Bakar mısınız lütfen öneriniz nedir?

Sömekoow

Yeni üye
Kanka su andaki isik periyodun ne bilmiyorum ama önce 12/12 yapacaksin , bloom gübrelerine baslaacaksin sari isigiga agirlik vermen dogru karar ama yaninda birazda beyaz isik gerekli. Resimde daha cok genc bitkilerinde var onlari ayirman gerek. veg dönemi ile cicek dönemi ayni kabin icinde bitkilere sikinti yaratir
Evet 4 auto bitkim var 1 aylık onları ayırıcam farklı yere koyucam 12-12 ışı periyoduna dönücem o da tamamdır Bloom gübresi var elimde ona başlıyor bir de top max var onu sömek ler çıkınca mı başlıyoruz bir de bende bu bez saksılar var çoğu kişinin kullandığı gibi 11 litrelik bunlar ama küçük o yüzden ben birbuçuk 2 litre arası veriyorum aşağıdan kaba hiç su çıkmıyor çıkmasını bekliyimmi daha çok arttırayim yoksa yeterli mi bu su 3 günde bir suluyorum 3 günde kuruyor toprak

Sömekoow

Yeni üye
Birde emiş fanım 2 saat kapalı 45 dk açık nasıl iyimidir yeni çalıştırmaya başladım ve giriş fanım yok kabinin yanlarındaki 2 cırtı söktüm delikli alanlardan hava alsın diye

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka kullandigin gübreler hakkinda hic tücrübem yok elinde gübre semasi varsa ona göre gübre ver ama bazen o semadaki verilen miktarlar cok gelebiliyor, yaprak uclarinda renk degisimi ve/veya yapraklarda kivrilma baslarsa gübre fazla geliyor demektir. Sana aciklamali yaziyorum bir sey tavsiye ettigim zaman nedenin de acikliyorum. Kanka her sulamada verdigin suyun %15 si kadar alttan cikmali ve alttan cikan suyu atmalisin bitkin o suyu kullanmamali. Nedenine gelince. Her sulamada topraga bir miktar su ile birlikte tuz da veriyorsun bir miktar su buharlasiyor ama tuz toprakta kaliyor iste bu nedenle alttan su cikana kadar su vereceksin ki o su bir önceki verdigin suyun tuzlarini temizlesin. Kanka giris fanida önemli ama kabinin icine yeterli temiz hava giriyorsa sorun yok ama o actigin deliklerden isiklar söndügünde yani karanlik dönemde isik sizintisi problem yaratabilir.

Sömekoow

Yeni üye
Kanka kullandigin gübreler hakkinda hic tücrübem yok elinde gübre semasi varsa ona göre gübre ver ama bazen o semadaki verilen miktarlar cok gelebiliyor, yaprak uclarinda renk degisimi ve/veya yapraklarda kivrilma baslarsa gübre fazla geliyor demektir. Sana aciklamali yaziyorum bir sey tavsiye ettigim zaman nedenin de acikliyorum. Kanka her sulamada verdigin suyun %15 si kadar alttan cikmali ve alttan cikan suyu atmalisin bitkin o suyu kullanmamali. Nedenine gelince. Her sulamada topraga bir miktar su ile birlikte tuz da veriyorsun bir miktar su buharlasiyor ama tuz toprakta kaliyor iste bu nedenle alttan su cikana kadar su vereceksin ki o su bir önceki verdigin suyun tuzlarini temizlesin. Kanka giris fanida önemli ama kabinin icine yeterli temiz hava giriyorsa sorun yok ama o actigin deliklerden isiklar söndügünde yani karanlik dönemde isik sizintisi problem yaratabilir.
Anladım dostum karanlık zamanı akşama alıyorum zaten ışık sızıntısı olmucak şekilde 12den 12ye çekerim artık file yapmayı öneriyor musun filelik durum var mı bazı kafalar altta kaldı mesela 2,3 kere kelle uçurmuşum 6,7 kelle var Bi bitkide bazı dallar kalın bazı dallar ince bir de bu alttaki dallar çok alta düşük toprağa değecek neredeyse çoğu yarak bir kaç kere uçlarını kestim sence ne yapmalıyım alttaki dalları koparayim mi yada ne yapayim?

Selam arkadaşlar çok kötü Bi ışığın ardından 3 ay geçirdim ilk defa yapıyorum grow geç farkettim hatalarımı şuan Bi sistem yaptım Bi tahta üstüne 9 tane 50 w beyaz torch ampul yerleştirdim 2 adet 3 aylık ak46 photo bitimi koydum altına bugün ve 1 aylık olan 4 adet autoflower 2 saksıda bunlarda yakında ayırcam başka Bi yere koyucam sadece bu photolar üstünde yoğunlaşıyorum 50 w sarı torch ampul de sipariş verdim gelecekler bayramdan sonra yarısı beyaz yarısı sarı olarak devam edicem az daha sonra hepsini sarı yapıcam bitkiler arası mesafe 40 cm photo bitkilerin boyutu 25 cm civarı maalesef çok geç hatamı farkettim herşeyi doğru yaptım gübreler Ph ayarlaması fan kabin nemlendirici fakat ışık bu kadar kötü olduğunu bilmiyordum resmen dolandırıldım 1000 w diye satan bütün ledlerden uzak durun modeli markası ne olduğu belirsiz olanlardan özellikle benim aldığım gibi...
Sizce nasıl olmuş tecrübeli arkadaşlar ne önerirsiniz? Benim için çok önemli görüşleriniz.

Dostum bende ak-47 fen bitki bakıyorum şuan Çiçeklenmenin 5.haftasi 45 gün vegde tuttum bence bir sorun var ciceginde çiçeklenme almamissin sanırsam 3 ay çok uzun bı sure 3 ayda hasat aliniyo bilgin olsun https://imgbb.com/y851gj5

Sömekoow

Yeni üye
Dostum bende ak-47 fen bitki bakıyorum şuan Çiçeklenmenin 5.haftasi 45 gün vegde tuttum bence bir sorun var ciceginde çiçeklenme almamissin sanırsam 3 ay çok uzun bı sure 3 ayda hasat aliniyo bilgin olsun https://imgbb.com/y851gj5
Benim ışık çok kötüydü kanka o yüzden sanırım maşallah çok güzeller. Benim ilk growum herşeyi aldım ama ışığı çok dandik almışım 1000 w diye 500 liraya almıştım 50 w bile yapmaz o ışık dediler forumda bana yeni aydınlandım çiçek ne kadar büyür nasıl olur hiç bilmiyordum bu forumu yeni keşfettim o yüzden moralim bozuk tabi ama tecrübe ediniyorum bu forumda her gün artık 9 tane torch Led yaptım dün geldi ışıklar koydum bitkinin üstüne artık daha iyi olur sanıırm olduğu kadar yada bir an önce hasat almaya bakıcam ne kadar olursa veg de mi tutsam Bi süre daha yoksa çiçeğe mi alsam diye kararsız kaldım ama sanıırm çiçeğe sokayim 12 12 ışık periyoduna alıp

Sömekoow

Yeni üye
Bir de hasat alırken o yaprakları tıraşlamayı öneriyorlar dün Bi yerde görmüştüm sen tıraş yapmamışsın sanıırm yapsan daha iyi değil mi sömek ler için?

Sömekoow

Yeni üye
Mesela ışığın nedir? ışığın güzeldir ki mutlaka diğer şeylerde önemli tabi ama ışık ve havalandırma en önemli 2 şeymiş havalandırma benim iyiydi fakat ışığım acayip kötüymüş o yüzden 3 aydır daha sanki 1 aylık gibiler

Mesela ışığın nedir? ışığın güzeldir ki mutlaka diğer şeylerde önemli tabi ama ışık ve havalandırma en önemli 2 şeymiş havalandırma benim iyiydi fakat ışığım acayip kötüymüş o yüzden 3 aydır daha sanki 1 aylık gibiler
720w L301H QB VE 200W MAVİ cobled ışık olmazsa olmazı zaten reis eğer ışık hakkında araştırma yapmazsan diğer aldıgın butun malzemelerin önemi yok önce ışık sonra gubre çadır vs vs o yazdıgın ısıkla zaten hadi çiçeklenmeyide bitirdin diyelim alıcagın kuru 20 30 gramı geçmez buda değermi hayır değmez :)

Benim ışık çok kötüydü kanka o yüzden sanırım maşallah çok güzeller. Benim ilk growum herşeyi aldım ama ışığı çok dandik almışım 1000 w diye 500 liraya almıştım 50 w bile yapmaz o ışık dediler forumda bana yeni aydınlandım çiçek ne kadar büyür nasıl olur hiç bilmiyordum bu forumu yeni keşfettim o yüzden moralim bozuk tabi ama tecrübe ediniyorum bu forumda her gün artık 9 tane torch Led yaptım dün geldi ışıklar koydum bitkinin üstüne artık daha iyi olur sanıırm olduğu kadar yada bir an önce hasat almaya bakıcam ne kadar olursa veg de mi tutsam Bi süre daha yoksa çiçeğe mi alsam diye kararsız kaldım ama sanıırm çiçeğe sokayim 12 12 ışık periyoduna alıp
ışığını gördüm evet :D malesef araştırma yapmadan growa baslamaktan kaynaklanıyo olsun cok para vermemıssın en azından ancak 480w L301H QB alabilirsen seni uzun bir süre götürür bol hasatlı bol kafalı bol tatlı kokulu :D valla iyi dayanmıssın :D ben stress yaşayıp 1 hafta geriye atıcak diye götümü yırtıyorum kendıme baktıgımdan fazla bakıyorum ışığı daya bro onlara 50 cmden lst yap topping te yapabılırsın 1 ay daha sure ver madem beklemıssın biraz daha bekle güzel bişey al 1 ay sonra veya 3 hafta sonra lst ve topping egıtımı oturunca al 12/12 periyot blooma

Ü

Üye silindi 25603

Guest
ışığını gördüm evet :D malesef araştırma yapmadan growa baslamaktan kaynaklanıyo olsun cok para vermemıssın en azından ancak 480w L301H QB alabilirsen seni uzun bir süre götürür bol hasatlı bol kafalı bol tatlı kokulu :D valla iyi dayanmıssın :D ben stress yaşayıp 1 hafta geriye atıcak diye götümü yırtıyorum kendıme baktıgımdan fazla bakıyorum ışığı daya bro onlara 50 cmden lst yap topping te yapabılırsın 1 ay daha sure ver madem beklemıssın biraz daha bekle güzel bişey al 1 ay sonra veya 3 hafta sonra lst ve topping egıtımı oturunca al 12/12 periyot blooma
Kanka ben sordum ne yapmak istedigini cicege gecsin dedi kanka harman olmus harman :)

Bir de hasat alırken o yaprakları tıraşlamayı öneriyorlar dün Bi yerde görmüştüm sen tıraş yapmamışsın sanıırm yapsan daha iyi değil mi sömek ler için?
hangi yaprakları budamamısım kanka o cıcekte yaprak yok :D sana 1 kaç fotosunu atıyım çiçeğe girmeden lollipop budama yaptım 1 hafta sonra ustlerde ne kadar ısık kapatan eski elden buyuk yaprakları budadım o gordugun resim buzdagının gorunen kısmı :D

1.5 hafta oncekı hali bunlar over drive başlıcam 1 hafta sonra patlama bekliyorum :D https://ibb.co/yWPg8x3 https://ibb.co/yB16gV6 yeni foto yok suanda 5.6. haftalarda gözle görülür bi mutluluk veriyo günden güne :D o yuzden dostum anlatmak istedigim zaten yanlışa dusmussun guzel bir ısıkla 1 ay daha uzat lst topping egitimine hemen bugun başla 3 4 saatını ayır 3 ay sonra ıyı boyle yapmıssım diye cınlatırsın kulagımı alma bu halde cıcege tatmin etmez

Ü

Üye silindi 25603

Guest
valla ona kalmış bişey ancak zaten beklemıs 2 ay cıceklenmeyı beklıcek 3 ay bekle adam akıllı bısey alsın 30 g alıcagına 100 g alsın 1 ay daha bekleyıp :D beklemezse beklemesin :D
Ayni seyi bende önerdim secenekli ama sen hic yasamadin mi. Yaniyor yaniyor. Birak kankamizda yaptigi hatalardan tecrübe edinsin. Hatirlasana sen bu tecrübeyi nasil edindin.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Haklisin ben de katiyayim o zaman baskiya. Tut kanka en az 1 ay daha veg te tut sonra bak hasata :)

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Beyler çok teşekkür ederim keşke yanımda alsanız birebir konuşsam sizinle güzel olurdu bu çiçeğin alt yapraklarını keseyim mi sizce budayayam mı
Kanka LST teknikleri gir foruma nasil yapilacaginin aciklamasi var orada. Tabiki alt yapraklari kesmen iyi gelir bitkiye ama onun da bir usulü var

Sömekoow

Yeni üye
Kanka LST teknikleri gir foruma nasil yapilacaginin aciklamasi var orada. Tabiki alt yapraklari kesmen iyi gelir bitkiye ama onun da bir usulü var
Kanka baya yaprak kestim altlardan biraz kendine geldi bitki ya yapraklar falan çok düşmüş şekilde iki bitkinin de bütün yaprakları alta sarkık şekilde hep 11 lt kumaş saksıya 3, 4 litre verdim alttan su akmıyor ya bazı yapraklar da beyaz olmuş beyaz beyaz lekeler var

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • İstanbul İstanbul:
    *** ***** ** *** **** ** hahahaha*****
  • R raw.w33ds:
    hahahahahahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
  • R raw.w33ds:
    ******** ******** hahahaha *** **** ***** ******* *** *** ***** ********* ********* ** *
  • İstanbul İstanbul:
    **** ******* ** **** ********** ******* ** ** ** *** ******* ********** ********* ******* *******
  • bandaleros bandaleros:
  • NewGardener NewGardener:
    ** **** **** ********** **** hahahaha****** *** ***** ********** ***** ****** *********
    +1
  • İstanbul İstanbul:
    ***** **** ******* ****** hahahaha** ***** ******** hahahaha********** ******** hahahaha *** **** ***** ******* *** *** ***** ********* ********* ** *
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** ******** *** *** **** *** ******* ** ******** ***** ******** ***** **** hahahaha *** *** ****** ** **** **** ********** **** hahahaha****** *** ***** ********** *****
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha** *****
    ***** ***** ***** ** **** ******* ********** ** **
    ** ** hahahaha**
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ******* ********** ** hahahaha ********** *****
    *** ****** hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ****** hahahaha * ****** **** ******* ** **** hahahaha** ****** ******* hahahaha *** hahahaha** ******* hahahaha ****
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha* **** ****** ******* ****** ******
  • G Grkm3000:
    ******** ******* ****** ******** ******* ***** ********* ***** ******* **** *** **
    ********** ** **** ** ***** ******** *** ********* ******** ******* ****** ******** ******* ***** ********* ***** ******* **** *** **
  • G Grkm3000:
    G Grkm3000: ****** *** ******