Bitkilerimin sürekli ölmesi

RooR

Yeni üye
Dostlar bugüne kadar 5 grow yaptım, ufak tefek sorunlar yaşamıştım ama güzel hasatlar almıştım. 3 aydır 20 tane tohum hiç oldu. Tohumu çatlatıyorum ekiyorum 3 ml su veriyorum toprak kuruyunca parmağımla kontrol edip artırarak gidiyorum. Aradan 10-15 gün geçiyor gelişimse bi sıkıntı olmuyor sonra sabah bi bakıyorum bitki salmış, ölmüş anlam veremiyorum. Hiç yapmadım bişi olsa bu kadar moralim bozulmıycak zor zamanlardan geçiyorum genel olarak bari bi sigara içelim diyorum oda böle oluyor. Şimdi resmi attığım çatlatıp bu ayın 20 sinde toprağa gömdüm sorunsuz büyüyorsu ilk 3 ml su kuruyunca 6ml sonra15 mlsonra 1 gün önce 20 ml su verdim ve sabah bu halde neyapacığımı şaşırdım dostlar siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:

SKUNKX

Üye
Bende biobizz light lix kullaniyorum hic sorun yasamadim dostum ne ekstra perlit ne bir sey verdim dostum seninkiler susamis olmus ve isikta yetersiz sen kendi elinle olduruyorsun bitkini bu kadar korkak alistirma elini sula bebekleri isikta yetersiz ayrica

RooR

Yeni üye
Bende biobizz light lix kullaniyorum hic sorun yasamadim dostum ne ekstra perlit ne bir sey verdim dostum seninkiler susamis olmus ve isikta yetersiz sen kendi elinle olduruyorsun bitkini bu kadar korkak alistirma elini sula bebekleri isikta yetersiz ayrica
Şuan toprağı ıslak dostum kuru değil,400w mh altındada aynı sorunu yaşadım ışıktan olduğunu düşünmüyorum. Hep gece su verdikten sonra sabah bu halde oluyor ben fazla sudan kaynaklandığını düşünüyordum ama kafam çok karıştı ilk growlarımda elimi korkak alıştırmıyordum bol su veriyordum böle bi sorun yaşamamıştım internette baktımda genelde fazla sudan bu hale örnekler var. Şuanda toprağıda ıslak.

Blackwhite1

Yeni üye
Olabilir dostum son kullanma tarihini kontrol et su dan böyle olmalı suyuda hep düzenli vermelisin çok su kökleri çürütür

RooR

Yeni üye
Olabilir dostum son kullanma tarihini kontrol et su dan böyle olmalı suyuda hep düzenli vermelisin çok su kökleri çürütür
Son kullanım tarihi yok herhalde satıcıyla iletişime geçmiştim bozulsa bile etkisi olmasa bile bitkiye zarar vermez dediler suyun ph ını düşürüyor. Suyuda düüzenli veriyorum dostum toprak kurumadan vermiyorum fazla vermiyorum kademeli arttıyorum 10 günlük bitkiye 20 ml su fazlamı sence. İlk growlarımda fazla fazla veriyordum toprak tam kurumadan veriyordum böle bi sorun yaşamamıştım hasadımı alıyordum.

Blackwhite1

Yeni üye
Ph down yerine haşladığın yumurtanın suyunu ver kanka yumurtanın kabuklarınıda kurutup toprağa ekle ben hep böyle yapıyorum hiç sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar Haşlanmış yumurtanın suyu çok faydalı başka birşeyden değil gibi sıkıntın inşallah haledebilirsin

cannabis16

Ordinaryüs
sulama yaparken 3 ml,5 ml diye ölçerek sulama yapılmaz.. saksın ne kadar olursa olsun alttan u çıkana kadar iyice ıslatırsın toprağı..sen üstte 20 ml su veriyosun,ama alta inip inmediği belli değil..üst yüzey suya doygun halde diye su vermiyorsun ama altta kökler kurur çürür gider,sonuçta bitkin ölür..
bu light mi tarzı toprak 4-5 günde bir sulasan yeter gelişim zamanı..ama saksının altından su çıkana kadar su vereceksin..ben de 1/3 perlit + 2/3 light mix torf kullanıyorum..toprak cinsin suyu bu evrelerde en az 4 gün tutar..5-6 günde bir sulasan bile yeter,ama bol su vereceksin,alttan aksın gitsin,hem toprak temizlenir..
bu ufak saksıcıkların altında delik vardır diye düşünüyorum,yoksa delik aç..ve dediğim gibi sula..hergün su verilmez bu bitkiye,hergün azar azar verme..4-5 günde bir ver bolca ver..

RooR

Yeni üye
sulama yaparken 3 ml,5 ml diye ölçerek sulama yapılmaz.. saksın ne kadar olursa olsun alttan u çıkana kadar iyice ıslatırsın toprağı..sen üstte 20 ml su veriyosun,ama alta inip inmediği belli değil..üst yüzey suya doygun halde diye su vermiyorsun ama altta kökler kurur çürür gider,sonuçta bitkin ölür..
bu light mi tarzı toprak 4-5 günde bir sulasan yeter gelişim zamanı..ama saksının altından su çıkana kadar su vereceksin..ben de 1/3 perlit + 2/3 light mix torf kullanıyorum..toprak cinsin suyu bu evrelerde en az 4 gün tutar..5-6 günde bir sulasan bile yeter,ama bol su vereceksin,alttan aksın gitsin,hem toprak temizlenir..
bu ufak saksıcıkların altında delik vardır diye düşünüyorum,yoksa delik aç..ve dediğim gibi sula..hergün su verilmez bu bitkiye,hergün azar azar verme..4-5 günde bir ver bolca ver..
Dostum ilk growlarımda öle yapıyodum bitki ufak olsa bile saksının altından akana kadar su veriyordum hiçde sorun yaşamamıştım, Bu sene 20 tane tohumum vardı çatlatıp 4 tanesini attım saksıyıda tam ıslattım 4-5 gün geçti toprak kurudu bi daha altından akana kadar su verdim 2 gün sonra aynı hale geldi ve öldü. Sonra internetten araştırdığımda fazla sudan kaynaklanan örneklere benziyordu ve forumdada bu tarz şeyler yazıyodu bende yeni tohum atıp ölçülü vermeye başladım ancak yine aynı sorunu yaşadım. Zaten suyu verdikten sonra 2 gün içinde bu hale geliyo. Kimisi çok su sorunu kimisi az su sorunu diyor. Ama saksının altından suyu akıttığımda yani saksının tamamı ıslandığındada aynı sorunu yaşadım suyu ölçülü verdiğimdede (hergün azaz değil parmağımı daldırıp kontrol edip kurudumu verip) aynı sorunu yaşadım. Aslında çokta acemi biri değilim öncesinde 5 kere hasat aldım. Bu sene tuhaf bişi oldu ezberim, bildiğim şey bozuldu. 2 sene önceki ph down kullanıyorum onla alakalı sorun olabilirmi

SKUNKX

Üye
Dostum ilk growlarımda öle yapıyodum bitki ufak olsa bile saksının altından akana kadar su veriyordum hiçde sorun yaşamamıştım, Bu sene 20 tane tohumum vardı çatlatıp 4 tanesini attım saksıyıda tam ıslattım 4-5 gün geçti toprak kurudu bi daha altından akana kadar su verdim 2 gün sonra aynı hale geldi ve öldü. Sonra internetten araştırdığımda fazla sudan kaynaklanan örneklere benziyordu ve forumdada bu tarz şeyler yazıyodu bende yeni tohum atıp ölçülü vermeye başladım ancak yine aynı sorunu yaşadım. Zaten suyu verdikten sonra 2 gün içinde bu hale geliyo. Kimisi çok su sorunu kimisi az su sorunu diyor. Ama saksının altından suyu akıttığımda yani saksının tamamı ıslandığındada aynı sorunu yaşadım suyu ölçülü verdiğimdede aynı sorunu yaşadım. Aslında çokta acemi biri değilim öncesinde 5 kere hasat aldım. Bu sene tuhaf bişi oldu ezberim, bildiğim şey bozuldu. 2 sene önceki ph down kullanıyorum onla alakalı sorun olabilirmi
Dostum ben 10 gunluk bitkiye 200 ml su veriyordum 2.gun kuruyodu dusun sen az veriyorsun topragi dengeli sula suyu cogalt az su veriyorsun ml ile olcme goz karari ver giderek bir tik bir tik artir yahu korkma

cannabis16

Ordinaryüs
pH down dediğin ya sitrik asit yada nitrik asit bazlı hidrojen artırımı yoluyla suyun pH ını düşüren bi ürün.. o ürünlerin son kullanma tarihi olmaz..bendeki pH up kimbilir kaç senelik..o ürünlerde senin dediğini yapması için pH ölçerin yanlış ölçmeli ve pH 2-3 lere kadar düşüp kökleri yakmalı..başka türlü bu hale gelmez bitki..

sık sulamada da böyle salar kendini,az sulamada da..biobiz light mix kullandığını söyledin,gayet güzel drenajı olan,havadar bi torf..toprakta sıkıntı yok,pH down 2 senede falan bozulmaz..o da değil.. ya fazla ya az sulama senin dedin..

eski yani ilk denediğin şekilde git,en doğru sistem o..sulamayı nadir yap,ama yaptığında bolca suyla yap,heryeri ıslansın saksı harcının..

hala aynı sorunlar devam ederse bi daha o tohumları aldığın yerden alma,dayanıksız genetiklerle uğraşmak enerji israfından başka bişey değil..

RooR

Yeni üye
pH down dediğin ya sitrik asit yada nitrik asit bazlı hidrojen artırımı yoluyla suyun pH ını düşüren bi ürün.. o ürünlerin son kullanma tarihi olmaz..bendeki pH up kimbilir kaç senelik..o ürünlerde senin dediğini yapması için pH ölçerin yanlış ölçmeli ve pH 2-3 lere kadar düşüp kökleri yakmalı..başka türlü bu hale gelmez bitki..

sık sulamada da böyle salar kendini,az sulamada da..biobiz light mix kullandığını söyledin,gayet güzel drenajı olan,havadar bi torf..toprakta sıkıntı yok,pH down 2 senede falan bozulmaz..o da değil.. ya fazla ya az sulama senin dedin..

eski yani ilk denediğin şekilde git,en doğru sistem o..sulamayı nadir yap,ama yaptığında bolca suyla yap,heryeri ıslansın saksı harcının..

hala aynı sorunlar devam ederse bi daha o tohumları aldığın yerden alma,dayanıksız genetiklerle uğraşmak enerji israfından başka bişey değil..
Dostum vakit ayırıp yazdığın için çok çok teşekkür ederim tohumdan sıkıntı olabileceği hiç aklıma gelmedi.benim yetiştirdiğim bitkilerin tohumları başka sitedendi, onlar artık göndermiyor. Bu sene ilk defa bu siteden sipariş ettim ve bu sorunu yaşadım bu sitede lafta ünlü tohum bankalarının tohumunu sipariş ettim. Ve tohumda sıkıntı varsa çatlayıp bu boya gelirmiydi? (resimdekiler biri sweet Afghan delicious ikisi amnesia.tohumlar bayat olabilir mi)

Son düzenleme:

cannabis16

Ordinaryüs
tohum bayat olsa çatlayıp filizlenmez..ama tohumun elde ettiği genetikler güçlü değilse büyümez,zor büyür,sen ideal şartları sağlasan da verim alamazsın,sıkıntıya sokar adamı..

sen ideal şartları sağlıyorsan,diğer tohumlardaki bitkilere uyguladığın ve hasada kadar sorunsuz gittiğin şekil diğer firmadan aldığında ölümle sonuçlanıyorsa bi sorgulamak lazım.. eğer az yada çok sulamadan sen öldürmüyorsan bu bitkileri bunu sorgula diye söyledim..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • A angeshar:
    **** *** ** * ******* ********* *** hahahaha
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01:
    ** ***** **** ******** ******** ******** hahahaha **** ******** *** ***** *** ****** ********** ** ***** ****** ***** *******
  • W wickedstick:
    **** ********* ******** ** *** *** ********* hahahaha*** ******* **
  • H Heisenberg01:
    hahahaha* ********** ********** hahahaha***** ***** *** **** *** **
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • A angeshar:
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
    ***** **** hahahaha****
  • H Heisenberg01:
  • A angeshar:
    ***** ***** ** *** ****** hahahaha****** ***** ********* hahahaha
  • A angeshar:
  • A angeshar:
  • H Heisenberg01:
    *** *** *** *** *** **
  • H Heisenberg01:
  • H Heisenberg01:
  • T Turco:
    * *
  • BABASULTAN07 BABASULTAN07:
    ** *** **** ******* ********** ********* ******* hahahaha** ****** ***** ******* ********** **********
  • S Sikimilas:
    ******* hahahaha *** ***
    S Sikimilas: ******* hahahaha *** ***