İşik lamba led cob kelvin anasinin..

wish

Üye
knka kısa yoldan dlı metre indir telefona kenevir max 60 dlı da üün verir daha geçersen olmaz ona göre mesafe ayarı yaparsan enerjidende tasarrufedersin

husyn

Doktor
birde bu kenevir bitkisi koruma altında olan özel bir bitkidir, bunların kurumları vardır mesela elimde özel bir tohum varde onlara kapına kadar gelirler senden biraz isterler birde teşekkür ederler şaka değil, belli bir yılda bir dünya genelinde tohumlar toplanıp gen içeriyi kontrol ediliyor bu bitkinin

husyn

Doktor
Çok haklısın kankacım. Gönül ister ki philips, osram vs olsun ama tr cehenneminde bizim irfan timsali esnaflarımız 1e 10 katıp köküne kadar abandıkları, işleri bitince çıkartıp yine bize sürerek temizledikleri için o markalar lüks kaçıyor biraz.

Benim sektör elektrik olduğundan biraz markalara sıcağım. ben cata marka alıyorum. 50w 100tl ye. İyi sayılmaz ama yerli ürünlerin abdurrahman çelebisi diyebiliriz. Bir yıldır kullanıyorum henüz teklemedi. Farklı marka aldıklarım bir haftada gümledi abartısız.
bir çoğu fabrikada banada iş hazırlamacı derler kanka anlayacağın herhangi bir konuda iş benim hazırladığım değerler ve yöntem ile beyan ettiğim dosyadan yapılır, demek iştediğim satılan bir ürünün fiyatını kur ve vergiler + işcilik belirler vergi devlerinden biri olmamızın dışında kurda 20katı yani aldığın bir ürünü 20bölmelisinki yurdışında satış fiyatını gör, yani aslında palı ürünler değil ama neyse.
sen elektrikten anlıyorsan benim paylaştığım o sistemi yap kanka pişman olmazsın bizim gibi yetiştiriciler için o led ilk sırada, LH351H-B - LH351B bu iki led aslında aynı kanka katoloğları aynı iki sektör için değerler verilmiş, elektrik arcama konusunda da rahatlatır seni bana güvenme katoloğ değerlerine güven :rolleyes:

Zaga

Yeni üye
torch

kanka bu torch ampullerinde dandiği alınmaz, Philips Trueforce Core 35w bile 400tl uçuz değil ama iş görürler ona diyecek bir şeyim yok
Senin dediğin torchlara baktim kanka hepsi 6500 k beyaz ışık, bu bitkilere kirmizi mavi ışıklarda lazım değilmi?

Zaga

Yeni üye
Işık bu işin sac ayaklarından birisi. En önemli konuların başında geliyor ama nihayetinde ışık işte. Kelvini boşverme wattı boşverme ama çok pro iş çıkarıcam demiyorsan sana bir çıkış portu açıyorum. Oradan ilerle işte brom.

Ben 4 tane torch, 3 ü 2700 kelvin 1i 6500 kelvin bir tane de 300ükelvin 100w led projektör ile bir bazen iki bitki bakıyorum.

Bana yetiyor aldığım hasat. Gerisi teferruat dostum.
Anladim kardesim ben bu şekilde başlayayım

husyn

Doktor
Senin dediğin torchlara baktim kanka hepsi 6500 k beyaz ışık, bu bitkilere kirmizi mavi ışıklarda lazım değilmi?
6500K mavi yoğunluklu 4000K mavi kırmızı eşit gibi 3000K kırmızı yoğunluklu, bunuda değineğim mavi ve kırmızı tek renkler var onlar 660 nm kırmızı - 450 nm mavi bunların lümen değerleri düşük olmasına rağmen foton yoğunlukları fazla ama dalga boyları kısa kısaderken yani daha yakın olmalıki fotonlar sömeden etkilesin, mavinin etkisin daha az olduğu için kullanmazlar, neyse kafan karışmasın şimdi

Son düzenleme:

Zaga

Yeni üye
O zaman 2 bitkiye 250 watta tekabül edicek şekilde 2 tane 6500k 2 tane 3000k koysam arasini bulurum

kushspirit

Moderator
Çok haklısın kankacım. Gönül ister ki philips, osram vs olsun ama tr cehenneminde bizim irfan timsali esnaflarımız 1e 10 katıp köküne kadar abandıkları, işleri bitince çıkartıp yine bize sürerek temizledikleri için o markalar lüks kaçıyor biraz.

Benim sektör elektrik olduğundan biraz markalara sıcağım. ben cata marka alıyorum. 50w 100tl ye. İyi sayılmaz ama yerli ürünlerin abdurrahman çelebisi diyebiliriz. Bir yıldır kullanıyorum henüz teklemedi. Farklı marka aldıklarım bir haftada gümledi abartısız.
gelişim donemi icin cata 60w 3200 kullanıyorum 7000 lumen bayağı fiyat performans urunu torchlarda en güzeli diyebilirim

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 30565

Guest
Yani kanka bu pahali olan sistemlerde 4 5 tane ayri ayri renk veren ledler var, mesela 70 ledli bi cihazda 40 3000k, 15 5000k, 10 uv vs. falan renkli ledler var onlari nasil ayarlamam lazim bu cob ledleri araştirmadim hepsi tek işik mi veriyo
Haci bende ayni mantigi dusundum karistirdim hepsini 120w 6500 kbeyaz torch 100w 3000k sari led projektor 100w 3200 k led projektor 200 w full spect cob 400 w hps .d.d simdi yeni tohumlarda attim bakcaz gelisime

Petrucci

Yeni üye
bir bitkiden 80-100g hasat alamassın, tohum satıcı firmanın verdiği değerler m² başına, alacağın hasat 35-40g geçmez, ben torbacıdan aldığım 10g 1 avuç paltolan çebine tam sığıyor sen anla 100g mı
Doğru genetiği ve doğru koşulları sağlarsan 200g de alırsın 300g de

Leodee

Üye
1000 1500 işiklandirmaya ayirdim kanka param yok
Bende almıştım 50 w cob led 10 tane almıştım ben ağaçlarım fazla olduğu için. bi de işlemci fanı 5 tane; başlangıç için misss.
Birbirine bağlayıp çalıştırmakta kolay. Geniş bir metal’e montala ve ++ - - olduğu sürece patlatmazsın. Biraz narinler ona göre davranmalısın ve bayağı da sıcaklığı etkiliyor cob.
rast gele

Sarii

Üye
Bende almıştım 50 w cob led 10 tane almıştım ben ağaçlarım fazla olduğu için. bi de işlemci fanı 5 tane; başlangıç için misss.
Birbirine bağlayıp çalıştırmakta kolay. Geniş bir metal’e montala ve ++ - - olduğu sürece patlatmazsın. Biraz narinler ona göre davranmalısın ve bayağı da sıcaklığı etkiliyor cob.
rast gele
Pozitif anlamda mı etkiliyor? Ben evimin boş bi odasında yapıyorum da havalandırmasını camdan yapmayı düşünüyorum bi ufak. Bölgem hafif serin ve rüzgarlı oluyo, cami açınca 17d gösteriyor. Cob ya da torchtan 4-5 derece alabilir miyiz acaba tek bitkiye?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ******* ****** ********** ******** ********* ***** ****** ****** ****** ** ******* *** ******** ****
  • 420x 420x:
    **** *** ***** **** ***** *** **** hahahaha* ** ********* ********* *** * *** ********** ******* **
  • 420x 420x:
    * ********* ****** *** **** **** ******** *** ********** ******** ****** *** ***
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ***** ******** **** *** ******* ****** ******* ****** **** hahahaha*** ** ******* *** ******** ****
  • 420x 420x:
    +1
  • 420x 420x:
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha ********* hahahaha ***** ******** hahahaha* hahahaha*
  • T Tropikal.MR:
    ****** ********* **** ***** ******* ***** ****** ***** *** hahahaha ****** ******** ******* * ******* *** hahahaha***
    +2
  • 420x 420x:
    ********* ***** ***** **
    +1
  • 420x 420x:
    ****** ********* **** ***** ******* ***** ****** ***** *** hahahaha ****** ******** ******* * ******* *** hahahaha********* *** ***** **********
  • 420x 420x:
    **** **** ** ********** ***** hahahaha ***** ******** hahahaha**
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
    *** *** ********* ****** *** ******* *** *** hahahaha***** *****
  • lavrens lavrens:
    **** ***** ******* ***** ****** ***** ******** ******** ****** **** ****** ** ****** ********* ***** ***** hahahaha ********** ***** ****** ******** ********* ***** ****** ***** hahahaha**** ***** ** ********* **** ***** ******* ****** ****** *** ***
    +1
    ******** ***** ****** ******* ******* ***** ***** *** ********* ****** *** ******* *** *** hahahaha***** *****
    +1
  • 420x 420x:
  • 420x 420x:
    ****** * * ****** *** ******* **** *** ***** hahahaha*** ****** ******* ********* ********* ******* *** ****** **** ********* **
    ***** hahahaha* ** ***** ** ****** *** ***** *** ********* ****** *** ******* *** *** hahahaha***** *****
  • 420x 420x:
    ******** ***** ****** ******* ******* ***** ***** * ** hahahaha *** **** ******* ** ***** *********
  • lavrens lavrens:
    ********** ****** ***** * * ****** ********* ******* * ******** ******* ***** ******* **** **** ***** **** ******* ******
    lavrens lavrens: ********** ****** ***** * * ****** ********* ******* * ******** ******* ***** ******* **** ****...