Bakar mısınız lütfen öneriniz nedir?

Sömekoow

Yeni üye
Selam arkadaşlar çok kötü Bi ışığın ardından 3 ay geçirdim ilk defa yapıyorum grow geç farkettim hatalarımı şuan Bi sistem yaptım Bi tahta üstüne 9 tane 50 w beyaz torch ampul yerleştirdim 2 adet 3 aylık ak46 photo bitimi koydum altına bugün ve 1 aylık olan 4 adet autoflower 2 saksıda bunlarda yakında ayırcam başka Bi yere koyucam sadece bu photolar üstünde yoğunlaşıyorum 50 w sarı torch ampul de sipariş verdim gelecekler bayramdan sonra yarısı beyaz yarısı sarı olarak devam edicem az daha sonra hepsini sarı yapıcam bitkiler arası mesafe 40 cm photo bitkilerin boyutu 25 cm civarı maalesef çok geç hatamı farkettim herşeyi doğru yaptım gübreler Ph ayarlaması fan kabin nemlendirici fakat ışık bu kadar kötü olduğunu bilmiyordum resmen dolandırıldım 1000 w diye satan bütün ledlerden uzak durun modeli markası ne olduğu belirsiz olanlardan özellikle benim aldığım gibi...
Sizce nasıl olmuş tecrübeli arkadaşlar ne önerirsiniz? Benim için çok önemli görüşleriniz.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka kullalandigin led lerin kaci sari kaci beyaz ve lümen degerleri hakkinda bilgi yazarsan sana yardimci olabilirim. Tahminim o ledlerin bir tanesi 2000 lümen civarinda ama kesin bilmiyorum.

Sömekoow

Yeni üye
Kanka kullalandigin led lerin kaci sari kaci beyaz ve lümen degerleri hakkinda bilgi yazarsan sana yardimci olabilirim. Tahminim o ledlerin bir tanesi 2000 lümen civarinda ama kesin bilmiyorum.
Kanka 4600 lümen 9 tane hepsi beyaz sarı da sipariş verdim gelecek yarısı sarı yarısı beyaz yapıcam gelince bugün yaptım daha bunu umarım faydasını görürüm 3 aydır boş zaman geçirdik yok yere forumu çok geç farkettim...

Sömekoow

Yeni üye
Lümen test programında çiçeklerin üstünden telefondan ölçtüğümde 60 bin lümen ölçüyorum 9 tane 50 W takılı fazla sanırım üçünü sökmem lazım tabi senin önerin nedir

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka 4.600 lümen bir led icin süper bir deger. Bitkilerin ne durumda bilmiyorum o az isik altinda nekadar gelisti. 3 ay uzun bir zaman. Bikilerin photo degilmi. Foto yükleyebilirsen iyi olur. Bitkilerin hala cicege gecmediyse gecirme zamani gelmis. Cicekte agirligi sari isiga ver. O gün isigi sari kirmizi renk agirliklidir ve cicekte bitkinin ihtiyaci olan en kuvvetli isik kirmizidir.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Lümen test programında çiçeklerin üstünden telefondan ölçtüğümde 60 bin lümen ölçüyorum 9 tane 50 W takılı fazla sanırım üçünü sökmem lazım tabi senin önerin nedir
Kanka cicekte o deger cok iyi ama hala cicekte degilse bitkilerin isiklari biraz yukari cek cünki fazala isikta gelismei azda olsa engeller

Ü

Üye silindi 25603

Guest
bir kac ampulu kapat elektrik tasarrufu yaparsin. Isik periyodunu 12/12 yap. Photodu bitkiler degilmi

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka resim görmeden zor bir yorum yapmak ben 3 ay üzerinden düsündüm normalde cicege gecme zamani 2 -3 hafta gecmis bile. Resim yükle bakariz. Gerekirse biraz daha veg. te birakirsin

Sömekoow

Yeni üye
Tamam kanka resim nasıl yükleyebilir telefondan yazıyorum dosya ekle yaptım hata veriyor bu yazdığım sohbet kutusunün üst tarafında fotoğraf gibi bişey var ona tıklıyorum yapıyorum o da hata veriyor ne yapmam lazım

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Bu linki kullan ama telefondan nasil kullanilir bilmiyorum

Turkish man

Doktor
Çiçeklerin kendilerini çok iyi bir şekilde toparlayacaklar çiçeklenme dönemine bunların sarı yani gün ışığı rengine geçmen lazım yada başka ışık modeli de olur cob Led falan

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka bitkin yetersiz isiktan dolay tam gelismemis 3 ay veg dönemi icin. Simdi yapacagin 2 yöntem var ya bitkileri bir müddet daha vegte tutacaksin biraz daha gelissin diye yada bu benim ilk tecrübem zaten harman oldum diye cicege gecireceksin. Cicek dönemide yaklasik 7 hafta sürecek. Kararini yaz ona göre önerilerim olur kanka

Sömekoow

Yeni üye
Kanka bitkin yetersiz isiktan dolay tam gelismemis 3 ay veg dönemi icin. Simdi yapacagin 2 yöntem var ya bitkileri bir müddet daha vegte tutacaksin biraz daha gelissin diye yada bu benim ilk tecrübem zaten harman oldum diye cicege gecireceksin. Cicek dönemide yaklasik 7 hafta sürecek. Kararini yaz ona göre önerilerim olur kanka
Kanka ben dediğin gibi ilk tecrübem öyle böyle büyüdü artık çiçeklenmeye sokmak istiyorum sarı ışıklar geliyor bayramdan sonra full sarı ışık yaparım çiçeklenme için senin önerin duymak istiyorum tabi kararım çiçeklenmeye sokmak.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka su andaki isik periyodun ne bilmiyorum ama önce 12/12 yapacaksin , bloom gübrelerine baslaacaksin sari isigiga agirlik vermen dogru karar ama yaninda birazda beyaz isik gerekli. Resimde daha cok genc bitkilerinde var onlari ayirman gerek. veg dönemi ile cicek dönemi ayni kabin icinde bitkilere sikinti yaratir

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • WillWilliamsWinston WillWilliamsWinston:
  • Coke Coke:
    +1
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ** ** ***** *******
    **** hahahaha** ********* ***** hahahahahahahaha
    hahahaha ****** *********
    **** hahahaha** ********* ***** ***** ***** hahahaha** hahahaha* * ****** **** ***** **
    +1
  • Coke Coke:
    hahahahahahahaha******** hahahaha********* ***** ** ******* * **** *******
    +1
    hahahahahahahaha******** hahahaha********* ***** ** ******* * **** ******* ********* **** ****** hahahaha**** *********
    +1
  • Coke Coke:
    ******** ***** hahahaha ******** *** ********* ******** ********* ***** **** ******* ******* **
  • Coke Coke:
    ******** ***** hahahaha ******** *** ********* ******** ********* ***** **** ******* ******* ** ***** **** ********** ******* ** **** ****
    +1
    ******** ** hahahaha* ***** ***** ***** ***** ***** hahahaha** hahahaha* * ****** **** ***** **
    ******** ** hahahaha* ***** ***** ***** ***** *** ******* ******** hahahaha***** ****** hahahaha* ** *
    ***** **** ****** ********** hahahaha **** *******
  • Coke Coke:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha ** ** ***** ******* *** ********* ** *****
    hahahahahahahaha ** ** **** ******* **** hahahahahahahaha*** ** ** ******** **** *****
    ***** ***** hahahaha* ***** *** ********* ** *****
  • Coke Coke:
    ***** ****** **** ****** ***** ** ******* ** ****** ** ******** ** *** **** ***** **** **** ****** ***** ********* *****
    hahahahahahahaha ** ** **** ******* **** hahahahahahahaha*** ** ** ******** **** ***** **** **** ********** hahahaha****** ********* hahahaha***** ****** ****** ****** ********
    ***** ***** ****** ******* ******* ** **** **** ********** hahahaha****** ********* hahahaha***** ****** ****** ****** ********
  • Coke Coke:
    ** ***** ** ********** ** ***** hahahaha****
    ** ******** ****** **** **** ***** hahahaha**
    **** ****** hahahaha***** ********** ***** **** **** hahahaha* ****** ** ****** ********* hahahaha ******
    WillWilliamsWinston WillWilliamsWinston: *** ***** *** *** ** *********