çiçeklenme 4. hafta başları**** klonların son hali

cannabis16

Ordinaryüs
bitkilerin hepsi tepeyi boyazı..sadece objektife en uzak kalan arkadaş biraz geriden takip ediyor çiçeklenme sürecini..diğerleri teichome üretimine başladı ve devaam ediyor haldeler..Nisan 15 de çiçeklenmeye geçirmiştim..şimdi artık bambu çubuğunu toprağa sokunca katır kutur kök ağları parçalaya parçalaya iniyor aşağıya..yani köklenme de hat safhada...Fosfor Potasyum yükleme gübresi olarak Phosporus Plus yerine yine Hesiden hidroponik gübresi olan PK 13/14 ü seçmişim ,kargo bi geldi,içinden bu çıktı :) yalnız işin entersan kısmı gübrenin üstünde çiçeklenme 4. haftası 2,5ml/10lt diyor..haftadan haftaya 2,5 ml artırıp ver diyor..ölçüye dikkatinizi çekiyorum, 10 litreye bu kadar yazıyor.. ne ayak bunlar anlamadım,menekşe bakmıyoruz ki biz,toprağa bile 3-3,5 lt dayıyorum Hidroponiğin mantığına terz birkere bu oranlar..gr..wk...t boşlukları doldurun,oranın sahibini kutluyorum zira besin tablosu hazırlamış ve 4.haftada 2,5ml/1lt 5. haftada 5ml/1lt 6. haftada 7,5ml/1lt ...diye yazmış..doğru oranlar bunlar arkadaşlar hidro-coco için. NPKsı 0-9-7 ..yani kütlece %9 Fosfor ve %7 Potasyum içeriyor altı üstü..çok yoğun kimyasal gübreler gibi olsa o dozajlar mantıklı olurdu....tabii bitkinin ışığı güçlü ve CO2si devamlı tazeleniyorsa 1litreye o oranlar verip zorlanabilir..CO2 yi 1000ppm lere çıkaranlar daha da abanır,orası ayrı mevzu,bitki daha yok mu der zaten yapraklarıyla fotosentezi çok hızlı yapıyorsa.... herneyse ben de madem bu gübre gelmiş,ona göre gidecem bakalım..2,5 ml ile başlayıp 10ml ile bitecek şekilde bu gübreyi gidecem.... bloom gübresini de litreye 4ml de kalıcam,daha artırmadan PK gübresini devreye sokucaz...
bu en son yaptığım sulamada PK13/14 Plagronun, o gübreyi de vermiştim,Potasyum eksiği olan bitkide diğer yapraklara sirayet yok,şimdilik dozaj işe yaramış gözüküyor..

klonlarımız da görüyorsunuz,hemen hepsi yaprkları koyu renge çevirdi yada çeviriyor... bu demekki? köklenme güzel durumda,artık gübre emmede sıkıntı yaşamıyor bitki..haftaya 4. haftaları olacak alınmalarından beri geçen süre, büyük saksıya alıcam...çiçeklenmedikiler de 3-4 haftaya işi bitirene kadar bunlar da bayağı bi yol almış olur..bu klondan gitmek çok hoşuma gitti,hem tohumdan tasarruf,hem zamandan tasarruf daha fazla grow şıkıştırabilme adına,hem de iki ayrı seyirlik odam var..gece nasıl geçiyor anlamıyorum bile..klonların olduğu odada ne fan var ne ışık geçirmez bikaplama var,bir vantilatör ve 4 tane 40 watlık tavan armatürü ucuz yollu LED.. ama bu LED ışıklarla gelişim vakti ne güzel büyüyorlr havalandırma tertibatı bile olmadan göreceksiniz..çiçeklenmede hava akışı hızlı olmadan bi halt yapmaz ama klondan belli bir boya gelene kadar vegetatif evreyi geçirtir..
10 taneden 2si köklenmekte geri kalmıştı hatırlarsanız,onlrı diskalifiye ettim..8 taneden de 7 tanesini büyük saksıya alıcam..ne kök hormonu ne coco ne köklendirme küpü ,hiçbirşeyle uğraşmadan light mix-perlit karışımlı toprağa ekerekten,kendi kendilerine kökleniyorlar..streil bi bıçakla falan da aldığım yok...yabani bitki işte,işi bu,zorlukları yenmek..

Son düzenleme:

cannabis16

Ordinaryüs
gönlü güzel insandan çıkan hayır temennilerinize çok teşekkür ederim.. en nihaytinde birilerinin içi gideck,özenecek ve havalandırma tertibatı kurup işe öyle girişecek..umutluyum bu konuda..siz de sistem kurun,bilek gibi budlarınız olsun canlar ..tekrardan teşekkürler,sağolun..

söylemeyi unuttum,8 taneydi ya bu kızlar,şimdi 7yedüştüler.. birini günah keçisi seçip içelebilecek ne varsa kesip hızlıca kurutup tost makinasında düşük ısıda..içiyorum...severek tüketiyorum...yani haliyle kafa yapması için çok fazla miktarda sarıp sarıp içmeniz lazım ki o da o kadar kafa değil...3. haftayı bitirememiş bitkiden de bu kadar olur.. :) ip...liğimizi alsın :)

öyle bitki başına 100 gr kuru hasadı geçmek mümkün değil arkadaşlar bu kadar vegetatif ve topraklı tarımda bu kadar ufak saksılarda... mevzu basit aslında..4-5 bitkiden uzun vegetatifle ve büyük saksılarda fazlaca gübre ve emekle alabileceğimiz hasadı , böyle daha az veg ve daha küçük saksılarda ,haliyle daha az gübre ve emek tüketerekten almak..daha fazla grow sıkışıyor klonu da alıp ayrı odada belli bir boya getirince...bende diğer türlüsünden çok daha mantıklı benim yaptığım..35 günü anca görüyorlar tohumdan çıkma anından sonra vegetatif evreyi,sevmediğim evre zaten :) kısadan geçip,mis gibi hep çiçeklenme evresiyle uğraş 2 ay... kar-zarar üzerine kefeleri doldurunca benim yaptığım daha mantıklı ve karlı ...siz bu konuda ne dersiniz??

Sinarit

Müptezel
gönlü güzel insandan çıkan hayır temennilerinize çok teşekkür ederim.. en nihaytinde birilerinin içi gideck,özenecek ve havalandırma tertibatı kurup işe öyle girişecek..umutluyum bu konuda..siz de sistem kurun,bilek gibi budlarınız olsun canlar ..tekrardan teşekkürler,sağolun..

söylemeyi unuttum,8 taneydi ya bu kızlar,şimdi 7yedüştüler.. birini günah keçisi seçip içelebilecek ne varsa kesip hızlıca kurutup tost makinasında düşük ısıda..içiyorum...severek tüketiyorum...yani haliyle kafa yapması için çok fazla miktarda sarıp sarıp içmeniz lazım ki o da o kadar kafa değil...3. haftayı bitirememiş bitkiden de bu kadar olur.. :) ip...liğimizi alsın :)

öyle bitki başına 100 gr kuru hasadı geçmek mümkün değil arkadaşlar bu kadar vegetatif ve topraklı tarımda bu kadar ufak saksılarda... mevzu basit aslında..4-5 bitkiden uzun vegetatifle ve büyük saksılarda fazlaca gübre ve emekle alabileceğimiz hasadı , böyle daha az veg ve daha küçük saksılarda ,haliyle daha az gübre ve emek tüketerekten almak..daha fazla grow sıkışıyor klonu da alıp ayrı odada belli bir boya getirince...bende diğer türlüsünden çok daha mantıklı benim yaptığım..35 günü anca görüyorlar tohumdan çıkma anından sonra vegetatif evreyi,sevmediğim evre zaten :) kısadan geçip,mis gibi hep çiçeklenme evresiyle uğraş 2 ay... kar-zarar üzerine kefeleri doldurunca benim yaptığım daha mantıklı ve karlı ...siz bu konuda ne dersiniz??
Aynen ustam ozenmemek elde değil, nekadar daha mantıklı ve karlı gözükse de oldukça tecrübe ve emek gerektiriyor anladığım kadarıyla. Umarım bizde bu seviyeye gelebiliriz.izleyip öğrenecek, deneyip tecrübe kazanıcaz ve zamanla olacak inşallah. Severek ve sabırla yapılırsa çok güzel sonuçlar alınabilir bence bu özel hobiden.

Avare

Doktor
Usta açıkçası bende vejetatif evreyi hiç sevmiyorum. Hava da gelişim için ne kadar önemli anladım ama eldeki imkanlar dahilinde kabini konumlandırabileceğim en iyi yere koydum. Daha büyük bir eve geçene kadar bitkilerim auto sanılmaya devam edilecek.

cannabis16

Ordinaryüs
bugünkü sulamalada, neler vardı su içinde bi yazayım...kafanızda bi şablon oluşsun

T.A Bio Bloom 4ml/1lt
Hesi Boost 2,5ml/1lt
Hesi PK 13/14 2,5ml/1lt
T.A oligar Spectrum 3ml/1lt iz element deposu
2,5çorba kaşı/4lt Epsom Tuzu sülfür ve Magnezyum takviyesi için
Gübretaş Amino Asit 1,5ml/1lt
Hesi Powerzzym 2,5ml/lt enzim deposu... bu enzim içerikli gübreyi normal değerlerden fazla atma zamanı şimdi..zira çok fazla gübre giriyor toprağa..bitknin köklerinin ulaşamadığı yerdekileri de hafif sindirilmiş halde beklesin...tuzlanma yapamasın toprakta..

iz element dolu gübreyle Hesi PK 13/14 direk hidroponik gübresi olduğundan ve ayrıca enzim de atıyorum zaten sulama suyunun pHı çok düşük oluyor..pH ayarlayana kadar birsürü pH Upla deneme yapmak gerekiyor..bundan sonraki sulamalarda Melas da her sulamada illa atıcam sulama suyuna..sulama suyunun pHı daha az düşsün ki az uğraşayım...

3 bitkide yaprak uçları yanma semptomu belirdi..diğerlerinde az diyen de var,normal bulanda...
14 litre saksılar biliyorsunuz gene 3 litre su dökünce run off sağlanıyor ama sulama sıklığı 4 günden 3 güne indi. toprak daha erken kuruyor,kökler sarmış toprağı yeterince..alttan çıkan TDS veya sulama suyunun TDS ppmiyle uğraşmıyorum artık..eski ölçümlerimden biliyorum bu zamanlarda 2000ppmden aşağı su çıkmıyor saksı altından...topraklı tarımda tuzlanma var demek bu..alttan akan su 1200ppmleri geçti mi tuzlanma riski demektir topraklı tarımda..2000ppmleri geçtiyse flush atılmalı denir..teoride böyle..pratikte ise sorun yalamadığımdan bu teorik bilgi bende çöpe atıldı yıllar önce...bitkin hızlıysa kaldırıyor..özellikle de organik gübrelerde çok çok dayasan da yavaş salınımlı olduğundan bitki hafif yaprak uçları yanarak kurtarıyor bu dönemi..

bir sonraki haftada Fosfor Potasym gübresini Hidrodaki gibi 5ml/1lt deniyecem..bunu kaldırabileceğini düşünüyorum zira 4ml/1lt leri kaldırıyordu bitkiler..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • O obeb:
    ****** *** ********* ******** **** ********** * ****** ***** hahahaha**
  • NE0 NE0:
  • Night owl Night owl:
    *** *** ******** ***** **** hahahaha ****** *** ******** ***** ***** ** ******* ******* *** ***** ** hahahaha* ****** ***
  • A artinba:
    ******** hahahaha ********** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    * ***** ********* ***** *** ****** ****** ********* ******* ******* ****** *** ********* ******** **** ********** * ****** ***** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ***** ********** ******* ** ***** ***** ******* ******** *** ******* *********
  • O obeb:
    * ***** ***** ****** ****** ****** *** ****** *** ******** ******** **** hahahaha******
  • Night owl Night owl:
    ******** hahahaha **** ******** ********** ******* ****** ******* ******* **** **
  • Night owl Night owl:
    ********* **** *** ******** **** ********* ****** **** * ***** ***** ****** ****** ****** *** ****** *** ******** ******** **** hahahaha******
  • Night owl Night owl:
    hahahaha*** *****
  • O obeb:
  • A artinba:
    hahahaha hahahaha** ** ********** ******* *** ********* ****** * hahahaha ** *** *** hahahaha ******* **** **** ****** **
    +1
  • A artinba:
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*******
    +1
  • lavrens lavrens:
  • NE0 NE0:
    **
  • Night owl Night owl:
  • A artinba:
  • Kanka Kanka:
    +1
  • Night owl Night owl:
  • lavrens lavrens:
    ** *** **
  • A artinba:
    hahahaha ***** ** ******** ********* ******** ** hahahaha ******* ****** ***** ********** ******** *** ***** ********* ****** **** hahahaha*** ***** ****
    A artinba: hahahaha ***** ** ******** ********* ******** ** hahahaha ******* ****** ***** **********...