Bitkilerimin birisi uzamiyor lütfen yardım

Morko

Üye
20 günlük bitkilerim toplamda 5 kök ektim fakat biktilerimden 1 tanesi boy olarak diğerlerinden kısa kaldı 1 allmix toprak kullanıyorum dün gübre vermeye başladım 1.5 litre suya 1 ml şeklinde topmix verdim.
_ 1 tanesi bitkim neden bodur kaldı
_ bloom , big grow , topmix gübrelerim var 15 lt topra ekili bitkilerim . Gübreleri nasıl kullanmalıyım.
_karbondioksit gubrelemesini nasıl ve nezaman yapmaliyim
Yardımcı olursanız sevinirim dumaniniz bol olsun...

higthead

Jolly Green
Dostum herbitki aynı şekilde hızda büyüyecek diye birşey yok. Her bitki farklı dır aşırı boy farkı yoksa takılma bukadar.Sen yınede foto at.=)

Morko

Üye
Topmax, bloom ,big grow gubrelerini aldım 15 lt toprağa ekililer gubrelemeleri nasıl yapmalıyım. 20 günlükler sizce nasıl duruyorlar

higthead

Jolly Green
Dostum ışığın ne? mesafen ne? zaten ışık stresi yemiş. ışığını yükselt fotoya bakınca benm bıle gozum kamasıyo=) .Sıcaklık kac ve sulaman nasıl?

Morko

Üye
Işık 400 watt metal Halide 60 cm yükseklikte 20. Günleri sıcaklık 27 derece nem 47 50 arası sulamayı toprak iyice kuruyunca yapıyorum toprak allmix

Morko

Üye
Dostum ışığın ne? mesafen ne? zaten ışık stresi yemiş. ışığını yükselt fotoya bakınca benm bıle gozum kamasıyo=) .Sıcaklık kac ve sulaman nasıl?
Işık 400 watt metal Halide 60 cm yükseklikte 20. Günleri sıcaklık 27 derece nem 47 50 arası sulamayı toprak iyice kuruyunca yapıyorum toprak allmix.kabini matlar ile kapladım

higthead

Jolly Green
Dostum o nemi acilen 70 lere cıkarmalısın hatta acıl mudahale olarak 75-80 lere 1 haftalık cıkarabılırsen super olur nem cok dusuk buda gelısım hızına etken. Dostum zaten yarım 1lt gıttıgını var sayıyorum 3-4 gune kurur. Işığı bıraz daha yukselt 10bın lux al 1 hafta sonra dusur ısıgı.Nemı acıl yukselt

Morko

Üye
Dostum o nemi acilen 70 lere cıkarmalısın hatta acıl mudahale olarak 75-80 lere 1 haftalık cıkarabılırsen super olur nem cok dusuk buda gelısım hızına etken. Dostum zaten yarım 1lt gıttıgını var sayıyorum 3-4 gune kurur. Işığı bıraz daha yukselt 10bın lux al 1 hafta sonra dusur ısıgı.Nemı acıl yukselt
Nem 70_80 arasiydi @TC Nargile 2. Haftadan sonra nemi kademeli olarak dusur dediği için düşürdüm. Işık olayını pek anlamıyorum 10bin lux e bı marka verebilirmisin

higthead

Jolly Green
Nem 70_80 arasiydi @TC Nargile 2. Haftadan sonra nemi kademeli olarak dusur dediği için düşürdüm. Işık olayını pek anlamıyorum 10bin lux e bı marka verebilirmisin

Dostum gelısıme gore dogru soylemıs @TC Nargile dostum. Bu gelişime göre değişir baktın bitki yalpalanarak buyuyor uzatırsın nemı vsvs. 10 bın lux dedıgım ceptelıne lux meter ındır ondan olc dıcem ama cok uzun ıs olcak. sen ısıgı bıraz yukselt o pence yapan yapraklar ışık stresınden.

Morko

Üye
Dostum gelısıme gore dogru soylemıs @TC Nargile dostum. Bu gelişime göre değişir baktın bitki yalpalanarak buyuyor uzatırsın nemı vsvs. 10 bın lux dedıgım ceptelıne lux meter ındır ondan olc dıcem ama cok uzun ıs olcak. sen ısıgı bıraz yukselt o pence yapan yapraklar ışık stresınden.
Extra olarak ne ışığı kullanabilirim uygun yollu birşey onerebilirmisin nemi çıkardım 80 e

Morko

Üye
Lux metre indirip baktım 32767 diyo yeterlimi sence

WDT

Üye
Topmax, bloom ,big grow gubrelerini aldım 15 lt toprağa ekililer gubrelemeleri nasıl yapmalıyım. 20 günlükler sizce nasıl duruyorlar
Kanka google amcadan bio bizz gübre tablosu indir. Keşke almix le değilde önce ligtmix le başlasaydın. Nem i bir hafta daha 80 lere çıkart. Ama fazla su verme bitkilere. Kökler iyice kurusun. Parmağınla hafif çapa yap üst taraftan. O bitki nin kökleri hava alamıyo dostum

Morko

Üye
Kanka google amcadan bio bizz gübre tablosu indir. Keşke almix le değilde önce ligtmix le başlasaydın. Nem i bir hafta daha 80 lere çıkart. Ama fazla su verme bitkilere. Kökler iyice kurusun. Parmağınla hafif çapa yap üst taraftan. O bitki nin kökleri hava alamıyo dostum
Haftada 2 defa mutlaka toprağı havalandiriryorum ayrıca saksiyi bez aldım hava alması için

higthead

Jolly Green
Dostum sıcaklığım normal diyorsun o fan yaprakların pençe yapması aşırı ışıktan kaldır yukarı ışığı yapraklar normale donene kadar gunluk yavasca yukarı kaldır ısıgı.

higthead

Jolly Green
Dostum Yapraklardakı pencelere göre haraket et eger pencelesme duzeldıyse o mesafede kal. Çok yukarı kaldırma. duzelınce 5 cm 5 cm gunluk dus tam aralıgı yakala.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    B bongalov: **