çiçeklenmede 46. gün

cannabis16

Ordinaryüs
Selam, şahane iş çıkarmışsın! Bereketli ve keyifli sorunsuz bir hasat dilerim.
250 w HPS var elimde, takviye olarak nasıl bir ışıkla randıman alabilirim?
tek başına ışığı yükselterek randuman alamazsın.. kabin içindeki hava dakikada en az 2 kere komple değiştirecek güçte giriş fanın olmalı..çıkış fanın girişten daha kuvvetli olmalı...250 HPS ye istediğin kadar iyi havalandırma sun gene de benim budlarım gibi olmaz.. 400 HPS yada en az 300 wat elektrik tüketen bi LED alacaksın sonra havalandırmanı kuracaksın..sistemin tıkır tıkır çalışacak,sonra growun keyfine varacaksın..

Amca35

Kıdemli Üye
sorun falan olmaz..mevzu,köklerin oksijene doyması.. mevzu sünek-geçirgen bi toprak oluşturmak.. o tarifim onun içindi..

solucan gübresini veya diğer herhangi katı gübreyi,saksı harcını oluştururken %20sini geçmeyecek şekilde karıştır..yoksa gübrelerle kullanması-dozajı tutturması zor oluyor..

bir de saksı harcını oluştururken iyice harmanla herşeyi..kat kat,ayrı ayrı bölme yapma,hepsini karıştır o şekilde ortaya çıkar ..

%60 light mix %20 perlit %20 solucan gübresi...çok güzel bi karışım olur mesela,tavsiye ederim.
Bir dahakine dediğin gibi yapcam kanka. Ben solucan güvercin ve yarasa gübresi kullanacağım sadece o yüzden şimdilik sorun olmaz herhalde

cannabis16

Ordinaryüs
en son 2 bitki kalmıştı, çiçeklenmede 61. günde onlar da aramızdan ayrıldı.. bir grow daha böylelikle bitmiş oldu.

bu growda benimle olan herkese teşekkür eder ve birkaç grow değerlendirmesi yapıcam.

1. White Widow genetiğini içmeden ben indicanın kafasının her tonunu bilirim diyemezsin.. bir de Skunkla kırmış herifler.. olmaz böyle bir düşünce hızı,boyut atlatımı..narkotik efektleri olmasa ex kafasının hareket isttetmeyen hali gibi.. mutlusun,mutlu..olay bu..indikaların bu mutluluk-üfürik kafası pek çok ruhsal tedaviye ilaçtır zaten.. bu genetiği ayrıca tavsiye eder miyim ? ederim..zira skunkla daha bi artmış kafası,White Widowla daha bi çakılı kalırsın koltuğa,düşünce hızını yavaşlatıp beden hızına uyduramazsın..bunda beden hızını artırmadan düşünce hızını yavaşlatabiliyosun.. ne demek istediğimi anlayan anladı zaten..

2. Hesi Fosfor-Potasyum katkısından bitkiler çok ama çok memnun kaldı..organic Boostlarla budlar bu kadar şişmiyordu..Hesi Phosporusla birlikte organik boost olan Hesi Boost işimi kolaylaştırdı..çiçeklenmede o eksik,bu eksik diye bağırmadı bitkiler..bu groun bu kadar kolay geçmesinde katkısı büyük bu iki Hesi gübre karışımının..ama tadını bozuyor..benim gibi organik gübre budlarına alışan anlıyor..

3. bildiğiniz gibi bu growda perlit yerine vermikülit kullandım.. bir önceki growda eksik gedik olup sağlıksız yapraklarla boğuştuğum halde 19 litre torf+perlit karışımı toprak 3-4 günde bir 5 litre su dökünce run off sağlanıyordu.bu growumda 19 litre torf+vermikülit karışımına 3-4 günde bir 4 litre dökünce run off sağlandı..bu ne demek??ben zaten mikorizal mantarları kullanmadan önce bu 4 litreye ulaşıyordum,mantarları kullanınca 5 litreye çıkmıştı iş..yani 1 litresini mikorizal mantarlar,köklerle bağ yaparak sisteme kazandırıyordu,kök yüzeyini artırıyordu..şimdi bu ortadan kalkınca bunu vermikülitin toprağı geçirimsiz,havadar olmayan kılmasına bağlıyorum ben..
. şimdi bu bitkilerin bir kısmı zaten bir önceki growdaki genetiğin tohumları..neden böyle oldu derseniz..suyu 1 litre şeklinde bocaladığınızda anlıyorsunuz..suyun en altta ulaşıp çıkması 30 saniyeyi geçiyor..su,bu kadar zor geçiyorsa,hava daha zor geçer...bu da kullandığım mikorizal mantarlardan elde ettiğim ekstra gübreyi ortadan kaldırdı..ama yine de ağır budlar aldım , bu da Hesi Phosporus+Hesi Boost ikilisinin doyuruluculuğu..

4. Amerikan genetikleri ; bu genetiklerin ortak özelliği bol resinli,vıcık vıcık budlar olan genetikler.. zaten AVrupa sitelerinin ve hatta Hollanda sitelerin sattığı Blue Dreamlar,Girl Scout Cookiesler,Gorilla Gluelar falan hep abd'den klon alarak yapıyorlar.. Hollandalılar artık yeni genetik oluşturma işinden vazgeçti gibi bişey..abd nin hızına yetişemeyince onların genetiklerini kırıp piyasaya yayma yoluna geçiyor..zira böylesi daha ekonomik ve karlı..
o yüzden abd genetiklerine yönelin..mesela bakmayın bu ekim WhiteWidow abd genetiği değil öz be öz avrupa genetiği ama ne genetik..

5. ışığınızı 400 wat HPS yada ayarı bi LEDden aşağı almadan + havalandırma sisteminizi de bitkilerin ışık emme hızına ulaştıracak şekilde sürkülasyonu kuvvetli yaparsanız, bikiler işte o zaman kendi kendilerine büyüyorlar gibi geliyor..işiniz kolay,gübreyi dayayıp gitmek...ne yanık derdi,ne yavaş büyüme ne de ufak bud,moralmen de iyi hissediyorsunuz..grow işiniz hem bereketli hem de keyifli geçiyor..işte o zaman bu growun huzur dolu keyfine varıp mutlu da oluyorsunuz..
sistem kurmadan bu işi yapmayın..ben de denedim ,bi nane olmuyor o growdan

en son 2 bitki kalmıştı, çiçeklenmede 61. günde onlar da aramızdan ayrıldı.. bir grow daha böylelikle bitmiş oldu.

bu growda benimle olan herkese teşekkür eder ve birkaç grow değerlendirmesi yapıcam.

1. White Widow genetiğini içmeden ben indicanın kafasının her tonunu bilirim diyemezsin.. bir de Skunkla kırmış herifler.. olmaz böyle bir düşünce hızı,boyut atlatımı..narkotik efektleri olmasa ex kafasının hareket isttetmeyen hali gibi.. mutlusun,mutlu..olay bu..indikaların bu mutluluk-üfürik kafası pek çok ruhsal tedaviye ilaçtır zaten.. bu genetiği ayrıca tavsiye eder miyim ? ederim..zira skunkla daha bi artmış kafası,White Widowla daha bi çakılı kalırsın koltuğa,düşünce hızını yavaşlatıp beden hızına uyduramazsın..bunda beden hızını artırmadan düşünce hızını yavaşlatabiliyosun.. ne demek istediğimi anlayan anladı zaten..

2. Hesi Fosfor-Potasyum katkısından bitkiler çok ama çok memnun kaldı..organic Boostlarla budlar bu kadar şişmiyordu..Hesi Phosporusla birlikte organik boost olan Hesi Boost işimi kolaylaştırdı..çiçeklenmede o eksik,bu eksik diye bağırmadı bitkiler..bu groun bu kadar kolay geçmesinde katkısı büyük bu iki Hesi gübre karışımının..ama tadını bozuyor..benim gibi organik gübre budlarına alışan anlıyor..

3. bildiğiniz gibi bu growda perlit yerine vermikülit kullandım.. bir önceki growda eksik gedik olup sağlıksız yapraklarla boğuştuğum halde 19 litre torf+perlit karışımı toprak 3-4 günde bir 5 litre su dökünce run off sağlanıyordu.bu growumda 19 litre torf+vermikülit karışımına 3-4 günde bir 4 litre dökünce run off sağlandı..bu ne demek??ben zaten mikorizal mantarları kullanmadan önce bu 4 litreye ulaşıyordum,mantarları kullanınca 5 litreye çıkmıştı iş..yani 1 litresini mikorizal mantarlar,köklerle bağ yaparak sisteme kazandırıyordu,kök yüzeyini artırıyordu..şimdi bu ortadan kalkınca bunu vermikülitin toprağı geçirimsiz,havadar olmayan kılmasına bağlıyorum ben..
. şimdi bu bitkilerin bir kısmı zaten bir önceki growdaki genetiğin tohumları..neden böyle oldu derseniz..suyu 1 litre şeklinde bocaladığınızda anlıyorsunuz..suyun en altta ulaşıp çıkması 30 saniyeyi geçiyor..su,bu kadar zor geçiyorsa,hava daha zor geçer...bu da kullandığım mikorizal mantarlardan elde ettiğim ekstra gübreyi ortadan kaldırdı..ama yine de ağır budlar aldım , bu da Hesi Phosporus+Hesi Boost ikilisinin doyuruluculuğu..

4. Amerikan genetikleri ; bu genetiklerin ortak özelliği bol resinli,vıcık vıcık budlar olan genetikler.. zaten AVrupa sitelerinin ve hatta Hollanda sitelerin sattığı Blue Dreamlar,Girl Scout Cookiesler,Gorilla Gluelar falan hep abd'den klon alarak yapıyorlar.. Hollandalılar artık yeni genetik oluşturma işinden vazgeçti gibi bişey..abd nin hızına yetişemeyince onların genetiklerini kırıp piyasaya yayma yoluna geçiyor..zira böylesi daha ekonomik ve karlı..
o yüzden abd genetiklerine yönelin..mesela bakmayın bu ekim WhiteWidow abd genetiği değil öz be öz avrupa genetiği ama ne genetik..

5. ışığınızı 400 wat HPS yada ayarı bi LEDden aşağı almadan + havalandırma sisteminizi de bitkilerin ışık emme hızına ulaştıracak şekilde sürkülasyonu kuvvetli yaparsanız, bikiler işte o zaman kendi kendilerine büyüyorlar gibi geliyor..işiniz kolay,gübreyi dayayıp gitmek...ne yanık derdi,ne yavaş büyüme ne de ufak bud,moralmen de iyi hissediyorsunuz..grow işiniz hem bereketli hem de keyifli geçiyor..işte o zaman bu growun huzur dolu keyfine varıp mutlu da oluyorsunuz..
sistem kurmadan bu işi yapmayın..ben de denedim ,bi nane olmuyor o growdan
Dayı hayırlı olsun şu resim paylaşmak işini bana anlatirmisin rica etsem ben baya bi teknoloji ozurluyun kusura bakma efix e yükledim geri indirdim bu resim yükleme sitesine üye olmakmi lazım telefondan yükleme yapıcam

TheBigBongTheory

Kıdemli Üye
Usta White Widow senin anlattığın gibi indica değil. https://www.leafly.com/strains/white-widow adresinden bakarsan çoğu sativadan daha enerji veren hibrit bir genetik. Her türlü afiyet olsun.

cannabis16

Ordinaryüs
Usta White Widow senin anlattığın gibi indica değil. https://www.leafly.com/strains/white-widow adresinden bakarsan çoğu sativadan daha enerji veren hibrit bir genetik. Her türlü afiyet olsun.
yeryüzündeki türlerin tamamına yakını zaten hibrit..saf sativa yada saf indicalıktan bahsetmiyorum ben.predominantly sativa yada predominantly indica diye seçim yaptırır tohumları..işte orada bu white widow predominantly indica diye geçer..%60 indica %40 sativa gibi düşün genetik karmasını.. baskın değil de hafif yollu bi baskınlık..ama zaten içince kafasını alınca ne olduğunu anlıyorsun zaten..

edit; mesajı yazdıktan sonra bir daha baktım en yaygın sitelerden bazıları %60 sativa %40 indica white widow tohumları üretmiş.. geçmişte bu işi blackwidow yada blackjack tarzı tohumlarla yapıyorlardı..white widowu jack herrer ile veya baskını sativa olan bi genetikle kırarak White Widow'un kafasını hareketlendiriyorlardı .. şimdilerde bu komple işlem sonucuna birden White Widow tohumu diyen firmalar varmış.. ben de şimdi şahit oldum..

Son düzenleme:

cannabis16

Ordinaryüs
Dayı hayırlı olsun şu resim paylaşmak işini bana anlatirmisin rica etsem ben baya bi teknoloji ozurluyun kusura bakma efix e yükledim geri indirdim bu resim yükleme sitesine üye olmakmi lazım telefondan yükleme yapıcam
sağolasın

telefondan bilmiyorum ben yüklemeyi..

bilgisayardan yapıyorum.. bilgisayara yüklediğim resimleri verexif com yada net sonunu hatırlayamadım,orada exif verilerini siliyorum tek tek.. sonra imgbb.com adres bu,direk oraya girip orada yüklüyorum.. böyle benim paylaşımlarım

cannabis16

Ordinaryüs

boş duranı Allah sevmez deyip hızlıca veg verip yeni bi grow daha sıkıştırmaca.
daha ufak saksılarda,daha az vegle, daha çok bitkiyle , SOG (sea of Green) tarzı gibi...çok fazla sömek budu çıkarmalarını beklemeden,tepe buduna yönelmeceli ...belki çiçeğe sokmadan topping yapar öyle 12/12 ye dönerim..

fanlar,ışıklar kapalıyken kaapalı..ışıklar açıkken tek giriş fanı açık ve çıkış fanının da %40 verimle çalışması durumunu deniyorum..kendimce şimdilik bu akustik yolunda...soğuklar gelene kadar çiçeğe atsam,gerisi kolay..çiçeğe giren bitki,vegdeki bitki gibi düşük ısıya duyarlılığı çok fazla değildir..yüksek ısıya duyarlıdır ..

5 klon almıştım ..tipini en çok beğendiğim 3 tanesini ve benim bu senenin ilk growundan elime geçen tohumlardan en sağlıklı 7 tanesini sasılayıp yola çıktım..altlarında elektrikli taban ısıtıcı,ışığımız 400 HPS ,mesafe 40-50 cm..çıkış fanı şimdilik bağlı cooltube ,soğuklar başlayınca fanı cooltubeye bağlayan alüminyum boruları çıkartıp HID ışığın ısısını kullanıcam.. seviyorum şu HID ışıkları..

gübre olarak sadece calmag verebildim,elimde gübre kalmamıştı,sipariş gelene kadar ufak filizler gübrelik olur zaten..gene bu seneki aynı gübrelerle gidecem,özellikle 2. growdan çok memnun kaldım,sorunsuz-dertsiz gübre ayarını çözdüm,yola devam...

klon aldığım bitkilerden çıkan yeni kata dikkat edin,pistil de atıyor farkettiyseniz.. ışığın 18 saate dönsede çiçeklenme sonlarında aldığım için klonu kafası hala karışık,büyüme safhasına geçtiler artık,köklenme de iyileşmiştir geçen 3 haftada,artık ful doz onlara,zira koca bitkinin ürünleri-ilk 2 hafta pek gübre istemezler klonlar,3. haftayla birlikte başlayın gübreye ve korkmadan tam doz verin,bebek değil onlar..

Amca35

Kıdemli Üye

boş duranı Allah sevmez deyip hızlıca veg verip yeni bi grow daha sıkıştırmaca.
daha ufak saksılarda,daha az vegle, daha çok bitkiyle , SOG (sea of Green) tarzı gibi...çok fazla sömek budu çıkarmalarını beklemeden,tepe buduna yönelmeceli ...belki çiçeğe sokmadan topping yapar öyle 12/12 ye dönerim..

fanlar,ışıklar kapalıyken kaapalı..ışıklar açıkken tek giriş fanı açık ve çıkış fanının da %40 verimle çalışması durumunu deniyorum..kendimce şimdilik bu akustik yolunda...soğuklar gelene kadar çiçeğe atsam,gerisi kolay..çiçeğe giren bitki,vegdeki bitki gibi düşük ısıya duyarlılığı çok fazla değildir..yüksek ısıya duyarlıdır ..

5 klon almıştım ..tipini en çok beğendiğim 3 tanesini ve benim bu senenin ilk growundan elime geçen tohumlardan en sağlıklı 7 tanesini sasılayıp yola çıktım..altlarında elektrikli taban ısıtıcı,ışığımız 400 HPS ,mesafe 40-50 cm..çıkış fanı şimdilik bağlı cooltube ,soğuklar başlayınca fanı cooltubeye bağlayan alüminyum boruları çıkartıp HID ışığın ısısını kullanıcam.. seviyorum şu HID ışıkları..

gübre olarak sadece calmag verebildim,elimde gübre kalmamıştı,sipariş gelene kadar ufak filizler gübrelik olur zaten..gene bu seneki aynı gübrelerle gidecem,özellikle 2. growdan çok memnun kaldım,sorunsuz-dertsiz gübre ayarını çözdüm,yola devam...

klon aldığım bitkilerden çıkan yeni kata dikkat edin,pistil de atıyor farkettiyseniz.. ışığın 18 saate dönsede çiçeklenme sonlarında aldığım için klonu kafası hala karışık,büyüme safhasına geçtiler artık,köklenme de iyileşmiştir geçen 3 haftada,artık ful doz onlara,zira koca bitkinin ürünleri-ilk 2 hafta pek gübre istemezler klonlar,3. haftayla birlikte başlayın gübreye ve korkmadan tam doz verin,bebek değil onlar..
Sen var ya harbi biliyon bu işi hayırlı growlar

cannabis16

Ordinaryüs

bana sorsanız en kaliteli toprak hangisi diye ? foxfarm ocean forest toprağına erişme imkanınız yoksa ,light mixler arasında tek geçerim bu toprağı..
suyu bi vuruyosunuz,zift gibi rengi,hümik asiti basmışlar..toprağın su tutma kapasitesini artırır-toprağın genel yapısını iyileştirir,sonra kokusu buram buram içim organizma dolu diye bağırıyor..mikrop dolu içi,capcanlı...kökler daha ne istesin...

2. ve 3. resimlerde 3 klon ve 7 tohumdan başlayan durumları bu halde.. özellikle tohumdan başlayanların yaprak rengi çok açık,daha bugün ilk gübreli sularını aldılar,yani açlar.. bir ki gübreli sulamaya düzelir renkleri..

ortamın ısısını bu şekle getirdim ,giriş fanlarından biri açık ve çıkış fanım da son 2 resimde gördüğünüz aletle %50den aza indirilmiş durumda.. o alet growshoplarda var..elinizdeki fan gücü kısılabilir özelliği varsa en kolay çözüm bu..soiler palau larla gayet güzel çalışıyor..güç azaltıcı diye mi aratıcanız,neydi aklıma gelmedi şimdi markası..

bu growumda 5. resimde görülen şey ; solucan gübresi kullanıcam.. saksı harcım ise şu şekilde olacak
25 lt compo universal tof + 10 litre perlit + 4 litre katı solucan gübresi.. bence çok muazzam bi karışım..
kırmızı kaliforniya solucanlarının dışkısında bolca sindirilmemiş Azot ve Magnezyum olur,iz element doludur,bunlar için atmıyorum ben ama,zaten gübrelerim ve dozajı tutturunca sıkıntım yok gübre konusunda.. bu gübreyi kullanmamın asıl nedeni içinde birsürü mikrop barındırması,köklerin besinleri almasına yardımcı olur,toprağın yapısını iyileştirir...kısacası toprağınıza mikrop sokun,trikoderma,mikorizal mantarlar vs.. köklerin uzanamadığı alandaki besinleri - köklerle karşılıklı yarar ilişkisiyle- köke sunsun..verdiğiniz besin somurulsun..

ikide bir besin yanığıyla uğraşmadan,bu işi rahat ve keyifle yapmak istiyosanız reçete belli ;
1.ışığın en az 400 wat veya aynı ayarda bi LED
2.havalandırman kabin içindeki havayı dakikada en az 2 kere değiştirecek kadar kuvvetli..
3. toprağın capcanlı-organizma dolu,sünek yani geçirgen ama su tutma kapasitesi de iyi olmalı..

en önemli 3lü bu

sonrasında yetecek kadar gübre ile keyiflerin gücü adına,güç sizde artıııııkkkk ...

hadi hababam Allah'a emanetsiniz,dayınızdan bu kadar

Artemis

Üye
Eline sağlık üstat bilgilerin yorumun çok güzel iş de güzel olmuş yalnız sene de 2.grow her grow 7 bitki çok fazla değilmi bitki başına aldığın gr ortalama düşünürsek ?

bana sorsanız en kaliteli toprak hangisi diye ? foxfarm ocean forest toprağına erişme imkanınız yoksa ,light mixler arasında tek geçerim bu toprağı..
suyu bi vuruyosunuz,zift gibi rengi,hümik asiti basmışlar..toprağın su tutma kapasitesini artırır-toprağın genel yapısını iyileştirir,sonra kokusu buram buram içim organizma dolu diye bağırıyor..mikrop dolu içi,capcanlı...kökler daha ne istesin...

2. ve 3. resimlerde 3 klon ve 7 tohumdan başlayan durumları bu halde.. özellikle tohumdan başlayanların yaprak rengi çok açık,daha bugün ilk gübreli sularını aldılar,yani açlar.. bir ki gübreli sulamaya düzelir renkleri..

ortamın ısısını bu şekle getirdim ,giriş fanlarından biri açık ve çıkış fanım da son 2 resimde gördüğünüz aletle %50den aza indirilmiş durumda.. o alet growshoplarda var..elinizdeki fan gücü kısılabilir özelliği varsa en kolay çözüm bu..soiler palau larla gayet güzel çalışıyor..güç azaltıcı diye mi aratıcanız,neydi aklıma gelmedi şimdi markası..

bu growumda 5. resimde görülen şey ; solucan gübresi kullanıcam.. saksı harcım ise şu şekilde olacak
25 lt compo universal tof + 10 litre perlit + 4 litre katı solucan gübresi.. bence çok muazzam bi karışım..
kırmızı kaliforniya solucanlarının dışkısında bolca sindirilmemiş Azot ve Magnezyum olur,iz element doludur,bunlar için atmıyorum ben ama,zaten gübrelerim ve dozajı tutturunca sıkıntım yok gübre konusunda.. bu gübreyi kullanmamın asıl nedeni içinde birsürü mikrop barındırması,köklerin besinleri almasına yardımcı olur,toprağın yapısını iyileştirir...kısacası toprağınıza mikrop sokun,trikoderma,mikorizal mantarlar vs.. köklerin uzanamadığı alandaki besinleri - köklerle karşılıklı yarar ilişkisiyle- köke sunsun..verdiğiniz besin somurulsun..

ikide bir besin yanığıyla uğraşmadan,bu işi rahat ve keyifle yapmak istiyosanız reçete belli ;
2.havalandırman kabin içindeki havayı dakikada en az 2 kere değiştirecek kadar kuvvetli..
3. toprağın capcanlı-organizma dolu,sünek yani geçirgen ama su tutma kapasitesi de iyi olmalı..

en önemli 3lü bu

sonrasında yetecek kadar gübre ile keyiflerin gücü adına,güç sizde artıııııkkkk ...

Helâl sana dayı seviliyorsun

en önemli 3lü bu

Dayı şu anda zannedersem 400 w hps yakiyorsun ışık mesafenide söylermisin rica etsem

Amca35

Kıdemli Üye
Eline sağlık üstat bilgilerin yorumun çok güzel iş de güzel olmuş yalnız sene de 2.grow her grow 7 bitki çok fazla değilmi bitki başına aldığın gr ortalama düşünürsek ?
Seni ne ilgilendirir canım kardeşim belki adam gözüne başına sürüyor çıkan sömekleri küvete doldurup içine yatıyor isterse 8 kilo çıkarsın sen işçiliğe bak öğrenmek istiyorsan öğrenmeye çalış

cannabis16

Ordinaryüs
artık b.kunu çıkardım..çok aşırı içiyor ve yiyorum bitkiyi..özellikle firecracker tavsiye ederim.üstüne ufak tekli vurucan gece boyunca saatte bir..zom olup yatağa..
arap yağı bol bulunca k.ına sürermiş misali bol malzeme ,yakacak kadar tütün..arada güvendiğim gençlerden isteyen oluyor,trbcı lara gitmesinler diye ufak çıkı yapıyorum..oğlanın ortamda şekli oluyor,mutlu ediyorum insanları..ben zaten mutluyum,bikaç eşim dostum gelince sırf cigra 3lüler dönüyor...kafam güzel,dünya güzel...
alet edevat imkanlardan da anlamışsınızdır zaten durumum müsait,grow parası bana koymuyor şükür.
o yüzden bu seneye bi tane SOG tarzı,belki 600 HPS ile..yanlarında saatlerce gece boyu takılıyorum ben..growun keyfi zaten tartışılmaz..ama kıllanmakta haklısın,üretimim çok,fakat tüketitim de çok..

cannabis16

Ordinaryüs
Dayı şu anda zannedersem 400 w hps yakiyorsun ışık mesafenide söylermisin rica etsem
40 cm.. seeedling olanlar ektikten sonra topraktn kafayı bu ayın 3ünde çıkardılar..4 gün sonra 80 cmde tutup bir gün alıştırdım kuvvetli ışığa,sonrasında indirdim 40 cme ...bu bitkiyi ışık yakması çok zor..ışığın yakın diye ısısı yakabilir..işte ışıkla bitkiler arasına devamlı vuracak bi vantilatör...

cannabis16

Ordinaryüs
arkadaşlar şu dipnotu da ekleyeyim..

ona jellerin pek çoğunu kullandım senelerce..zerum diye marka vardı growshoplardan birinde...
denemenizi tavsiye ederim bir dahaki koku önleyici alışınızda..
bana sorarsanız onadan daha keskin ve etkili zerum marka koku emiciler...

Osmank906091

Yeni üye
arkadaşlar şu dipnotu da ekleyeyim..

ona jellerin pek çoğunu kullandım senelerce..zerum diye marka vardı growshoplardan birinde...
denemenizi tavsiye ederim bir dahaki koku önleyici alışınızda..
bana sorarsanız onadan daha keskin ve etkili zerum marka koku emiciler...
Kanka Ona jel kullaniyorum cok onceden almistim cadirin icine mi koyalim cadirin oldugu odaya mi koyalim ben odaya koydum. Sadece kapagini acip birakiyoruz sanirim arada bi salliyalim mi alt ust yapalim mi yoksa sakincali mi dokunmayalim mi yani emdigi pis kokuyu sallayinca dagitirmi daha once kullanmis biri olarak muhakkak tecrube sahibisinizdir.
Onerini dikkate alicam bir sonraki growda zerum alicam

cannabis16

Ordinaryüs
Kanka Ona jel kullaniyorum cok onceden almistim cadirin icine mi koyalim cadirin oldugu odaya mi koyalim ben odaya koydum. Sadece kapagini acip birakiyoruz sanirim arada bi salliyalim mi alt ust yapalim mi yoksa sakincali mi dokunmayalim mi yani emdigi pis kokuyu sallayinca dagitirmi daha once kullanmis biri olarak muhakkak tecrube sahibisinizdir.
Onerini dikkate alicam bir sonraki growda zerum alicam
kabin içine değil,kokunun yayılmasını istemediğin alanın girişine koyacaksın.. kabin hangi odadaysa sen o odaya koyarsın,kapağını açar, arada aklına geldikçe sallarsın.. kötü kokuyu falan emmiyor o jel,havaya karışıp ortamdaki kokuları bitiriyor..eriyor,havaya karışıyor o jel..

cannabis16

Ordinaryüs

ilk 3 resimde göstermeye çalıştığım şey ; neden çiçeklenme 3. haftasından sonra klon alınmaz diyor gevurlar,işte onun ispatı aslında.. bitki hem pistil atıp hem de büyüme yolunu seçiyor..iki arada bir derede ,yamuk yumuk ve normalden daha ağır büyüyor.. alt dallarda sömekçikler bile yaptı şimdiden :)
bu klonları aşırı gübrelemeyle öldürmeniz çok zor,ışığınız ve havalandırmanız idare etsin yeter illa ki sömek verir,bir nevi autoflower bitkiler oldular.. konu hakkında hiç bir bilgisi olmayan biri bile bi şekilde hasat alır bu klonlardan...

600 HPS taktım,birim alana daha fazla ışık akısı istiyorum,işler daha hızlı gitmeli..philips greenpower olduğundan içinde MH etkisi yapan beyaz ışık da var,bu havalarda da 600 HPS kullanmayacaksam,hadi yazın sistemim o ısıyı dışarı atmaya yetmiyor,herma oluyo bitkiler falan da,şimdi ısıya ihtiyacım var zaten..dışarıdan soğuk hava çektikçe onu dengeleyecek ısı kaçışı da olmalı lambadan..900 metreküp/saat kapasiteli fanı yarım güçte çalıştırıyorum.yalnız,alüminyum borular falan güç daha da düşüyor,net 450 metreküp/saat olmuyor..çünkü içeriye hava verme işi şimdilik 220 metreküp/saat olan blauberg fanda ve odakapısı altından hava giriş çıkışı çok az,dengeli bir giriş çıkış var..

nerden nereye atladım kıyak kafa ,şimdi ben bu arkadaşları hızlıca büyütüp çiçeğe erkenden-deli soğuklar gelmeden atma derdindeyim..çiçeklenme ilk iki haftasından sonra artık ısıya ihtiyaç hissetmiyor zaten,full fanlar aktif olmalı ki budlar büyüsün.. toppng yapıcam da bu sefer 3. katın üstünü erkenden uçurup 2 gövdeyi bambularla birbirinden ayırıp,boğumlardan da daha fazla ışık almasını sağlamak..işler şimdilik hızlı büyümeyle gidiyor

klonu geçen ayın 22 sinde almıştım ,deli gibi kök yapmışlar,diğer tohumdan elde ettiklerim ise daha henüz 1ltlik saksıyı doldurmadan hemen 12-13 litrelik saksıya aldım,dedim ya işleri hızlandırmak mevzu..bu ışığın akısına yetişmek için bolca gübre kullanıcam ve öyle yapıyorum da zaten..son durumları da gördüğünüz şekilde..

bu sefer ufak saksılarda 19 litre yani 5 galonluk toprakta değil de 3 galonluk 12 litre civarı...daha kısa tutacağımdan büyümeyi,o kadar toprakta kökler boğacak kadar düğüm atmaz diye daha az iş yükü olsun..flush falan daha kolaylaşıyor..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • A anarkokapital:
    **** **** ***** ********** **** *** ****** *** *** **** ****** * **** ***** ****** hahahaha hahahaha ********* **
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
    **** ****** hahahaha** *****
  • D DrNewMember:
  • A anarkokapital:
  • D DrNewMember:
    hahahaha *** ********
  • B Bacardi:
  • A anarkokapital:
    ** ** ****** hahahaha* ******* ****** ****** ******* ******** ******* hahahaha** ********** ** ******** ******** ******* **
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
    ********** ****** ****** ***** ******* ******* ***** ******** hahahaha ** ****** *** ***** ****** **
  • kkush kkush:
    *** ******* ********** **
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
  • A anarkokapital:
    *** ********* **
  • A anarkokapital:
  • A anarkokapital:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital: