2x Sherbet Queen 2x BLUE SUNSET SHERBERT

HASAT TAHMİNİ

• 100-250

• 250-400

• 400-550

• 550-700

• 700+

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

bigbugs1.

Kıdemli Üye
Tamam kanka teşekkür ederim bende biobizz serisi kullaniyorum iletişim halinde kalalim hatalar yaparsan forumda belirtirsen sevinirim bende ona göre yön veririm
https://ibb.co/zZZSRy7 başkan bu tabloya göre 23.gününde başladım düzenli olarak 1dolu 1boş yapıyorum 4günde sulama yapıyorum ek oklarla 2 hafta gübreye calmag takviyeli verdim yaprakta belirti vardı düzeldi ama bir anormallik var gibi fan yaprağını uzun zamandır alıyorum 2-3günde bir 3 olarak

bigbugs1.

Kıdemli Üye
https://ibb.co/zZZSRy7 başkan bu tabloya göre 23.gününde başladım düzenli olarak 1dolu 1boş yapıyorum 4günde sulama yapıyorum ek oklarla 2 hafta gübreye calmag takviyeli verdim yaprakta belirti vardı düzeldi ama bir anormallik var gibi fan yaprağını uzun zamandır alıyorum 2-3günde bir 3 olarak
Su miktarım çok düşükmüş higthead ayıktırdı beni ben düşük ml başladım saksı değişimiyle yükselterek geliyordum yavaş kalmışım biraz en son sulamayı 1,5lt olarak yapmıştım her saksıya şimdi dün sulama yaptım dolu saksı başına 3250ml tablodaki 7.hafta değerlerinin yarı miktarına toplamda 14lt suya

bigbugs1.

Kıdemli Üye
günlük açtım ne yaptığımı not alıyorum fotoğraf yüklüyorum soru soruyorum birisi görür herşeyi doğru yapamam ya kimse annesinin karnında öğrenmedi uyarır ters giden birşey vardır fikirni sunar diye yok vallaha Allah razı olsun seni görünce sevindim :)
Tamam kanka teşekkür ederim bende biobizz serisi kullaniyorum iletişim halinde kalalim hatalar yaparsan forumda belirtirsen sevinirim bende ona göre yön veririm

bigbugs1.

Kıdemli Üye
41.gün
-
42.gün
-
43.gün
-
44.gün

saksı başına 1.5lt düz sulama ph6.4
Işık 25cm dimmer 60
45.gün
-
46.gün
-
47.gün
Toplamda

21ml grow
14ml bloom
7ml top max
15ml heavan
15ml alg a mic
4ml cal mag
Ph6.4
Saksı başına 1,5lt bu değerler 7lt su için
48.gün
-
49.gün
-
son durum

50.gün
-
51.gün

Yapraklarda cal mag eksikliği görüldü
Toplamda 7lt suya 10ml cal mag ph6.4
52.gün
-
53.gün
-
54.gün

Toplamda 14lt suya
22ml grow
18ml bloom
14ml top Max
22ml heavan
18ml alg amic
Ph6.4 saksı başı 3250ml su verildi
55.gün

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Su miktarım çok düşükmüş higthead ayıktırdı beni ben düşük ml başladım saksı değişimiyle yükselterek geliyordum yavaş kalmışım biraz en son sulamayı 1,5lt olarak yapmıştım her saksıya şimdi dün sulama yaptım dolu saksı başına 3250ml tablodaki 7.hafta değerlerinin yarı miktarına toplamda 14lt suya
Tabloda yazanı veriyorsun dostum her sulamada yarı bölmüyosun

https://ibb.co/r0Hy57N kanka ben bu tabloya göre gittim bebeklerin resmini yükleyemiyorum 6 haftalık bebeler çiçeğe girdi sanki 15 günlük gibiler şaka gibi yani aşırı verimsiz kötü oldu hemen 6 tane koyduğum 2 si filize gireli 3 gün oldu 4 tanesi daha patlamadı sonra toprağa koyucam önceki koyduklarım çiçeğe girenler sanırım ışık mesafesinden gelişemedi aynı zamanda çokta boş bıraktım. Benimkiler auto bu arada bakalım ben çok bilgili değilim kanka aynı senin gibi biobizzde master yapmış birini ariyorum ama tek bildiğim şey bu tabloya göre gidildiğinde ve güzel bakıldığında verim alınıyor ha birde organik olduğu için miktar beklentisini düşük tutmak gerekiyormuş

bigbugs1.

Kıdemli Üye
https://ibb.co/r0Hy57N kanka ben bu tabloya göre gittim bebeklerin resmini yükleyemiyorum 6 haftalık bebeler çiçeğe girdi sanki 15 günlük gibiler şaka gibi yani aşırı verimsiz kötü oldu hemen 6 tane koyduğum 2 si filize gireli 3 gün oldu 4 tanesi daha patlamadı sonra toprağa koyucam önceki koyduklarım çiçeğe girenler sanırım ışık mesafesinden gelişemedi aynı zamanda çokta boş bıraktım. Benimkiler auto bu arada bakalım ben çok bilgili değilim kanka aynı senin gibi biobizzde master yapmış birini ariyorum ama tek bildiğim şey bu tabloya göre gidildiğinde ve güzel bakıldığında verim alınıyor ha birde organik olduğu için miktar beklentisini düşük tutmak gerekiyormuş
Knka ben sana gönderdiğim tabloya göre kullanıyorum biobizz i 2senedirde kullanıyorum auto bitki için ilk 2gübremi tablodaki değerden çok az düşük olacak şekilde veriyorum ondan sonra tabloya uygun tam olacak şekilde veriyorum şu konuya gelirsek auto bitki ortalama 30en geç 40günde çiçeğe girer zaten normal olarak 6.haftasında çiçekte olması ama ama 15günlük gibi derken göremediğim için yorum yapamıyorum auto bitkide strese dayanaksız bir bitki knka benim çiçekler de 23.günde stresten çiçeğe girmişliği var auto yu stresten uzak tut knka ne yap ne et yani lst eğitimiyle çiçeğe girene kadar bitkiyi açabildiğin kadar açman güzel bir veg dönemi ver anladığım kadarıyla sen o bahsettiğin çocuğa ışık mesafen 70cm çok knka soğutuculudur senin ışığın fazla bir sıcaklık yaymaz veg döneminde 50-55cmde tut bence çiçek döneminde yakışlaştırırsın bitkinin tepkisine göre bende cob led kullandım çiçeğe giren bitkiye yapacak birşey yok şömeğe bindirmen lazım 20/4 git bence istersen at müsait olunca akıl aklından üstündür konuşmuş oluruz hem belki gören olur her türlü bilgiye açığım bende anlamış öğrenmiş olurum

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Bu tabloyu kullan biobizz için kullandığın tabloyu gördüm ama yarıya böl diye bişey yazmıyor herkes aynı hatayı yapıyor

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Organikte miktar beklentisi ilgi ile paraleldir ne kadar iyi bakar eğitimleri iyi verirsen o kadar artar miktarın ben autoda biobizle 140gr kuruya kadar gördüm tabiki genetiklede alakalı ama organikte yarım vereyim başta yarım başlayım bunları unut sana attığım tabloda her hafta iki sulamaya bölünmüş ne yazıyosa onu ver ekstra olarak bitkilerin çiçeklenme dönemine geçerken saksıdakı her 5lt toprak için tepeleme 1çorba kaşığı solucan gübresi ekle ve çiçeklenmenin 5. Haftasına girerken yine her 5lt toprak için silme 1 tatlı kaşığı yarasa gübresi ekle bu katı gübreleri saksının üzerine ekleyip üst toprakla harmanla ve ardından sula yani sulamadan önce ekle katı gübreleri yarasa gübresini ekledikten sonra biogrow gübresini her hafta 1ml oranında azaltarak growu bitir, en basit şekilde verim alacağın organik tarifi budur eğitim vs diğer etkenler sana kalmış

bigbugs1.

Kıdemli Üye

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Veg dönemde grow bloom topmax satırı boş yani kullanmıyorsun vegde fishmix kullanıyorum ben ama fishmix yoksa yerine bio grow kullanılır, evet her hafta 2 sulama yapıldığı için takvimin her haftasını iki sulamaya böldüm ve her sulama gübreli olacak, lightmix toprak ve organik gübre ile boş sulamanın hiçbir anlamı yok zaten toprağın boş, neden boş sulayasın ki süs çiçeği yetiştirmiyoruz bi verim amacımız var bu verimide boş toprağa boş su vererek alamazsın, bu tabloyu kendim oluşturdum evet biobizz experiyim diyebilirim ve kullanımı en kolay gübre setidir diyebilirim ama şunu unutma kimyasalda dikkat etmen gereken ölçüyü aşmama konusu ise biobizdede ölçünün altında kalırsan verim alamazsın ve fazla gelir diye korkma kolay kolay yakmaz bu marka çiçeklerini eğer yanık gmrürsende bir flush bir boş sulama ile çözersin

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Bu arada auto photo ayrımı yok gübrelemede ama çiçeklerin çok iyi geliştiğini düşünüyor ve toprak içindeki canlılığında üst seviyede olduğundan eminsen tablodaki miktarlar %20-30 oranında artırılabilir tabi bunu kademeli ve çiçeği gözlemleyerek yapmak yanma riskini önemli ölçüde engeller, evet konuya hakimsin bişeyler biliyorsun ama bazı bildiklerin yanlış diyebilirim

bigbugs1.

Kıdemli Üye
Anladım knka şimdi kafamda oturmaya başladı yaşadıkça öğrendikçe bilgi ve tecrübe ediniyoruz daha bir aksilik olmazsa zamanım var öğrenmeye her sefer daha iyiye gider.veg dönemindeyim knka bloom top Max kesip tabloya göre ilerlemeye döneyim harbiden iyi gübre parası kurtardılar yayınladıkları gübre göre gidenlerden

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Bloom topmax çiçeğe girdikten sonra evet birisi çiçek uyarıcı diğeri potasyum fosfor, veg dönemde fosforda lazım ama biogrow içeriğinde yeterli fosfor var

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Emmy Emmy:
    **** **** ******* ****** hahahaha**** *** *** *** ****** **
  • Emmy Emmy:
    ***** *** ***** ** ******* ** ****** **** ***** ******* *** ** ****** ****** **** ******* *********
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ** hahahaha ****** ******** ********** ***** ** ******** hahahaha*
    ***** *** ***** ** ******* ** ** *** ** ****** **** ********* ****** ********
  • Emmy Emmy:
    ***** ******* ***** ******* ********* ** ** ****** ****** ***** **** *** *** ******
    **** **** ******* ****** hahahaha**** *** *** *** ****** ** *** ** ***** ** ***** ******* hahahaha *** *** **** *** ** ** *** ******** * ***** ******** hahahaha *** ****** **** *** **** ******* ******** ****** ****** *******
  • Emmy Emmy:
    +1
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ********* ****** *** ***** ****** ***** ******** **** ***** **** ******* ***** ******* ***** * ***** **** *****
  • Emmy Emmy:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    **** ***** ******* * hahahaha***** hahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***
    ******** ** ******** ** ***** **** **** **** hahahaha**
    hahahaha ** **** ** ****** ****** ******* ********* ****** ******** **** *** *******
    ***** **** hahahaha *** * ** ********** ** ****** ***** *****
    ***** **** ******** ***** hahahaha**** ********** ********** ******
  • Emmy Emmy:
    +1
    *** *** **** ********** *** **** ***** ** ******** ********** ******** *******
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** **** ***** **** ** ****** ******** ******** **** ** ******** *****
    ***** ****** hahahaha** * ***** hahahaha **
  • Emmy Emmy:
    ***** *** ***** ******* ******* ******* ******* ***** ******* ** ******** ****** *****
    +1
    Emmy Emmy: ***** *** ***** ******* ******* ******* ******* ***** ******* ** ******** ****** ***** +1