Bakar mısınız lütfen öneriniz nedir?

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka baya yaprak kestim altlardan biraz kendine geldi bitki ya yapraklar falan çok düşmüş şekilde iki bitkinin de bütün yaprakları alta sarkık şekilde hep 11 lt kumaş saksıya 3, 4 litre verdim alttan su akmıyor ya bazı yapraklar da beyaz olmuş beyaz beyaz lekeler var
Kanka yapraktaki yesilden baska her renk sikinti isaretidir bir foto yükle bakayim

Kanka baya yaprak kestim altlardan biraz kendine geldi bitki ya yapraklar falan çok düşmüş şekilde iki bitkinin de bütün yaprakları alta sarkık şekilde hep 11 lt kumaş saksıya 3, 4 litre verdim alttan su akmıyor ya bazı yapraklar da beyaz olmuş beyaz beyaz lekeler var
11 litreye 3.4 litre su vermek intihar demek kanka eğer saksının altına ponza taşı koymadiysan drenaj için gelmez kökleri curutursun tuzlanma yapar bro 11 litre saksıya 1.5 2 litreden fazla verme

Sömekoow

Yeni üye
720w L301H QB VE 200W MAVİ cobled ışık olmazsa olmazı zaten reis eğer ışık hakkında araştırma yapmazsan diğer aldıgın butun malzemelerin önemi yok önce ışık sonra gubre çadır vs vs o yazdıgın ısıkla zaten hadi çiçeklenmeyide bitirdin diyelim alıcagın kuru 20 30 gramı geçmez buda değermi hayır değmez :)
Kanka kabinim ölçüsü nedir benim 140*140 200 480 W l301H QB yeterli olur mu bir de ışığın görselini atar mısın?

Sömekoow

Yeni üye
11 litreye 3.4 litre su vermek intihar demek kanka eğer saksının altına ponza taşı koymadiysan drenaj için gelmez kökleri curutursun tuzlanma yapar bro 11 litre saksıya 1.5 2 litreden fazla verme
Kanka tam anlamadım e. Bu ponza taşı koymam gerekiyor ve drenaj derken ne demek istedin Bir aptala anlatır gibi anlat

Sömekoow

Yeni üye
Bir de ışığı ne almalıyım güzel Bi ışık önerir misin sitesiyle birlikte çünkü internetten bulamadım

Sömekoow

Yeni üye
LM301H/B 650W LED Grow Light Garden Greenhouse Meijiu 650 Watt Grow Light Led
Bu ışık nasıldır sence alibaba satıyor ama sen nasıl aldın onu nerden aldın?

Ü

Üye silindi 16048

Guest
Selam arkadaşlar çok kötü Bi ışığın ardından 3 ay geçirdim ilk defa yapıyorum grow geç farkettim hatalarımı şuan Bi sistem yaptım Bi tahta üstüne 9 tane 50 w beyaz torch ampul yerleştirdim 2 adet 3 aylık ak46 photo bitimi koydum altına bugün ve 1 aylık olan 4 adet autoflower 2 saksıda bunlarda yakında ayırcam başka Bi yere koyucam sadece bu photolar üstünde yoğunlaşıyorum 50 w sarı torch ampul de sipariş verdim gelecekler bayramdan sonra yarısı beyaz yarısı sarı olarak devam edicem az daha sonra hepsini sarı yapıcam bitkiler arası mesafe 40 cm photo bitkilerin boyutu 25 cm civarı maalesef çok geç hatamı farkettim herşeyi doğru yaptım gübreler Ph ayarlaması fan kabin nemlendirici fakat ışık bu kadar kötü olduğunu bilmiyordum resmen dolandırıldım 1000 w diye satan bütün ledlerden uzak durun modeli markası ne olduğu belirsiz olanlardan özellikle benim aldığım gibi...
Sizce nasıl olmuş tecrübeli arkadaşlar ne önerirsiniz? Benim için çok önemli görüşleriniz.

Işıkların markasına filan tam bakmadım fakat o ışıklar dandik yetmez ona sen direk Cob Led al

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • zero00 zero00:
    * ******* hahahaha*** **** ** hahahaha**** ******** **** hahahaha******** ****
  • Mest Mest:
    ******** ** * hahahaha** ***
  • Mest Mest:
    ** ** **** ** ***** *** ***** ******* **
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ***** **** ******* *** ******* * ******* hahahaha*** **** ** hahahaha**** ******** **** *****
  • zero00 zero00:
    ******** ** ******** ********** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ******* ***** **** ******* ******** ** ******** ********** hahahaha*
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
    **** ******* hahahaha ***** ****** **** ****** ********** ********** *****
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
    ****** *** ******** ***** ********** *** ** **** ******** ******** **********
  • zero00 zero00:
    ********* hahahaha* ****** hahahaha **** **** hahahaha**
  • Mest Mest:
    ***** **** ****** ********* *** *** ****** ****** ****** ****** ********* ****
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
    hahahaha** ********** * **
  • Mest Mest:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • Mest Mest:
    **** hahahaha ***** ****** ********* hahahaha* ***
  • Emmy Emmy:
    hahahaha*** *****