9X Tombala SOG Denemesi (30.Gün Güncel Bloom Başladı)

JhackhaL

Üye
Aynen bro pazar günü alayım kelleyi de acaba topping yapınca çok genişlemesinler bro bide çoğunluk dişi çıkarsa kabine sığmazlar diye düşünüyorum bro @Hunlu ‘nun sog denemesi var günlükte topping lst yapmamış acaba yapmadan mı devam etsem
Bence yapma dostum.
Ama Lst yapabilirsin diye düşünüyorum
@Paak14 da SOGda çok güzel işler başarmıştı.

Turkish man

Doktor
Merhaba Kankalar
Dış cephe yalıtım straforlarından yaptığım kabinimde zamanında kıyıya atmış olduğum 20 adet tohumla bişeyler yapayım dedim desteklerinizi bekliyorum.
Kabin fotoları
fotolar exif data bilgisi olduğu için silindi
Ölçüler 65x65 boy:150 cm
20 adet tohumdan 9u patladı bazıları 3 yıl kadardır mutfak dolabının üzerinde zuladaydı üzerleri biraz yağ kaplanmış o yüzden patlamadılar sanırım şimdilik 330ml pet bardağa ektim nem %60 sıcaklık 25-27 arası ışık iki adet 35w x 2 cob led vardı mağaza aydınlatması bunlar downlight deniyor ama herkes yetersiz dedi şuan 5 x 25w cfl kullanıyorum aslında lambaların üzerinde cdl yazıyor ama aynı sanırım henüz gübre almadım ama bir arkadaş biobizz indoor pack al dedi 3lü oluyormuş bide bu calmag olayına baya önem veren arkadaşlar var ondanda alabilirim
Kabin son hali 12.02.2021 1.Gün
İçerde bir pc fanı çalıştırıyorum ikili yaptım aslında ama nem çok dağılıyor üstteki çalışıyor alttaki kapalı havayı sirküle etmek için bide tavana yerleştirdim işlemci fanı ama biraz fazla güçlü sanırım nemi çok düşürüyor onu bi tık küçüğü ile değiştireceğim.
Geçelim asıl konuya benim asıl amacım erkekleri ayırıp dişilerdende bir veya sığarsa iki tane seçip onlarla devam etmekti ama bir arkadaş sog (sea of green) tavsiye etti biraz araştırdım bana mantıklı geldi dört tane dişiyle bu kabinde sog yapmaya karar verdim araştırdığıma göre bu kabine dört tane fazla sog da olsa ama sadece tepelere odaklanayım diyorum bide ilk denemem olduğu için tohumda sipariş etmedim biraz tecrübe edinmek amacım ve bişeyler alırsam ne ala
Şimdi sog konusunda kısa dönemde 12/12 ye geçiliyormuş sanırım ben şuan 20/4 döngü başlattım 30-35. Gün 12/12 ye geçmeyi planlıyorum sizce uygunmudur
Saksı olarak kaç litreye geçeyim sizce
Erkek dişi ayrımı için kaçıncı günü beklemem lazım
Çiçeklene dönemine geçince 250w hps düşünüyorum (elektrik çok gelmesin diye) ama çok farkedecekse 400w da yapabilirim kendim paşabahçenin silindirik vazoları var onlardan alıp tabanını kestirip cool tube yapmayı planlıyorum reflektör olarakta gofrajlı alüminyum sac kullanacağım
Tompamda kaç gün sürer sizce hazirana kadar zamanım var evi taşımam lazım haziran sonuna kadar
Tüm tavsiyelere açığım desteklerinizi bekliyorum şu işi bi bitireyim auto yapmayı planlıyorum buda benm çıraklık eğitimim olsun hepinize iyi growlar bol dumanlar dilerim
15.02.2021 3.Gün

22.02.2021 10.Gün
Havalar biraz ısındı gibi sıcaklık 22-25 arası nem %60 pet bardakların üzerindeki poşetleri sıyırıp baktım komple kök sarmış heryeri 10 adet 4lt saksı siparişi verdim muhtemelen perşembe gelecekler saksılara almak için henüz erkenmi bilmiyorum bu konuda @Turkishbaronmen kankadan destek bekliyorum ayrıca 6 tane full spectrum 50w cob led soğutucu alüminyum profil fan vs sipariş verdim ışıklandırmayı cob şed yapıcam hps+cool tube le aynı fiyata gelecekti neredeyse ısı yönünden bunlar daha mantıklı geldi ayrıca 50lt de biobizz lightmix toprak geliyo yarın şuanlık bukadar yorum ve destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim herkese bol hasatlar

13. Gün 25.02.2021
Dalgalar serpildiler ışıkları biraz yukarı aldım şuan mesafe 25cm dün gece 1lt/1ml biogrow gübreli suyu extra 5/1 sulandırıp azar azar verdim kökleri kontrol ediyorum pet bardakların dibi bembeyaz kök saksılar gelmedi bi türlü maya ve şekerle karbondioksit için pet yaptım nem %65-70 arası sıcaklık 24-27c bu akşamda azar azar boş su ile sulama yapıcam şimdilik durum bu

28.02.2021 16.Gün
Çiçeklerin keyfi yerinde kökleri kontrol ettim pet bardakların alt kısımları komple kök dolu artık saksıya alma zamanı geldi geçiyo ama saksılar gelemedi bir türlü

01.03.2021 17.Gün
Evet kankalar bugün 4lt saksılarım geldi diplerine iki parmak cakıl koydum çakılın üzerini coco ile örttüm üzerinede lightmix toprak doldurdum dalgaların kimi uzun kimi kısaydı saksıya alırken boylarını eşit tutmaya çalıştım yarımşar litre boş su verdim ışıkları biraz daha kaldırdım çıkış fanını biraz büyüttüm ama fazla oldu sanırım içeride iki tane pc fanı yapacaktım ama üç kere yanlış bağladım gecede geç oldu fan işi yerına kaldı yarın yine güncel atacağım geceniz güzel hasadınız bol olsun

02.03.2021 18.Gün
Selam dostlar çıkış fanını eskisine çevirdim 0.10 amper pc fanı içerideki havalandırma fanları nem makinesi hepsi harika oldu nem %65-70 sıcaklık 22-25c geçen hafta hazırladığım 1lt/1ml bio grow gübreli su vardı ph ını ayarlayıp 9 saksıya böldüm ilk kez adam akıllı gübre verdim diyebiliriz bakalım tepkileri nasıl olacak

03.03.2021 19.Gün
Selam dostlar bu sabah işe giderken kabini açıp bir baktım bütün yapraklar dikilmiş gayet güzel görünüyolardı tek bi sıkıntım var şu limon nem makinesi nedense geceleri kendiliğinden kapanıyor ısınıyormu noluyosa artık çözemedim ama kabin küçük olduğundan nem 45-47 lerde oluyor çok sorun yaratmaz umarım neyse akşam işten geldim ki durum süper çiçeklerin renkleri bile parlaklaşmış, hepsinin üzerinde yeni filizler var ortalama 100ml gübreli suya bu tepkiyi aldıysam bir sonraki gübreli bol sulamada neler olacak çok merak ediyorum şuan için herşey olması gerektiği gibi nem %65-70 sıcaklık 22-26c sonraki güncellemede görüşmek üzere bol growlar mis kafalar dilerim

05.03.2021 21.Gün
Selam arkadaşlar çiçeklerde gelişim yavaşladı gibi sanki saksıya aldığımda bi canlandılar ama şuan stabil gidiyor bu akşam 400 - 500 ml kadar boş sulama yaptım çiçek başı altlardan hafif su çıktı nem %65-70 sıcaklık 22-26c arası en ortadaki çoştu gitti rengide açık diğerlerine göre sanırım cinsi farklı 4.Boğumu geçti boyu ama diğerlerinde 4.boğum yeni filizleniyor acaba ışıklarmı yetersiz kalıyor anlamadım pazar günü akşama kadar bekleyip olmadı 300w cob ledi takayım diyorum

09.03.2021 25.Gün
Merhaba arkadaşlar şimdiye kadar bi sıkıntı yaşamadan 25. Güne geldik dün akşam ph ayarlı 3 litre/5ml biogrow’lu su yaptım 9 bitkiye böldüm yani bitki başı 330ml kadar sulama yaptım bu akşam kontrol ettiğimde herhangi bir sıkıntı yoktu gübreyi biraz çoğalttım 10 gün içinde çiçeklenmeye geçicem kabin baya küçük yapraklar üst üste biniyo ama gayet iyi büyüyor yavrular tam anlamıyla bi sog denemesi olacak sanırım :) biri sativa çıktı tohumların diğer sekizi indica pet bardakda olan diğer iki küçükte indicaya benziyo ama tam emin olamadım.
Bro şu hızlı boy atan erkek çıkabilir genel de hızlı boy atan erkek oluyor ama sen köfteci tohumu ile yapıyorsun belki farklı bir genetik tir

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Bro şu hızlı boy atan erkek çıkabilir genel de hızlı boy atan erkek oluyor ama sen köfteci tohumu ile yapıyorsun belki farklı bir genetik tir
Bro bana dişi gibi geliyo ama bilmiyorum tabi çiçeklenmeye girmeden belli olmayacak heralde aynen genetik farklı baya araştırdım bu sativa bitki rengi açık yeşil ve hızlı uzuyor yapraklar ince diğerleri koyu yeşil onlar yayılıyor genelde uzama çok fazla yok bide yapraklar çok kalın topping den vazgeçtim bro hiç eğitim vermeden devam edicem 15 mart gibi çiçeğe geçicem full spectrumu takıp

Turkish man

Doktor
Bro bana dişi gibi geliyo ama bilmiyorum tabi çiçeklenmeye girmeden belli olmayacak heralde aynen genetik farklı baya araştırdım bu sativa bitki rengi açık yeşil ve hızlı uzuyor yapraklar ince diğerleri koyu yeşil onlar yayılıyor genelde uzama çok fazla yok bide yapraklar çok kalın topping den vazgeçtim bro hiç eğitim vermeden devam edicem 15 mart gibi çiçeğe geçicem full spectrumu takıp
En mantıklı kararı vermişsin bro zaten Toping uygulsan daha fazla yer kaplar şuanda kısıtlı imkanlar var :) inşallah iler de daha profesyonel bir sistem kurarız benim de güzel bir sisteme ihtiyacım var

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
En mantıklı kararı vermişsin bro zaten Toping uygulsan daha fazla yer kaplar şuanda kısıtlı imkanlar var :) inşallah iler de daha profesyonel bir sistem kurarız benim de güzel bir sisteme ihtiyacım var
İnşallah brocm :)
Ama iyiki yapmışım bu denemeyi bro şuan kafamda baya oturdu bişeyler sende çok destek oldun brocm senn hakkını ödeyemem inşallah ikinci growda biraz daha büyük bi kabinle daha profesyonel işler başarıcaz bundan sonra torbacılar daş yesin bro :D neden beklemişim bugüne kadar bu iş için aklım almıyo bedava kerktirmişiz kendimizi yıllardır :D

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Nacizane bi tavsiye kanka sende benim gibi pc fan larindan havaladirma yapmissin.Birdahaki sefere yada hala havalandırma sıkıntısı varsa fanları ayarlı adaptör ler satılır onlara bağla watt ayarı yapıldığı için cok rahat edeceksin kuvvetli gelirse watt ı düşür zayıf gelirse yükselt istediğin gibi ayarlarsın.
Thanks kanka güzel fikir teşekkür ederim tavsiyen için aslında dimmer falan baktım ama bu pc fanlarının içinde kendi devreleri olduğu için uymaz diye düşündüm

Turkish man

Doktor
İnşallah brocm :)
Ama iyiki yapmışım bu denemeyi bro şuan kafamda baya oturdu bişeyler sende çok destek oldun brocm senn hakkını ödeyemem inşallah ikinci growda biraz daha büyük bi kabinle daha profesyonel işler başarıcaz bundan sonra torbacılar daş yesin bro :D neden beklemişim bugüne kadar bu iş için aklım almıyo bedava kerktirmişiz kendimizi yıllardır :D
Zaten bizi bu işe iten torbacılar oldu :) hiç gerek yok bu saat den sonra kendi işimizi kendimiz yaparız olur biter. Daha çok growlar yaparız inşallah

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Zaten bizi bu işe iten torbacılar oldu :) hiç gerek yok bu saat den sonra kendi işimizi kendimiz yaparız olur biter. Daha çok growlar yaparız inşallah
Yaparız brocm kralını yaparız hemde :)
Bu saatten sonra biri biter diğeri başlar growun inşallah ev almayı düşünüyoruz 3-4 seneye evi alırken hanım mutfağa banyoya bakar genelde benim ilk bakacağım şey grow için müsait alan :D

Turkish man

Doktor
Yaparız brocm kralını yaparız hemde :)
Bu saatten sonra biri biter diğeri başlar growun inşallah ev almayı düşünüyoruz 3-4 seneye evi alırken hanım mutfağa banyoya bakar genelde benim ilk bakacağım şey grow için müsait alan :D
Allah gönlüne göre versin inşallah bro benim de niyetim var inşallah değiştirmem lazım küçük ev gerçi ben kendi evimde yapmıyorum ama evin büyük olsa 2 3 tane yaparım başka yerde yapmam :)

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
10 numara gidiyorsun dostum, bitkileri büyük saksıya almışsın one cup da yapa bilirdin ama olsun buda iş görür . alt yapraklardan buda, bitkiler arasında hava akışı olsun. gübre olarak ne temin etdin ve ya ne düsünüyorsun ?
Sağol bro aslında altta ışık almayan çok fazla yaprak var ama budamaya korktum daha küçükler diye normal makasla dibe yarım cm budasam iyidir sanırım gübre olarak biobizz indoor pack var ayrıca senn dediğin keçi boynuzu özünü alıcam bir gübreli bir boş sulama yapıcam boş sulamada bir çorba kaşığı keçi boynuzu ekleyeceğim ayrıca bişey sorucam karanlığa almadan önce biogrow biobloom topmix karışımlı su yapıp veriyim sonra karanlığa alayım diyorum yaklaşık 36 saat karanlıkta bırakıcam nem makinesini kapatıp içerdeki fanları açık bırakayım sirkülasyan devam etsin diyorum ne dersin

mami10_

Doktor
Sağol bro aslında altta ışık almayan çok fazla yaprak var ama budamaya korktum daha küçükler diye normal makasla dibe yarım cm budasam iyidir sanırım gübre olarak biobizz indoor pack var ayrıca senn dediğin keçi boynuzu özünü alıcam bir gübreli bir boş sulama yapıcam boş sulamada bir çorba kaşığı keçi boynuzu ekleyeceğim ayrıca bişey sorucam karanlığa almadan önce biogrow biobloom topmix karışımlı su yapıp veriyim sonra karanlığa alayım diyorum yaklaşık 36 saat karanlıkta bırakıcam nem makinesini kapatıp içerdeki fanları açık bırakayım sirkülasyan devam etsin diyorum ne dersin
elini korkağa alıştırma buda gitsin, hatta ufak tefek sömek dalları varsa onları da buda ana dala yoğunlaşsın bütün enerji, keçi boynuzunu her sulamada da vere bilirsin sorun olmaz tat ve aroması güzel gübrende organik zaten bitkilerde de potansiyel varsa ortaya güzel şeyler çıkacak
sade sulama yap, gübre versende zaten bitki kulanmayacak onu karanlık evrede fotosentez yapmaz ve enerji tüketmez bitki o yüzden gübreye de gerek yok :) fanlar açık kalsın hava akışı önemli karanlık evrede bitki o2 tüketir co2 salar

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
elini korkağa alıştırma buda gitsin, hatta ufak tefek sömek dalları varsa onları da buda ana dala yoğunlaşsın bütün enerji, keçi boynuzunu her sulamada da vere bilirsin sorun olmaz tat ve aroması güzel gübrende organik zaten bitkilerde de potansiyel varsa ortaya güzel şeyler çıkacak
sade sulama yap, gübre versende zaten bitki kulanmayacak onu karanlık evrede fotosentez yapmaz ve enerji tüketmez bitki o yüzden gübreye de gerek yok :) fanlar açık kalsın hava akışı önemli karanlık evrede bitki o2 tüketir co2 salar
Eyvallah kanka o zaman fazla sulamıycam ışıkları açınca gübreli sulama yaparım ayrıca şu yakından foto çektiğim çiçek hakkında ne düşünüyosun kanka sence bellimi cinsiyet sanki pistiller var gibi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • B Chat bot:
  • T Chat bot:
  • T Chat bot:
    T Chat bot: ******** *** ****** *** *****