4 Blue Dream + 1 Gorilla Zzkittlez vegetatif ortası

cannabis16

Ordinaryüs

2 bitki çok geride kaldı boy olarak..tohumlarından baş verememişlerdi kafayı topraktan çıkarılmış halde 24 saat içinde bunu beceremezse ben yardım ediyorum genelde..yani başlangıçtan beri hep gerideler..çeneği açtıktan sonra 1 hafta kadar daha cfl verip sonrasında kuvvetli ışığa 2 kat mesafeli olarak çıkarınca daha kolay boya gidiyorlar..ben 2-3 gün cfl altında tutup HPS altına geçirdim,boy alamadım ama sömek dalları boya nazaran iyi gidiyor..
bugünkü besleme tablosu şu şekilde ;
1lt suya/1,7ml bio grow (Terra Aquatica) + 1/3ml bio root(vitaminler-enzimler vs. kök coşturucu) TA bu da + 1/1ml calmag (TA)+ supervit (Hesi) vitaminler ve amino asitler +MYKOS WP suda çözünür mikoriza

19 lt saksı harcı içindeler,3 er litre su verince run off (1/5 yada 1/4 su alttan çıkması) sağlanıyor.. bu çiçeklenme ortalarında 4,5 a kadar çıkabiliyor..kökleri coşturacak ürünlerin hepsinin bi faydası vardır ama bu MYKOS mikoriza ürünü çok başka..bi kaçtır bunu deniyorum,kök yayılması çok daha fazla oluyor bitkilerde..

50-55 cm olunca bitkiler çiçeğe alırım genelde ama blue dreamlar zaten sativa tarzı uzun bitkiler,diğer en ufaklar yakalasın diye bugün 3. toppingini attım en uzun var bitane,en solda.. o arkadaşa 3. toppingini yaptım,diğer iki büyük bitkiye 2 topping yaptım (bu 2den birinin fazladan uçurdum bi alt sömek dalını falan,karıştı işler),diğer 2 ufak ise 5. kat üstünden 1 kere topping oldular.. bişekilde boylarını altına destek koyarak eşitlemeye çalıştım..400HPS 40 cm civarında asılı duruyor..

2 fan girişte ,cree teknolojisi LED ise beklemede..çiçeğe alır almaz kurarım..5 bitkiye 2 ışık fazlasıyla yeterli..ama asıl hakkı 6.. altıncı filiz başverdi ama hayata tutunamadı..o yüzden normalde 40 günde çiçeğe geçerdim şimdi 50-55 arasına dönüyor iş..alanımı enlemesine doldursunlar iyice..

aklıma geldikçe eklerim gene bişeyler..

hayırlı bol sömekli growlar üstad..
bu MYKOS WP suda çözünür mikoriza,bunun uygulaması ne sıklıkla ve ne şekilde acaba?
ha birde toprağındaki perlit miktarı bana biraz fazla geldi gibi, kaça kaç karıştırdın perliti?

Ü

Üye silindi 26240

Guest
kanka bitki çok yorulmuş gözüküyor eğitimden olabilir veya başka bi sebeptendir ama biraz rahat birak bence

cannabis16

Ordinaryüs
hayırlı bol sömekli growlar üstad..
bu MYKOS WP suda çözünür mikoriza,bunun uygulaması ne sıklıkla ve ne şekilde acaba?
ha birde toprağındaki perlit miktarı bana biraz fazla geldi gibi, kaça kaç karıştırdın perliti?
mykos wp yi 2 haftada bir sulama suyuna katarak uygulayın diyor resmi sitesinde..bende öyle yapıyorum..çiçeklenmede en son 6. haftaya kadar veriliyor..
25 lt toprağın içine 10 litre perlit koyuyorum..matematiksel hesapla %28 perlit oluyor..

@cannabis16 vallaa ustad yalan olmasın yaklaşık 1.5 senedir dikkatle ve heyecanla takip ettğim 3-4 growerden birisin,bütün samimiyetimle söylüyorum.​

yaptığın paylaşımlar,verdiğin bilgiler öylesine yalın,şeffaf ve sade ki,resmen sesli okuyorum ve arada haaa bak bu işin doğrusu öyle değilmiş böyleymiş diyip düzeltiyorum kendimi..burda bolca olan ukala,tepeden bakan ve bilgiyi gıdım gıdım,sanki avanta para verircesine veren tiplerle alakan yok.şahsım adına bizlere aktardığın tecrübe ve bilgilerin için çok teşekkür ederim..bilgi paylaştıkça değerlidir,​

cannabis16

Ordinaryüs

@cannabis16 vallaa ustad yalan olmasın yaklaşık 1.5 senedir dikkatle ve heyecanla takip ettğim 3-4 growerden birisin,bütün samimiyetimle söylüyorum.​

yaptığın paylaşımlar,verdiğin bilgiler öylesine yalın,şeffaf ve sade ki,resmen sesli okuyorum ve arada haaa bak bu işin doğrusu öyle değilmiş böyleymiş diyip düzeltiyorum kendimi..burda bolca olan ukala,tepeden bakan ve bilgiyi gıdım gıdım,sanki avanta para verircesine veren tiplerle alakan yok.şahsım adına bizlere aktardığın tecrübe ve bilgilerin için çok teşekkür ederim..bilgi paylaştıkça değerlidir,​

asıl ben teşekkür ederim.. bilgiye değer veren her Türk bireyi değerli benim gözümde.

cannabis16

Ordinaryüs
aynen @AcemiBoy dediği gibi..kabin yok..oda 4x3 tavan yüksekliği de 2,60 civarı.. oda grow benimki..yayılmacalı..yer sorunum yok..7 bitkiye kadar deneyip test ettim sistemimde de gayet yeterli (havalandırma kapasitesi+ışıklarım)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ********** **** ****** **
    +1
  • yoqyaa yoqyaa:
    **
  • D despacito:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • D despotdes:
  • D despotdes:
    ********** hahahaha* **** ********
  • D despotdes:
  • B bluedream.an:
    ***** ****** ******* ******* ****** * **** ********* ********* hahahaha ***** **** ***** ******** hahahaha** ******** *** *** ****** ****** *** ****** ******* *** ******** ****** ******* ******* ********** **********
  • B bluedream.an:
    *** ***** **** hahahaha ***** hahahaha*** *******
  • B bluedream.an:
    ** *** ******** ***** ***** ********* ***** ****** *** ******** ******* *****
  • B bluedream.an:
  • B bluedream.an:
    **** ******** hahahaha *** ****** ***** * **** ******* ******* ****** ** ******** *** ** ******** ***** hahahaha****** ****** ********
  • Night owl Night owl:
    ***** ********** hahahaha**** *******
  • Night owl Night owl:
    ** ** ******** ******* ***** ** *** ******** ***** ***** ********* ***** ****** *** ******** ******* *****
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
  • M merto1835:
    hahahaha**
  • kawinnnz kawinnnz:
  • M merto1835:
  • M merto1835:
    hahahahahahahaha
  • M merto1835:
  • M merto1835:
  • M merto1835: