İşin ehli arkadaşlara birkaç soru ;

1)
https://ibb.co/nDjJhzh
Bu bitki Fanlarını çok hızlı bir şekilde emip birsey birakmadı , ayrica toprağı suyu emmiyordu yani 1 sulamayla diger saksilar 2 gunde kururken bu 1 hafta halen ıslak kalabiliyor . Kök problemleri olduğunu düşünüyorum , topragi da flushladım iyilesme yok. Asıl soru şu ; şu anda pistillerin çoğu halen beyazken ben bunu bekleteyim mi vurayim mı ? Çünkü sömek çürümesi tehlikesi var ve bekletsem bile bu saatten sonra sömek patlatmaya devam eder mi emin degilim .

2)
https://ibb.co/1vPx7rf Bu da egitim verdigim bitki ve alt yapraklarinda sararma / ve sanki susuz kalmışcasina sarkıp kuruma gözlemliyorum . Bunun nedeni ve tedavisi konusunda yardimlarinizi bekliyorum . (Gübre konusunda sıkıntı olduğunu düşünmüyorum)

Dipnot: herkesten tavsiye almiyorum , sadece kıdemli ve işin ehli arkadaşlar yazssın. Her fikre açık değilim.

Son düzenleme:

cannabis16

Ordinaryüs
ikincisinden başlayalım.. şimdi iyice bak bitkine..yapraklar çok koyu yeşil...Azotu fazla fazla yemişler... ama en altları emip sisteme kazandırma işini de yapıyor bitki..Genelde Azot için en alttan emip sapsarı yapar ve o yaprağı bi nevi feda eder bitki..çiçeklenmenin son 2-3 haftası olsa anlarım,daha yeni sayılır çiçeklenmede... hem Azotu fazla hem de en alttaki yaprağı komple emip sisteme kazandırma....bu ikisinin birarada olması için toprağın emil memiş Azot fazlalığı yüzünden tuzlanması ve besin kilitlenmesi yaşaması...en mantıklı gördüğüm senaryo bu... Azot fazlalığı toprakta Magnezyum başta pek çok elementi bağlar..çiçeklenmede Azot yükü az bi gübren olmalı..ayrıca toprağın çok kirli ve flush atman lazım

ilk sorundaki bitkinin toprağı bir haftada zor kuruyorsa köklerini bi şekilde kaybetti veya artık kök sistemini devre dışı bıraktı ,enerjisini buda son can havliyle ne yaparsa moduna çevirdi.. her ikisinde de yapacağın şey basit,hemen hasat et..kendi kendini öldürme döngüsüne girdiğinde kökten de bişey emmeyince sistemdeki trichomeları bozup hayatının son anlarını yaşar...o budları yapabildiğine göre kök sistemi iyiydi ama sonra ne olduysa ya öldü kökler yada bitki gücüm bu kadar dedi ve kök sistemine giden enerji musluğunu kapattı... olay bu ..

ikincisinden başlayalım.. şimdi iyice bak bitkine..yapraklar çok koyu yeşil...Azotu fazla fazla yemişler... ama en altları emip sisteme kazandırma işini de yapıyor bitki..Genelde Azot için en alttan emip sapsarı yapar ve o yaprağı bi nevi feda eder bitki..çiçeklenmenin son 2-3 haftası olsa anlarım,daha yeni sayılır çiçeklenmede... hem Azotu fazla hem de en alttaki yaprağı komple emip sisteme kazandırma....bu ikisinin birarada olması için toprağın emil memiş Azot fazlalığı yüzünden tuzlanması ve besin kilitlenmesi yaşaması...en mantıklı gördüğüm senaryo bu... Azot fazlalığı toprakta Magnezyum başta pek çok elementi bağlar..çiçeklenmede Azot yükü az bi gübren olmalı..ayrıca toprağın çok kirli ve flush atman lazım

ilk sorundaki bitkinin toprağı bir haftada zor kuruyorsa köklerini bi şekilde kaybetti veya artık kök sistemini devre dışı bıraktı ,enerjisini buda son can havliyle ne yaparsa moduna çevirdi.. her ikisinde de yapacağın şey basit,hemen hasat et..kendi kendini öldürme döngüsüne girdiğinde kökten de bişey emmeyince sistemdeki trichomeları bozup hayatının son anlarını yaşar...o budları yapabildiğine göre kök sistemi iyiydi ama sonra ne olduysa ya öldü kökler yada bitki gücüm bu kadar dedi ve kök sistemine giden enerji musluğunu kapattı... olay bu ..
Mükemmel yorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ax-b ax-b:
    ******* hahahaha *** * ****** ***** * ********** hahahaha***** ****** ********* ********* ******** ********** ****** hahahaha** **** ******* ***** ******** **** ***** ***** ***** * ********* ****** *** ********* *****
  • Fl studio Fl studio:
    *** ****** ********* ******** ***** hahahaha*** ******** ********* ******* * ***** hahahaha
  • ax-b ax-b:
    ******* hahahaha**** *** ***** ** ****** hahahaha** ****
  • Fl studio Fl studio:
    *** ***** hahahaha** ****** ***** ******* hahahaha* ********* ******** ********* ** hahahaha****** ******** hahahaha* hahahaha* hahahaha* ********* ******** ******* hahahaha***
  • Fl studio Fl studio:
    *** ***** hahahaha ***** *******
  • ax-b ax-b:
    ******* hahahaha*** ****
  • ax-b ax-b:
  • Fl studio Fl studio:
    hahahaha** ******* ********* ******** hahahaha*** hahahaha ******* ******** ********* **** ******** ******** hahahaha* hahahaha* ** ***** hahahaha
  • Fl studio Fl studio:
    *** ********** **** ********** *** ******* ***** ****** **
  • ax-b ax-b:
  • Fl studio Fl studio:
    *** ********** *** ***** ******** ********* *** ******** *** hahahaha* ******** ****** ** ******** ***** ******** ***** ********* *** ****** ******** hahahaha********* ** ******
  • Fl studio Fl studio:
    *** ** ***** ******* ********* ** ******* ****** ********* *** **** hahahaha***
  • I ichbinkrytpon:
  • I ichbinkrytpon:
    hahahahahahahaha ******** *****
    +1
  • Bomberx Bomberx:
  • tezcanbirdur tezcanbirdur:
    +1
  • TonajlıMüptezel TonajlıMüptezel:
    **** **** ***** ****** *** ******* ******** ****** ********** ****** ***** **** ********* ******** ******* *** ******** hahahaha **** *** ****** ********* ******** **** hahahahahahahaha ******** *****
  • tezcanbirdur tezcanbirdur:
    ***** hahahaha**** hahahaha*
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    *** ** ***** ******* ********* ** ******* ****** ********* *** **** hahahaha*** ******* ***** *****
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    hahahaha***
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    hahahaha**** ******** ***** ******* ******* ******* **** hahahaha** ** ****** * ***** ******* ***** *** *****
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    **** ***** **** **** ***** **** ****** ***** ******** hahahaha *** ***** ***** hahahaha* * ******* ** ******** hahahaha *** *** *** *** ******* *** ** ******* ******** *** *** hahahaha** hahahaha** *** *** ******* ********* ****** ******
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**** hahahaha**** hahahaha*
    +1
    deyorke deyorke: hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*********... +1