey olacaktı, bak bunun kafası zehirdir söylim şimdiden
Dallanmamasının sebebini yanlış büyüme ve stres training olamasınında görüyorum. Yine de bundan sonra ne olduğunu göricez. Fikirleriniz için teşekkürler.

Legend86

Müptezel
Dallanmamasının sebebini yanlış büyüme ve stres training olamasınında görüyorum. Yine de bundan sonra ne olduğunu göricez. Fikirleriniz için teşekkürler.
Olabilirde, bak benim ağaçlar stresli büyüyolar jack herer + holland Hope her boğum katında 5 sürgün dalı geliyor :D ¿

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A angeshar:
    **** *** ** * ******* ********* *** hahahaha
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01:
    ** ***** **** ******** ******** ******** hahahaha **** ******** *** ***** *** ****** ********** ** ***** ****** ***** *******
  • W wickedstick:
    **** ********* ******** ** *** *** ********* hahahaha*** ******* **
  • H Heisenberg01:
    hahahaha* ********** ********** hahahaha***** ***** *** **** *** **
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • A angeshar:
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
    ***** **** hahahaha****
  • H Heisenberg01:
  • A angeshar:
    ***** ***** ** *** ****** hahahaha****** ***** ********* hahahaha
  • A angeshar:
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01:
    *** *** *** *** *** **
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • T Turco:
    * *
  • BABASULTAN07 BABASULTAN07:
    ** *** **** ******* ********** ********* ******* hahahaha** ****** ***** ******* ********** **********
  • S Sikimilas:
    ******* hahahaha *** ***
    S Sikimilas: ******* hahahaha *** ***