Amatöre yardım. Hasata ne kadar kalmış arkadaşlar ?

Kankalarım Selamın Aleyküm

Bugün tohumdan filize 87. gün.
5 gün önce 5 lt sulama yapmıştım ancak toprak bugüne kadar kurumadı .Sanırım soğuk havalar ve 5 lt su fazla geldi bitki başı .
Bugün 3.5 litre bitki başı gübrelİ sulama yaptım tekrar.
Tricomlar rakı kıvamına geldi ama daha amberleşme çok göremedim eğer 3-4 gün içerisinde yeterli amberleşme görürsem flush atıp aşamalı hasat edeceğim.Aşamalı hasat etmemin sebebi alt taraftaki sömeklerin istediğim gibi gelişmemesi.

Bir durum dikkatimi çekti belki bana öyle geldi bilmiyorum 4-5 gün öncesine kadar sömekler yapış yapıştı .Şuan da yapışkanlık var ama sanki 4 gün önceki gibi değil normal mi bu durum bilmiyorum @pineapple express @Yesil888

Son durumlar bu şekilde

LEMON

JACK

PİNEAPPLE
Kankacım bu sefer yakından çekmemişsin tricomları ama deli dehşet olmuşlar eline emeğine sağlık olmuşlar bence

Zaten kanka flush atıp karanlığa aldığında da tricomların gelişicek birde kesip ters astığında yapraklardaki enerji sömeklere vericek

CityCali

Üye
Kanka bugün gübreli sulama yapmissin, bekle 4 gün kadar al üst dallari, flush yok, karanliga almak yok. Ondan sonra kestigin üst dallar kadar yaklastir isigi bitkilere gübreli su ile devam. Gerside en fazla 2 hafta icinde hazir olur.
3 kez üst üste gübreli sulama yaptım kanka yinede gübreliye devam edeyim mi ?
2. Sorumda sömekler 3-5 güne kadar yapış yapıştı sanki yapışkanlığı azalmış gibi geldi bana bunda tricomların renk değiştirmesi rakı olması etken mi kanka

Yesil888

Ordinaryüs
Masallah:):)
1. Evet gübreliye davam, bu saatten sonra gübre yanigi olsa ne olur , zaten hasatin geldi. Sisir sömekleri siseribildigin kadar.
2.Kanka o recine azalmaz, sana öyle gelmistir. Hele sen kurusun kirparken gör. Kirbarken seker yapraklarini ve kücük sömekleri ayir, tereyagi yaparsin cok güzel kafasi olur. Gene kirbarken eline yapisan o trikomlari siyir, misket gibi yap, o süper olur.Elin yapisacaklar var ya, iste esrarin hasosu o. :)

Son düzenleme:

CityCali

Üye
Masallah:):)
1. Evet gübreliye davam, bu saatten sonra gübre yanigi olsa ne olur , zaten hasatin geldi. Sisir sömekleri siseribildigin kadar.
2.Kanka o recine azalmaz, sana öyle gelmistir. Hele sen kurusun kirparken gör. Kirbarken seker yapraklarini ve kücük sömekleri ayir, tereyagi yaparsin cok güzel kafasi olur. Gene kirbarken eline yapisan o trikomlari siyir, misket gibi yap, o süper olur.Elin yapisacaklar var ya, iste esrarin hasosu o. :)
Tamam kanka çok saol valla sayende ne sıkıntılardan topladık bitkiyi eyvallah

CityCali

Üye
Kankalar Selamın Aleyküm

Bugün 89. gün .Artık hasata çok yakınım gibi görünüyor.
Şuan tricomlarda amberleşme görmedim sanırım birkaç günü daha var gibi duruyor .
Son günler full gübreli sulama ile gideceğim. Bitkiler yaklaşık 50 k civarı ışık alıyorlar.

Aşamalı hasat yapacağım için kabin dolu olacak kestiğim dalları başka ne şekilde kurutabilirim ? Kutu vs bişi yapsam işimi görür mü ? @Yesil888

Son durumlar bu şekilde.

lemon

,jack

pineapple

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • B Chat bot:
  • T Chat bot:
  • T Chat bot:
    T Chat bot: ******** *** ****** *** *****