çiçeklenmede 6. hafta bitimi,hasat öncesi son halleri

cannabis16

Ordinaryüs

nihayet senenin ikinci growu da sonlara geldi dayandı..

ilk resimde de görüldüğü gibi ortam sıcaklığı 23 lerde ışıklar açıkken,daha ne olsun. ama çiçeklenmede artık sonlara geldiğimden %40 hatta altı nem işime daha fazla gelirdi budlarda küflenme olmaması için.. bende önlem olarak vantilatörü sağa sola salınım modunda devamlı üstlerine vuracak şekilde hava dolaşımı sağlıyorum..

2 ve 3. resimdeki budlar Gorilla Zkittlez , 4 ve 5. resimlerdeki budlar ise Blue Dream (N.rvana)
7. resimdeki iflahı zkilmiş arkadaş Blue Dream ..3 defa topping gördü diğerleriyle seviye açılmasın diye.103 cm de bitirdi uzamayı.. bu akadaşın tipik Blue Dream dalları ,yani ince ve uzamaya gitmeye meyilli..o yüzden dallarını ayrı ayrı sabitlemek zorunda kaldım..8 tane falan 120 cm bambu çubuğunu buna ve 8. resimde göreceğiniz kısmen 3 topping yapılmış Gorilla Zkittlez a da 6 civarı..tabii kendini salan bir sürü yan dallar var onları da attım üstüne ,kendini iyice saldı zira çok erken mature yani kesilmeye hazır hale geldi bizim BD..şuan bitkinin ışık alan tüm budları %80 seviyesinde pistil kararmasına sahip yani mikroskopla sağlaması yapıldığında trichomeların %90-100 civarı rakılı olması ve amberleşmeye başlamadan önceki son anlar.altlar %40-50 seviyesinde ama bu normal...bir sonraki sulamada kesecem gibi..6-7 gün önce flushlamıştım..alttan çıkan su TDS 240lara kadar düştü bıraktım..sizde bi 300 ppm ve altına gtirin sonra sade suyla gidip hasat alın..ciğerlerinize daha az dönüştürülmemiş metal ve ametal girer.. ..
en zuun olan lar Gorilla Zkittlez 120 cme yakın bitirdiler..biri HPS altında diğeri LED..

son yaptığım sulamada tam doz gübreleri dayadım flush vakti gelmemişlere...benim için vakit pistillerin %30-40 ı karardığında..zira flusha bi 10-15 gün kala öyle denk geliyor..7. haftaya girdiklerinde artık yarım doz gübreye düşürecem..zaten haftaya yani 7. haftada diğerlerinin de pistilleri hazır olur..

şu resimlere bakıp da için gitmiyorsa,keyif almıyorsan sen grow falan yapma arkadaş bizahmet.. içmesi ayrı,yetiştirmesi ayrı,yetiştirme odasında içmesi apayrı keyif....

daha 1-2 hafta budlanma devam edecek..ağırlar,içleri sımsıkı,görüyorsunuz trichome manyağı oldular..bunları yapmak için ilk 2 şart..
kuvvetli ışık ve kuvvetli havalandırma... artık gübrelerimi de kullanmasını iyice öğrendim bu da katkı yapıyor..

yani ortamı tabiat ortamına çevirmeye çalışın,devamlı bi esinti olsun,devamlı CO2 değimi olsun yaprakların üstünde..saksım 19 litre yani 5 gallon.. 140 cme kadar uzayan bitkilerin kökleri bile toprağı sarmış ama yiyememişti yaptığım kontrolde..yani çok çok yeterli..siz de biraz fazla su+gübreyle uğraşın ama saksı harcını bi 5 gallondan aşağı bırakmayın..
şu odada 1 kiloya yakın,benim tahminim 900 gram civarı kuru çıkacak.. her akşam en az 2 gram tüketen ben için bolluk bereket demek..eşim dostum misafirim olduğu zaman tütünsüz fanteziler falan..siz de büyük düşünün rahat edecek miktarları elde edin ki 3-4 ay uğraştığınıza değsin..30-40 gam alıp sindirik lambalar,içerideki havayı döndürmece falan..sonra gübreye yüklenmece ve neden benim kolum gibi olmuyor budlar demece...bitkiyi yakmaca... şu benim gördüğünüz 5 bitki seedlingten çıktığından beri her sulama tam doz gübre alıyorlar..4 günde bir suluyordum çiçeklenmede 4. gün bayılıyolar artık diye 3 güne indirdim..taa ağustos başlarından beri 2,5 ay olmuş..her sulama tam doz gübre.3 sulamanın ikisinde yarım dozdan fazla calmag ayrıca...benim bitkilerim niye yanmıyor ?? zira verdiğimi sömürecek kadar kök oluşturabilen bitkilerim var..sağlam kök büyümesi içinse kuvvetli ışık kaçınılmaz gereklilik..sonra kuvvetli havalandırma...

ben öğüdümü verdim varın siz yine bildiğinizi yapın...
Allah'a emanetsiniz..

Uzay11

Kıdemli Üye
Kanka slm, bd çok merak ediyorum deneyecegim hasat olarakta verimli oldugunu çok duyuyorum, eline saglik şahane görünüyorlar içmesi bi kenara gözünün önünde buyüyüyüp giderken acayip bi haz aliyorum ben. Bol dumanlar takipdeyim. Arada yardım isterim takildigim konularda:) ikinci grow a başlicam ilk grow 8 ay önce bitmişti deneyim acisindan ciritik kuş yapmıştim iyi dayandılar çok acemiydim. Bu defa lemon og yapicam. Artik biraz sativa kafası istiyorum. Bol dumanlar kankam, afiyet olsun:)))

Artemis

Üye
muhteşem görünüyorlar maşallah saksı üzerinde ki perlit i görünce bende saksılara çok fazla perlit koydum diyordum maşallah üstat elin bol bonkörsün sen böyle yapıyorsan vardır bir bildiğin :)

cannabis16

Ordinaryüs
Kanka slm, bd çok merak ediyorum deneyecegim hasat olarakta verimli oldugunu çok duyuyorum, eline saglik şahane görünüyorlar içmesi bi kenara gözünün önünde buyüyüyüp giderken acayip bi haz aliyorum ben. Bol dumanlar takipdeyim. Arada yardım isterim takildigim konularda:) ikinci grow a başlicam ilk grow 8 ay önce bitmişti deneyim acisindan ciritik kuş yapmıştim iyi dayandılar çok acemiydim. Bu defa lemon og yapicam. Artik biraz sativa kafası istiyorum. Bol dumanlar kankam, afiyet olsun:)))
aleyküm selam.. gereksinimlerini sağlarsan bu bitki böyle koca koca budlar verir.. grow işini şu 2 ve 3. growlarını da yap bitir o zaman çok daha iyi kavrıyacan,gübrelerini öğrenecen..
dediğin gibi şu tabiatın güzelliklerini seyretmek bile keyif..
sativa baskın genetiklerden Blue Dream,Jack Herrer,BlackJack,cinderella99 , super silver haze ilk tavsiye edeceklerim..bunları da bi araştır

cannabis16

Ordinaryüs
muhteşem görünüyorlar maşallah saksı üzerinde ki perlit i görünce bende saksılara çok fazla perlit koydum diyordum maşallah üstat elin bol bonkörsün sen böyle yapıyorsan vardır bir bildiğin :)
can, perliti toprak medyaya %20-30 arası olacak kadar koymanı tavsiye ederim.. ben %30 civarı koyuyorum..perlit hafif olduğundan saksı üstünde fazlaca toplanıyor zamanla..ona kafa takma.. köklere hava alma boşlukları sağlasın,perlit-vermikülit-pomba taşı hangisini koyarsan koy,ama illaki saksı harcında olsun..köklerin coştukça üst bölge de daha bi budlanıyor..

Artemis

Üye
can, perliti toprak medyaya %20-30 arası olacak kadar koymanı tavsiye ederim.. ben %30 civarı koyuyorum..perlit hafif olduğundan saksı üstünde fazlaca toplanıyor zamanla..ona kafa takma.. köklere hava alma boşlukları sağlasın,perlit-vermikülit-pomba taşı hangisini koyarsan koy,ama illaki saksı harcında olsun..köklerin coştukça üst bölge de daha bi budlanıyor..
tamamdır üstat not aldım senden daha çok şey öğrenicez büyük adamsın bol bol sömeklerin olsun inşallah

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Kafirimam Kafirimam:
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ******** ********* ***** ****** ******* ** ***** **** ********** ******** **** hahahaha** ******* ******** ***** ********
  • Kafirimam Kafirimam:
    ****** *** ********* hahahaha ****** ***** ******* ******
  • E ErdemRS6:
    ***** ******** ******* ****** hahahaha **
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ******** ******** ****** ******* **** ***** **
  • Night owl Night owl:
    ***** ******** ******** ********* ******* ***** **** *** ***** ******** ****** *** ********* hahahaha ****** ***** ******* ******
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ********** *** ****** ******** ** ******** ******** ****** ******* **** ***** **
  • kkush kkush:
  • Kafirimam Kafirimam:
  • E ErdemRS6:
    hahahaha*
  • kkush kkush:
  • E ErdemRS6:
    ***** ********* *** **
  • E ErdemRS6:
  • E ErdemRS6:
  • kkush kkush:
    **** ******* hahahaha
    +1
  • kkush kkush:
    **
  • Night owl Night owl:
    *** ****** hahahaha* ** **** ****** ** *** ** ** ***
    +1
  • kkush kkush:
    ******* ********** ********** **** ***** **
  • Kafirimam Kafirimam:
    ******* *** **** **** hahahaha** ********** **
  • kkush kkush:
    *** hahahaha** ***** hahahaha******* ****** ******* *** ****** ***** **** ******* **
  • E ErdemRS6:
    ******* *** **** **** hahahaha** ********** ** hahahaha**
    kkush kkush: