23 günlük bitkimde çıkan cinsiyet kırçılı mı filiz mi bi göz atın lütfen ?

kemal84

Üye
Kankalar bitkim kofteci haze ama genetik olanlardanmış (mari) fakat hangi cins bilinmiyor şuan 23-24 günlükler ortalama 18-20 cm boyundalar 13 gündür büyük saksıda demleniyorlar 18-6 ışık periyodu yapıyorum bugün dikkat ettim sadece en üst boğum veren yerin altında resimlerdeki kırçıllar filiz verecek olan kırçıllar mı yoksa cinsiyet belli eden kırçıllar mı ? Yorumlarınız ve fikirlerinize ihtiyacım var bol hasatınız olsun 

[attachment=1901]

[attachment=1902]

[attachment=1903]

[attachment=1905]

[attachment=1904]

cannabis16

Ordinaryüs
neyi ne şekilde anlatacağını, neyi sorduğunu anlayana kadar adam akla karayı seçiyor

her boğumda çıkan 2li uzun ince ip gibi yeşil çıkıntılar erkekte de dişide de çıkar..ismi gelmiyor şimdi aklıma..senin kırçıl dediğin şeyler onlar..bitkiyi 12/12 ye geçirdiğinde yada bitkin autoflower ise belli bir zaman sonra o kırçıl dediğin ikili ipliksilerin altından üreme hücreleri çıkacak..dişi yada erkek olduğunu anca o pistil yada polen keseleri çıkınca göreceksin

bitkin gayet güzel büyüyor..daha yeni çıkmış seedlingten  ..yani filizlenmeden yeni çıkmış şimdi büyüme zamanı..günde 1-3 cm arası boy atacak..
55-60 cm olsun geçir çiçeklenmeye..120-130 cm civarında bitirir çiçeklenme sonunu..

işin rast gitsin

kemal84

Üye
Cvp: 23 günlük bitkimde çıkan cinsiyet kırçılı mı filiz mi bi göz atın lütfen ?

'' neyi ne şekilde anlatacağını, neyi sorduğunu anlayana kadar adam akla karayı seçiyor

her boğumda çıkan 2li uzun ince ip gibi yeşil çıkıntılar erkekte de dişide de çıkar..ismi gelmiyor şimdi aklıma..senin kırçıl dediğin şeyler onlar..bitkiyi 12/12 ye geçirdiğinde yada bitkin autoflower ise belli bir zaman sonra o kırçıl dediğin ikili ipliksilerin altından üreme hücreleri çıkacak..dişi yada erkek olduğunu anca o pistil yada polen keseleri çıkınca göreceksin

bitkin gayet güzel büyüyor..daha yeni çıkmış seedlingten  ..yani filizlenmeden yeni çıkmış şimdi büyüme zamanı..günde 1-3 cm arası boy atacak..
55-60 cm olsun geçir çiçeklenmeye..120-130 cm civarında bitirir çiçeklenme sonunu..

işin rast gitsin ''

Eyvallah hocam ben biraz zor anlattım sen gayet net anlattın ve anladığım şuan için erken birşey demek için cinsini genetiğini bilmiyorum bir arkadaşımdan aldım köfteci haze ama yerli olmadığını biliyorum autoysa sanırım 4 haftadan itibaren çiçeklenmeye girer değilse biraz daha veg dönemi geçsin serpilsin 12/12 ye alacağım fakat 120-130 cm benim kabin için sorun olacaktır 45-60-140 boyunu kısa tutmam lazıım. eyvallah bol hasatlar işin gücün rast gitsin :)

Forever+

Yeni üye

Reis boğum nedir nasıl yapılır?

kemal84

Üye

'' Reis boğum nedir nasıl yapılır? ''

Kanka boğum bitkinin ana gövdesinden sola ve sağa giden dal olan alana deniyor. Gövdeden ilk sağa ve sola giden dal bölümü 1. boğum diye sayarsın.

Forever+

Yeni üye

qanqa sende olmasan beni aydınlatan olmayacak teşekkür ederim qanqa

qanqa sana bı sorun daha olcak arkadaşın birinden 5 tane tohum aldım 4 yaşayamadım bı bu kaldi elimde başkada tohum da yok bunun cinsi nedir? Büyütmeye devam etmeli miyim ? Toprak çiçekçiden aldığım toprak gübre bio set ve çal mag ışık ise 250w shp

kemal84

Üye

Kanka benimde ilk yetiştiriciliğim fakat yaklaşık 2 aydır forumda baya bir zaman geçiriyorum cinsiyetini bitkinin görünüşüne göre yorumlamak çok zor ana gövdeden ayrılan dalların birleştiği kısma bak tomurcuk veya yuvarlak şekilde keseler varsa erkek oluyor örnek olarak google female-male cannabis yaz oradan karşılaştır elindeki bitkiyle dostum

Forever+

Yeni üye
Peki bitki 2 aylık qanqa ışık sistemini yeni aldım bitkinin gelişimi gecikti sence sağlık durumu iyimi qanqa?

kemal84

Üye

Işık ne kullanıyorsun indoor mu yoksa balkondamı bakıyorsun gübre veriyormusun su ph ayarını yapıyormusun biraz boya gitmiş gibi görünüyor benim bitkiler 23 günlük kısa kalın gövde ve sıkı yapraklı tohumun cinsini biliyormusun torbacı tohumumuydu ?

Forever+

Yeni üye

Toprbaci tohumu qanqa 2 aylık bitki ışık daha önce 2 tane 100w ampul kullanıyordum son 3 gündür shp 250w kullaniyom bio bütün seri ve çal mag var daha kullanmadım bloom topmak grow hepsi var toprak çiçekçiden aldığım dandik toprak ve 2 defa güvercin şerbeti verdim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
    **** **** ***** ********** **** *** ****** *** *** **** ****** * **** ***** ****** hahahaha hahahaha ********* **
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
    **** ****** hahahaha** *****
  • D DrNewMember:
  • A anarkokapital:
  • D DrNewMember:
    hahahaha *** ********
  • B Bacardi:
  • A anarkokapital:
    ** ** ****** hahahaha* ******* ****** ****** ******* ******** ******* hahahaha** ********** ** ******** ******** ******* **
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
    ********** ****** ****** ***** ******* ******* ***** ******** hahahaha ** ****** *** ***** ****** **
  • kkush kkush:
    *** ******* ********** **
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
  • A anarkokapital:
    *** ********* **
  • A anarkokapital:
  • A anarkokapital:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital: