1 bitki mi 2 bitkimi ?

140x100x50 kabin var 300w beyaz 50w torch 6500k 4500 lümen 300w 3000k 5000 lümen sarı ışığım var sizce 1 bitkimi 2 bitkimi yetiştireyim hangisi daha iyi ve sağlıklı olur daha iyi hasat verir 2 bitki olursa ışığı 150-150 paylaştırmak durumundayım

canna serisi gübreler cannazym rhyzitonic terra vega terr flores canna boost pk 13 14 var
bez saksı
plagron light mix var ama toprağa perlit ve vermikülüt karıştırmayı planlıyorum
nem makinesi
vantilatör var
ph ölçer adwa12
nem ısı ölçer
100 veya 120lik tam hatırlamıyorum giriş fanım var çıkış fanım yok kabin bez dolap fermuarın üst kısmını biraz açık bırakıyorum hava sirkülasyonu sağlanır diye düşünüyorum en azından her türü temiz hava olcak kabinde
Genetikler:Gelato,Big bud,Blueberry Ghost OG,Power plant,Purple haze
hangisini ekeceğime henüz karar vermedim 2şer ader var hepsinden ve hepsi auto flower genetik
değerli yorumlarınızı bekliyorum ustalar teşekkürler.

Son düzenleme:

OttoMan347

√SEFİR√
Kanka o kabinde 2 auto bakılır bence herşey güzel yolun bahtın açık olsun ama bul buluştur bi çıkış fanı da ekle bence

higthead

Jolly Green
hocam peki ben kanal tipi mutfak banyo aspritörü aldım https://www.elektromarketim.com/aircol-100-kt-banyo-mutfak-ve-tuvalet-kanal-tipi-aspiratoru bundan 1 tane alsam onuda ters şekilde üste bağlasammıki işimi görürmü

Dostum anladığım kadarıyla kendince güzel bir kabin yapmısşın bravo ama havalandırma konusuna gelirsek pahalı urunler tercıh etmıyecegını tahmın edıyorum.Dostum senin aldığın o banyo aspiratörünü giriş fanı olarak kullan. Altta attığım linkte drslient plastik aksiyel fan 300m3 ve 190m3h karbon filtre ve aksesuarları var. Bu attıgım lınktekı urunu çıkış fanı olarak kullan ve karbon filtreni bağla 190m3h karbon filtre zaten küçüçuk birşey karbon filtresiz lütfen grow yapma koku olayını es geçmeki patlama=)) .Bu attığım linktekinden daha ucuza olayı çözemezssin. Bu arada giriş fanı yapıp kabın ust fermuarını acman pis havayı dışarı tahliye etmez kullanılmış hava sürekli içeride kalıcak ve bitki gelişimini engellicek. Giriş fanı elindeki fanı kullan kabin yan altından delik aç ordan havayı ver. attıgım linkteki aksiyel fanı kabin üstüne koy , kabın yantarafına delik aç hava kanalı ile o delikten içeri geçirir geçirmez karbon filtreni yanlamasına o delik hizasına as ve karbon filtre bogazına hava kanalını bağla ohh mis gibi oldu dostum.=)))

,Aklına takılan birşey varsa yaz

Dostum anladığım kadarıyla kendince güzel bir kabin yapmısşın bravo ama havalandırma konusuna gelirsek pahalı urunler tercıh etmıyecegını tahmın edıyorum.Dostum senin aldığın o banyo aspiratörünü giriş fanı olarak kullan. Altta attığım linkte drslient plastik aksiyel fan 300m3 ve 190m3h karbon filtre ve aksesuarları var. Bu attıgım lınktekı urunu çıkış fanı olarak kullan ve karbon filtreni bağla 190m3h karbon filtre zaten küçüçuk birşey karbon filtresiz lütfen grow yapma koku olayını es geçmeki patlama=)) .Bu attığım linktekinden daha ucuza olayı çözemezssin. Bu arada giriş fanı yapıp kabın ust fermuarını acman pis havayı dışarı tahliye etmez kullanılmış hava sürekli içeride kalıcak ve bitki gelişimini engellicek. Giriş fanı elindeki fanı kullan kabin yan altından delik aç ordan havayı ver. attıgım linkteki aksiyel fanı kabin üstüne koy , kabın yantarafına delik aç hava kanalı ile o delikten içeri geçirir geçirmez karbon filtreni yanlamasına o delik hizasına as ve karbon filtre bogazına hava kanalını bağla ohh mis gibi oldu dostum.=)))

,Aklına takılan birşey varsa yaz

hocam 890 tl bu beni aşırı zorlar şartmıdır bu illa alınacakmı daha ucuza kapatamazmıyız bi şekilde tabi son söz senin

higthead

Jolly Green
Dostum dagda bayırda oturuyorsan ve altında ustunde sagında solunda kımse yok ıse karbon fıltre kullanmayabılırsın ama eve hıcmı mısafır gelmıyecek veya yaptıgın yerın yanından veya yakınından hıc mı bırı gecmıyecek. Kabındeki kullanılmış ve pis havayı camdan veya herneyse dısarı atıcaksın o koku 10-20mt uzaklıktan anlaşılır. Bunları düşün de son kararını ver. 2 kurus ıcın guvenlıgı tehlıkeye atma.

Dostum sana attığım link en ucuz olanı eğer senin aldığın o banyo aspiratörü çalıştırdığında ses rahatsız etmıyorsa yukarıdaki attığım linkteki çıkış fanı hiç rahatsız etmez. rahastzı ediyor ise ;
Bu işin doğrusunda kullanılıcak ürün yani fan kanal tipi fanlardır.Hem sessiz olsun diyorsun ama bütçem yok diyorsun istediğinle söylediğin şey çok ters orantıda şeyler=))))

Dostum dagda bayırda oturuyorsan ve altında ustunde sagında solunda kımse yok ıse karbon fıltre kullanmayabılırsın ama eve hıcmı mısafır gelmıyecek veya yaptıgın yerın yanından veya yakınından hıc mı bırı gecmıyecek. Kabındeki kullanılmış ve pis havayı camdan veya herneyse dısarı atıcaksın o koku 10-20mt uzaklıktan anlaşılır. Bunları düşün de son kararını ver. 2 kurus ıcın guvenlıgı tehlıkeye atma.

Dostum sana attığım link en ucuz olanı eğer senin aldığın o banyo aspiratörü çalıştırdığında ses rahatsız etmıyorsa yukarıdaki attığım linkteki çıkış fanı hiç rahatsız etmez. rahastzı ediyor ise ;
Bu işin doğrusunda kullanılıcak ürün yani fan kanal tipi fanlardır.Hem sessiz olsun diyorsun ama bütçem yok diyorsun istediğinle söylediğin şey çok ters orantıda şeyler=))))

hocam 890 tl olan modeli sipariş ediyorum ilerde 100x100 özel grow kabine geçtiğim zamanda işimi görürmü o

higthead

Jolly Green
hocam 890 tl olan modeli sipariş ediyorum ilerde 100x100 özel grow kabine geçtiğim zamanda işimi görürmü o
Görmez Dostummm 100x100 de 480m3h karbon fıltre 350m3 fan set kullanman gerekiyor.

Şuanlık bu ölçülerindeki kabin için havalandırma ve filtre.Eğer daha sessiz urun tercih etmek istiyorsanda 200tl daha fazla ver prof kanal tıpı fan set kullan

Görmez Dostummm 100x100 de 480m3h karbon fıltre 350m3 fan set kullanman gerekiyor.

Şuanlık bu ölçülerindeki kabin için havalandırma ve filtre.Eğer daha sessiz urun tercih etmek istiyorsanda 200tl daha fazla ver prof kanal tıpı fan set kullan

890 tl olan modeli sipariş geçiyorum usta sensin valla bana kalırsa lazım değil ama bi bildiğin vardır çok teşekkür ederim yardım için

hocam izole ve izolesiz arasındaki tam olarak fark ve etkileri ne derece büyüktür

higthead

Jolly Green
Dostum son attigim linkte ki urunu al 190m3 vortice fan set olani. 200 tl icin aksiyel fan kullanma. Dostum cikis fani olmadan bu is olmazki. Kullanilmis havayi kabin disina nasil aticaksin bide kokuyu nasil abrose ediceksin koku sana belli olmaz cunku burun reseptirlerin alistigi icin ama eve giren cikan adimi eve attigi an kokuyu alir bunun icin karbon filtre kullaniyoruz ve cikis havasini disari aticagimiz icin disarisi buram buram kokmasin diye kullaniyoruz. Birileri sikayet edip kapimizi amcalar calmasin diye kullaniyoruz ;))). Ses isi izoleli hava kanallari cihazin ve cihazdan cikan hava ses debisini daha azaltmak icin kullanilir. Sana attigim 2. Linkteki urunu al. 100x100x kabine gectiginde bu aldigin fani giris fani olarak kullanirsin bu yondende dusun. Tabi son karar senin

Dostum son attigim linkte ki urunu al 190m3 vortice fan set olani. 200 tl icin aksiyel fan kullanma. Dostum cikis fani olmadan bu is olmazki. Kullanilmis havayi kabin disina nasil aticaksin bide kokuyu nasil abrose ediceksin koku sana belli olmaz cunku burun reseptirlerin alistigi icin ama eve giren cikan adimi eve attigi an kokuyu alir bunun icin karbon filtre kullaniyoruz ve cikis havasini disari aticagimiz icin disarisi buram buram kokmasin diye kullaniyoruz. Birileri sikayet edip kapimizi amcalar calmasin diye kullaniyoruz ;))). Ses isi izoleli hava kanallari cihazin ve cihazdan cikan hava ses debisini daha azaltmak icin kullanilir. Sana attigim 2. Linkteki urunu al. 100x100x kabine gectiginde bu aldigin fani giris fani olarak kullanirsin bu yondende dusun. Tabi son karar senin
400 tl fark var hocam onu alamam ben oturdugum yerde koku farkedilmez ama bilmiyorum

higthead

Jolly Green
400 tl fark var hocam onu alamam ben oturdugum yerde koku farkedilmez ama bilmiyorum

Son karar senın 2 lınktekıde ısını gorur. 1.linktekı aksıyel fana ses ısı ızole hava kanalı alıcagına .son attıgım lınktekını al ortalama aynı fıyata yaklasıyor.Neyse bu tarz konularda cok kafa karısır karar senın istersen hiç alma.

Son karar senın 2 lınktekıde ısını gorur. 1.linktekı aksıyel fana ses ısı ızole hava kanalı alıcagına .son attıgım lınktekını al ortalama aynı fıyata yaklasıyor.Neyse bu tarz konularda cok kafa karısır karar senın istersen hiç alma.
almassam dediklerine göre hasat miktarında önemli derecede düşüş oluyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • D dalton3535:
    ******** ****** ******* ***** ***** ***** hahahaha****
  • içiciadam içiciadam:
    ******* hahahaha* ****
  • Almora Almora:
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha ***** ** ***** hahahaha*
  • içiciadam içiciadam:
    hahahaha* **** ********* *******
    +1
  • Almora Almora:
  • T Tropikal.MR:
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha
  • D dalton3535:
    hahahahahahahaha
  • T Tropikal.MR:
    +1
  • D dalton3535:
    ***** ** ***** ** ** ***** **** hahahaha** ** ***** ********
  • Almora Almora:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Almora Almora:
  • Almora Almora:
  • Almora Almora:
  • O obeb:
    ******** hahahaha**** ***** ********* ** ***** ** ** ***** **** hahahaha** ** ***** ********
  • T Tropikal.MR:
    ********** hahahaha ******** ** ***** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • T Tropikal.MR:
    +1
  • D dalton3535:
    ****** **** hahahaha ***
  • Almora Almora:
    hahahaha*******
  • 420x 420x:
    +1
  • O obeb:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
    ****** **** hahahaha ***
  • T Tropikal.MR:
  • D dalton3535:
    ****** *** ***** *** ********* ***** ***** ****** ********* *** ****** hahahaha** ** hahahaha*****
    D dalton3535: ****** *** ***** *** ********* ***** ***** ****** ********* *** ****** hahahaha** **...