Bunlardan bişey olur mu? Neyapmalıyım yardım

MrTiger420

Müptezel
Ölçecek aletim yok maalesef. Bitkide düzelme için umut var mı yoksa koparıp atayım mı sizce?
Çıkmamış candan ümit kesilmez. Ufak bir flush at, ardından yarım doz gübreli suyla sula. Coco besinsiz hassas bir medya her şey kontrollü olmak zorunda pH,PPM. Doğru pH-la sulama yapmazsan bitki verdiğin hiç bir gübreyi alamaz. Umarım doğru pH-la suluyorsun.

wizard

Üye
Çıkmamış candan ümit kesilmez. Ufak bir flush at, ardından yarım doz gübreli suyla sula. Coco besinsiz hassas bir medya her şey kontrollü olmak zorunda pH,PPM. Doğru pH-la sulama yapmazsan bitki verdiğin hiç bir gübreyi alamaz. Umarım doğru pH-la suluyorsun.
Ph 6.5 ile suluyorum. Sulamayı içme suyunu ayarlayıp veriyorum. Flush atacağım saksı 8 litre 3 katı su mu vereyim? Musluk suyu ile Flush atabilir miyim ve sonraki sular için musluk suyu kullansam olur mu?

wizard

Üye
Neyse agalar ben söktüm attım bitkileri yeni bir genetikle mümkünse uzun dönemde aynı hataları yapmadan yeniden başlayacağım. Buda ders olsun olan 18 güne oldu

MrTiger420

Müptezel
Ph 6.5 ile suluyorum. Sulamayı içme suyunu ayarlayıp veriyorum. Flush atacağım saksı 8 litre 3 katı su mu vereyim? Musluk suyu ile Flush atabilir miyim ve sonraki sular için musluk suyu kullansam olur mu?
Musluk suyuyla 10 litre Flush atabilirsin. Yavaş yavaş arayla sula ki, köklere zarar vermeyesin.Yaşadığın yerin suyunun EC/PPM değerlerini bilmediyim için ne kadar uygundur bilmiyorum. Bazı growler arıtma suyuna 150-200 PPM Cal-Mag ekliyerek, daha sonra besin tablosuna uygun gübreleri ekliyorlar.

MrTiger420

Müptezel
Giriş ve çıkış suyunun EC/PPM kontrol ederek bitkiyi beslerseniz daha sağlıklı olur. Örnek olarak:

Eğer Drenajın EC'si giriş suyunun EC'den 250 büyükse, o zaman bitkiye gübre miktarı fazla gelmiştir demektir. Bu durumda, yeni bir sulama solüsyonu hazırlarken ana gübre miktarını azaltmanız ve EC'yi düşürmeniz gerekir. EC'yi kontrol ederek rezervuardakı kalan gübreli suyun üzerine su ekleyerek EC düşüre bilirsiniz.

Drenajın EC'si giriş suyunun EC'sinden düşükse, bitki iyi besleniyor, verdiğiniz gübreyi bünyesine alıyor demektir. Ona daha yüksek konsantrasyonda gübre verebilirsiniz.

Giriş ve Çıkış suyunun EC'si aynıysa, o zaman tam olarak gereken gübre miktarını verdiyiniz anlamına gelir, aynı gübre miktarıyla devam ede bilirsiniz.

MrTiger420

Müptezel
Sağol hocam bilgilendirmen için akılsız başımın cezasını çekeceğim yeniden başlayacağım. Biraz bilgilenmem gerek.
Sıkma canını dostum hepimizin hataları oluyor. En azından grow başında olmuş. Çiçeklenme ortasında bitkinin ölmesi üzücü olurdu. 2-3 grow yaptıktan sonra çözeceksin bu işi.

Geyve5454

Müptezel
Şöyle konuyu ve yorumları okudum da bilen de yazmış bişeyler bilmeyen de Coco medyuma ph ayarlı su ver diyenler var şaka gibi arkadaşlar bilmediğiniz konular hakkında lütfen yorum yapıp yanlış yönlendirme yapmayın bir tohum güncel kur fiyatlarıyla 200₺ olmuş yazıktır günahtır

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    ***** hahahaha hahahaha*** **** ***** hahahaha ******* ****
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ***** ******** ***** hahahaha* ****** **** ******** ******* **** ***** ******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ***** **** ******* hahahaha
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    **** ****** ***** ******* hahahaha* **** ********* ********** hahahaha
  • kkush kkush:
    **** **** ******** hahahaha ** ******** ******* ***** hahahaha* hahahaha** ** hahahaha**** ********* ******** hahahaha **** *** hahahaha ******** ***** hahahaha* ****** **** ******** ******* **** ***** ******
  • Ü Üfürükçü gargamel:
    ******* ********* ******* **** ****** ***** ***** ***** *** **** ******* ********* ****
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • kkush kkush:
    ***** ********* ******* ****** ********** ********* ******* **** ****** ***** ***** ***** *** **** ******* ********* ****
  • kkush kkush:
  • Ü Üfürükçü gargamel:
  • kkush kkush:
    * ******* hahahaha ****** ****** **********
  • M mahmutaaa:
  • M mahmutaaa:
    ** ********* ********* **** ********* ***** **** ***** ***** ******* ******* *** ******* hahahaha***** ** ***** ****** ** *****
  • M mahmutaaa:
  • kkush kkush:
    ***** **** ****** **** **** ********* *** ********** ***** ***** ******* ***** hahahaha*** ********* ********* **** ********* ***** **** ***** ***** ******* ******* *** ******* hahahaha***** ** ***** ****** ** *****
  • M mahmutaaa:
    **** ***** hahahaha** ****** ******* ******** **** ******* ***** ***** ***** ******** ****** **** *****
  • M mahmutaaa:
  • kkush kkush:
    +1
  • kkush kkush:
    +1
  • M mahmutaaa:
  • M mahmutaaa:
  • M mahmutaaa:
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    ******** ***** hahahaha hahahaha** ******** ******** ********** ******
  • M mahmutaaa:
    ***** ***** ****** ****** ***** ***** **** ***** ** *** ** ***** **** ***** ** ******** ******* **********
    M mahmutaaa: ***** ***** ****** ****** ***** ***** **** ***** ** *** ** ***** **** ***** ** ******** *******...