5x Gorilla Cookies Autoflower Coco Yapıyoruz Babalar

Herkese selamlar tohumlar auto, çok kaliteli bir firmanın tohumu ama banka belirtmiycem.

Tohumları nemli pecetenin arasında 1 gün beklettikten sonra patladilar ve bugün ekimini gerçekleştirdim

Can suyu olarak her birine 50-100ml civarı litreye/0.1ml Terra Aquatica pro roots verdim. Şimdilik ışıklar kapalı filiz verince yakacağım.

Ekipmanlara gelelim.

Kabin:
2 adet 120x60 kumaş dolabı birleştirerek 120x120 kabin yaptım. Duvarları PVC örtü ile kaplayıp PVC örtüye de acil durum battaniyesi ile kapladım. Ekonomik oldu tavsiye edilir.

Toprak:
Saksı dibi ponza taşı %25 perlit ve %75 Cocodan oluşmakta.

5 adet kumaş saksı 15lt

Gübreler:
Terra Aquatica pro roots
Terra Aquatica Coco grow
Terra Aquatica Coco bloom
Terra Aquatica Final (ripen)
Agrotime Multi, kombi, kalsiyum, agromoss ve fosfozink var.
Çiçeklenme döneminde agrotime agromoss ve fosfozink ilave etmeyi düşünüyorum ama sadece düşünüyorum kesin bişey yok.

Işık:
Bir adet 250w Cob led
İki adet 150w Cob led
Bir adet 50w gün ışığı LED

Total ışık 600w Cash Flow Çado abime selam olsun.

Havalandırma:
Giriş: 2 adet 100m³ aksiyel fan ve kabinin kapısından içeriye hava vuran ayaklı vantilatör var.

Çıkış: kabinin kapısı grow boyunca açık kalacağı için pasif.

Koku problemi yok.

Ph ölçer damlalıklı test kit, tds metre var.

Grow boyunca veg dönemi ve erken bloom döneminde lst ile bitkiyi dört bir yanından açıp elde edebildiğim kadar kelle ve sömek dalı elde etmeye calisicam. Temel prensibim bu.

GAZAMIZ MÜBAREK OLSUN, OKUYAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM KANKALAR.

Bu Gönderi Haftalık Güncellenecektir. Daha detaylı fotoğraflar için konu içerisinde ayrı olarak attığım gönderilere göz gezdirebilirsiniz.

07.05.2024 (Topraktan çıkalı 7 gün)

Terra Aquatica Dualpart Coco ve Bloom ile besleme yapıldı her biri L/1ml

Ortalama PPM:

1 ve 2. Gün: 200-250ppm

3 ve 4. Gün: 250-320ppm

5. Gün: 400ppm

6 ve 7. Gün: 450ppm

Sulama suyu pH değeri: 5.7-6.0

Her sulama runoff yapıldı.

08.05.2024

Sulama yapıldı. 4 bitkiye LT/0.80ml AGROTİME kalsiyum verildi. Küçük bitkiye boş su verildi.

4 büyük bitki Giriş ppm 400 çıkış ppm 600-620. pH 6.0

1 küçük bitki giriş ppm 200 (boş su) çıkış ppm ölçülmedi.

Son düzenleme:

Night owl

Müptezel
Kabin detaylarını da yazarsın hayırlı olsun büyük saksıya alırken medyayı calmaglı suyla güzelce yıka.. Ph ve ec kontrol et akışın sonrasında ekle bitkiyi.

Yazdım kanka, teşekkür ederim. Büyük saksıya alırken dediğin şeyi yapıcam ancak kalsiyum gübresi olarak agrotime kalsiyum kullanıyorum ve içerisinde bolca azot var. Bide grow gübresiyle birleşince yakmasın kızları diye endişe ettim. Ph ve EC daima kontrol ediyorum. Bugün verdiğim kök gübreli suyun pH 5.5-6.0 arası bişeydi. EC okumayı ppm cinsinden yapıyorum 250-300ppm arası su verdik kızlara. Runoff olmadı zaten daha can suyu olduğu için medyayı komple bı islatiyim çıkarken kuru kalmasınlar dedim. Yanlış bişey yaptım mı bilmiyorum hep beraber bakıp göreceğiz. En güzelleri sizin olsun kankalar :)
Kabin detaylarını da yazarsın hayırlı olsun büyük saksıya alırken medyayı calmaglı suyla güzelce yıka.. Ph ve ec kontrol et akışın sonrasında ekle bitkiyi.

Night owl

Müptezel
Yazdım kanka, teşekkür ederim. Büyük saksıya alırken dediğin şeyi yapıcam ancak kalsiyum gübresi olarak agrotime kalsiyum kullanıyorum ve içerisinde bolca azot var. Bide grow gübresiyle birleşince yakmasın kızları diye endişe ettim. Ph ve EC daima kontrol ediyorum. Bugün verdiğim kök gübreli suyun pH 5.5-6.0 arası bişeydi. EC okumayı ppm cinsinden yapıyorum 250-300ppm arası su verdik kızlara. Runoff olmadı zaten daha can suyu olduğu için medyayı komple bı islatiyim çıkarken kuru kalmasınlar dedim. Yanlış bişey yaptım mı bilmiyorum hep beraber bakıp göreceğiz. En güzelleri sizin olsun kankalar :)
Çiçekte sıkıntı çıkarabilir knka yerinde olsam 1-0-0 npk terra aquatıca calmag alırdım

Çıkış pasif olmaz giriş pasif olur o yüzden sen onları yukarı bağla 200m3 çıkış olsun içeri çeker zaten.
Ekonomik olsun kmka enzim gübresi kullanmalısın ve aminoasit.
Uygun fiyatlı gübretaş aminoasit ile enzimol gübresini al.
5 auto 15 litre çık knka adımı çok söylersin ben yerinde olsam maksimum 10 11 litre yapardım saksıları yorar seni ve yeterince saksı var zaten alanı dolduracaklr merak etme.. Ve ekstra biraz silikon dioksit alıp silikon da eklersen daha dayanıklı olur bitki ve epsom tuzu da bulundur.. Coco sodyum potasyum liflerden açığa çıkarır serbest bırakıp calmag tampon yapar katyon bölge olur

Son düzenleme:
Çiçekte sıkıntı çıkarabilir knka yerinde olsam 1-0-0 npk terra aquatıca calmag alırdım
Kanka hem meşhur sitelerin meşhur internet alışverişi skandalları yüzünden hemde bulunduğum şehir yüzünden dediğin olay biraz zor. Ama İstanbul'a yolum düşerse alacağım. Grow boyunca kullanacağım ekipmanlar yukarıda belirttiklerim olacak.

Arkadaşlar selamlar kızların en gelişmiş olanı ayın 30 unda diğerleri ise 1 inde baş verdi. Bu 4 günlük süreçte sadece boş sulama yaptım, bugün bir kez daha kök gübresi verdim yapraklarım açık yeşile dönmeye başladığı için artık grow gübresi vericem yarından itibaren. Genel görünüm bu şekilde fotoğrafların kalitesi biraz düşük telefonumdan dolayı kusura bakmayın. Görüş ve önerilerinize çok açığım. Bu arada ne yaparsam yapayım Coco asla kurumuyor ve bunu bir problem sanıp ayın 1 ile 2 sinde sulama yapmadım.... Acemilik ettim artık her gün sulama yapıcam. Coco beni biraz afallattı ama üstesinden geleceğiz inşallah. Bu arada yapraklarda kıvrılmalar gördüğüm için bundan 2 saat önce agrotime kalsiyum ile yapraktan besleme yaptım. Şuan ışıklar kapalı. Görüş ve önerileriniz lazım kankalar yarından itibaren Terra Aquatica Coco Growla takvime başlıyorum.

NEM: %75

SICAKLIK: 22°

30.04 SULAMA YAPILDI BOŞ 200PPM

03.05 SULAMA YAPILDI PRO ROOTS İLE 220PPM

03.05 YAPRAKTAN AGROTİME KALSİYUM VERİLDİ L/0.30ML PPM 250'YDİ

Ph daima 5.5-6.0 arası tutmaya çalışıyorum.

@Uranyum Kamil @Yesil888 @muadip
@Night owl

Bu arada kızlardan bir tanesi çok çok geride kaldı fotoda en sağdaki olarak gözüküyor daha kotiledonları bile açamadı.... Umudumu yitirmedim ama onun için ne yapabilirim bilmiyorum. Aynı besinler ona da verildi. Aradan ufak ilk yaprakları büyütmeye çalışıyor ama baya bı zorlanıyor umarım toparlar.

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka kafam cok iyi ama sunu yazyim sana cocda gübresiz sulama yapilmaz. Coco hic kurumayacak. Gerisi hatirlat bana ayilinca.

muadip

Doktor

Arkadaşlar selamlar kızların en gelişmiş olanı ayın 30 unda diğerleri ise 1 inde baş verdi. Bu 4 günlük süreçte sadece boş sulama yaptım, bugün bir kez daha kök gübresi verdim yapraklarım açık yeşile dönmeye başladığı için artık grow gübresi vericem yarından itibaren. Genel görünüm bu şekilde fotoğrafların kalitesi biraz düşük telefonumdan dolayı kusura bakmayın. Görüş ve önerilerinize çok açığım. Bu arada ne yaparsam yapayım Coco asla kurumuyor ve bunu bir problem sanıp ayın 1 ile 2 sinde sulama yapmadım.... Acemilik ettim artık her gün sulama yapıcam. Coco beni biraz afallattı ama üstesinden geleceğiz inşallah. Bu arada yapraklarda kıvrılmalar gördüğüm için bundan 2 saat önce agrotime kalsiyum ile yapraktan besleme yaptım. Şuan ışıklar kapalı. Görüş ve önerileriniz lazım kankalar yarından itibaren Terra Aquatica Coco Growla takvime başlıyorum.

NEM: %75

SICAKLIK: 22°

30.04 SULAMA YAPILDI BOŞ 200PPM

03.05 SULAMA YAPILDI PRO ROOTS İLE 220PPM

03.05 YAPRAKTAN AGROTİME KALSİYUM VERİLDİ L/0.30ML PPM 250'YDİ

Ph daima 5.5-6.0 arası tutmaya çalışıyorum.

@Uranyum Kamil @Yesil888 @muadip
@Night owl
Gübrelemeye takvime göre başla kanka ph ayarla ver.
Günlük sulamani aksatma zaten gerisi gelir şimdiden bol hasatlar :)

Selam kankalar, ışıkların açılmasına 30 dakika kala yani tam şuanda bir sulama daha yaptım. L/0.75ml Terra Aquatica dual part grow verdim. Giriş ppm 350 çıkış ppm ölçemedim. Ph 5.7-6.0 arası ayarladım. Her bir bitkiye 30ml su verdim ancak 20ml sudan sonra direkt olarak runoff verdi. Yani Coco zaten doygunken sulama yaptığım için yeterli suyu alamadı sanırım. Yada eski suyu aşağıdan verip yerine benim verdiğimi koydu. Tam olarak mantığı cözemedim. Gün içerisinde değişimleri foto olarak atarım. Gelişmemiş olan bitkiyede verdim bu arada ancak ona az sulama yaptım ve nispeten runoffta az oldu. Şuanlık bu kadar. Sonraki sulamayı ya ışıklar kapandığı an yani 18 saat sonra yada tekrardan ışıkların açılmasına yakın yani 22 saat sonra yapıcam.

Gün içinde görsel gelecektir.

Yesil888

Ordinaryüs
Selam kankalar, ışıkların açılmasına 30 dakika kala yani tam şuanda bir sulama daha yaptım. L/0.75ml Terra Aquatica dual part grow verdim. Giriş ppm 350 çıkış ppm ölçemedim. Ph 5.7-6.0 arası ayarladım. Her bir bitkiye 30ml su verdim ancak 20ml sudan sonra direkt olarak runoff verdi. Yani Coco zaten doygunken sulama yaptığım için yeterli suyu alamadı sanırım. Yada eski suyu aşağıdan verip yerine benim verdiğimi koydu. Tam olarak mantığı cözemedim. Gün içerisinde değişimleri foto olarak atarım. Gelişmemiş olan bitkiyede verdim bu arada ancak ona az sulama yaptım ve nispeten runoffta az oldu. Şuanlık bu kadar. Sonraki sulamayı ya ışıklar kapandığı an yani 18 saat sonra yada tekrardan ışıkların açılmasına yakın yani 22 saat sonra yapıcam.

Gün içinde görsel gelecektir.
Kanka coco kurumayacak dedim ama , suyada bogma.Yani cocoyu camur gibi yapma.Günde 1 sulama yeter. Her seferinde alttan su cikmasi önemli degil, ben 14 günde bir alttan su cikana kadar bos sulama yapiyorum, oda saksida biriken tuzu temizlemek icin. Diger sulamalrda önemsemiyorum alttan su cikmasini.

Selam kankalar, nasılsınız umarım iyisinizdir. Bugün kızlar çıkalı 4 yada 5. Gün sanırım ve daha iyiye gidiyor gibiyiz. Kızlarda ki kıvrılmalar biraz duzelmiş gibi gördüm bugün ve ikinci set yaprakları atmaya çalışıyorlar. Takvimi inceledim, bu gece ışıklar kapanmadan önce 1ml grow 0.5ml bloom gübresi vermeyi düşünüyorum. Normalde takvimde 2.5ml grow 1ml bloom yazıyor ama yinede kızları yakma korkum var ve fazla üstlerine gitmek istemiyorum. Kızlarımdan bir tanesi hala kotiledonları adam gibi açamadı ama çabası takdire şayan çünkü ilk gerçek yaprakları azcık daha büyümüş. Coco hala çok ıslak ama elime aldığımda hafif gibi geldi. Bilmiyorum belkide fazla tribe giriyorum. Bu arada doğumdan itibaren neredeyse tüm kızlarımın yaprak uçlarında hafif bir beyazlık ile doğdular. Anlam veremedim ama devam etmedi Allahtan. Bu gece sulama var. 1 hafta sonrada 15lt saksılara alıcam.

@cannabis16 usta bu konuya seninde bakmanı isterim eski hayranlarındanım :D

Kanka coco kurumayacak dedim ama , suyada bogma.Yani cocoyu camur gibi yapma.Günde 1 sulama yeter. Her seferinde alttan su cikmasi önemli degil, ben 14 günde bir alttan su cikana kadar bos sulama yapiyorum, oda saksida biriken tuzu temizlemek icin. Diger sulamalrda önemsemiyorum alttan su cikmasini.
Kanka günde bir sulamaya döndüm takvimdekini harfiyen uygulayım mı sence yoksa yarısını mı veriyim? Takvimin görseleni yukarı bıraktım.

cannabis16

Ordinaryüs

Selam kankalar, nasılsınız umarım iyisinizdir. Bugün kızlar çıkalı 4 yada 5. Gün sanırım ve daha iyiye gidiyor gibiyiz. Kızlarda ki kıvrılmalar biraz duzelmiş gibi gördüm bugün ve ikinci set yaprakları atmaya çalışıyorlar. Takvimi inceledim, bu gece ışıklar kapanmadan önce 1ml grow 0.5ml bloom gübresi vermeyi düşünüyorum. Normalde takvimde 2.5ml grow 1ml bloom yazıyor ama yinede kızları yakma korkum var ve fazla üstlerine gitmek istemiyorum. Kızlarımdan bir tanesi hala kotiledonları adam gibi açamadı ama çabası takdire şayan çünkü ilk gerçek yaprakları azcık daha büyümüş. Coco hala çok ıslak ama elime aldığımda hafif gibi geldi. Bilmiyorum belkide fazla tribe giriyorum. Bu arada doğumdan itibaren neredeyse tüm kızlarımın yaprak uçlarında hafif bir beyazlık ile doğdular. Anlam veremedim ama devam etmedi Allahtan. Bu gece sulama var. 1 hafta sonrada 15lt saksılara alıcam.

@cannabis16 usta bu konuya seninde bakmanı isterim eski hayranlarındanım :D
herşey normal seyrinde gidiyor,trip yapacak bi durum yok,sıkıntılı bi mevzu yok..

bitkiler de insanlar gibi kimi daha güçsüz doğup büyüyor,kimisi de ne varsan yetmiyor diyor..yaprak uçlarında beyazlık doğum lekesi gibi düşün..arada bende de oluyor..

coco işte hergün hatta çiçeklenmede iyice köklenince günde iki sefer sulama-gübreleme gerektiren bi sistem..çünkü suyu emmiyor hindistan cevizi kabuğu parçaları,o yüzden kökler ıslaklık değil hafif nem görüp bolca hava alıyor ıpıslak olmadığından..vee daha güçlü kök oluşumu oluyor,bu da bitkiye sirayet edip daha hızlı büyüyüp daha bol hasat yapıyor,tabii ki bu yeni hücreler için topraktakinden daha fazla gübreye ihtiyaç duyuyor..kısaca coconun özeti bu

neyi ne kadar vereceğini sen belirleyeceksin,herkesin grow ortamı farklı,farklı hızda bitkiler..yapraklar renk açtıkça gübreyi artıra artıra taaki koyu yeşil olana kadar gideceksin..doğru dozaj budur..her sulamada calmag vereceksin..bloomda da rahatça kullanman için Azotu düşük bi calmag al,sensi ve ataminin Azotu çok yüksek,o yüzden tavsiye etmem bloomda..Terra Aquaticanın calmagı Azotu çok düşük,hem TDS de düşük,az bi miktar kullanıp litreye 1,5ml gibi mevzuyu kurtarabiliyorsun..

onun harici bolca sulama ve uğraşma olan yolu seçmişsin,umarım hasat da emeğine değer...

herşey normal seyrinde gidiyor,trip yapacak bi durum yok,sıkıntılı bi mevzu yok..

bitkiler de insanlar gibi kimi daha güçsüz doğup büyüyor,kimisi de ne varsan yetmiyor diyor..yaprak uçlarında beyazlık doğum lekesi gibi düşün..arada bende de oluyor..

coco işte hergün hatta çiçeklenmede iyice köklenince günde iki sefer sulama-gübreleme gerektiren bi sistem..çünkü suyu emmiyor hindistan cevizi kabuğu parçaları,o yüzden kökler ıslaklık değil hafif nem görüp bolca hava alıyor ıpıslak olmadığından..vee daha güçlü kök oluşumu oluyor,bu da bitkiye sirayet edip daha hızlı büyüyüp daha bol hasat yapıyor,tabii ki bu yeni hücreler için topraktakinden daha fazla gübreye ihtiyaç duyuyor..kısaca coconun özeti bu

neyi ne kadar vereceğini sen belirleyeceksin,herkesin grow ortamı farklı,farklı hızda bitkiler..yapraklar renk açtıkça gübreyi artıra artıra taaki koyu yeşil olana kadar gideceksin..doğru dozaj budur..her sulamada calmag vereceksin..bloomda da rahatça kullanman için Azotu düşük bi calmag al,sensi ve ataminin Azotu çok yüksek,o yüzden tavsiye etmem bloomda..Terra Aquaticanın calmagı Azotu çok düşük,hem TDS de düşük,az bi miktar kullanıp litreye 1,5ml gibi mevzuyu kurtarabiliyorsun..

onun harici bolca sulama ve uğraşma olan yolu seçmişsin,umarım hasat da emeğine değer...
Güzel yazın için teşekkür ederim usta <3 İnan böyle telkinler ve geri bildirimler geldiği zaman içim rahatlıyor çünkü kızlarımın tek bir yaprağına bile zarar gelsin istemiyorum biraz paranoyağım bu konuda galiba :D :D Terra Aquatica kalsiyum şart oldu grow markete gidip elden alacağız mecbur. Onun dışında beslemeleri takvime göre yapıp tekrardan güncelleyecegim. Umarım hasat bizi üzmez :)

Selam kankalar az önce L/1ml Coco grow L/0.75ml Coco bloom ile sulama yaptım yarın görseller gelecektir. Bu sulamayı 4 bitkim için yaptım, geride kalan bitkiye henüz besin vermedim yanar diye, ona ph ayarlı boş su verdim. Her bir suyun ph ı 5.0 ile 6.0 arasıydı. 4 bitkiye verdiğim su 450ppm diğer geride kalan bitkiye verdiğim su 220ppm di. Yarın görseller gelecektir.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    ********* ****** ***** **** **** ******* ********** ***** ***** ****** hahahaha * ***** **
    +1
  • puceneck puceneck:
    ***** * ********* **** **** ***** **** ** ***** hahahaha* *** *** ****** ***
  • D Dr.Organic:
    ** ********** ****** ** hahahaha*** ******
  • kkush kkush:
    **** ***** ** hahahaha** * hahahaha* ***** ****** *** ********** ******* ******
  • kkush kkush:
    ***** ******* ********** ****** ** hahahaha*** ******
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******* **** ****** ** ** ** *** ****** ******* ** **** ***** ** hahahaha** * ********
  • kkush kkush:
    ********* ***** ******* ******* ** ** ******** ****** ** **** ******** ** *** ******** ***** **** ***** hahahaha **** ****** ** ** ** *** ****** ******* **
    +1
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ********* ****** ****** ******** ********* ****** ********* ******** ** * ******* ***** *** ******** **** * * ****** *** **** ******** ******* ****** ** ********** ********* ***** ******* ******* ** ** ******** ****** ** **** ******** ** *** ******** ***** **** ***** ****
  • kkush kkush:
    ******** ****** ******** *** ****** ***** **** hahahaha* **** ********* ****** ****** ******** ********* ****** ********* ******** ** * ******* ***** *** ******** **** * * ****** *** **** ******** ******* ****** ** **********
    +1
  • kkush kkush:
    **** ******** ***** ***** hahahaha*** ***** ** **********
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** hahahaha **** ****** *** ***** ******* *** hahahaha*** ******* ** ******** ****** ******** *** ****** ***** **** *******
    +1
  • Night owl Night owl:
    ****** ***** ******** ** ******** **** ******** ***** ***** hahahaha*** ***** ** **********
  • kkush kkush:
    ** ** ***** ********* *** ****** ***** ******* **** ********* ******* ******
    +1
  • kkush kkush:
    hahahaha*** **** **** ******** **** ******* ******
  • kkush kkush:
    +1
  • kkush kkush:
    ****** ** *** hahahaha**** ***** *** hahahaha ***** **** hahahaha *** ****** ** **** ******
  • kkush kkush:
    hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    ***** **** * ****** *** *** ** ******* hahahaha**** ****** ** *** hahahaha**** ***** *** hahahaha ***** **** hahahaha *** ****** ** **** ******
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ******** ** hahahaha*** ** ******** hahahaha*
    +1
  • kkush kkush:
    *** ******* ****** **
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    +1
  • kkush kkush:
    +1
    kkush kkush: