5 bitki çiçeklenmede ikinci haftabaşı

cannabis16

Ordinaryüs

4 bludream iddiamdan vazgeçtim artık.. zira sonradan çıkıp hep güdük kalan 2 tohumun toprağa ekilmesi esnasında tohumları kıyak kafa düşürdüm falan ,white widow vardı daha hangi genetik vardı unuttum.ama büyük giden ilk 3lü belli 2si BlueDream,1 i Gorilla Zkittlezz..
ben dayanamayıp haddinden fazla tohum alıyorum 2 seneden sonra tohumların çoğu çatlamakta ve büyümekte çok sıkıntı çıkarıyor..siz taze taze alın,şöyle 6 ay önceden olsa da olur,atın buzdolabına nem ışık almayacak şekilde muhafazalı olsun bitsin..

ilk 3 resimde lolypopumsu trim yapılmış bitkiler görüyorsunuz..benim uyguladığım bitkinin 1/3 ü civarını budamak..en altlardaki sömek dallarıyla uğraşmak istemiyorum,yukarılarda çıksın diye böyle yaptım bu sefer..

5-6 da tepeden çekmeye çalıştım..

7. resimde supercropping yapılmış bir tepe budu karşınızda..doğru şekilde kırılması ve zarından çıkmamamsı için dalı önce baş+işaret parmağıyla iyice ezerek bitkiyi sağa sola döndürün..sadece bu 2 parmağı kullanın..sonra eğmek istediğiniz yöne doğru dalı kırın..sonuç böyle boyu 10 cm kadar kısalmış bitki oluyor ;)

diğer resimlerde ise bitkiler tek tek

sıcaklık 26,5 lara kadar düştü..çiçeklenmede en ideali 21-24 arasıdır..serin havalar ister ..tabiatta böyle işliyor zira..ama bu derece de gayet iyi.. nem %45 lerde,o da çok iyi..

çiçeklenme ilk iki haftası boyunca yarım doz grow+yarım doz grow gübresi kullanıyorum,zira Terra Aquatica feeding chart böyle diyor.. bu seviyeye geldikten sonra her sulama tam doz gübreli gidecekler taaki 6. haftaki durumlarına bakıp en son 6. haftada da abanıp sonra flusha kadar yarım doz gitmeye..

19lar litre toprak pertlit karışımı var saksılarda..her 4 günde bir 4 er litre döküyorum..yine de run off 1/4 yada 1/5 sağlanmıyor..en az bi 4 litre çıkmalı saksı altlarından toplamda 20 litre dökülen sudan..
ben organik ithal gübre kullandığımdan bitkiler yakma ihtimali düşük,sentetiklerle daha hızlı büyüme ve daha güzel budlanma olur..ama bir de öte taraftan tuzlanması ve yakması çok da hızlı olur..en az 4 mantıklısı 3 hafta sonunda yarım doz gübreli suyla flush atmak lazım..ben çiçeklenme gübresine dönüşte bile flush atmıyorum..siz üşenmeyin atın ama..yararından başka bişey görmezsiniz..yarım doz bloom gübresiyle atın flushı..

şimdilik bunlar geldi aklıma..soracaklarınız olursa cevaplamaktan memnun olurum canlar,Allah'a emanet kalın !!

edit 1 : boyları 80 GZ diğer iki uzun olan BD ler 75 ve 74 cm, diğer ufak kalanlar 60 ve 63 cm de şuan..

çiçeklenmeye döneli 8 gün oluyor ve en uzunu 60 cm di.. bir hafta civarında aldıkları yola bakın..çiçeklenmeye dönünce ilk 2 hafta deli gibi 3. haftadaysa son bir itelemeyle uzayıp gelişiyorlar...çiçeklenmeye soktuğunuz ebatın en az 2 katı oluyorlar..tabii kuvvetli ışık kuvvetli havalandırma ile işler çok kolaylaşıyor..

Grow Muhabbetleri
Help Users
    Bandaleros Bandaleros: *********