çiçeklenmede 7. haftabaşı,1 Blue Dream hast edildi

cannabis16

Ordinaryüs

1 Blue Dream çiçeklenmede tam 43. gün hasada hazır hale geldi (trichomeların tamamına yakını rakılı).. onu hasat ettim,zira amberleşince çok narkotik etki sevmiyorum,hareketlerim kısıtlanmamalı.. diğer iki Blue Dream ilk resimlerde objektifin solunda kalan kısa boylu 82 cm civarı ve yine objektifin solunda kalan arkadaş...bu iki arkadaşı bugün yani çiçeklenmede 44. gün flushladım..bundan sonra hasada kadar sade su.. tertemiz budlar için son dakika itelemesini benimki organik kılıfına falan uydurmayın ve yapmayın..boğaz acısız,burun akıntısız,öksürüksüz içim için hasada 10-15 gün varken flush atın ve bir daha gübre vermeyin..benim de feeding chartında gübremin flush sonrası bio bud ve bloom gübresini kullan diyor...denemedim değil,flush atıp tekrar gübre iteleyerek de içimliğimi elde etmedim değil..flushı yapıp sonraki sulamada kestiğim de oldu...ama hiçbiri şu son bikaç yıldır yaptığım kadar saf içimlikler vermedi..

bu resimleri ben egom tatmin olsun,insanlar kralsın desinler falan diye de çekmiyorum..verexif den exif temizle,resimleri img de yükle sonra burada paylaş vs,çok da zor geliyo k.çıma aslında..ama illa ki birileri,genç kitleden özellikle,bakar ibret alır da böyle bi bitkiden 150-200 gr arası kuru alabilecek kapasiteye imrenir...imrenen adam çok istiyorsa merak eder,araştırır ve sonunda adam gibi sistem kurmadan bu işin cfl-torch-200 cob led falan gibi s2ndirik lambalarla olmayacağını,havalandırma sisteminin kabin içini dakikada en az 2-3 kere değiştirecek güçte ve direk sokaktan alınması gerektiğini,gübrenin bu ışık ve havalandırmadan sonra gereklilik sırasında 3. sırada anca yerleşebildiğini anlar...anlayan adam da uygular.. çok deli paralar değil bunlar arkadaşlar (öğrenciler hariç) ..senede o b.kludere cigaralarına verdiğiniz paraları ve içtiğiniz kimyasal dolu şeylerin rezilliğine değmez...

en azından minimum liste çıkarayım bakın al 240 wat Samsung LmH301 board..2500 TL civarı
madem minimumdan gidiyoruz 120x120x200 kabin 2000 TL
havalandırma giriş fanı 1,2x1,2x2=2,88x60=172,8 metreküp hava dakikada 2 kere değişse 172,8x2=345 ..
yani 350 metreküp/saatte içeriye zorla hava iteleyecek adam gibi kanal tipi fan = 1400 TL soler&palau 380 metreküplük..
bu aldığınız giriş fanının bi tık üstünü çıkış fanı yapın..minimum dedik çünki yoksa siz daha kuvvetlisini alabilirsiniz..
çıkış fanı = 1700TL soler palau 500 metreküplük..
Bu çıkış fanına uygun direk alüminyum borularla bacaya yada sokak dışına atılması için 150lik ve 125lik hava kanalları +flanş sabitleme metali+metal kelepçeler falan = 600 desek..
karbon filtre de dahil edilmeli aslında ama minimum dedik o sistem dışı..
4 tane saksıve altı 18 litrelik + 100 litre light mix toprak + biobizz 1 litre grow + 1 litre bloom + 1 litre top max + biobiz 1 lt calmag =1200 TL
düzgün 10 tane feminised tohum 60 dolar (nirvana) = 550 TL fazla demeyin elde bulunsun..buzdolabında saklı muhafaza edersiniz..ne kadar az sipariş adeti o kadar iyi bu tohum işlerinde..fazla tohumdan zarar gelmez..

pH down + up 1er litre = 350 tl + pH test kit 30 ml = 41 tl bu pH konusu anamadde..çok önemli..bitkinize ne vriyorsanız hepsinin alınmasını garanti etmiş olursunuz..bunsuz olmaz..büyük hasat için şart
hepsi toplam = 10.350 TL ..yani günümüzde bunu bir kerede toparlayamabilirsiniz bu fiyatların uçtuğu doların alıp başını gittiği yıllarda...bir senede toparlanıyosa 1 senede 2 senedeyse iki sene kenara bikaç ayda bir bir ikisini hallede hallede ...sıkın biraz arkadaşlar..bi karıyı zkecez diye gecede eğlencesi yemeği vesairesi yerine göre 1000 yerine göre 2000 parçalanıyoruz bi gecede..bu da apayrı bi zevk..para ve kafa harcayıp,nasıl nereye ne şekilde uyarlarım diye ince eleyip sık dokuyup sistemi kurun,öyle başlayın...en sona tohumları bırakın ki gelir gelmez hemen ekersiniz..%90 dan aşağı olmaz çıkma oranı..buzdolabında 1 bilemein 1,5 sene tutun..2 sene ve üstü olunca genede çıkma ihtimali çok düşüyor,tohumun da bi ömrü var

bu seti eksiksiz tamamla ondan sonra growa gir canım kardeşim..yoksa tek bitki,2 bitki hele auto falan uğraştığına deymez,hasat alamazsın doğru düzgün.. bu sete 4 bitki gayet güzel bakılır..2 tane grow yaparsın bi mart-ekim arası sezon yaparsın..8 bitkinin hasadı hem seni güldürür hem bi özgüven gelir bu haltı ben beceriyom gibisinden,gurur duyarsın...hem de bitkileri seyretmesi bile keyif.....

üşenmedim tek tek hesapladım ettim,yazdım çizdim...ama sistemi doğru kurunca görüyorsunuz sonucu..sigara kutusu yanındaki hallerini çektim ki tepe budlarının endamını kavrayın daha 10 gün 600w HPS altında demlenmece hasada kadar....sizin daha büyükleri olsun ama sistem kurmadan 40-50 gramlarla falan soğursunuz bu işten...

benden bu kadar ,dumanınız bol olsun

Son düzenleme:

Ea64

Üye
knka 150x150x200 cm lik çadıra sadece çıkış 570 m3/h çıkış koyacağım. karbon filtre kullanmayacağım son katta old. için direk odada hav baca girişi var oraya egzoz kötü hava kanalını.
kabine giriş için bi fan koymayı düşünmüyorum kabinin sineklikli penceresini açık bırakacağım tek hava ordan girecek eğer ışık girerse o zaman hava kanalı takıp onu kabine ışık girmeyecek şekilde ayarlayacağım birde sinek felan girmesin diye kanalın ucuna rahat hava geçen çorap filan takmayı düşünüyorum.
oda da pencereyi gündüz hep açık, geceleri açık tutacağım. bu şekilde co2 almış olacak bitkiler tabi kabin içine kuru mayalı co2 şişeleri de hazırlayacağım
görüşünü yazarmısın kanka sana danışayım dedim.

Eimal

Müptezel
knka 150x150x200 cm lik çadıra sadece çıkış 570 m3/h çıkış koyacağım. karbon filtre kullanmayacağım son katta old. için direk odada hav baca girişi var oraya egzoz kötü hava kanalını.
kabine giriş için bi fan koymayı düşünmüyorum kabinin sineklikli penceresini açık bırakacağım tek hava ordan girecek eğer ışık girerse o zaman hava kanalı takıp onu kabine ışık girmeyecek şekilde ayarlayacağım birde sinek felan girmesin diye kanalın ucuna rahat hava geçen çorap filan takmayı düşünüyorum.
oda da pencereyi gündüz hep açık, geceleri açık tutacağım. bu şekilde co2 almış olacak bitkiler tabi kabin içine kuru mayalı co2 şişeleri de hazırlayacağım
Kanka maya ile co2 nasıl yaparım? Anlatırmısın

cannabis16

Ordinaryüs
ben de diyorum ki sadece emiş gücü vereceksen ve kabin içine zorla hava itelemeyeceksen o kadar kuvvetli bi çıkış fanı koymana gerek yok.zaten vakumlama yapacağından içeriye giren hava en kısa yoldan-dolaşmadan direk çıkış fanın tarafından emilir..oysa en alttan içeriye bolca hava versen ve bir iki tane vantilatör ufaklardan sağa sola dönük devamlı havayı dağıtsa.işin oluru bu budlanmada..ne kadar çok CO2 o kadar büyük budlar.sen dene bi baştan istersen,budlarına bak,bir de benim budlarıma..arada fark olmazsa seni diğer herşeyi mükemmel yaptığın için takdir eder ve tebriklerimi sunarım..ama içeride devamlı tazelenen hava olmazsa diyorum ki mümkün değil..hee..tek bitki yaparsın,mevcut hava dağılımı az da olsa direk ona gider belki iyi de..150x150 kabine 4 babacan bitki üstünde en az 400 wat HPS ayarında bi lamba..havalandırmayı da kılkuyrukluk etme al..dışarıya verişi doğru yapıyorsun direk bacadan at..bende öyle yapıyorum..
bu bitki kendi boyutunda herhangi bi ağaçtan 8 kat daha fazla O2 salıyor doğaya..bu ne demek? fotosentezi 8 kat hızlı yapıyor yani CO2 ihtiyacını havadaki mevcut %2-3lerle karşılamak havalandırman mükemmel olsa bile yetmediğinden abdli growerlar CO2 tüpleri kullanıyor maksimum verim için..sen mevcut olanı çevirmeye üşenme,işi kitabına göre tamı tamına yap..vakumlama olmasın,dönsün taze hava dolaşsın emilmeden..

cannabis16

Ordinaryüs
240-120-200 kaç kök blue dream sığar acaba
ne tipsiz çadır o öyle.. 120x120 ye 4 bitki sığar 80-90 cm boyunda ....bi tarafı 240 a uzuyor.. 2 tane daha sıkıştırırsın..blue dreamler 2 katına çıkıyor..sativa dominantlar gibi çiçeklenme başındakinin 3 katına kadar zorlamıyor.. boylarını ona göre ayarlarsın ..çiçeklenmeye 50 cm soksan 110 da biter gibi düşün boy..çok çok sırık gibi yapma zaten dallarını çok budaklı ama ince yapıyor,devriliyor budları Blue Dream in..

Ea64

Üye
ben de diyorum ki sadece emiş gücü vereceksen ve kabin içine zorla hava itelemeyeceksen o kadar kuvvetli bi çıkış fanı koymana gerek yok.zaten vakumlama yapacağından içeriye giren hava en kısa yoldan-dolaşmadan direk çıkış fanın tarafından emilir..oysa en alttan içeriye bolca hava versen ve bir iki tane vantilatör ufaklardan sağa sola dönük devamlı havayı dağıtsa.işin oluru bu budlanmada..ne kadar çok CO2 o kadar büyük budlar.sen dene bi baştan istersen,budlarına bak,bir de benim budlarıma..arada fark olmazsa seni diğer herşeyi mükemmel yaptığın için takdir eder ve tebriklerimi sunarım..ama içeride devamlı tazelenen hava olmazsa diyorum ki mümkün değil..hee..tek bitki yaparsın,mevcut hava dağılımı az da olsa direk ona gider belki iyi de..150x150 kabine 4 babacan bitki üstünde en az 400 wat HPS ayarında bi lamba..havalandırmayı da kılkuyrukluk etme al..dışarıya verişi doğru yapıyorsun direk bacadan at..bende öyle yapıyorum..
bu bitki kendi boyutunda herhangi bi ağaçtan 8 kat daha fazla O2 salıyor doğaya..bu ne demek? fotosentezi 8 kat hızlı yapıyor yani CO2 ihtiyacını havadaki mevcut %2-3lerle karşılamak havalandırman mükemmel olsa bile yetmediğinden abdli growerlar CO2 tüpleri kullanıyor maksimum verim için..sen mevcut olanı çevirmeye üşenme,işi kitabına göre tamı tamına yap..vakumlama olmasın,dönsün taze hava dolaşsın emilmeden..
dostum cidden çok teşekkür ederim. Tecrübelerini, emek veripte bilgilerini bizler için yazıyorsun.

cannabis16

Ordinaryüs
beyler , hakikaten şu nrvananın blue dream özellikle deneyin.. hasadını tarif edemeyeceğim kadar rezinli,yani reçineli,zamk gibi,kokusu tam skunk+anasonumsu bi koku karışımı.. ama kafası olmaz öyle şey,havai fişekleri gösteriyor ama bayıltmıyor.THC si %20 ve üzeri kanımca.. güzelce flush atınca tadı da güzel..çamımsı keskin bi koku
sativa baskın hibrit için bu tohumu özellikle tavsiye ediyorum zira çiçeklenme süresi 7-8 hafta..yani oldukça kısa..orta sınıf hasat miktarı var ama grindersiz ayıramazsın budu,ellerin yapışır kalırsın öylesine deli kafa.......

Camelx

Yeni üye
beyler , hakikaten şu nrvananın blue dream özellikle deneyin.. hasadını tarif edemeyeceğim kadar rezinli,yani reçineli,zamk gibi,kokusu tam skunk+anasonumsu bi koku karışımı.. ama kafası olmaz öyle şey,havai fişekleri gösteriyor ama bayıltmıyor.THC si %20 ve üzeri kanımca.. güzelce flush atınca tadı da güzel..çamımsı keskin bi koku
sativa baskın hibrit için bu tohumu özellikle tavsiye ediyorum zira çiçeklenme süresi 7-8 hafta..yani oldukça kısa..orta sınıf hasat miktarı var ama grindersiz ayıramazsın budu,ellerin yapışır kalırsın öylesine deli kafa....
Ustacim o kadar özendirdin ki... Anlattığın bu denli tohum tedariğini nerden saglayabiliriz, sponsorda hala beklemedeyiz, olası etmenler yüzünden ne bir girişimde bulunabiliyoruz nede bir çözüm odağımiz var.

Yaco1905

Yeni üye
Dostum kimse kimseye yardımcı olmak zorunda değil bende yardımının karşısında ufak Bi güzellik yapmak istedim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • D despacito:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    ********** hahahaha* **** ********
  • D despotdes:
  • B bluedream.an:
    ***** ****** ******* ******* ****** * **** ********* ********* hahahaha ***** **** ***** ******** hahahaha** ******** *** *** ****** ****** *** ****** ******* *** ******** ****** ******* ******* ********** **********
  • B bluedream.an:
    *** ***** **** hahahaha ***** hahahaha*** *******
  • B bluedream.an:
    ** *** ******** ***** ***** ********* ***** ****** *** ******** ******* *****
  • B bluedream.an:
  • B bluedream.an:
    **** ******** hahahaha *** ****** ***** * **** ******* ******* ****** ** ******** *** ** ******** ***** hahahaha****** ****** ********
  • Night owl Night owl:
    ***** ********** hahahaha**** *******
  • Night owl Night owl:
    ** ** ******** ******* ***** ** *** ******** ***** ***** ********* ***** ****** *** ******** ******* *****
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
  • M merto1835:
    hahahaha**
  • kawinnnz kawinnnz:
  • M merto1835:
  • M merto1835:
    hahahahahahahaha
  • M merto1835:
  • M merto1835:
  • M merto1835: