All Mix - Light Mix ?

Ü

Üye silindi 15628

Guest
hocam elinde hali hazırda allmix ve batmix olan için güzel tavsiyeler fakat yeni alcak adam light mix alsın niye aldığı gübreli toprağı yıkayıp gübresini akıtmak ile uğraşsın ki? ne anlamı var bu durumda gübreli almanın?gübre tasarrufu açısından mı?
Dostum toprağı 1 kere en baştan 3 lt su dökcen zor olmasa gerek kankam. Evet az gübreyle çok kaliteli iş yapmış oluyorsun. Yarasa gübresi
e ticaret sitelerine geleli çok olmadı ancak ondan önce bu gübre çeşidi batmixde vardı. Ayrıca plagronun en kalite ürünü ve ödüllüdür.

Kendiliğinden gübreli olan Allmix, batmix v.s topraklar nasıl kullanılmalı ?
Auto ve ya photo farketmeksizin istediğiniz gibi bu topraklarda growa başlayabilirsiniz.
Bu tip toprakları kullanmadan önce yıkamak önemlidir. ( Örneğin daha önceden 20 litre saksıyı 3 lt su ile yıkamak gibi veya ıslatmak gerekiyor )
Bu tip kendiliğinden gübreli toprağı kullanırken bitki, allmix veya batmixe 15. gününden sonra transfer edilir.
Suyun ph'ı ayarlanarak ilk 4 hafta sadece su ve call mag ilave edilir.
İstenirse b52 veya voodo juice gibi nitrojen içermeyen yan ürünler verilir.
5 ve 6 hafta takvimin yarısı kadar sıvı gübre eklersin ama tam doz verip bitkinide yakma !!!
Özellikle ilk günden itibaren call mag takviyesi şart.
Ben 5. haftadan sonra flush atılmasını çok faydalı buluyorum.
Gübreden çok tasarruf eder batmix gibi çok kalite topraklarda hızlı, sağlıklı ve stabil büyüme elde edersin.
Eksisi ise 5. haftadan sonra besin kitlenmesi yaşayabilirsin. Bunun içinde çiçeklenmenin ilk haftasında
flush atmak en iyisidir. Flush atarsan ve iyi bakımla bitkine çok iyi bir veg dönemi geçirtirsin. Ayrıca şaşırtıcı derecede çok iyi sonuçlar alırsın. Cigarayı ateşlediğinde bütün mahalleyi koku sarar. Çünkü bitkin çok fazla aromalıdır. Batmix farkı.. Bundan dolayı kullandığın medya gübreden daha önemlidir.
Tabi bitki yetiştirme methodunu seçmek sana kalmış. Allmix, batmix veya light mix v.s.
Mesela gsc mi batmix ve coco ile karıştırıp kısa zamanda çok iyi hasat aldım. Büyümesi şaşırtıcı hızlı ve iyiydi. Tabi bunda gsc nin genetiğininde etkisi büyükdü..

O zaman bu konudan anladığım şu. Acemiysek risk almak istemiyorsak light mix ile devam fakat macera arıyorsak risk seviyorsak ve kendimize güveniyorsak batmix alıyoruz

Fender

Üye
O zaman bu konudan anladığım şu. Acemiysek risk almak istemiyorsak light mix ile devam fakat macera arıyorsak risk seviyorsak ve kendimize güveniyorsak batmix alıyoruz
Güncelleme:
İlk 15 gün light mix de büyüttüm ardından all mix e aldım. 2 haftada all mix de kaldıktan sonra. Toplam 4 hafta sonra gübreye başladım. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Şuan 54. Gündeler.

Ü

Üye silindi 24376

Guest
Dostum toprağı 1 kere en baştan 3 lt su dökcen zor olmasa gerek kankam. Evet az gübreyle çok kaliteli iş yapmış oluyorsun. Yarasa gübresi
e ticaret sitelerine geleli çok olmadı ancak ondan önce bu gübre çeşidi batmixde vardı. Ayrıca plagronun en kalite ürünü ve ödüllüdür.
light mixe de su dokucekmiyiz tohumu atmadan önce?

bak bu şokta migrosta ucuz torf topraklar varya ben kaç kez yaptım onlarla sorun yaşamadım allmix tir muhtemelen onlar bilginiz olsun her yazılan şeyde tutmuyor bu grow işinde net birşey yok bana kalırsa denemek lazım ki ben insanların denemekten korktuğu şeyleri risk alıp yapmayı seven biriyim kafa gidik sanırım benim

M4TAD0R

Üye
Yardım kankalar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********