Bu hangi tür oluyor?

2MoreWeeks

Doktor
Eline sağlık kanka. Keselerin haricinde muz denilen yapılar var. İbnelik buradan çıkıyor. Döllemasyon bunun aracılığıyla oluyor. Bunları da kesip atman lazım. "Banana pistil" falan diye aratarak araştırma yapabilirsin. Böyle de işin görülür ama kökten halletmek lazım :)

closeup-example-of-herm-cannabis-banana.jpg

Siriusluu

Yeni üye
Eline sağlık kanka. Keselerin haricinde muz denilen yapılar var. İbnelik buradan çıkıyor. Döllemasyon bunun aracılığıyla oluyor. Bunları da kesip atman lazım. "Banana pistil" falan diye aratarak araştırma yapabilirsin. Böyle de işin görülür ama kökten halletmek lazım :)

Ekli dosyayı görüntüle 2546
Banana çıkmadı kanka henüz. Yarın daha dikkatli bakarım tekrardan ama göremedim ben bugün temizlik yaparken.

Siriusluu

Yeni üye

Bu banana muz muhabbetini biliyorum kanka. Bunla ilgili yeşil odada tohumsuzun yazısı vardı. O yazıyı paylaştım konu açtım. Bayabi araştırdımda konuya. Devamlı temizlik yapıcam bakalım ne olacak. Bildiğin deney yapıyorum şuan bitkiyle. Strese girip hermaya dönüştü şimdi ise daha ağır bir strese soktum 2 ana dalı kırdım en yüksek stresi verdim, keseleride temizledim ya dişi olarak devam edeceğiz yada herma olarak. Savaşa girdim onla kanka bakalım hayırlısı :)

Siriusluu

Yeni üye

Galiba kurtarıcam bitkiyi kanka. İnternette şöyle bir bilgi buldum. (Hermafrodit(Çift Cinsiyetli) kenevir bitkisi hem erkek hemde dişi üreme organı geliştirir.Kenevir bitkisinin çift cinsiyetli olduğunda kendi kendilerine üreyebilirler, bu dişi bitkinin tohumlanacağı ve daha düşük THC oranına sahip olacağı anlamına gelir. Hermafrodit bitkilerin kendi kendilerine üremelerini engellemek için, eklemlerde oluşan erkek üreme organlarını dikkatlice koparın.Bunu iki parmak arasında hafifçe bir polen kesesi kullanarak yapabilirsiniz) gelişmeleri açtığım diğer konu altından paylaşıcam. Benim gibi tecrübesiz ve aynı problemi yaşayan birisi için belki bi faydamız olur.

M

MalrukLord

Guest
Muzla karşılaşırsan ıslak bir peçete ile kopar. Islak ile koparırsan kesenin içindeki polenler ıslaklığa yapışıyor yayılmıyor. Hermaphoridite olan bitkilerin yanına bir tane dişi koyarsan ve o dişiyi tohumlarsa o dişide çıkan tohumlar feminized oluyor.

Siriusluu

Yeni üye
Muzla karşılaşırsan ıslak bir peçete ile kopar. Islak ile koparırsan kesenin içindeki polenler ıslaklığa yapışıyor yayılmıyor. Hermaphoridite olan bitkilerin yanına bir tane dişi koyarsan ve o dişiyi tohumlarsa o dişide çıkan tohumlar feminized oluyor.
Eyvallah kanka. Bugün kontrol ettim muza henüz rastlamadım. Diğer keseleri temizlemiştim zaten şuan sorunsuz ilerliyoruz gibi gözüküyor. Bir hafta on güne belli eder kendisini. Duruma göre buradan yazacağım tekrar.

Siriusluu

Yeni üye
Benim merak ettiğim kesecikler yani erkeklik organları bitkinin bütün enerjisini çekiyormuş ve sömeklenme bu yüzden olmuyormuş yada olan sömekte thc oranı çok düşük oluyormuş. Merak ettiğim şu hergün düzenli kontrol ile çıkan kese muz vs hepsini devamlı düzgün birşekilde temizlersem acaba sorunu çözmüş olurmuyum? Yoksa bitki gen olarak erkeğe çoktan dönüştümü?

M

MalrukLord

Guest
Benim merak ettiğim kesecikler yani erkeklik organları bitkinin bütün enerjisini çekiyormuş ve sömeklenme bu yüzden olmuyormuş yada olan sömekte thc oranı çok düşük oluyormuş. Merak ettiğim şu hergün düzenli kontrol ile çıkan kese muz vs hepsini devamlı düzgün birşekilde temizlersem acaba sorunu çözmüş olurmuyum? Yoksa bitki gen olarak erkeğe çoktan dönüştümü?
Abi bu banana dedikleri olay zaten hasata yakın oluyor. Herma olayı ise genetik cinsiyeti belli olmaya yakın kendi açık eder. Bi yanda taşak varken diğer yanda dil çıkar. Kafa konusuna gelince. Şu içtiğin ( denk geldin mi bilmiyorum) tohumlu sigaraların bazıları herma. Ve ben çok tehlikelilerine denk geldim yalan yok :)

2MoreWeeks

Doktor

Hiç koparmamaktan iyidir fakat şöyle bir durum var. Sen o keseciği, bananayı kopardığın dakikada zaten bitki enerjisini onu üretmek için boşa harcamış oluyor çoktan. Koparmasan, büyüyene kadar enerji harcayacak onun için. Fakat koparırsan da yenisini üretmek için çabalayacak.

Bazen biz sinirlenince "şimdi kendimi sikicem ha" diyoruzya, hah işte, bitki dediğini yapıyor alsdjkalşksd

Siriusluu

Yeni üye
Hiç koparmamaktan iyidir fakat şöyle bir durum var. Sen o keseciği, bananayı kopardığın dakikada zaten bitki enerjisini onu üretmek için boşa harcamış oluyor çoktan. Koparmasan, büyüyene kadar enerji harcayacak onun için. Fakat koparırsan da yenisini üretmek için çabalayacak.

Bazen biz sinirlenince "şimdi kendimi sikicem ha" diyoruzya, hah işte, bitki dediğini yapıyor alsdjkalşksd
Aaajabhsh güldürdün kanka. Koparsanda koparmasanda enerji harcıyor diyorsun yani. Kanka lazlık var biraz inat ettim kese vermeyi kesene kadar keseceğum oni assdhdhshs

Siriusluu

Yeni üye
Abi bu banana dedikleri olay zaten hasata yakın oluyor. Herma olayı ise genetik cinsiyeti belli olmaya yakın kendi açık eder. Bi yanda taşak varken diğer yanda dil çıkar. Kafa konusuna gelince. Şu içtiğin ( denk geldin mi bilmiyorum) tohumlu sigaraların bazıları herma. Ve ben çok tehlikelilerine denk geldim yalan yok :)
Aynen kanka koparmayacağım ne çıkarsa bahtımıza artık.

AwaKe4

Müptezel
Knkam başka bitkin yoksa boşver sökme belki bitkin çift cinsiyettir. Ama attığın fotoğraflarda erkek olduğu görülüyor. Pistillerin çıkarsa ne ala. Savaşmaya devam.

Siriusluu

Yeni üye
Knkam başka bitkin yoksa boşver sökme belki bitkin çift cinsiyettir. Ama attığın fotoğraflarda erkek olduğu görülüyor. Pistillerin çıkarsa ne ala. Savaşmaya devam.
aynen kanka koparmayacağım keseleri temizledikten sonra çiçeklenme hızlandı ve şuan kese falanda yok. 3 günde bir kontrol ediyorum bakalım ne olacak.

Siriusluu

Yeni üye
@2moreweeks kanka son attığım fotoğrafları kontrol edermisin sana zahmet. 1 ay gibi bir sürede şehir dışı muhabbeti var belki biraz uzatabilirim taş çatlasa bir buçuk ay sonra gitmem lazım. Bitki ozamana kadsr hasat verirmi?

2MoreWeeks

Doktor
@2moreweeks kanka son attığım fotoğrafları kontrol edermisin sana zahmet. 1 ay gibi bir sürede şehir dışı muhabbeti var belki biraz uzatabilirim taş çatlasa bir buçuk ay sonra gitmem lazım. Bitki ozamana kadsr hasat verirmi?

kanka imkansız gibi. şuan adam akıllı çiçeklenme başlamamış bile. erken hasat konusunda tavsiye vermemi bekleme. o gün elinde ne varsa kurutursun artık :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • higthead higthead:
  • T Turco:
    ******** ***** ********* * ***** ****** hahahaha ***** *
  • T Turco:
    *** ******* ***** hahahaha *** ***** **** **
  • higthead higthead:
  • T Turco:
    ***** ****** ******* ***** * ** ******* ***** ***** ***** * * ** **** *** ******
  • T Turco:
    ******** hahahaha**** *** ** **** *** ******** ********
  • higthead higthead:
    ****** ******** ****** ****** *** **** ****** ******* *** **** *** *** **** *** **********
  • T Turco:
  • higthead higthead:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ***** ****** **** ***** ****** ********* ** *** *** ** **** hahahaha**
  • higthead higthead:
    ****** ****** hahahaha* ****** ****** ***** *** ****** ***** ****** ******** ***** **** **** hahahaha
  • higthead higthead:
    ****** ******** **** ***** ***** ** ******** *** ***** hahahaha **** ** ********* *** hahahaha ****** ********
  • T Turco:
    **** ****** ******* hahahaha* ******** *
  • T Turco:
    ****** **** ******** hahahaha* ******** **** ***** ***** ** ******** *** ***** hahahaha **** ** ********* *** hahahaha ****** ********
  • higthead higthead:
    ******** ******* ****** ******* ******** ********* ***** ********* hahahaha* ******* ******** ********* **** **** **** ********* ****** **** **
  • T Turco:
    ***** * ***** ***** hahahaha
  • higthead higthead:
    hahahaha*** ***** *** ***** ***** ********** **** ******** ******
  • T Turco:
    ** ***** ** **** ******* ** **** ******** *** **** hahahaha
  • T Turco:
    hahahaha
  • Mordecai Mordecai:
    +1
  • SariTursu SariTursu:
  • T Turco:
  • higthead higthead:
  • higthead higthead:
    ** ******* ******* **** *** ** ***** *** *** **** ***** **** ****** ** *** **** ********* **** ****** **** ******** **** ******* **********
    higthead higthead: ** ******* ******* **** *** ** ***** *** *** **** ***** **** ****** ** *** **** ********* ****...