Bir Genç Cigaratör 2. Günlüğü

trawler

Üye
Kankalar selam,

Fena sayılmayacak ilk growumdan sonra 2. growuma başlıyorum ilk denememde Photo bitki yetiştirmiştim.
Şimdi auto denemek istedim. Tohumlarımı yabancı bir internet sitesinden sipariş ettim. 1 adet Bluedreamatic (****), 1 adet Blueberry (42Buds), 1 adet Girl Scout Cookie (****), 1 adette Pineapple Express(...'s Farm)
Çadırın içi çingene çadırına dönmez umarım :D hepsi farklı genetiklerin 50k civarı lümen değerim var yeter diye düşünüyorum. TaNg çizelgesi uygulayacağım umarım bu sefer daha başarılı olurum. 20/4 ışık döngüsü uygulayacağım. LST yada Topping yapmayı düşünmüyorum ama eminde değilim bu konuda deneyen arkadaşlar görüşlerini paylaşabilirse çok iyi olur. Konuyu elimden geldiğince güncel tutmaya çalışacağım.

Dumanınız bol olsun

kanka yeni growun hayırlı olsun. kazasız belasız güzel bir son olur inş. tang uygularken calmagi eksik etme, arada bir boş sulamayla ver kesinlikle.

Kankam kelle uçurma bitkinin somek verdiği baş kısmından koparma işlemidir topping ve kelle alma aynı işlem Lst de özetle bitkinin dallarını sağa sola yatırarak somek başlarının eşit miktarda ışık almasını sağlamaktır forum'da hepsi var bakarsan götürsün yada youtube a yazarsan bu başlıkları orada da görürsün benim buradan anlatmam uzun sürer

birde bu konulara ek olarak şu konuyada göz gezdirin kanka, faydası olur zararı olmaz. takipteyim. kolay gelsin.

Stilinski

Yeni üye
23.02.2021
Kankalar selam,

Fena sayılmayacak ilk growumdan sonra 2. growuma başlıyorum ilk denememde Photo bitki yetiştirmiştim.
Şimdi auto denemek istedim. Tohumlarımı yabancı bir internet sitesinden sipariş ettim. 1 adet Bluedreamatic (****), 1 adet Blueberry (42Buds), 1 adet Girl Scout Cookie (****), 1 adette Pineapple Express(...'s Farm)
Çadırın içi çingene çadırına dönmez umarım :D hepsi farklı genetiklerin 50k civarı lümen değerim var yeter diye düşünüyorum. TaNg çizelgesi uygulayacağım umarım bu sefer daha başarılı olurum. 20/4 ışık döngüsü uygulayacağım. LST yada Topping yapmayı düşünmüyorum ama eminde değilim bu konuda deneyen arkadaşlar görüşlerini paylaşabilirse çok iyi olur. Konuyu elimden geldiğince güncel tutmaya çalışacağım.

Dumanınız bol olsun

04.03.2021
Kankalar ben bi çılgınlık yaptım beklediğim 2. part tohumlarım geldi. Gelen tohumlardan iki tane daha attım toprağa :D
1x Bruce Banner #3
1x Auto Jack
Bu tohumlar henüz patlamadı 03.03.2021'de salladım toprağa yarın falan baş gösterirler
Diğer bitkilerimde biraz sıcaklık stresi var bi ara sıcaklık 33 dereceye çıktı sıcaklık birkaç saatliğine onun dışında bir sorunum yok yarın gübreli su başlayacağım Tang çizelgesindeki ölçüler doğrultusunda
Bitki sayısını altıya çıkarınca ışıklarım yetersiz kalacak sömeklenmede bu yüzden bir çılgınlık daha yapıp Spider Farmer SF4000 sipariş edeceğim para denkleştirmeye çalışıyorum umarım halledebilirim. En kötü bu ışıklarla devam edeceğim olduğu kadar 40k lümen değerim var toplamda
Gelişmeler oldukça güncellemeye devam edeceğim kankalar

Dumanınız bol olsun

09.03.2021
Selam tohumsuzlar,

4 Martta ektiğim bruce banner patlamadı. Şuan 5 kankam ile yola devam ediyorum. İlk ektiğim 4 bitkide Great White toz mikoriza kullandım 50 litereye 113 gr ölçüsünde sonradan ektiğim 2 bitkide kullanmadım birisi zaten patlamadı. Diğerinin gelişimi de ilk 4üne göre yavaş gibi gözlemliyorum. Ama mikoriza kullandığım 4 bitkide ciddi fark olduğunu düşünüyorum siz ne dersiniz daha 15. günlerindeler ve gelişimleri bana çok umut veriyor :D Tang çizelgesi uyguluyorum ama kendimce bazı dokunuşlra yaptım. Mesela voodoo juice kullanılabilir demiş. Ben iki kere voodoo 1 kerede tarantula verdim. bloom a söylediği ölçülerde devam ediyorum. Voodoo ve tarantulaya ek olarak 2 seferde cal mag verdim. Hepsi 1 LT/1 ML oranlarında. ppm ölçüp veriyorum gübre yanığı olacağını sanmıyorum. Henüz lst ve topping uygulamadım. Gördüğüm kadarıyla Tang ikisini de uygulamamış bununla ilgili bir yazısı olmasa da görsellerden öyle anladım. Belki lst uygulayabilirim bitkilerin gelişimine göre hareket edeceğim. İlk hedefim stres yaşamamak. Sistemi ilk kurduğumda sıcaklık 33 dereceye birkaç saatliğine eski yapraklarda sıcaklık stresi var. Ve fotoğraflar su verilmeden önce çekildi o yüzden yaprakları biraz düşük
Işık konusuyla ilgili SF4000'e param yetmedi. O yüzden Mars hydro 2000 alacağım elimdeki ışıklara ek olarak yeter diye düşünüyorum yetmezse de amına koyarım iliğim kurudu :D

Yorumlarınızı bekliyorum kankalar bu parti beni çok heyecanlandırıyor :D

Dumanın bol olsun.
Kanka bitkilerinin son durumu nedir. fotoğraflı güncelleme yapar mısın ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ***** ********* hahahaha**
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • WillWilliamsWinston WillWilliamsWinston:
  • lavrens lavrens:
    ** ********* ******* ******* ******* hahahaha ***** ***** ********
  • lavrens lavrens:
    *** ******** *** *** ***** ******** ** ********* ******* ******* ******* hahahaha ***** ***** ********
    hahahahahahahaha
  • lavrens lavrens:
    ******* *** ***** *** ***** **** hahahaha ******* ****** **********
  • lavrens lavrens:
  • lavrens lavrens:
    ******* ***** ****** ****** **
  • lavrens lavrens:
    ***** ******* hahahaha*** ***** ********* hahahaha** ** **** ********** ****** ** *
    WillWilliamsWinston WillWilliamsWinston: ***** ******* hahahaha*** ***** ********* hahahaha** ** **** ********** ****** ** *