Çiçeklenme dönemi ortasında flush

aliatif

Yeni üye
Herkese bol dumanlar. Bitkim purple haze auto 55. Gününde. Potasyum eksikliğinden kaynaklı çok fazla yaprakta kararmalar oldu. Ara ara kararanları budayıp Potasyum içeren gübreyi arttırsam da işe yaramadı. Gübre sen,si bloom perfect ph bu arada. Aynı zamanda carboload var.

Ben de ph 6.5 ayarlayıp flush yapma kararı aldım kanka. Yoksa sürekli ilerleyecek bu meret.

Benim sorum 55. Günde flush için suya hiç gübre verecek miyiz yoksa düz suyun ph ını 6.5 e ayarlayıp yıkıyım mı?

Şimdiden teşekkürler

Bahsettiğim kararmalar ;
http://imgur.com/sFpDlP2

cannabis16

Ordinaryüs
gübre yanığı sorunun varsa sade suyla,hatta içine tuzdan arındırıcı katkı maddeleri koyarsan iyi olur
bitkinin toprağında sistem tıkanması,yani bazı elementlerin fazla olmasından kaynaklı besin kitlenmesi varsa yarım doz gübre eklenmiş suyla flush atarsın.
senin muhabbet 2. kısma benziyor.

aliatif

Yeni üye
Cvp: Çiçeklenme dönemi ortasında flush

cannabis16' Alıntı:
gübre yanığı sorunun varsa sade suyla,hatta içine tuzdan arındırıcı katkı maddeleri koyarsan iyi olur
bitkinin toprağında sistem tıkanması,yani bazı elementlerin fazla olmasından kaynaklı besin kitlenmesi varsa yarım doz gübre eklenmiş suyla flush atarsın.
senin muhabbet 2. kısma benziyor.

Kanka gübre yanığı değil dediğin gibi ama 2. Dediğin gibi de değil. Besin fazlalığı yok yani tam tersine potasyum eksikliği var. Ph 6.5, potasyum içeren gübreden de daha fazla verdiğim halde olmadı. Sanki kökler potasyumu çekemiyor

Blackbalrog

Yeni üye
Knk benimde bildiğin gibi aynı durumda 4 yaprağım aynı şuanda çeyrek doz ile su verdim bir sonraki sulamada devam edicem benim büyük ihtimalle anlattığım gibi se.nsi b yi arttırmadan kaynaklı oldu zaten birazda yaprak uçlarım yanmıştı şimdi aynı dozda devam ediceğim başka yapraktada olursa seni yeşillendiririm.. iyiiiii growlar

aliatif

Yeni üye

Blackbalrog' Alıntı:
Knk benimde bildiğin gibi aynı durumda 4 yaprağım aynı şuanda çeyrek doz ile su verdim bir sonraki sulamada devam edicem benim büyük ihtimalle anlattığım gibi se.nsi b yi arttırmadan kaynaklı oldu zaten birazda yaprak uçlarım yanmıştı şimdi aynı dozda devam ediceğim başka yapraktada olursa seni yeşillendiririm.. iyiiiii growlar

Sağol kanka sana da iyi growlar. Kader dostuyuz resmen :) Güzelce bi hasat etsek nasıl da rahatlayacağım.

ghotsword

Yeni üye
Bu sorunun sensi blomlardan olduğunu düşünüyorum çünkü bende vardı onu kestim düzeldi arada çok küçük oluyor yine [font="Open Sans", sans-serif]carboload[/font][font="Open Sans", sans-serif]  kullanıyorum şu an nadir çok küçük oluyor sensi blomları kesmen lazım diye biliyorum çiçeklenme döneminde  [/font]

aliatif

Yeni üye

ghotsword' Alıntı:
Bu sorunun bitcoin blomlardan olduğunu düşünüyorum çünkü bende vardı onu kestim düzeldi arada çok küçük oluyor yine carboload  kullanıyorum şu an nadir çok küçük oluyor bitcoin blomları kesmen lazım diye biliyorum çiçeklenme döneminde  

Sadece carboload mı kullanıyorsun kanka? Yeterli oluyor mu o kaçıncı gününde senin bitki

ghotsword

Yeni üye

aliatif' Alıntı:
ghotsword' Alıntı:
Bu sorunun bitcoin blomlardan olduğunu düşünüyorum çünkü bende vardı onu kestim düzeldi arada çok küçük oluyor yine carboload  kullanıyorum şu an nadir çok küçük oluyor bitcoin blomları kesmen lazım diye biliyorum çiçeklenme döneminde  

Sadece carboload mı kullanıyorsun kanka? Yeterli oluyor mu o kaçıncı gününde senin bitki

Overdrive ve call mag kullanıyorum benim bitki 2 ay devirdi 64.  günde fakat biraz gecikme oldu açıkcası sensi blom kullandığım dönemlerde yapraklarda çok sararma oldu kesince toparladı bir hafta kadar geriden geliyorum normal çizelgeye göre  büyümeye başladı ama sonra çiçeklenme dönemi  ocağın 7 sine kadar ayakta tutmaya çalışacağım sonra toplayacağım artık

https://imgur.com/yfoUCtl

aliatif

Yeni üye

ghotsword' Alıntı:
aliatif' Alıntı:

Overdrive ve call mag kullanıyorum benim bitki 2 ay devirdi 64.  günde fakat biraz gecikme oldu açıkcası bitcoin blom kullandığım dönemlerde yapraklarda çok sararma oldu kesince toparladı bir hafta kadar geriden geliyorum normal çizelgeye göre  büyümeye başladı ama sonra çiçeklenme dönemi  ocağın 7 sine kadar ayakta tutmaya çalışacağım sonra toplayacağım artık

https://imgur.com/yfoUCtl

Maşallah kanka senin bitki sağlıklı gözüküyor. Ben de keseyim bakalım o zaman bloom u neler olacak :)

Omrapy

Yeni üye
Işık saatini 12/12 ye çevirdim ışığı değiştirmeme gerek varmı yoksa aynı ışıkla devam etsede olurmu

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Kanka Chat bot:
  • L lityum:
    ** hahahaha* ****** hahahaha
  • L lityum:
  • Houp53 Houp53:
    ******** ******* ********** ***** ******** ***** **** **** ** ** ***** ***** ***** **** ****** ******* ***** ********** ********* ****** ******** ****** ********** ** ******** ******** ******** ***** ********* hahahaha ***** ********** **** ***** ******** *******
  • L lityum:
    ***** **** hahahaha*
    +1
  • Houp53 Houp53:
    ******** ***** ********** ******** ***** ****** ****** ***** **
  • Houp53 Houp53:
    ***** **** hahahaha********* ******
  • H happyworld:
    hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * ***** ** hahahaha* ****** ** ******** **** *** ******** ****** ** ******* ********* **
    H happyworld: hahahaha *** ****** ****** *** ** ** ******** ****** ********** * ***** ********** ** * *****...