Aldığım PH ölçer, nem makinası ve Sıcaklık & Nem Ölçer

* Başlıkta belirttiğim gibi bunları aldım 4 bitki için yeterli mi nem makinası yoksa 1 tane daha almalımıyım ?

Sinbo Beyaz Hava Nemlendirici Sah-6107 2016ST00118

1653865826739.png

Adwa -ad12 Ph-sıcaklık Ölçer HB-182

1653865910281.png

Xiaomi Mijia Akıllı Sıcaklık Ve Nem Ölçer Termometre

1653866441387.png

Son düzenleme:

higthead

Jolly Green
Dostum sınbo nem mak. sızdırma akıtma problemı var buna dıkkat et. dıjıtal olanlardan al ıstedgın nem degerı gır dursun calıssın kafan rahat olur.

higthead

Jolly Green
Adwa ad12 nin kalibrasyon sıvılarını almayı unutma ve prob koruma sıvısı var. Ph metrenı kullanmadıgın zaman prob koruma sıvısını shot bardagına az bısey dok ve ph kalemının ucunu sıvının ıcınde kalıcak sekılde beklet. Ayda 1 kere veya 2 ayda 1 kere kalibre et cihazını.

Adwa ad12 nin kalibrasyon sıvılarını almayı unutma ve prob koruma sıvısı var. Ph metrenı kullanmadıgın zaman prob koruma sıvısını shot bardagına az bısey dok ve ph kalemının ucunu sıvının ıcınde kalıcak sekılde beklet. Ayda 1 kere veya 2 ayda 1 kere kalibre et cihazını.

Hiç bir bilgim olmadığı için soruyorum ama bu ph koruyucu sıvıyı sulamadan önce suya döküp karıştırıp ondan sonra ph ölçer ile ölçeceğim doğru mu anladım hocam ?

higthead

Jolly Green
Dostum gübreni hazırladın ve sonra ph ayarlıyacagın zaman koruma sıvısından ph metrenı elıne alıcaksın 1 bardak hazırsu hazırla ph metrenı hazır suya batır hafıf silkele sonra gübreli suyun ph ını ayarla işin bittiğinde temiz hazır suya tekrar daldır cıkar silkele ve tekrar shot bardagındakı koruma sıvısının ıcıne koyucaksın ve bırdaha kullanana kadar onun ıcınde beklıcek.

Dostum gübreni hazırladın ve sonra ph ayarlıyacagın zaman koruma sıvısından ph metrenı elıne alıcaksın 1 bardak hazırsu hazırla ph metrenı hazır suya batır hafıf silkele sonra gübreli suyun ph ını ayarla işin bittiğinde temiz hazır suya tekrar daldır cıkar silkele ve tekrar shot bardagındakı koruma sıvısının ıcıne koyucaksın ve bırdaha kullanana kadar onun ıcınde beklıcek.
Anladım hocam yeni başladığım için konuya çok uzağım toprak sipraişini de vermek istiyorum sence hangi toprağı sipraiş etmeyelim 4 kök yapmayı düşünüyorum.

higthead

Jolly Green
Gayet basarılı bır urun 2 senedir banamısın demeden calısıyor=))) Belkı daha ucuza bulabılırsın ama ındırımdeymıs.

Plagron lıghtmıx ıle basla.

Gayet basarılı bır urun 2 senedir banamısın demeden calısıyor=))) Belkı daha ucuza bulabılırsın ama ındırımdeymıs.

Plagron lıghtmıx ıle basla.

Çok teşekkür ederim hocam birde en kısa sürede en iyi verimi alabileceğim genetik önerisinde bulunabilir misin ? Tek seferde 4 kökten 1 yıllık içeceğimi çıkartmak istiyorum sürekli yapamam mesleğim var tribe giriyorum :D Işığım Mars Hydro SP 3000

Melez

Müptezel
benim kadar buhar makinesiyle sorun yasayan insan yoktur kankalar bu havvacayida denedm 2.5 3 hafta kullandiktan sonra kendini bozdu devamli kullanim icin saglam bisi alin paraya kiyip bitkinin ortasinda buhar makinesi bozulursa yuksek bi hasat kaybi yasarsiniz wewellin yumurta seklinde olan buhar makinesi pahalidir ama saglamdir dolap gibi uygulamalarda yari fiyatindan bile daha ucuza 1 aylik kullanılmiş cihazlar bulabilirsnz devamli calismasi icin saglam ekipmanlara ihtiyac olur

higthead

Jolly Green
Dostum sureklı nem makınan bozuluyor ıse yaptıgın bır hata var cok fazla bagıl nem ıcerıde kalıyor cıhazın ana kartı nemlenıp bozuluyordur. Veya alttan su dolum oldugu ıcın suyu doldurup cıhaza koyarken o alt kısımda baca gıbı bırsey var ordan ıcerı su kacırırsan zaten ana kartı ıslatmıs olursun. Nem makınaların buharı cıkaran yere su kacırır ısenız yıne bozulur. Nem makınasına cesme suyu koyar ısenız ve sureklı kıreclenmeden tıkanıp cıhaz bozulur. 2 haftada 1 sırkelı su ıle kıreclerı temızlemez ısenız zaten cıhaz bozulur. Hazır su kullanın dedıgım yerlere su kacmamasına ozen gosterın. Ben 2 senedir havaaca ile dewam ediyorum banamısın demıyor. Nem mak kullanımı kabını actıgınızda ıcerısı full sis gibi nem olur ıser zaten ne yaparsanız yapın cıhaz bozulucaktır.

XxanfaresS

Kıdemli Üye
Dostum sureklı nem makınan bozuluyor ıse yaptıgın bır hata var cok fazla bagıl nem ıcerıde kalıyor cıhazın ana kartı nemlenıp bozuluyordur. Veya alttan su dolum oldugu ıcın suyu doldurup cıhaza koyarken o alt kısımda baca gıbı bırsey var ordan ıcerı su kacırırsan zaten ana kartı ıslatmıs olursun. Nem makınaların buharı cıkaran yere su kacırır ısenız yıne bozulur. Nem makınasına cesme suyu koyar ısenız ve sureklı kıreclenmeden tıkanıp cıhaz bozulur. 2 haftada 1 sırkelı su ıle kıreclerı temızlemez ısenız zaten cıhaz bozulur. Hazır su kullanın dedıgım yerlere su kacmamasına ozen gosterın. Ben 2 senedir havaaca ile dewam ediyorum banamısın demıyor. Nem mak kullanımı kabını actıgınızda ıcerısı full sis gibi nem olur ıser zaten ne yaparsanız yapın cıhaz bozulucaktır.
Kral makina üzerindeki nem ayarını kaça ayarlıyorsun ? Bir de hazır su kullansak da sirke ile temizlik yapmamız gerekir mi ?

higthead

Jolly Green
Kral makina üzerindeki nem ayarını kaça ayarlıyorsun ? Bir de hazır su kullansak da sirke ile temizlik yapmamız gerekir mi ?

Dostum Bu bulundugun ıl ılcedekı ve kabının bulundugu ortamdakı nem sıcaklık degerlerıne gore degısıyor. İlk başlangıcta nem 80 yapıyorum ama bebıslere pet kapatıyorum zaten pet ıcı 90 nem olur. 10-Gün sonra 70 nem sonra kademeli 60 a akdar dusuruyorum. bloom gecınce 55-50-45 dıye dusuruyorum.

Hazır suda sirkeli temizliğe gerek yok sadece growa baslamadan camasır suyu ıle hazneyı ve cıhazı temızlıyorum tabı su kacırmadan buna dıkkat edın. Bloom a gecmeden yıne aynı temızlık. Bu sayede hem cıhazı 2 yıldan berı kullanıyorum hemde sorunsuz calısıyor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Sleepless Sleepless:
    ***** *** *** **** ***** **
  • Sleepless Sleepless:
    hahahaha* ** ********* ** ******
  • nicozaniolo nicozaniolo:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** ******* hahahaha *********
  • Didrug Didrug:
    hahahaha ********** ***
    ** *** ******** *** **** *** ********** **** hahahaha**
    *** **** ******* **
  • Sleepless Sleepless:
    *** ******** ***** ***** ********** ****** **** ********** **
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** **** hahahaha **** *** ******
  • Didrug Didrug:
    ***** hahahaha* **** ** **** *** ****
  • Didrug Didrug:
    *** hahahaha** **** **** ******** **** *****
  • Didrug Didrug:
    *** ** hahahaha******
  • Didrug Didrug:
    hahahaha ********* ******** **** ****** ******** ********* ********* ** ****
    ****** ******** ********** ** hahahaha* ***** ******* ***** ** ******* ******
    **** hahahaha* ***** ******
    ********** ******* ********** **
    nicozaniolo nicozaniolo: ********** ******* ********** **