İlk Grow, 40x40x120, Ustaların Fikirlerine Talibim

Kuntercoi

Yeni üye
Bugün siparişlerimin bir kısmı geldi. Kabini dolabın içine koydum ama hava giriş pencere kısmı solda dolabın tahtasına sıfır oldu. Dolabın arkasını kesip kablo ve hava çıkışlarını oradan vereceğim ama giriş aşırı sıkıştı solda. Oradan sızan hava yetmez sanırım. Arkadaki delikten pipet şeklinde sert ince boruları kanal yapsam sıkıştırsam araya, hem pencere tarafı esner biraz sağa doğru tahtaya yapışık olmaz. Sizce böyle çözülür mü içerideki temiz hava sirkülasyonu? O boruları araya sıkıştırıp mı yapmayalıyım yoksa bu 40x40 secret jardin kabinin arka kablo çıkışı alanının altına kabini keserek fan girişi açabilir miyim? @higthead

bludgerog

Yeni üye
kanka bende ilk defa grow yapıcam senin listende ufak değişiklikler yaparak kopyaladım ayrıntılı yazdığın için çok teşekkür ederim. fakat kafama takılan şey
örneğin bende mars hydro ts1000 almayı düşünüyorum fakat bu aldığımız ledler gereksiz pahalı şimdi biz bu ledleri tüm dönemlerde kullanıp başka ışığa ihtiyacımız olmucak mı ? eğer öyleyse bu parayı vermeye razıyım ben bunlara. fakat ışık bilgilendirme başlıklı konuda yarım saat anlayamadığım hesaplamalar umol luks gibi terimlerden bahsedilmiş extra bir ışık almamız mı gerekiyor acaba ? bilgin varsa alırım bi dal
ileri ki süreçlerdede bilgi vermeye devam edersen sevinirim konunun takipçisiyim bol şans

higthead

Jolly Green
Bugün siparişlerimin bir kısmı geldi. Kabini dolabın içine koydum ama hava giriş pencere kısmı solda dolabın tahtasına sıfır oldu. Dolabın arkasını kesip kablo ve hava çıkışlarını oradan vereceğim ama giriş aşırı sıkıştı solda. Oradan sızan hava yetmez sanırım. Arkadaki delikten pipet şeklinde sert ince boruları kanal yapsam sıkıştırsam araya, hem pencere tarafı esner biraz sağa doğru tahtaya yapışık olmaz. Sizce böyle çözülür mü içerideki temiz hava sirkülasyonu? O boruları araya sıkıştırıp mı yapmayalıyım yoksa bu 40x40 secret jardin kabinin arka kablo çıkışı alanının altına kabini keserek fan girişi açabilir miyim? @higthead

Dostum Şöyle birşey yapabilirsin. Giriş fanı ekleme o kabine.Kabin solundakı pencere gibi arka tarafıda kes ve sol taraf takı pencere gıbı arka kısmada uygula arka kısmı aynı pencere gibi kestikten sonra tül ile o kestiğin bölümü kapla ve yapıştır bir şekilde al sana hem yandan hem arkadan penceren olmuş oldu=))) . Şimdi o kabine 100m3 aksiyel tipi fan eklersek şişme yapar. Hadi giriş fanın m3 ünü düşürelim dicem pc fanı eklicez oda ses yapıcak en güzel çözüm bu tabi yinede sen bilirsin.

Kuntercoi

Yeni üye
Dostum Şöyle birşey yapabilirsin. Giriş fanı ekleme o kabine.Kabin solundakı pencere gibi arka tarafıda kes ve sol taraf takı pencere gıbı arka kısmada uygula arka kısmı aynı pencere gibi kestikten sonra tül ile o kestiğin bölümü kapla ve yapıştır bir şekilde al sana hem yandan hem arkadan penceren olmuş oldu=))) . Şimdi o kabine 100m3 aksiyel tipi fan eklersek şişme yapar. Hadi giriş fanın m3 ünü düşürelim dicem pc fanı eklicez oda ses yapıcak en güzel çözüm bu tabi yinede sen bilirsin.
Arkaya pencere mantıklı o boyutlarda kabini dikkatlice kesip tül yapayım o halde, teşekkür ederim.

Kuntercoi

Yeni üye
kanka bende ilk defa grow yapıcam senin listende ufak değişiklikler yaparak kopyaladım ayrıntılı yazdığın için çok teşekkür ederim. fakat kafama takılan şey
örneğin bende mars hydro ts1000 almayı düşünüyorum fakat bu aldığımız ledler gereksiz pahalı şimdi biz bu ledleri tüm dönemlerde kullanıp başka ışığa ihtiyacımız olmucak mı ? eğer öyleyse bu parayı vermeye razıyım ben bunlara. fakat ışık bilgilendirme başlıklı konuda yarım saat anlayamadığım hesaplamalar umol luks gibi terimlerden bahsedilmiş extra bir ışık almamız mı gerekiyor acaba ? bilgin varsa alırım bi dal
ileri ki süreçlerdede bilgi vermeye devam edersen sevinirim konunun takipçisiyim bol şans
Ben de çok yeniyim buralardan araştırıyorum hala. Işık için bu full spectrum ledler tek başına yeterli diye okudum. Özellikle benimki gibi küçük alanlarda. Konuyu güncellemeye devam edeceğim teşekkür ederim.

Kuntercoi

Yeni üye
Malzemelerin hepsi geldi. Klipsli vantilatör, bu kabin için fazla büyük gibi geldi bana. Ne yapmalıyım bilemedim. Aşırı yer kaplıyor ve en yavaş ayarı bile çok güçlü. Hadi onu dimmer ile hallederim de daha ufak bir şey taksam çok daha güzel olacak gibi.

Arka tarafı kesip iyi bir hazır sineklik ile aynı kendi penceresi gibi bir pencere yaptım. Hava giriş sorunu kalmadı. Fan ve karbon filtre de çok büyük ama bir şekilde en uygun yerleşimi bulup halledicem.

Tüm detaylarla yakında konuya güncelleme yapacağım. Teşekkür ederim. Klipsli vantilatör konusunda daha küçük daha iyi bir alternatif önerebilirseniz çok sevinirim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    *** ********* ******** **** ********** ******* ********* ****** ******* ***** ** ********* *** ****
    hahahaha ***** ***** *** ********* ** ******
  • kkush kkush:
    ******** ********** **
  • kkush kkush:
    ******** ** hahahaha***** *** ******* **** ****** **** ******
    hahahaha* ****** ***** hahahaha*****
    ***** *** ******* ******* ******* ****** ****** ** *** ******** ******* ***** hahahaha *** ****** ******* ******* *** *** **** * ***** hahahaha******* ***** ***** *** ********* ** ******
  • TabldotLife TabldotLife:
    *** *** **** ********* **
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ***** *** ****** ******** **** ***** ****** ** ***** ****** ******** **** ******** ***** ********** ***** ******* ******** ** *** ***** ** ******* **** ******** ******** ******* ******** ******* *** *******
    +1
    ***** *** ******* ******* ******* ****** ****** ** *** ******** ******* ***** hahahaha *** ****** ******* ******* *** *** **** * ***** ********* *** ** ***** ****** ****** *****
    +1
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** ***** **** **** ********** ****** *** ***** * ** ****** ********** ********* hahahaha* hahahaha* ********** ** **** **** ***** *** *** ****** ******
    ***** ********* ***** hahahaha** ****** ******** ** ******** ****** ****** *** ****** hahahaha* ******** **** hahahaha** *** ** hahahaha ******* ********** ********** ******** ****** ***** ***** *** ****** ******** **** ***** ****** ** ***** ****** ******** **** ********
    +1
    ** ***** **
    +1
    ***** ***** *** ****** ******** **** ***** ****** ** ***** ****** ******** **** hahahaha** ***** *** *** ** ***** ********** ******* *** ** ******* ********** ********** *****
    +1
    **** ****** ****** *** ******* ***** * ***** ** ******** ** *** ** ***** ****** ****** *****
    ****** ******** ** ********* ****** ***** **** ****** ****** *** ******* ***** * ***** ** ********
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    NewGardener NewGardener: ***** **** ********** ***** ******* ******** ***** ***