Bitkim büyümüyor sulama yapmak için oran yapamıyorum

Ilk Grow, Kankalar kafayı yiyorum anlam veremiyorum, bitkim 30.03 de kafa çıkardı ve bardaktaydı. Ilk 14 gün bardakta ph dengesi 6.2 su ile sulandı. Sulama 20mL, 25mL, 30mL, 35mL diye gidiyordu. Sonrasında cok hizli kuruma yapmaya başladı ve 12.gün 50mL sulama yaptım. 14.gün dolunca 19L saksıya geçirdim 17 18 cm kök yapmış. Bu sırada kökler biraz zarar gördü birde can suyu diye 100mL suyu etrafa yayarak verdim. Ama yapraklar saldı saksi değişiminden ya da cok sulama dan diye 3 gündür sulama yapmiyorum. Fakat 17.gününde bu bitki ve minik hala forumda bakiyorum diger bitkiler 17 günde uçuyor. Birisi lütfen yardım etsin, calmag vericem 50mL suyun neresine kac mL calmag ekleyeyim. 20gunden sonra guvercin koycam parmak kadar bitkiye nasil vereyim bunlari anlamadim gitti

https://www.tohumsuz.com/threads/1x...nlüğü-desteklerinizi-beklerim-ilk-grow.30662/

Asil günlüğüm buydu. Isik da degisti gunlukteki eski isik ve sadece 8 gunlukken felan isik degisti.

Aktif isikta bu;

@OttoMan347 @Kanka @Prof.Dr.Tonii

convik

Doktor
Ilk Grow, Kankalar kafayı yiyorum anlam veremiyorum, bitkim 30.03 de kafa çıkardı ve bardaktaydı. Ilk 14 gün bardakta ph dengesi 6.2 su ile sulandı. Sulama 20mL, 25mL, 30mL, 35mL diye gidiyordu. Sonrasında cok hizli kuruma yapmaya başladı ve 12.gün 50mL sulama yaptım. 14.gün dolunca 19L saksıya geçirdim 17 18 cm kök yapmış. Bu sırada kökler biraz zarar gördü birde can suyu diye 100mL suyu etrafa yayarak verdim. Ama yapraklar saldı saksi değişiminden ya da cok sulama dan diye 3 gündür sulama yapmiyorum. Fakat 17.gününde bu bitki ve minik hala forumda bakiyorum diger bitkiler 17 günde uçuyor. Birisi lütfen yardım etsin, calmag vericem 50mL suyun neresine kac mL calmag ekleyeyim. 20gunden sonra guvercin koycam parmak kadar bitkiye nasil vereyim bunlari anlamadim gitti

Hocam ustalar da yazar konuya ama bir kaç şey söyliyim tecrübemle.
Toprak değiştirirken bitkiyi strese sokmamak için, yeni saksıda eski saksı boyutuna uygun yuva açarak mevcut toprakla kökleri hiç çıkartmadan gömmek daha iyidir. Bitki çabuk alışır toprağına.
İkinci konu toprak değiştirdikten sonra min 2-3 gün direkt çok agresif ışık altında tutmak bitkiyi strese sokar. Toprağa alışana kadar yüksek nemli aydınlık ama 15000 lümen değil 5000 6000 lümen ışık daha iyidir.
Üçünüc olarak Stresi azaltmak için kök gübresi veya aloa veralı sulayabilirsin.

Bitkilerin sağlıklı görünüyorlar. Toprağa alışınca büyümeye başlayacaklardır. Kök çürümesine dair bir emare görmedim. Auto değilse bir hafta geriye gidersin en fazla. Kolay gelsin.

Hocam ustalar da yazar konuya ama bir kaç şey söyliyim tecrübemle.
Toprak değiştirirken bitkiyi strese sokmamak için, yeni saksıda eski saksı boyutuna uygun yuva açarak mevcut toprakla kökleri hiç çıkartmadan gömmek daha iyidir. Bitki çabuk alışır toprağına.
İkinci konu toprak değiştirdikten sonra min 2-3 gün direkt çok agresif ışık altında tutmak bitkiyi strese sokar. Toprağa alışana kadar yüksek nemli aydınlık ama 15000 lümen değil 5000 6000 lümen ışık daha iyidir.
Üçünüc olarak Stresi azaltmak için kök gübresi veya aloa veralı sulayabilirsin.

Bitkilerin sağlıklı görünüyorlar. Toprağa alışınca büyümeye başlayacaklardır. Kök çürümesine dair bir emare görmedim. Auto değilse bir hafta geriye gidersin en fazla. Kolay gelsin.
Kanka auto bitki ve 17 günlük auto oldugu icin daha cok garipsiyorum acikcasi, bugün calmag verdim, 200mL su verdim forumda benzer bir vaka varmiş ordan esinlendik bakalım

convik

Doktor
Kanka auto bitki ve 17 günlük auto oldugu icin daha cok garipsiyorum acikcasi, bugün calmag verdim, 200mL su verdim forumda benzer bir vaka varmiş ordan esinlendik bakalım
kolay gelsin başkan.

auto ise kötü olmuş ama bence çiçeklenene kadar bak derim kanka çok ufakken çiçeğe girerse, tecrübe için bakmıyosan direkt yeni başla derim.

convik

Doktor
anladım kanka. çiçeğe girdiği boyut senin önünü gösterir. Çok cılızken girerse fotosunu paylaşırsın değer mi değmez mi yorum yapar forum.

Ben can suyunu 50 ml veriyorum .bak arkadaki bitki 11 günlük mesela burda

Kanka forumu arastirdik iyice dedigin sey sorunumuz gibi duruyor bugun calmagli 200ml su verdim giris faninin onunu de kapattim yukari yonlendirdim icerdeki nemi saga sola uflemesin diye, nemi 80 90lara getiriyo bakalım 2 3 gun durumuna.

Kanka susuz değil bitkin. Susuz bitkinin yaprakları bi yılgın olur. Senin bitki diri duruyor.
Kanka forumda baya baktim ayni sorunu yasayanlarda var hepsinde bir su azligi birde ph dengesizligi var cihazi tekrar kalibre ettim sorun yok, su az geliyor yukarda kanka 50mL ile can suyu veriyo, 10 gunluk bitkiye kurudukca 500ml su veren var ben siringayla su veriyorum hala bitki de elinde olanla dimdik durmus ama gelisememis işte anladigim durum bu valla

convik

Doktor
Kanka forumda baya baktim ayni sorunu yasayanlarda var hepsinde bir su azligi birde ph dengesizligi var cihazi tekrar kalibre ettim sorun yok, su az geliyor yukarda kanka 50mL ile can suyu veriyo, 10 gunluk bitkiye kurudukca 500ml su veren var ben siringayla su veriyorum hala bitki de elinde olanla dimdik durmus ama gelisememis işte anladigim durum bu valla
Anladım kanka sen teşhisini yapmışsın. Sulamayı artırıp devam o halde.

kanka boş sulamalarını calmag lı ver diğerleri gübreli olsun ph a kesinlikle dikkat et besinleri çekebilsin bitki boşa gitmesin ışık mesafeni 50-60 arası tut ve nem 80 den aşağı kesinlikle olmasın bitki en başlarda nem sayesinde beslenir ve büyür sıcaklığın 21 altına düşmesin 28 in üstüne çıkasın bak bitki nasıl koşmaya başıyor

kanka boş sulamalarını calmag lı ver diğerleri gübreli olsun ph a kesinlikle dikkat et besinleri çekebilsin bitki boşa gitmesin ışık mesafeni 50-60 arası tut ve nem 80 den aşağı kesinlikle olmasın bitki en başlarda nem sayesinde beslenir ve büyür sıcaklığın 21 altına düşmesin 28 in üstüne çıkasın bak bitki nasıl koşmaya başıyor
Öyle yapıyorum kanka şuan, dun 200mL calmagli verdigim su nerdeyse bitmek uzere toprak azicik nemli suan sadece bitki cidden ac kalmis nerden okudum o forumdaki sulama konusunu :) yarin ki sulamada 300mL vericem yine calmagli, sağolasın :)

Benim sıkıntı sulama miktarini yanlis yapmak ve git gide artacak orantiyi ayarlamamaktı

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kanka çok yüksek olasılıkla kökler ölmeye başladı. bunun yapraklara ve gövdeye yansıması 1-2 hafta sürebiliyor. anladığım kadarıyla hiçbir büyüme yok ki 2 haftasını bitirmiş bi bitki için zaten aşırı küçük.. ancak tedavisi calmag değil. calmag iyi gelmeyeceği gibi azıcık bir olasılığı da tamamen öldürür şu aşamada...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T terbiyeligunahkar:
    **** hahahaha ********** ******* ****** *** *** *** ***** **** **** ****** **** hahahaha****
  • T terbiyeligunahkar:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** ***** *
  • T terbiyeligunahkar:
    **** ** hahahaha ***** *
  • kawinnnz kawinnnz:
    ****** ** ****** hahahaha
  • T terbiyeligunahkar:
    ****** ******* *** *** hahahaha ** ****** hahahaha
  • T terbiyeligunahkar:
    ******* ******** *** **** *** ***** *** ******* ******* ******* *** hahahaha** ********
  • T terbiyeligunahkar:
  • M merto1835:
    hahahahahahahaha
  • M merto1835:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  • M merto1835:
    ****** hahahaha* ****** *****
  • D delimet35:
    ********* **** ********** ** ***** ***** hahahaha
  • M merto1835:
  • D delimet35:
    ****** hahahaha hahahaha*
  • D delimet35:
    hahahaha **** ****** ********** ********** ***** **** ********** hahahaha***
  • Mest Mest:
    hahahahahahahaha
  • Mest Mest:
    ********* ****** ** *
  • Mest Mest:
    ******* ***** ********** **** ****** ******* ****** ********** ********* ***** ******* ***** **** hahahaha ******* ******* hahahaha ****** ********
  • D delimet35:
  • Mest Mest:
  • Mest Mest:
  • Z zanova:
  • M Mpt77:
    ******** ********* hahahaha *** hahahaha* ****** ****** ********** hahahaha** ***** *** ***
  • M Mpt77:
    ********** ****** ********** ****** ******* hahahaha ** ******* ***** hahahaha* ***** **********
  • bandaleros bandaleros:
    bandaleros bandaleros: ***** ***