8xBlue Dream x Zkittles kırması çiçeklenme ilk haftası

Avare

Doktor
bugün ölçtüm 40cme gelmişler 5 tanesi..diğerleri 30larda.. hızlıca büyüyüp gelişmesi için kuvvetli ışık ve devamlı tazelenen hava,sonrasında bolca gübre dayamaca..bu 3lü olunca hızlıca yapıyorlar herşeyi..nem-sıcaklık falan artık kafamı bile yormuyorum..kışın buz gibi nemi diplerde havayla büyümez ama gene de çiçeklenmeye falan girdiyse bitirir o süreci,hasat da alınır...yabani bitki bu sonuçta,herşeyle başetmeye programlı..

her 4 litre sulama suyuna 2 çorba kaşığı atıyorum..20 ml eder 1 çorba kaşığı 10ml dir çünkü.. abd gevurunun tarifiyle her galona 2 çorba kaşığı.. galon 3,75 lt ediyor..ortalama 4 litre olarak alıyorum bu hesabı..
Sonrasında hazırladığın solüsyonu yapraktan mı normal topraktan mı veriyorsun?

cannabis16

Ordinaryüs

gördüğünüz üzere içeriye nur indi :) 4-5 güne kadar çiçeğe sokacam ,o uüzden hazır LED ışığı takmışken HPSyi de taktım..yavaş yavaş alışsınlar sarı ışığa,sonbaharın geldiğine ikna olsunlar :)
havalar soğuk diye 20 saat ışık görüyorlardı..18 saate çektim,normal düzene döndüler..

başlığı açtığımdan beri 2. sulamalarını gördüler.. 14 litre saksıdalar 3 litre civarı su yiyince run off sağlanıyor şimdilik..2 haftaya iyice köklendiklerinde bu miktar yetmeyecek...4 günde saksı harcı kuruyor,çiçeklenmede bu 3 güne düşecek.. herşey daha da hızlanacak...

bugünki sulamalarında ne vardı :

4ml/1lt Terra Aquatica Bio Grow
3ml/1lt Supersol Enzimol enzim gübresi
20ml/4lt epsom tuzu
1,5ml/1lt Gübretaş Amino Asit

yaprak renkleri tam kararında yeşil şimdilik..daha gübre yüklenmesine başlamdım..çiçeğin 2. haftasından itibaren koyu yeşile döndürene kadar gübre dayamaca :)

cannabis16

Ordinaryüs
Abi toping konusundaki uygulaman nasıl? Kaçıncı kat?
herhangi kurala uyma bu konuda..sana ve senin grow şekline göre değişir..mesela bitkilerin çiçeği 60-70 cm de bitiriyordur,bodur bi bitki olur 3. katın üstünü üstünü uçursan da olur,2. katın üstünü de..4-5 katları beklemene gerek bile yok..
benim bitkiler şuan 40cmlerde 2si hariç,ufak kalanlar 30 cm..şu an çiçeğe soksam 100cm civarı bitirirler..ben 50 cmleri gösteriiyorum growda ve 120cm civarında bitiryorlar.. o yüzden 4. yada 5. katın üstünü uçuruyorum..
son growlarda pek topping yapmadım gerçi fimmingle devam ediyorum..önceki fotoğraflarda göstermeye çalışmıştım bunu..hepsi fimming yedi..

Yeni üye123

Yeni üye
herhangi kurala uyma bu konuda..sana ve senin grow şekline göre değişir..mesela bitkilerin çiçeği 60-70 cm de bitiriyordur,bodur bi bitki olur 3. katın üstünü üstünü uçursan da olur,2. katın üstünü de..4-5 katları beklemene gerek bile yok..
benim bitkiler şuan 40cmlerde 2si hariç,ufak kalanlar 30 cm..şu an çiçeğe soksam 100cm civarı bitirirler..ben 50 cmleri gösteriiyorum growda ve 120cm civarında bitiryorlar.. o yüzden 4. yada 5. katın üstünü uçuruyorum..
son growlarda pek topping yapmadım gerçi fimmingle devam ediyorum..önceki fotoğraflarda göstermeye çalışmıştım bunu..hepsi fimming yedi..
Abi bir sorum olacak sana,sen amino asit olarak gübretaş aminoasit kullanıyorsun,süpervit yerine bunu kullansam nasıl olur hesi gübre ile.Fiyat olarakta daha uygun.Süpervitin yaptığı işi yaparmı?

cannabis16

Ordinaryüs
Abi bir sorum olacak sana,sen amino asit olarak gübretaş aminoasit kullanıyorsun,süpervit yerine bunu kullansam nasıl olur hesi gübre ile.Fiyat olarakta daha uygun.Süpervitin yaptığı işi yaparmı?
kardeşim ben de senelerce supervit kullandım ve memnundum da.. ama benim şu an kullandığım gübretaşın amino asitinde ilaveten humik asit de var..ben bolca bakteri attığımdan toprağa,humik asit bakterilerin yayılması için mükemmel bi ortam hazırlar...o yüzden bu ürünü kullanıyorum..yoksa superviti de kullansan aynı işi yapıyor..

ayrıca hesi gübreleri kullanıyorsun diye başka markanın gübreleri kullanılmaz diye bişey yok..aklından sil bunu..istediğin gübreyi diğer başka markalarla kullanabilirsin..yeterki ne yaptığını bil ve doğru zamanda doğru dozzajı tuttur..

Yeni üye123

Yeni üye
kardeşim ben de senelerce supervit kullandım ve memnundum da.. ama benim şu an kullandığım gübretaşın amino asitinde ilaveten humik asit de var..ben bolca bakteri attığımdan toprağa,humik asit bakterilerin yayılması için mükemmel bi ortam hazırlar...o yüzden bu ürünü kullanıyorum..yoksa superviti de kullansan aynı işi yapıyor..

ayrıca hesi gübreleri kullanıyorsun diye başka markanın gübreleri kullanılmaz diye bişey yok..aklından sil bunu..istediğin gübreyi diğer başka markalarla kullanabilirsin..yeterki ne yaptığını bil ve doğru zamanda doğru dozzajı tuttur..
Tamam abi ozaman,süpervitin gramına bir dünya para verene kadar gübretaş kullanırım bende.Sonuçta grow işi para gerektiren bir iş olsada enflasyondan dolayı uyguna yönelmek amacımız.

Ustam bol hasatların olsun ,

2 sorum olacak

1- cicege 12/12 saat e gecirerek sokacaksın değil mi ?

2- senin gibi bir profesör nasıl yakalandı gerçekten merak ettim :D polis seni nasıl yakaladı ya

cannabis16

Ordinaryüs
Ustam bol hasatların olsun ,

2 sorum olacak

1- cicege 12/12 saat e gecirerek sokacaksın değil mi ?

2- senin gibi bir profesör nasıl yakalandı gerçekten merak ettim :D polis seni nasıl yakaladı ya
teşekkür ederim can..

çiçeğe sokmak : evet , 12/12 ışık düzenine almak demek..zira ben autolara elimi sürmüyorum belki 10-15 senedir..grow işi photoperiyot bitkilerle eğlenceli geliyor bana..istediğim gibi dalını budunu kırıp oynuyorum..nazlı bebek gibi değiller..

kardeşim 25 senedir yapıyorum growu daha geçen sene ispiyon oldu öyle yakalandım..benim grow odasının arkası avlu-bahçe yani,4 apartmanın ortasında bi bahçe düşün..arkadaki dairelere yeni taşınanlardan biri gitmiş evi dikizlemiş-fanlardan kıllanmış falan ,bende de eşeklik var,mutfak camını aralık bıraktıydım klonlara hava girsin diye,fotoğraflamış bitkileri bahçeye inip.. fotoğraf olmasa,amirleri görmese eve gelen memurlar olayı kapatacaklardı da..savcıya kadar herkes görmüş..tek tek hepsine anlattım durumu..ben bunu içecem,başka yolu yok dedim,psikolojik durumumu anksiyetemi anlattım .. olay kapandı gitti neyse..öyle yakalandım yani..ispiyon olmadan zaten growerları bulamazlar,mümkün değil..

teşekkür ederim can..

çiçeğe sokmak : evet , 12/12 ışık düzenine almak demek..zira ben autolara elimi sürmüyorum belki 10-15 senedir..grow işi photoperiyot bitkilerle eğlenceli geliyor bana..istediğim gibi dalını budunu kırıp oynuyorum..nazlı bebek gibi değiller..

kardeşim 25 senedir yapıyorum growu daha geçen sene ispiyon oldu öyle yakalandım..benim grow odasının arkası avlu-bahçe yani,4 apartmanın ortasında bi bahçe düşün..arkadaki dairelere yeni taşınanlardan biri gitmiş evi dikizlemiş-fanlardan kıllanmış falan ,bende de eşeklik var,mutfak camını aralık bıraktıydım klonlara hava girsin diye,fotoğraflamış bitkileri bahçeye inip.. fotoğraf olmasa,amirleri görmese eve gelen memurlar olayı kapatacaklardı da..savcıya kadar herkes görmüş..tek tek hepsine anlattım durumu..ben bunu içecem,başka yolu yok dedim,psikolojik durumumu anksiyetemi anlattım .. olay kapandı gitti neyse..öyle yakalandım yani..ispiyon olmadan zaten growerları bulamazlar,mümkün değil..
Benim ilk growum dikkat ediyorum baya eğlenceli bir bitki mari yani herseye cevap veriyor o yüzden herkesten bilgi alıyorum. Teşekkür ederim bilgiler için kanka , gecmis olsun tam dayaklık komşu yemin ederim. Erenler yardımcın olsun sabır diliyorum.

cannabis16

Ordinaryüs

bitkilerin 6 tanesi 45 cme dayandı..2 güne 50yi geçerler ve bloom başlar..ama bi sorun var..uzun olan bitkilerin kat araları çok fazla açık daha hala fimming olmasına rağmen.. forumda da konuları var LST yapıyorsunuz ya..işte o LST nin bambuyla yapılmış halini yaptım bende.. en tepeyi ışığın olmadığı yöne doğru eğdim..bundan sonraki uzamaları da o bambu çubuğuna yapışık olarak uzayacak..ışığı diğer alttaki sömek dalcıklarına yönlendirip topyekün (ters şemsiye gibi düşünün ) ışığa uzanan bir sürü tepe budu elde etmek için..ufak olan bitkiler daha bi kat araları az olduğundan tepeyle-alt sömek dalları arası çok yok(2. ve 3. fotoğraftaki bitki mesela),o mesafe çiçekte hallolur..
alt sömek dalları da ışığa doyup hızlıca büyüyüp serpilince onları da kenarlara doğru başka bambulara tutturucam...böylece ters şemsiye gibi açılmış bitkim birsürü tepe budu verecek bana..

son 2 fotoğrafta bambuları nereden soktuğumu görün diye çektim..bitkinin gövdesine uzak ama direk saksıya temas da etmeyecek kadar saksıya 2-3 cm mesafede biyerden..en az köke o şekilde zarar verirsiniz.. gerçi tereyağ gibi kaydı çubuklar,daha köklenme çok sarmadı toprağı,2-3 hafta sonra batırdığımda bambuyu katır kutur bişeyleri kese kese ilerleyecek..o kestikleri de kökler..ölen ölsün,enzimi her sulamada dayayınca kökler yeniden coşar...

9. fotoğraftaki bitkiyi tepeden çektim..tepedeki ikili fan yaprağa dikkatli bakın..ısı yanığı olmuş..tek lamba altındayken vantilatör onu güzel havalandıramamış demekki böyle olmuş..bu buruşukluğu görünce ışık yaktı falan demeyin..ışıkla yakamazsınız bu bitkiyi,zaten diğer bitkiler ışığa daha yakında-bu bodur..ışığın ısısını dağıtın,ısıdan yanar yapraklar...herhangi bir şey yapmadım,öyle büyümeye devam edecek arkadaş..havalandırmaları şimdi daha kolay,araları açık ve hava rüzgar bolca vuruyor..vantilatör devamlı çalışacak ,bitkiyle ışık arasına devamlı vurup ısıyı dağıtacak,aynı zamanda devamlı havayı da tazelemiş olacak...

diğer fotoğraflarda LST yaptığım bitkileri bi üstten bi yandan fotoğrafladım...

HPS zaten Metal Halideden daha çok ısı üretiyor,üstüne üstlük LED de işin içinne girince oda ısısı 17lerden 22 lere çıktı..nem de %57...ortam şartları hızlıca büyümek için mükemmele yakın şuan..

LST yaptığında tepedeki fanları kesmiyor musun diye sormayın ,hayır kesmiyorum..o tepede kalan koca fanların fotosentez hızı muazzam..yaprak ne kadar büyükse ve ışığa yakınsa o kadar deli fotosentez yapar..alttakilere gölge yapmaması için herhangi bir önlem almıyorum..ışığı gördüğü yere yöneliyor zaten alttaki sömek dalcıkları,uzama şeklini değiştiriyor..

cannabis16

Ordinaryüs

çiçeklenmenin ilk haftasındayız..ayın 15inde 12 saat karanlık görmeye başladılar..

ilk 2 fotoğraftaki olayı daha önce göreniniz vardır belki ama ender bir durum olduğundan paylaşmak istedim.. gördüğünüz gibi sömek dallarından biri kendinden toppingli olarak çift başlı şekilde yoluna devam ediyor..sünnetli doğan erkek gibi,ender ama olabiliyor..herhangi bir zararı yada artısı yok bu olayın,sadece uğraştığımız şey bi canlı,kusuru-eksiği-fazlası olması çok normal,onu bilin..

tepesini LST yaptığım bitkilerin alt sömek dalları da ışığa doyarak gürleşmeye başladı..3 bitkiyi yapmadım sadece..ikisi çok geri kaldı boy olarak,diğerinde de alt sömek dalları tepeyle arasındaki farkı çok azalttı,o yüzden ...

çiçeklenme ilk hafta gübrelemesi şu şekilde oldu

3ml/1lt Terra Aquatica Bio Grow
1ml/1lt Terra Aquatica Bio Bloom
2ml/1lt Hesi Boost
3ml/1lt Supersol Enzimol enzim gübresi
20ml/4lt epsom tuzu
1,5ml/1lt Gübretaş Amino Asit
1çay kaşığı/10lt Terra Aquatica Trikologic

ben kendi ana gübrelerimi kullanmayı öğrendim..çiçeklenme ilk haftası %25 Bloom %75 Grow .. 2. haftası %50 Bloom %50 Grow ..
3. haftası %75 Bloom %25 Grow ... 4. haftadan itibaren %100 Bloom gübresi olarak gidiyorum..çiçeklenme ilk 3 haftasında uzayıp genişleme hızlı olduğundan kademeli olarak Azotu azaltıyorum..bitkiler de gayet memnunlar..

verdiğim gübrelerin çoğunun sisteme kazandırılması için illaki toprağa yararlı bakteri takviyesi yapıyorum..bikaç growdur Trichoderma Harzeinum ile devam ediyorum..çiçeğin 3. haftasında tekrardan sulama suyuna katıcam,sonrası olmayacak ...

son durumları bu şekilde..artık pek boy ölçtüğüm yok..120cmlik bambu çubuklarından boylarını algılarsınız..boyu umursayacak zamanlar değil artık,sömek dallarının gelişmesi ve enlemesine alan kaplaması daha önemli..o yüzden Lst yaptım zaten...

bu hafta grow odası sıcaklık 22-23 derecelerde nem ise %35-45 aralığında gitti..

cannabis16

Ordinaryüs
Sagdaki ledin isi durumu nedir kanka ortalama sickligi ne kadar isi yayiyormu
yüksek vatlarda LED de ortama bayağı bi ısı veriyor.. 400 HPS'nin %35-40 ı gibi diyebilirim..devamlı pervane vuruyor,ısıyı oda içine dağıtıyor..yoksa bitkilerin ısıya en hassas yeri tepeleri,orasını devamlı serin tutmak lazım..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
  • deyorke deyorke:
    ***** hahahaha** ********* ********* **** ******* **** ** ****
  • deyorke deyorke:
  • D delimet35:
  • D delimet35:
    ****** ********* ****** ****** hahahaha** ***** *****
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    +1
  • Draggula Draggula:
    hahahaha*** *** ********* ****
  • D delimet35:
    **** ***** ******** ******* ********* hahahaha* **
    **** ***** ****** ***** ***** ** ******** ** *** ** *** **
  • C carryweed:
    * **** **** **** *** ** ** **** ****** ****** hahahaha*** ** ****** ** ****
    **** ******* hahahaha ** *** ****** hahahaha**** *** **** ********* ****** **
    +1
  • D delimet35:
    hahahaha*** *** ********* **** ***** *** ********* ********* ** **** ***** ********* ********** ***** *** ******** ********* ***** ******** ***** **** ****** hahahaha** **
    ********* ***** ****** ********** **
  • Draggula Draggula:
    ***** ***** ****** *** **
  • Draggula Draggula:
    *** ** ** ***** ***** ******* ******** ***** hahahaha ***** ****** ********** **
  • Draggula Draggula:
    ***** ****** ***** * **
    ***** **** ***** ***** ***** ** ** ***** ***** ******* ******** ***** **
    NewGardener NewGardener: **** ***