Acemi yetiştiricinin yardıma ihtiyacı var-İlk grow günlüğü

arapfaik

Kıdemli Üye
Dostum sıcaklık biraz dusuk bu yastaki bitki icin minimum 24 olmasi gerek 70+ nem nemi tutturamiyorsan delikli pet bardak gecir ustune bi fis sprey sıkıp. Filiz selam verene kadar isiga ihtiyacin yok ama ısıyı dengeleyemiyorsan isigini yakabilirsin. Topragi cok islatma yarim cay bardagi can suyu vermen yeterli toprak kurumadan sulama yapma. Ortam uygunsa 48-56 saat içinde selam verecektir.

Dostum sıcaklık biraz dusuk bu yastaki bitki icin minimum 24 olmasi gerek 70+ nem nemi tutturamiyorsan delikli pet bardak gecir ustune bi fis sprey sıkıp. Filiz selam verene kadar isiga ihtiyacin yok ama ısıyı dengeleyemiyorsan isigini yakabilirsin. Topragi cok islatma yarim cay bardagi can suyu vermen yeterli toprak kurumadan sulama yapma. Ortam uygunsa 48-56 saat içinde selam verecektir.
Sıcaklığı arttırdım ancak bundan sonra ne yapacağımı bilmiyorum. Elimde all-mix toprak var kullanabilir miyim sence ayrıca gübrem hiç yok daha almadım ne almalıyım bilmiyorum. Bilgin var ise lütfen yardımcı ol.

arapfaik

Kıdemli Üye
Brom all mix topraga 20 gunden once alinmaz gubre yakabilir filizi. Light mix toprak onerimdir. Eger sentetik gubre kullancak isen, benim onerim Advanced Nutriens serisi olur ama cogu ilk baslayan biobizz ile basliyor benim bilgim yok onlar hakkinda. An serisi dusunursen yardimci olurum.

Brom all mix topraga 20 gunden once alinmaz gubre yakabilir filizi. Light mix toprak onerimdir. Eger sentetik gubre kullancak isen, benim onerim Advanced Nutriens serisi olur ama cogu ilk baslayan biobizz ile basliyor benim bilgim yok onlar hakkinda. An serisi dusunursen yardimci olurum.
O halde light mix alacağım. AN denemek isterdim ancak biobizz daha iyi fiyat sağlayacaktır bana.

Bubleb00m

Kıdemli Üye
Kanka selamlar, ışığı açık tut sıcaklık artar, lm için diğer growu bekle artık 20. Gün al allmix toprağa saksı değişimini sorunsuz yaparsan iyi olur. Ph metre sıvı olqnlar var tavsiye ederim down up almana gerek yok sirkeyle ph düşürürsün

Kanka selamlar, ışığı açık tut sıcaklık artar, lm için diğer growu bekle artık 20. Gün al allmix toprağa saksı değişimini sorunsuz yaparsan iyi olur. Ph metre sıvı olqnlar var tavsiye ederim down up almana gerek yok sirkeyle ph düşürürsün
Seni gördüğüme sevindim buralarda akıl alabileceğim az insan var :) Garantiye almak adına light mix ve biobizz try pack söyledim. Ph ölçer olarak bolca turnusol kağıdı aldım. Ancak kötü olaylar yaşandı maalesef. Kedim kabinin içine girmiş bir şekilde fermuarı açıp ve dağıtmış içeriyi. Tohumlardan birini kaybettik. Yeni bir tane bugün ekeceğim. Toprak geldiğinde tekrar yazacağım fide 1 haftalık olduğunda ekmeyi düşünüyorum. Cevabın için teşekkür ederim.

Bubleb00m

Kıdemli Üye
Seni gördüğüme sevindim buralarda akıl alabileceğim az insan var :) Garantiye almak adına light mix ve biobizz try pack söyledim. Ph ölçer olarak bolca turnusol kağıdı aldım. Ancak kötü olaylar yaşandı maalesef. Kedim kabinin içine girmiş bir şekilde fermuarı açıp ve dağıtmış içeriyi. Tohumlardan birini kaybettik. Yeni bir tane bugün ekeceğim. Toprak geldiğinde tekrar yazacağım fide 1 haftalık olduğunda ekmeyi düşünüyorum. Cevabın için teşekkür ederim.
Kanka girmeye çalışıcam ara ara

Kanka girmeye çalışıcam ara ara
Şuan ki durum bu şekilde hayatta kalan fidan 3-4 günlük oldu. Biobizz light mix toprak ve starter pack gübre aldım ayrıca ph ölçer. Sence ne zaman büyük saksıya geçmeliyim. Cevabın için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-12-14 at 7.25.56 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2021-12-14 at 7.25.56 PM.jpeg
    141.3 KB · Görüntüleme: 19
  • WhatsApp Image 2021-12-14 at 7.25.57 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2021-12-14 at 7.25.57 PM.jpeg
    107.4 KB · Görüntüleme: 18

Uçan kush

Yeni üye
Kedi gerçekten terörist çıktı @Bubleb00m

@Bubleb00m Kankam selamlar, gelişmeleri aktarmak istiyorum sana. Bunlar küçük kızların durumları, fotoğraflarını paylaştım. Bir tanesini dün saksıya aldım. 11-12 günlük bir bitki. Sence durumu nasıl toprak lm ve biobizz trypack var elimde. Ne zaman gübrelemeliyim ve ne miktarda sulamalıyım. Diğeri ise topraktan kafayı yeni çıkardı. 2 tane yaprak ve toprağın hafif altında tohum görünüyor. Sence büyümesinde bir sıkıntı olabilir mi neler yapmalıyım. Önerilerini ve tavsiyelerini beklemekteyim. Çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-12-21 at 02.55.15 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-12-21 at 02.55.15 (1).jpeg
    271 KB · Görüntüleme: 8
  • WhatsApp Image 2021-12-21 at 02.55.15.jpeg
    WhatsApp Image 2021-12-21 at 02.55.15.jpeg
    243.1 KB · Görüntüleme: 7
  • WhatsApp Image 2021-12-21 at 02.55.16 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-12-21 at 02.55.16 (1).jpeg
    316.4 KB · Görüntüleme: 7
  • WhatsApp Image 2021-12-21 at 02.55.16 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2021-12-21 at 02.55.16 (2).jpeg
    359.7 KB · Görüntüleme: 7
  • WhatsApp Image 2021-12-21 at 02.55.16 (3).jpeg
    WhatsApp Image 2021-12-21 at 02.55.16 (3).jpeg
    105.6 KB · Görüntüleme: 7
  • WhatsApp Image 2021-12-21 at 02.55.16 (4).jpeg
    WhatsApp Image 2021-12-21 at 02.55.16 (4).jpeg
    224.1 KB · Görüntüleme: 7
  • WhatsApp Image 2021-12-21 at 02.55.16.jpeg
    WhatsApp Image 2021-12-21 at 02.55.16.jpeg
    249.3 KB · Görüntüleme: 8
@Bubleb00m Kankam selamlar, gelişmeleri aktarmak istiyorum sana. Bunlar küçük kızların durumları, fotoğraflarını paylaştım. Bir tanesini dün saksıya aldım. 11-12 günlük bir bitki. Sence durumu nasıl toprak lm ve biobizz trypack var elimde. Ne zaman gübrelemeliyim ve ne miktarda sulamalıyım. Diğeri ise topraktan kafayı yeni çıkardı. 2 tane yaprak ve toprağın hafif altında tohum görünüyor. Sence büyümesinde bir sıkıntı olabilir mi neler yapmalıyım. Önerilerini ve tavsiyelerini beklemekteyim. Çok teşekkür ederim.
14 günlük olmadan gübre vermeyin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********