5000-6000 TL arası ilk grow ekipman önerisi

oguzs

Yeni üye
Çok fazla kurulum konusu inceledim fakat çoğu eski tarihli olduğu için bir konu açmak istedim ortalama forumda 3-4 aydır geziniyorum ve bende bir grow kurulumu yapmak istedim fakat bu konuda tecrübe sahibi değilim sizlerden gelicek değerli tecrübe ve önerilerinizi dinlemek isterim konu doğrultusunda ekipmanları sipariş edip sizlerle birlikte bir kurulum yapmak istiyorum herkese iyi forumlar :)

Mertali54

Doktor
Senin almak istediğin şeyler neler bana kalsa yerim müsait olsa sadece bir tek ışık alırım ne havalandırma ne çadır ıvır zıvır hiçbir şey almam tek bir ışıkla bitkime bakarım ama senin düşüncen nedir neler almak istiyorsun kaç bitki bakmak istiyorsun ışığını nasıl tercih edeceksin cop LED mi qb mi ?

oguzs

Yeni üye
2 bitkilik bir kabin düşünüyorum ve 2 bitki için ne kadarlık bir ışık gerekli 300w fazla mı ve hangi markaları kullanmalıyım
ekstra karbon filtresi için bütçemi yükseltip bir sistem mi kurmam gerekir koku fazla yapar mı

HighDose

Yeni üye
kanka 5 6 bin toplam bütçen varsa hps öneririm. led alacaksan çok seçici ol. 2 bin liraya 1000 watt, 2000 w adı altında satılan çin malı ledlerden uzak dur derim. samsungun ledleride bütçeni komple bitirir çadır alamazsın. ben hps ciyim sanada önermiştim zaten daha önce. 400 w philips hps, balast, reflektör 2000 liraya geliyor. kalan 3- 4 binlede çadırı alırsın. gerisi gelir parça parça zaten. yazında cool tube yaparsın.

oguzs

Yeni üye

Bu tarz bir set alsam yeterli mi ışık için ekstra bir ışık almama gerek kalır mı

nasa

Doktor

Bu tarz bir set alsam yeterli mi ışık için ekstra bir ışık almama gerek kalır mı
hps ye girme. sponsordan 120w quantum board al kampanya da var 2500 liraya geliyor. hps alırsan ısısıydı cartıydı curtuydu uğraşır durursun https://www.tohumsuz.com/threads/ga...000-tl-ye-250w-samsung-led.29997/#post-337733

oguzs

Yeni üye
dediğiniz malzemeleri sipariş verip konuya geldiğinde ekleyeceğim benim gibi düşüncesi olup yeni başlayanlara ön ayak olur umarım

growkentte harvest master var hem uygun hem iyi alabilirsin
kabini de aldığımda sanırım geriye karbon filtre kalıyor

KushuKalkmaz

Kıdemli Üye
Kanka demirbaşlar : kabin ışık havalandırma . Onları aldıktan sonra bide kabin içi masrafın olacak (saksı medya gübre ölçüm cihazları nem makinesi vs.) , masraftan kaçmamanı öneririm imkanın varsa , her detay hasatını etkileyebilir . Işığıda 80x80 çadır için 120w değilde 240w qb alırsan daha verimli olur . Higthead üstada giriş-çıkış havalandırmanı sorabilirsin tam bir cevap verir sağolsun .

oguzs

Yeni üye
Kabin olarak: https://www.growkent.com/urun/harvest-master-bitki-yetistirme-kabini-80x80x180
bunu düşünüyorum 120w alsam ilk başta sonradan 1 tane daha 120 eklesem veya direk 240 daha eklesem olur mu birde ışık konusunda pek bir bilgi sahibi değilim 120w aldıktan sonra yanına ek olarak bir ışık daha almam gerekir mi ışık ve kabini aldıktan sonra havalandırma sistemini tamamlamayı düşünüyorum acelem yok sağlıklı bir kabin olmasını istiyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    **** ****** ***** hahahaha ******** ******* ****** ****** hahahaha ***** ********* ****** **
  • lavrens lavrens:
  • T terbiyeligunahkar:
    **** **** ***** ******** ********** **** **** ******** ******* ********* ****** * **** ***** *****
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ****** ******** *** **** hahahaha***** **** ***** ******** ********** **** **** ******** ******* *****
  • T terbiyeligunahkar:
    *** ******* ***** **** ******* **** ********* ******** hahahaha **** hahahaha****** ****** ******** *** **** hahahaha*
  • T terbiyeligunahkar:
    ******* *** hahahaha** ******** ***** *** ******** *****
  • bandaleros bandaleros:
    ****** *** *** ********** **** ******** *** ***** *** ****** ********* *** hahahaha**** ** **** ****** *** **** * ***** ***** ***** ****** ********* ********** **** ****** ******** * *** ** ******** ****** ****** ********* hahahaha ** ******* *** hahahaha* **** ***** hahahaha* hahahaha ***** ******* hahahaha** ****** ******** ****** ******* ******* ***** ******** hahahaha*** ***
  • R Raven Drugs:
    ***** hahahaha ** *** ***** ***** ****** ** **** ********* *******
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** **** ******* ***** ****** ******* ********* ********* ** ********** ********** ********* **** ******* *** ** ** ********** ** ***** ***** **** ****** ** ***** ********* ** ***** **** ** **** ******* ******* ******* **** ****** ****** *** ****** ****** ****** ***** ******* hahahaha* ******* ***** ****** ******** ***** ********* ******** **** ****** *** **** ******** ** ** ** *** *** hahahaha* *** *** ********** **** ******** *** ***** *** ****** ********* *** hahahaha**** ** **** ****** *** **** * ***** ***** ***** ****** ********* ********** **** ****** ******** * *** ** ******** ****** ****** ********* hahahaha ** ******* *** hahahaha* **** ***** hahahaha* hahahaha ***** ******* hahahaha** ****** ******** ****** ******* ******* ***** ******** hahahaha*** ***
  • lavrens lavrens:
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** **** **** ******** ******* hahahaha***** **** ****** *****
  • T terbiyeligunahkar:
    ******** hahahaha ** *** ***** ***** ****** ** **** ********* *******
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** ***** **
  • T terbiyeligunahkar:
    ********** ********** ***** **
  • T terbiyeligunahkar:
    ****** ** ******** ******* hahahaha*** *** ****** ****** **** ********* ****** ******** **** ******** **** ***** hahahaha*** ** ***** ******* ***** *** **
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahaha*** ***** **** ***** ********
    +1
  • bandaleros bandaleros:
    +1
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ******* ***** hahahaha********** ***** **** ***** ********
  • T terbiyeligunahkar:
    ******** ********* hahahaha *** ********* ***** ****
  • T terbiyeligunahkar:
    ****** ****** hahahaha* ****** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** hahahaha*** ******* ***** ***** *******
  • lavrens lavrens:
  • T terbiyeligunahkar:
  • T terbiyeligunahkar:
    **** ******* ********* **
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** hahahaha ***** ****** ******** hahahaha*** ******* ***** ***** *******
    T terbiyeligunahkar: ***** hahahaha ***** ****** ******** hahahaha*** ******* ***** ***** *******