***Çiçeklenmede .5. hafta bitimine doğru***

cannabis16

Ordinaryüs

çiçeklenmede 33. günleri ... çiçeklenme 2. haftasından beri tam doz gübre yiyorlar + bloom boost + her 3 sulamadan 2sinde tam doz calmag + vitamin ve enzim gübresi..

en altta kalan ve güneşi hiç göremeyecek boğumları budadım bildiğiniz gibi..

siz de öyle yapın bence..bitkileriniz topping yaptıktan sonra bi 55-60 cmleri görsün vegde ki ; 100-120 cm arasını görsün yani çiçeklenme sonundaki boyu.. mesela 70 cm çiçeği bitiren bitkiyle 110 cm lik bitki arasında her dalda en az 2 boğum fazla olur..bu da daha fazla bud almak demek..100-130 cm arasında bu bitkiler çok güzel hasat veriyorlar..daha uzun olması işime gelmiyor zira çok fazla kaykılıyorlar,dallar taşımıyor vs.. bitkileri zorla besleyin çiçeklenmede,içeriye bolca sokaktan hava atın ve güçlü fanla en tepeden de dışarıya direk grow ortamı dışına atın...içerideki havayı döndürmeniz bi işe yaramaz zira bu bitki kendi boyunda ağaçlaşan diğer bitkilere oranla 6-8 kat arası daha fazla O2 salıyor doğaya..yani CO2 ihtiyacı çok fazla demek.. grow ortamınızın havası dakikada 2 yada 3 kere komple değişsin..
kuvvetli ışığı söylememe gerek yok sanırım..o zaten ilk şart..
son olarak da yeterli miktarda-aşırıya kaçmadan elinizdeki gübreleri öğrenmek kalıyor..
saksınızı en az bi 14-15 litre yapın ve bitkinize 15. günden sonra her sulamada(flushlar hariç) enzim verin ki toprağınız oksijene boğulsun,tertemiz etsin enzimler ölü kökleri,ıvırı zıvırı....
onun harici daha güzel köklendirmek için mikoriza da verilebilir..

bu bitkiler daha pistiller bembeyaz... 8-9 arasında hasat verecek genetikler..6. hafta başlar flush işleri..ondan sonra sade suyla hasada hkadar,sadece enzim verebilirsiniz....son gübre itelemesi saf buddan uzaklaştırıyor olayı..bu sene içimliğim daha öhö yaptırmadı..siz de overdrive vs son itelemeleri yapmayın en fazla %10-15 fazla hasat alacam diye..tadı-kokusu-iimi,herşeyi bozuluyor..

dumanınız bol olsun

ha bu arada yazmayı unuttum.. 2 bitkimde 8-10 civarı açılmış veya açılmamış halde asılı duran polen kesesi buldum..bu yaz malum sıcak gitti,çiçeklenmeye eylül başında soktum ama içerisi 31 deerece civarıydı,bu da bitkileri stres soktu ama herma olacak kadar polen kesesi üretmdiler zira 30 derece ve üstü havalar çiçeklenme 3. haftasından sonra düşmeye başladı.. bu şekilde elde edilen tohum teorik olarak %99,9 dişi olur..zira tohumlarım dişileştirilmiş,dişileştirilmiş tohumda polen kesesinde de y kromozomu olmaz..gelen giden X yani sonuç XX=dişi tohum olur..altlarda polenlenenlerin tohumları olgunlaşınca keser seneye ekerim..ne kadarı polenlendi bilemiyorum şuan..

Son düzenleme:

elchavoo

Üye
abi lolipopping mi oluyor slt dalları budamak benim 2 saksım var denemek istiyorum en azından birisine tavsiye edermisin zamanı gelince de yardım isterim senden çok seviyorum senin stilini bol hasatlar abi …. topping 1 yada 2 kere + lst + lollipopping

cannabis16

Ordinaryüs
hoş sözlerin için teşekkür ederim can..
geçen hasadı lolypop budaması yapmadan aldım..şimdi ise bitkilerin 3te 1ini en alttan başlayarak yoldum..gerçi 4te bir gibi oldu kimisi ya neyse..
amerikan gevurlarının bulduğu her yöntemi tavsiye ederim..bu da onların buluşu..
en altta kalan ve ışığa ulaşamayan fan ve sömek dalcıklarını keserek ,bitkinin mevcut enerjiyi üst dallara vermesini sağlamak..yani hasatta daha az iş çıkşın,koca budlar olsun ,ufacık alttakilerle uğraşmayayım gibisinden düşün.. senin sıralama güzel topping yap tepeyi,sonra alttaki dallar yakalasın falan tepede en az 4 tepe budun olur..kimi bitkilerde alttakiler yakalayamıyor zira üst çok hızlı oluyo,o tepeyi bi daha toppinglersin..ben bu growda objektife en uzak kalan HPS altındaki ikiliyi 2-3 sefer tepelerini toppingledim mesela..böyle yapınca aynı hizada birsürü tepe budun oluyor ama bu sefer de dallar kendini taşıyamıyor,çzellikle de budlanma evresinde..bambu çubuklarından al,toprağa saplar kelepçe plastiklerle de bitkiyi ona tutturursun..
lolypopu bitki çiçeklenmede 4. haftasına gelmeden ilk 3 hafta içinde hallet..çiçeklenme ortasında ilave stres verme,artık bitkiyle oynama çiçeklenme 3. haftası bittikten sonra..

sistemi doğru kur..parayı ışık ve havalandırmaya harca..gübre iki ana gübre alsan da yeter ozaman,bide calmag alır 2-3 sulamada bir doz ilave edersin olur biter..bitkin güzel budlansın istiyorsan ki hepimiz o iş için uğraşıyoruz bu havalandırma+ışık kuvvetli olsun..sistemi ona göe genişletirsin seneden seneye..

elchavoo

Üye
adamsın abi parayı gerekli yerlere harcadım zaten an serisi gübre 10 tane var elimde şuan bebekler herşey tıkırında ilerliyor gözümü korkutan bu eğitimler ama bir şekilde sana sizlere ulaşıp halledeceğim inaniyorum bol hasatlar :D

cannabis16

Ordinaryüs
adamsın abi parayı gerekli yerlere harcadım zaten an serisi gübre 10 tane var elimde şuan bebekler herşey tıkırında ilerliyor gözümü korkutan bu eğitimler ama bir şekilde sana sizlere ulaşıp halledeceğim inaniyorum bol hasatlar :D
sağolasın can, sana da kolay gelsin..

bu bitki yabani bi ot,yani çok dayanıklı,kafasını koparsan yine çıkıyor biyelerden,yeterki saksının içi temiz olsun..sen sağlama al ayda bir flush at zira AN serisi sentetik..sentetik gübreler daha besleyicidir ama çabuk salınımlıdır,az biraz fazla versen yaprak uçlarında yanık olur,toprakta tuzlanması çok olur..dediğim gibi yarım doz gübreli suyla ayda bir flush işini çözer..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • A ax-b:
  • A ax-b:
    **
  • E ErdemRS6:
  • A ax-b:
    **** ********** ****** ***** ********** **
  • A ax-b:
    ***** ** ***** ***** hahahaha* ********
  • E ErdemRS6:
    ***** ** ***** ***** hahahaha* ******** ****** ***** *****
    +1
  • E ErdemRS6:
    ***** ****** ********* ********* ********* hahahaha***
  • istr istr:
  • istr istr:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ***** ** **** ******* **** **** *******
    +2
  • muadip muadip:
    +1
  • LT Soap LT Soap:
    ******* **** ********** hahahaha** hahahaha* ****** hahahaha ****** ******* ********* hahahaha ******** ********* hahahaha***** ******** *** ***** **** ** ******* ******** *
  • muadip muadip:
    ********* ** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ***** ** **** ******* **** **** *******
  • LT Soap LT Soap:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ***** ** **** ******* **** **** *******
  • LT Soap LT Soap:
    ******** ********* ****** hahahaha****
  • LT Soap LT Soap:
  • G ganjasevdalısı:
  • G ganjasevdalısı:
  • NewGardener NewGardener:
    ****** ******* ****** ******* ******* ***** ***** *** ********** ** ***** *****
  • G ganjasevdalısı:
    ****** hahahaha* ******** ******** ******* ****
  • G ganjasevdalısı:
    G ganjasevdalısı: ******* ******* ********* *****