BU GİDİŞLE HARMAN KALICAZ..

dmsadr

Yeni üye
Yavrularımın ikinci ayı bitmek üzere. Lakin gelişme durdu yapraklar sararmaya başladı ve aşağı bakıyor. gübreyi kestim sadece suluyorum. ışık 12/12 sebebi nedir yardımlarınızı bekliyorum.

glow blom micro ph değerine uygun olacak şekilde damlatıp gübreliyordum, sararma başlayana kadar. bir kerede supervit kullandım.

Ekli dosyalar

• 352d8f44-0c1e-4ad5-9bf5-9b7f9fc4e3d1.JPG
    352d8f44-0c1e-4ad5-9bf5-9b7f9fc4e3d1.JPG
    209.6 KB · Görüntüleme: 191
Cvp: BU GİDİŞLE HARMAN KALICAZ..

Bu nasıl bitki böyle bilader, ışık ve bitki genetigini merak ettim 2 ayda yaptigin bu cicgei ben 3 hafta da bu hale getiriyom

dmsadr

Yeni üye

Mouphtesel' Alıntı:
Bu nasıl bitki böyle bilader, ışık ve bitki genetigini merak ettim 2 ayda yaptigin bu cicgei ben 3 hafta da bu hale getiriyom

üstat yardımlarını bekliyorum öyleyse acemiyim. bizde çözemedik neden böyle olduğunu 600w bio plus bitkü türüde amnezya

cannabis16

Ordinaryüs

dmsadr' Alıntı:
Yavrularımın ikinci ayı bitmek üzere. Lakin gelişme durdu yapraklar sararmaya başladı ve aşağı bakıyor. gübreyi kestim sadece suluyorum. ışık 12/12 sebebi nedir yardımlarınızı bekliyorum.

glow blom micro ph değerine uygun olacak şekilde damlatıp gübreliyordum, sararma başlayana kadar. bir kerede supervit kullandım.

ilk olarak ışığın son derece yetersiz..bitki sömek dallarını oluşturamamış bile 2 ayda..bu haliyle de sömeklenmeye sokmuşsun..

sömeklenme evresinde devamlı sokaktan taze hava çekeceksin+ kuvvetli HPS yada LED ışığın olacak ki bitki sömek yapmanın yakıtını-enerjisini fotosentezle karşılaşın.. zannaımca havalandırman da odanın içindeki havayı döndürüp duruyon..ışık yetersiz,taze co2 de bulamıyor bitki napsın fan yapraklarını emip enerjiye çevirme işine girişmiş...

gübreyle bitki büyüyüp-bud vermez..kuvvetli ışık+co2 ile büyür ve bud verir..gübre ise işi hızlandırmaya ve bollaştırmaya yardımcı enstrümandır..

sen gübreyi de kesince hepten kendini yemeye başlamış bitki..

tam doz gübreyle git,superviti vermen anlamsız zira bitkiye bolca fotosentez yaptırmak için bi yan ürün o..amino asit üretmekle uğraşmasın direk fotosentez yapsın diye..sende fotosentezi sağlayacak imkan yok,bitkinin halinden belli.

bu bitki sana düzgün hasat vermeyecek,zaten sömek dalları bile gelişmemiş..bundan sonra yaşarsa ve 5-10 gram verirse şükür de...bir sonraki growuna adam gibi ortam oluşturmaya çalış

dmsadr

Yeni üye

cannabis16' Alıntı:
dmsadr' Alıntı:

ilk olarak ışığın son derece yetersiz..bitki sömek dallarını oluşturamamış bile 2 ayda..bu haliyle de sömeklenmeye sokmuşsun..

sömeklenme evresinde devamlı sokaktan taze hava çekeceksin+ kuvvetli HPS yada LED ışığın olacak ki bitki sömek yapmanın yakıtını-enerjisini fotosentezle karşılaşın.. zannaımca havalandırman da odanın içindeki havayı döndürüp duruyon..ışık yetersiz,taze co2 de bulamıyor bitki napsın fan yapraklarını emip enerjiye çevirme işine girişmiş...

gübreyle bitki büyüyüp-bud vermez..kuvvetli ışık+co2 ile büyür ve bud verir..gübre ise işi hızlandırmaya ve bollaştırmaya yardımcı enstrümandır..

sen gübreyi de kesince hepten kendini yemeye başlamış bitki..

tam doz gübreyle git,superviti vermen anlamsız zira bitkiye bolca fotosentez yaptırmak için bi yan ürün o..amino asit üretmekle uğraşmasın direk fotosentez yapsın diye..sende fotosentezi sağlayacak imkan yok,bitkinin halinden belli.

bu bitki sana düzgün hasat vermeyecek,zaten sömek dalları bile gelişmemiş..bundan sonra yaşarsa ve 5-10 gram verirse şükür de...bir sonraki growuna adam gibi ortam oluşturmaya çalış

çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için ışığı ve havalandırmayı düzeltip tekrar deneyeceğim. 600w ışık yeter diye okuduk gördük ama neden böyle oldu bitkiye mesafe önemli midir ? birde co2 için önereceğin bir şey var mı şu etapta

bedortka

Üye
600w ışık dediğin HİD lambamı led mi, kabin havalandırman  nasıl ve kaç bitki var kabininde.

dmsadr

Yeni üye

bedortka' Alıntı:
600w ışık dediğin HİD lambamı led mi, kabin havalandırman  nasıl ve kaç bitki var kabininde.

philips 600w bio plus olarak geçiyor hid lamba. 380m3 karbon fiber havalandırma çalışıyor ayrıca içeride bir fan var. odanın içinde kabin pencere açıkk kabinin kapağı açık. bunun gibi 1 tane daha var içerisinde. 2 tane de çok ufak var daha 2 haftalık onlar daha çok balkonda duruyor

cannabis16

Ordinaryüs

dmsadr' Alıntı:
bedortka' Alıntı:

philips 600w bio plus olarak geçiyor hid lamba. 380m3 karbon fiber havalandırma çalışıyor ayrıca içeride bir fan var. odanın içinde kabin pencere açıkk kabinin kapağı açık. bunun gibi 1 tane daha var içerisinde. 2 tane de çok ufak var daha 2 haftalık onlar daha çok balkonda duruyor

güzel kardeşim 600w HID ışık yeter de artar bile.. philipsi senelerdir kullanırım,bio plus diye bi ışığı yok..google da arattım google da bulamadı..greenpower var t-son agro var,birsürü lambası var ama bio plus neymiş neyin nesiymiş..senin HID ışık kullanmadığın görüşündeyim.. acaba projektör falan mı kullanıyorsun?
yoksa 600W en dandik lambayla bile bitkinin hali bu olmaz..ben 400w HPS ile gayet güzel budlar alıyorum mesela..sana halojen lamba falan mı gazladılar naptılar,nettiler,kafam karıştı şimdi.. ayrıca 380 metreküplük havalandırma 600w HPS'nin ısısını falan azaltamaz..en az 1000 metreküplük havalandırma+cooltube olacak...

senin şu ışık sisteminin,lambanın falan bi resmini çeksene,görelim neymiş..

bedortka

Üye
600w HİD hayli hayli yeterli  2 ayda bitkilerin böyle bir ışıkta bu boyda kalmaları imkansız.  Yabancı forumlarda bazı autolarda genetik bozukluk olarak böyle kücük kalıp sömeklenmesi çok az olan konular gördümde seninki autoda değil, sistemi görmeden, koşulları bilmeden genetiğe bağlamakta  mantıksız olur. cannabis16'nın da dediği gibi benimde kafam karıştı. Işık sistemini  ve ekstradan kabinin genel görüntüsünü paylaşabilirmisin.

dmsadr

Yeni üye

bedortka' Alıntı:
600w HİD hayli hayli yeterli  2 ayda bitkilerin böyle bir ışıkta bu boyda kalmaları imkansız.  Yabancı forumlarda bazı autolarda genetik bozukluk olarak böyle kücük kalıp sömeklenmesi çok az olan konular gördümde seninki autoda değil, sistemi görmeden, koşulları bilmeden genetiğe bağlamakta  mantıksız olur. cannabis16'nın da dediği gibi benimde kafam karıştı. Işık sistemini  ve ekstradan kabinin genel görüntüsünü paylaşabilirmisin.

şuan işteyim akşam size tüm sistemin resimlerini göndereceğim nerde hata yaptık nasıl oldu bende bilmiyorum. bundan geçtik artıkta bundan sonrası için doğru hareket edelim bari

Moruk senin hatan 12/12 vermek olmuş, 18/6 vericektin photo zaten, sen büyütmeden direk bu şekil mi 12/12 verdin

dmsadr

Yeni üye

Mouphtesel' Alıntı:
Moruk senin hatan 12/12 vermek olmuş, 18/6 vericektin photo zaten, sen büyütmeden direk bu şekil mi 12/12 verdin

kanka 1. aydan sonra 12/12 diye okudum heryetrde bende öyle yaptım. hatta peşinden 2 tane daha geliyor onlar daha 1 aylık değil onlar 18/6 alsın diye balkona koyuyorum ışık aslın diye. ben akşama detaylı resimler atıcam. kankalar desteğiniz için minnettarım

Madam80

Yeni üye
Kanka öncelikle selam!
Şu attığın fotodaki yavrucağızı emin ol bana kim görse uykuları kaçar karabasanları olur ocağına incir ağacı dikilir...
indesekant lamba ile büyütsem iki ayda ancak bu kadar olur sen 600w hid diyorsun. 
sen en iyisi elinde ne var ne yok düzgünce yaz ve fotoğrafla illaki bi sıkıntı var burada. 

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahaha ********** *****
    5.yaprak 5.yaprak: hahahaha ********** *****