Amnesia Haze Auto Günlüğü (Hasat Miktarı eklendi)

Cuhara

Müptezel
Merhaba dostlar 2. growuma baslıyorum. İlk growda auto blue dream yapmıstım ve gayet memnunum sonuclardan. Bu kez amnesia haze ile biraz daha ileri gitmek istiyorum.

Ekipmanlarım:
Işık
: Çimlenme 3x30W CFL / Veg - 700 W Quantumboard / Bloom 700W Qb + 200W Cob led
Gübre: AN Conneisseur A+B / Vodoo+Piranha+Tarantula / B-52+Sensizym+Rhino Skin / Bud Candy + Big Bug + Bud Factor X + Nirvana+Bud İgnitor+Over Drive/ Revive
Toprak: Biobizz Light Mix + %20 Perlit + Great White Granül Mikoriza
Saksı: 19 Litre Bez saksı x 9 bitki
Alan: 150x150
Havalandırma: 350m3 Giriş fan + 580m3 Çıkış fan + 650m3 Karbon Filtre

1. Hafta:
%80 Nemde 3x30 W CFL Lamba altında geçti,

2. Hafta:
%60 Nem, 19 Lt saksılara geçirildi, Qb altına alındı, İlk Gübre Verildi (0.5Lt) (GrowA+B / Vodoo / Piranha / Tarantula / B-52 / Bud Candy / Sensizym )

3. Hafta:
%60 Nem, Topping Atıldı, İkinci Gübreli Su Verildi (1Lt) (GrowA+B / Vodoo / Piranha / Tarantula / B-52 / Bud Candy / Sensizym / REVİVE )
Öncesi:
Sonrası:

4. Hafta:
%60 Nem, Ücüncü gübreli su verildi (1.5Lt)(Grow A+B, B-52, Bud Candy, Sensizym, Rhino Skin)
Sponsordan photo olarak sipariş ettiğim tohumlar auto çıktı ve bitkiler pistil gösterdi, 2. Topping atılacaktı bu hafta ama auto olunca işler değişti. Işık döngüsünü 18/6 dan 20/4 e çevirdim.

5. Hafta :
%60 Nem, İlk Bloom gübresi verildi (2Lt) ( BloomA+B, Vodoo, Tarantula, Piranha, Sensizym, Rhino Skin, Bud Candy, Bud İgnitor, Bud Factor X), Hafif LST uygulandı.

6. Hafta:
İkinci bloom gübresi verildi (2Lt) ( Bloom A+B, Sensizym, Rhino Skin, Bud Candy, Bud İgnitor, Bud Factor X, Big Bud )

7. Hafta:
Ücüncü hafta bloom gübreleri verildi(3Lt). (Bloom A+B, Sensizym, Rhino Skin, Bud Candy, Bud Factor X, Big Bud, Nirvana, REVİVE) Budama yapıldı. Kabine 200 W Cob Led eklendi.

8. Hafta:
%50 Nem, Dördüncü hafta bloom gübreleri verildi (4Lt)(Bloom A+B, Sensizym, Rhino Skin, Bud Candy, Bud Factor X, Big Bud, Nirvana).

9. Hafta:
%50 Nem, Sıcaklık 21-23, Besinci hafta bloom gübreleri verildi (4Lt)(Bloom A+B, Sensizym, Rhino Skin, Bud Candy, Bud Factor X, Big Bud, Nirvana).

10. Hafta:
%50 Nem, Sıcaklık 20-25, Altıncı hafta bloom gübreleri verildi (4Lt)(Bloom A+B, Sensizym, Rhino Skin, Bud Candy, Bud Factor X, Nirvana, OVERDRİVE). Son haftalara yaklaşıyoruz, önümüzdeki hafta son kez overdrive verip hasat hazırlıklarına başlıcaz.

11. Hafta:
%40 Nem, Sıcaklık 23-25, Yedinci hafta bloom gübreleri verildi (4Lt)(Bloom A+B, Sensizym, Rhino Skin, Bud Candy, Bud Factor X, Nirvana, OVERDRİVE). Takvime göre bu hafta son gübreli suyu verdik. Bazı bitkilerde gübre yanıkları görüldü ama bu saatten sonra yapacak çok ta bişey yok zaten. Büyük ihtimalle önümüzdeki hafta flush atıp hasata geçicez.

12. Hafta:
%35 Nem, Sıcaklık 24. Flush atıldı, 2 gün 17 derece sıcaklıkta karanlıkta bekletildi ve 12. hafta sonunda agaclarımı kestim. Kurutma tamamlandığında konu tekrar güncellenecek, hasat miktarı eklenecek.

HASAT: Kurutma ve kürleme ile geçen 4 haftanın sonunda kalan 930 Gr. Agac bası ortalama 100 gr.

Son düzenleme:

Saykosky723

Yeni üye
Merhaba dostlar 2. growuma baslıyorum. İlk growda auto blue dream yapmıstım ve gayet memnunum sonuclardan. Bu kez amnesia haze ile biraz daha ileri gitmek istiyorum.

Ekipmanlarım:
Işık
: ilk 10 gün 3x30W CFL - Sonrası 700 W Quantumboard
Gübre: AN Conneisseur A+B / Vodoo+Piranha+Tarantula / B-52+Sensizym+Rhino Skin / Bud Candy + Big Bug + Bud Factor X + Nirvana+Bud İgnitor+Over Drive/ Revive

1. Hafta:

2. Hafta:
%60 Nem, 19 Lt saksılara geçirildi, Qb altına alındı, Gübreli Sulamaya başlandı
Takipteyiz knk bakilim 15 tane yaptigindan kuru 750 cikmisti 9 taneden ne cikacak merakla bekleyisteyiz cok olmasi veya az olmasi nasil bir etki yapacak merakla izliyoruz bu sitede gördügüm en hizli admasin knk net anlatiyor ve söylüyosun cevabin var cok yararin dokunuyor bana sagol knk

Cuhara

Müptezel
Takipteyiz knk bakilim 15 tane yaptigindan kuru 750 cikmisti 9 taneden ne cikacak merakla bekleyisteyiz cok olmasi veya az olmasi nasil bir etki yapacak merakla izliyoruz bu sitede gördügüm en hizli admasin knk net anlatiyor ve söylüyosun cevabin var cok yararin dokunuyor bana sagol knk
teşekkür ederim kanka yardımcı olduysam ne mutlu

240*120 kabinime 5 tane photo zar zor sığdırmıştım 75 gün veg vermiştim. Bana kalırsa hakkı 4 tane idi. 150*150 alana 9 tane photo sığdırabileceği fikrine seni kim ikna etti?

Dr.Otker

Üye
-kankacım o ısıgın 700 w cektiginden emin degilim. akım olcerli prizle gormeden inanma 700w cektigine piyasa dolandırıcı dolu
-aldıgın yerdeki chip sayısı ile sendeki ısıgın üzerindeki chipleri saymanı ve karsılastırmanı tavsiye ediyorum
-9 oto olsa anlardım ama photo bitkiler icin biraz düsündürücü olmus . veg sürelerini kısa tuttmanda fayda var. saksıların 19 itre 30 40 gün arası uygun olablir. sürenin uzaması halinde kokler sıkısacaktır.

masallah suan düzenli ve güzel gorunuyor kazasız belasız...

Cuhara

Müptezel
-kankacım o ısıgın 700 w cektiginden emin degilim. akım olcerli prizle gormeden inanma 700w cektigine piyasa dolandırıcı dolu
-aldıgın yerdeki chip sayısı ile sendeki ısıgın üzerindeki chipleri saymanı ve karsılastırmanı tavsiye ediyorum
-9 oto olsa anlardım ama photo bitkiler icin biraz düsündürücü olmus . veg sürelerini kısa tuttmanda fayda var. saksıların 19 itre 30 40 gün arası uygun olablir. sürenin uzaması halinde kokler sıkısacaktır.

masallah suan düzenli ve güzel gorunuyor kazasız belasız...
Işıktan memnunum kaç w çekiyor bilmiyorum ama bana yeterli, 5 hafta vegde tutucam

Melez

Müptezel
Kanki baya sıkışık pıkışık olucak ama sana şunu diyebilirim yani 150x150ye 9 bitki yapıcağına 6 bitki alıp daha refah alanla aynı hasatı alabilirsin ki hem masraf hemde israf onu demek istedim yani gübresidir suyudur daha az masraf olurdu hemen hemende aynı hasat alınırdı

Berzan

Kıdemli Üye

Ekipmanlarım:
Işık
: ilk 10 gün 3x30W CFL - Sonrası 700 W Quantumboard

1. Hafta:

2. Hafta:
%60 Nem, 19 Lt saksılara geçirildi, Qb altına alındı, Gübreli Sulamaya başlandı
Gene sahnelerdesin abican sen yaparım diyorsan yaparsın bunu yaşadık ve gördük kalbin gibi güzel yüreğin gibi koca koca sömeklerin olması dileğiyle ışık mesafesi kaç abican

Weeezzy

Üye
kanka 150 alana 6 tane photo saksılar 27lt an seri gübre verdim 52 gün veg verdim kabine fazla geldi sen düşün 9 saksı yapmak sularken falan da zor olur

cannabis16

Ordinaryüs
sistemi kurunca işler ne güzel tıkır tıkır yürüyor , ellerine sağlık @Cuhara kardeşim.. 700 wat LED , 1000 HPS den az bi ışık akısı değil.. havalandırman da bu ışığı destekleyince şimdiden kalınkafa budların hayırlı olsun

Dr.Otker

Üye
dostm ben bişşey kotulemek icin yorum yapmadım yanlıs anlama beni dün bi sahne anlatim sana yakın arkadasım da kullandıgın ısık dan kullanıyor 700 diye aldı 290 w elektirik akımı cekiyor. 3 aydır emekleri bosa gitti someklerim sismedi diye sızlanıyordu. akıl etti istersen foto paylasablirim grow sonu ısıgını iade edecek . 150 tl bişey al sende dene sen basındasn yolun oyle bişey cıkarsa düzeltirsin sonunda iş işten gecmiş olablir bu soylediklerimi ciddiye alsan iyi edersin. vivaled den almıstı o ısıgı sende ordan aldıysan kontrol et

Dr.Otker

Üye
bana yeterli yazmıssın sana ısık lazım degil bitkine ısık lazım boş konusmuyoruz ego da kastıgımız yok sana iyiliik yapmak amacım dostum.o ısık eger 290 w cekiyor ise 300 400 umolden ileriye gitmez. oda sana veg donemini ancak karsılar eksik bile kalır.

Melez

Müptezel
bana yeterli yazmıssın sana ısık lazım degil bitkine ısık lazım boş konusmuyoruz ego da kastıgımız yok sana iyiliik yapmak amacım dostum.o ısık eger 290 w cekiyor ise 300 400 umolden ileriye gitmez. oda sana veg donemini ancak karsılar eksik bile kalır.
Kanka başka bi günlükte 16 tane auto yaptı bu ışıkla

Amca35

Kıdemli Üye
V
dostm ben bişşey kotulemek icin yorum yapmadım yanlıs anlama beni dün bi sahne anlatim sana yakın arkadasım da kullandıgın ısık dan kullanıyor 700 diye aldı 290 w elektirik akımı cekiyor. 3 aydır emekleri bosa gitti someklerim sismedi diye sızlanıyordu. akıl etti istersen foto paylasablirim grow sonu ısıgını iade edecek . 150 tl bişey al sende dene sen basındasn yolun oyle bişey cıkarsa düzeltirsin sonunda iş işten gecmiş olablir bu soylediklerimi ciddiye alsan iyi edersin. vivaled den almıstı o ısıgı sende ordan aldıysan kontrol et
Viva şu an radarıma girdi bende vivadan almayı düşünüyordum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********