Bu kardeşinizin ışık konusunda yardıma ihtiyacı var

cannabis16

Ordinaryüs
marshydro 1000 liği direk çıkar listeden..
quantum boardlara yönel, onların wattaj olarak değerleri daha inandırıcı..gerçi ben 240 wattı da az buluyorum ama en az 400 wattlık güç çeken bi sistem öneririm ama o da çok tuzluya geliyor.
quantum boardlardan ben kullanmadım ama kullanan çoğu abd cannabis growerı gayet güzel sonuçlar alıyorlar.takip ettiklerim gayet başarılı 600 wattlık HPS ayarında budlar elde ediyorlar..
ben kendi kullandığım bu teknoloji  https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bahce-yapi-market-bahce-citi12-citizen-3500k-90-cri-6-nesil-bitki-yetistirme-led-isigi-719107424/detay
ben 2 adet daha clu attırdım,toplamda 400 watt civarı bişey çekiyor sistem ve geçen yaz altına 3 bitki koyuyorum 100 cm civarı çiçeklenmeyi bitiriyorlar..600 HPS den aldığım bud kalınlığına sahip budlar alıyorlar. bu clue teknolojisini çinlilerin cree teknolojisinin japon versiyonu olarak düşün.
benim quantum boardlara güvenmeyip de cree teknolojisine yönelmemin sebebi de ince-dar plaka olması ve led ışıkların etrafa HPS gibi dağılmıyor olması. yukarıda kullandığımı belirttiğim sistem 70x70 ebadında olduğundan altına 3 bitkiyi koyduğumda ve yanında yanan HPS yi kapattığımda 3 bitkiyi kaplayacak şekilde ışığın dağılabildiğini gördüm..
ben 7 bitki ekiyorum 400 HPS altına 4 bitki yanında 400 watt çeken bu clue aaltına 3 bitki yerleştirebiliyorum..HPS altına hep en gürbüzleri koyduğumdan oradaki bitkiler daha uzun ve endamlı oluyor..tersini denemedim daha,iyi gelişenleri clue insafına bırakmadım..zira HPS nin rahatlığını ve bitki çiçeklenmedeki başarısını seviyorum ama sistemim 2 tane HPS nin ısısını kaldırmadığından yanlarına led teknolojisi atıyorum..

uzun lafın kısası şuan bi led teknolojisinde Türkiye'de kolay erişilebilir bi ürün alacak olsam ya 480 watt quantumboard  yada  https://toprakvesu.com/bitki-yetistirme-lambalari/led-bitki-lambalari/800w-growroom-technologies-sun-max-led-bitki-yetistirme-lambasi  bu lambayı alırım ve en az 600 watt HPS lik  bud kalınlığına erişmeyi garanti altına alırım..ama tabii imkan meselesi bu

bir de aklından çıkmasın..tek bitki 2 bitki falan yetiştiriyorum o yüzden devamlı sokaktan taze hava çekmesem de güzel budlarım olur deme..fotosentez için kuvvetli ve doğru ışık kadar bol miktarda CO2 de lazım.. o yüzden sen sen ol güzel bi havalandırma sistemi kur..

bana sorarsan rollingitup,420,icmag gibi abd cannabis growerlarının sitesine gir,onların ne yaptıklarını gör derim de ingilizce meselesi devreye giriyor

bu sitede çoğu yetiştirici bir iki bitkiyle 3-4 ay uğraşıp sonunda 50-100 gram hasatla mutlu olan ufak çaplı genç çocuklar..
o yüzden Türkiye'den ziyade yüzünü abd tarafına dönersen ufkun açılır..

ben çok tükettiğim için çoklu bitki yetiştiriyorum ve bunu abdli inekler sayesinde rahatça yapıyorum..zira adamlar tarım konusunda bizden belki 60 yıl ötede..

bilgimi paylaşmak istedim  .. umarım işine yarayan birileri çıkar

EJDEERYAAA

Yeni üye
@cannabis16 sayin abicim acemi growerlar seni baya usandirmis :D konulara verdigin cevaplar dikkatimi cekti onlarda ögrenecekler abicim malum türkiye sartlari maliyetten duzgün sistem kurabilen yok yada korkupda cesaret eden yok zamanla bunlarida aşicaz insallah :)

ahmet3450a

Yeni üye
Bu citizen led sahibindekin fan sesi oluyor mu peki knka ustunde baya fan var gbi bende citizn le quantum bord arasında kaldım sen kullanıyormussun yardımcı olabilirmisin knka @cannabis16

cannabis16

Ordinaryüs
ahmet3450a' Alıntı:
Bu citizen led sahibindekin fan sesi oluyor mu peki knka ustunde baya fan var gbi bende citizn le quantum bord arasında kaldım sen kullanıyormussun yardımcı olabilirmisin knka @cannabis16

ses illaki bol miktarda oluyor..zira ben 14 tane clue tek sisteme yaptırdım ve oldukça gürültü çıkıyor 14 fandan..
ama 4 tane sessiz fanı olan bi led kullanmıştım güya 1200watttı..işten çok ses çıkarıyordu.. 
yani bu ledlerin sessiz olması mümkün değil..
ben nasıl yapıyorum o sesle dersen zaten 400 HPS yi bağladığım tahliye fanı 200 mm lik koca fan..silent serisi ama yine de deli gibi ses çıkarıyor,o yüzden gürültüye alıştım..fanların sesi bana koymuyor.. 
sen de fan sesini boşver,bu işi sessiz sedasız yapmanın mümkünü yok,illa ki ses çıkacak zira çok kuvvetli ışıklar kullanıyoruz ve bunların soğutulması lazım..

ahmet3450a

Yeni üye
Quatum bord larda ses yok knka hiç yuzden sordum benm için sıkıntı degl tuvalette apıyorum apartman bosluguna gidiyor fanları baya sessizden hallettim hersey tam bi ısık kaldı bu ikisinden birini secicem birinde ayriyetten osrom led kullanılmıs birinde cree led fark bu gbi galiba bide kasaları farklı sence hangisi derdin

Quantum board lm301h HLG QB versiyn4 240w 3500k SAMSUNG LG CREEİlan No: 805157217
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bahce-yapi-market-bahce-quantum-board-lm301h-hlg-qb-versiyn4-240w-3500k-samsung-lg-cree-805157217/detay 

240W Quantum Board Bitki Yetiştirme Lambasıİlan No: 764175453
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bahce-yapi-market-bahce-240w-quantum-board-bitki-yetistirme-lambasi-764175453/detay

Bu bord 3 bitki için yterli olöaz mı sence knka  
@ cannabis16

cannabis16

Ordinaryüs
ahmet3450a' Alıntı:
Quatum bord larda ses yok knka hiç yuzden sordum benm için sıkıntı degl tuvalette apıyorum apartman bosluguna gidiyor fanları baya sessizden hallettim hersey tam bi ısık kaldı bu ikisinden birini secicem birinde ayriyetten osrom led kullanılmıs birinde cree led fark bu gbi galiba bide kasaları farklı sence hangisi derdin

Quantum board lm301h HLG QB versiyn4 240w 3500k SAMSUNG LG CREEİla No: 805157217
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bahce-yapi-market-bahce-quantum-board-lm301h-hlg-qb-versiyn4-240w-3500k-samsung-lg-cree-805157217/detay 

240W Quantum Board Bitki Yetiştirme Lambasıİla No: 764175453
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bahce-yapi-market-bahce-240w-quantum-board-bitki-yetistirme-lambasi-764175453/detay

Bu bord 3 bitki için yterli olöaz mı sence knka  
@ cannabis16

ben qoantum board kullanmadım..yabancı forumlarda takip ettiklerim de daha yüksek wattajlarda board kullanıyo..
ikisi de aynı wattajda ve osram bitki yetiştirme ilminde çok geri bi marka falan da değil..HPS sini kullanıyorum 2 senedir gayet normal sonuçlar alıyorum

bu konuda yardımcı olamıycam zira ikisi arasındaki farkı anca kullanan anlar..

edizparlar

Yeni üye
kankam sahibinden.com’daki ilanlara çok dikkat et...

alacaksan güvenli alışveriş seçeneğini tercih et ama o da bayaa bir paraya tekabul ediyor o yüzden sana tavsiyem yeri olan yerlerde elden alman.

onun dışında forumda kullanan birkaç kankamız vardı çok da sağlam budlar elde etmişlerdi özenmiştim şu qb’lerden; 
https://www.quantumtr.net/urunler/
şurdakilere de bi bak derim madem bütçen var.

bi 240lık çaksan o yada bu çok güzel budların olur kanka çok da takılma o yüzden. şimdiden hasadın bol olsun keyifli growlar.

hightimes1980

Yeni üye
citizen cob ledler bir cree veya luminus öneriyorum ama eğerki quantum board 1 tane alıcaksan diğeri daha etkılı olur kabın ıcındekı ısıgın etkı alanı daha iyi ama şöyle durum var aralarında cok fark aman aman yok artı olarak citizende fandan ötürü ses sıkıntısı olabılır

Al bunu arkana bakma ^^ https://ibb.co/pw51Fsr

Respect99

Yeni üye
Cvp: Bu kardeşinizin ışık konusunda yardıma ihtiyacı var

Kardeş niye uğraşıyorsun bu kadar quantum falan yazık günah o kadar paraya cob LED yap geç karşıya rescliffe diye bir arkadaş vardı 5 kökten 760 gr kuru aldı.Sogutmasinu güzel yaparsan cob ledler hem fiyat hem verim olarak gayet iyiler seni mutlu ederler.Ben kendimde cob LED kullanıyorum para senin ama tutupta bir lambaya 3 bin 5 bin gibi parada verilmez.

specer

Yeni üye
120 ye 120 obs kabin kaça mal oldu?
1. Ve 3. Linki boşver 2. Link sağlam gibi ama güvenilebilir mi işte? Sahibinden sıkıntı. Bende bi yer var istersen paylaşırım. 
Bende osb düşünüyorum ölçüler aynı ama kaça hallettin sen? 
Belkide osb den çelik iskelet mylar ve pvc kapamaya dönerim bol hasatlar. 
mupomemo' Alıntı:

mupomemo

Yeni üye
@specer kanka 4 adet osb levha aldım tanesi 50den marangoza gittim kabini ona yaptırdım kapılı falan güzel oldu kurduğum zaman konu açarım 250de marangoza verdim 450tl ye kabin yapmış oldum. marangoz tanıdık varmış sonradan öğrendim daha ucuza getirebilirdim yani marangoz tanıdık varsa ucuza kapatabilirsin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Didrug Didrug:
    *** ***** ***** ** **** ******** ******* ***** ***** ********* **
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    **** ***** ***** ** *** ******** ** **** ******* ********* ***** ****** ***** * ***** **** **** ****** ********* ***** ****** *** ******* ******* ***** **** ******* ***** hahahaha ******** ******* *** hahahaha** *****
  • Emmy Emmy:
    ******* ******* ***** ** ********* ** ********* **** ********** ****** ** ***** ******** ***** ******** *** hahahaha ***** ** **** ******** ******* ***** ***** ********* **
  • Emmy Emmy:
    ***** ****** ******* ** ******** ****** **** **** ******* ** ***** ******** ***** ********* ***** ****** ****** ***** **** ******* ***** hahahaha ******** ******* *** hahahaha** *****
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    ******* ** ********** hahahaha*** *** ******** ***** ***** ****** *** *** ******* ***** ****** ***** ********* ******* ***** ** ********* ** ********* **** ********** ****** ** ***** ******** ***** ******** *** ******
  • D Darkroom420:
    ***** ***** ******* ***** ***** ** hahahaha ***** ******* ** **** ******** *** ***** ** ********** ********* ****** ***** **** ******* **
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** ******* ***** ***** ** hahahaha ***** ******* ** **** ******** *** ***** ** ********** ********* ****** ***** **** ******* ** *** ***** ** ** **** ***** *****
  • Emmy Emmy:
    hahahahahahahaha
  • D Darkroom420:
    *** *** hahahaha* ********
  • Emmy Emmy:
  • D Darkroom420:
  • Emmy Emmy:
  • D Darkroom420:
  • Emmy Emmy:
    *** ***** ***** *** ***** ***** ****** hahahaha* **** ******** ** ****** *** ******
    *** ***** ***** *** ***** ***** ****** *** hahahaha*** ****** ****** ****** *****
  • Emmy Emmy:
    ** ***** ******** ********** ****** *** ** **** ***** **** ** ****** **** **** ****** ********* *** * ** ********
    Emmy Emmy: ** ***** ******** ********** ****** *** ** **** ***** **** ** ****** **** **** ****** *********...