Auto süresi

Spectre

Yeni üye
Yalnis isik az hasat, isigi ögretmeye cok calistim forumda ama hala ögretemedim.:(biraktim artik pesini.
@Canna Bırakma kanka bu forumun sana ihtiyacı var.. geliyoruz ince ince 60x120x180 kabin Mars Hydro Sp3000 Led kucuk 2 saksı coco düşünüyorum yada büyük tek saksı iki şekildede auto düşünüyorum saksıların lt si konusunda kararsızım ama ışığım hakkında bilgin varsa sistemle uyumlu olcak şekilde aldım ama yinede ekstra söylemek istediğin şeyler varsa dinlemeye hazırım. yeşiliniz bol olsun

C

Canna

Guest
Dostum o kabinde 15-18 lt iki saksi önerim, yok forumu birakmak, isik konusunu yazmiyorum artik, sadece sorana cevap yaziyorum. O isik o kabine cok iyi, ama sana bir lüks metre alip isigi ölcerek bitkilerine vermeni tavsiye ederim. Filiz döneminde ilk 2 hafta 23-25000 lüks ölc, ondan sonra veg dönemnde 33-35000 lüks, ve cicekte 40 cm mesafeden ful ver isigi bitklerine. Bu degerlerde isik verrisen bitkin optimal yetisir.

Spectre

Yeni üye
Dostum o kabinde 15-18 lt iki saksi önerim, yok forumu birakmak, isik konusunu yazmiyorum artik, sadece sorana cevap yaziyorum. O isik o kabine cok iyi, ama sana bir lüks metre alip isigi ölcerek bitkilerine vermeni tavsiye ederim. Filiz döneminde ilk 2 hafta 23-25000 lüks ölc, ondan sonra veg dönemnde 33-35000 lüks, ve cicekte 40 cm mesafeden ful ver isigi bitklerine. Bu degerlerde isik verrisen bitkin optimal yetisir.
tamamdır çok teşekkür ederim ben 18 sığmaz diye 12 yada 15 iki tane yada 27 lt düşünüyordum. dediğin gibi farklı ölçüler hiç aklıma gelmedi ama şuan 18 ve 15 çok kafama yattı hem 2 ölçüdede ne şekilde uzadıklarını denemiş olurum ilk growum heyecan tavan teşekkürler tavsiyen için

C

Canna

Guest
Dostum auto yapacaksin biraz dar olabilir ama iyi bir LST ile sigar 2 bitki diye düsünüyorum, Saksilarin dipine 3 cm kada hidroton koy, coco olarak ya canna yada plogron al, hangi gübreyi kullanirsan kullan kesin calmag lazim, bütcen müsait ise canna kullan derim. cocoyu %30 perlitle karistir

Spectre

Yeni üye
Dostum auto yapacaksin biraz dar olabilir ama iyi bir LST ile sigar 2 bitki diye düsünüyorum, Saksilarin dipine 3 cm kada hidroton koy, coco olarak ya canna yada plogron al, hangi gübreyi kullanirsan kullan kesin calmag lazim, bütcen müsait ise canna kullan derim. cocoyu %30 perlitle karist
LST yapıcam Medya canna hydroton 3 cm ok gübre AN Coco connoseur ve tüm yan gübreler ışığı ben kullanma kılavuzundaki değerlere uyarak vericektim ama lux metre alıcam tavsiyen üzerine. öylesi daha sağlıklı geldi. hem değerleri karşılaştırırım kullanma kılavuzundakiyle içim rahat eder. yer olarakta çok sıkıntı çekiceksem 2 tane 15 de olabilir ilk growda çok sorun yaşamak istemiyorum açıkcası. çok fazla okudum çok bilgi yığılması oldu artık deneyip görmek şart

Spectre

Yeni üye
@Canna kanka yalnız şöyle bi durum var baktımda 18 ve 15 ilk air saksı yok ne yazıkki :/ 12 ve 8 lt olandan var nasıl olcak bizim konu kafam karıştı şuan yardımcı olur musun 8 lt 3 tane mi mantıklı olur yoksa 12 2 saksı mı

C

Canna

Guest
Air saksiya gerek yok, normal kare saksi al, ortasinin altta kalan kismina her kenera 12-15 0,5 cm capnda delik ac al sana air saksi. 8 lt saksi da 3 tanede olur ama hasatta büyük bir fark olmaz, 8 lt sakisda bitkiler kücük kalir.

Spectre

Yeni üye
Air saksiya gerek yok, normal kare saksi al, ortasinin altta kalan kismina her kenera 12-15 0,5 cm capnda delik ac al sana air saksi. 8 lt saksi da 3 tanede olur ama hasatta büyük bir fark olmaz, 8 lt sakisda bitkiler kücük kalir.
Anladım peki 20 lt yada 27 lt saksı yapıp tek saksı yapsam ? 15 lt 2 saksının performansını verir mi ? görüntü ve estetik hastasıyım air olmazsa yaşayamam onuda kendim yapsam beğenmem o yüzden büyük tek saksı olursa onada okeyim zaten ilk Grow çok fark etmezse hasatta biraz az olmasınada ses çıkarmam kusura bakma çok soru sordum dostum.

C

Canna

Guest
Yaklasik, eger hakkini verirsen 15 lt saksida 75-100 gr saksi basi alirsin, ama tek saksida 200 gr yakalamak zor autoda , dikkat et autoda zaman kisa oldugu icin bitkinin yasadigi her stres hasattan gider, yani stressiz, hatasiz yaparsan optimal hasati alirsin.

Spectre

Yeni üye
Yaklasik, eger hakkini verirsen 15 lt saksida 75-100 gr saksi basi alirsin, ama tek saksida 200 gr yakalamak zor autoda , dikkat et autoda zaman kisa oldugu icin bitkinin yasadigi her stres hasattan gider, yani stressiz, hatasiz yaparsan optimal hasati alirsin.
peki 12 lt saksı da hakkını verirsem kaç gr alırım ortalama ? birde şuan aklıma gelen bi çözüm olarak 20 lt ilk 2 saksı alıp 4/1 boş olcak şekilde 15 lt ye tekabül ettirsem bi sorun yaşar mıyım ? çok içeride kalıpta gölge durumu filan olur mu

C

Canna

Guest
dostum sen hakkini ver önce, ben sana saksilarin arasindaki büyüklügün hasat nasil etki eder onu anlatmak icin verdim o örnek miktarlari, yani bu konuda tahmin yürtmek sitemiyorum, cünki daha ilk growun olacak. Sordugun 2. soru saksinin bir miktarini bos birakamak konusunda bilgim yok, hic böyle bir sey yapmadim ben

Spectre

Yeni üye
dostum sen hakkini ver önce, ben sana saksilarin arasindaki büyüklügün hasat nasil etki eder onu anlatmak icin verdim o örnek miktarlari, yani bu konuda tahmin yürtmek sitemiyorum, cünki daha ilk growun olacak. Sordugun 2. soru saksinin bir miktarini bos birakamak konusunda bilgim yok, hic böyle bir sey yapmadim ben
tamamdır sağolasın hakkını vericeğime inanıyorum 15 senedir içerim 1 günüm yoktur boş. araştırma vs de ilgili olduğum konularda iyiyimdir iyice didikledim sende baya ilgilendin artık boş bırakma olayını denicem gibi görünüyor belki 17 şer lt yapabilirim çok boş kalmaması adına.

Figo3626

Yeni üye
Ya reis benim ufaklığın yaprakları assagi doğru kıvrılarak gidiyor ve büyüme durdu saksı değiştirdim çok fena strese girdi galiba ne yapmaliyim

C

Canna

Guest
Nasil asagi kivrildi, resim yükle, evet saksi degisimi stres yapar ama en fazla 1-2 günde toparlar bitki.

Figo3626

Yeni üye
Ya foto atıyorum hata oluştu boyut yüksek diyor.. söyle diyim 10gunu geçti ama hala ufak alta doğru kıvrık olarak gidiyor yani yaprak düz değil ucundan assagi doğru yuvarlanarak nerdeyse sanki marul kıvırcıkligi gibi

C

Canna

Guest
Dostum PC den yüklemek istedigin resimin üstüne getir maus okunu, sag tik yap, bununla ac tan printi sec.Ac resmi yukarida piksel var isatretle onu, hemen altindaki sayilari sil yerine 600 filan yaz, tamami tikla resim kücülür, kaydet kücülen resmi ve yükle buraya

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • içiciadam içiciadam:
    ***** ******** hahahaha* ****** hahahaha**** **** ****** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • içiciadam içiciadam:
    ******** ******* ******** ******** ** ******** ******* ** *** ***** ******** ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** ******* ******* ** ** ****** hahahaha**
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
  • içiciadam içiciadam:
  • içiciadam içiciadam:
    **** ** ********* hahahaha *****
  • içiciadam içiciadam:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • NewGardener NewGardener:
  • xskyrex7 xskyrex7:
    ********* **** ********* ******* ***** ** ********** ******** ******* **** *****
  • S sefilzenci:
    hahahaha *** ******** ****** ******** ***** **** ******** ****** ** hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** hahahaha*
    ****** ******** ********** ********** ***** ****** ******* *** ** ***** ******* ******* *** **
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    **** ******* ****** *** **** **** ****** **
    ***** **** ***** ******* ********* *** ***** hahahaha **** ***** ** ** ********* *** ******* ******** **
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
    Narkotik Narkotik: ****** ****