Ciceklenmeye gecmeye hazir mi sizce kankalar

sonerads

Kıdemli Üye
Selam kankalar. Kizlar photo blue dream, 9 haftaliklar, 3 topping ile mainlining egitimi verdim. AN sensi grow, b52, calmag kullaniyorum. Budama ve egitim haftalarinda revive verdim. Ilk 2 hafta tarantula, piranha ve vodoo kullanildi, saksi 27 lt en kenarlarda bile 2 cm derinde kokler var. 4 gunde bir sulama yapiyorum, bir gubreli sulama, bir humik ve calmag ile sulama. Bugune kadar gubre yanigi, isik stresi vs bir sorun yasamadilar, sadece 4. Haftada yanlis ph nedeni ile yaprak uclarinda pirinc kadar sararmalar olustu flush attim duzeldiler. Kabinimi kendim yaptim boyu boyu 1.8 metre. Cocuklar suan 30 cm kadarlar, main lining ile tum dallari saksi kenarina kadar uzattim yukariya ordan saldim. Ana dal kalinligi 2 cm civarinda. Kabin boyu kisitli oldugu icin vegde daha fazla tutup boy atmasini istemiyorum sonra isik mesafesi sorun olacak gibi, 1 hafta sonra blooma gecireyim artik diyorum. Degerli yorumlarinizi bekliyorum, simdiden tesekkurler.
@Kanka @Freew0rm kankalar siz de iki cumle yorum yaparsaniz sevinirim:)

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Emin misin auto olduguna yoksa sen auto tohum aldim diye mi auto diyorsun ?

FcznLk

Yeni üye
Kardeşim öncelikle selamün aleyküm bitkin güzel görünüyor sararmalar derken bendeki gibi mi oldu bir bakarmisın benimde bir sorunum var .

sonerads

Kıdemli Üye
Kardeşim öncelikle selamün aleyküm bitkin güzel görünüyor sararmalar derken bendeki gibi mi oldu bir bakarmisın benimde bir sorunum var .

kanka beni tribe düşürüyorsunuz photo yazdım oraya senden önceki arkadaş da auto yazdığımı söylemiş:D
yok kanka böyle değildi uçlar daha çok kahverengiydi gübre yanığına benziyordu benimki ama verdiğim gübreyi göz önüne alınca ve ph metre dandik olunca ph kaynaklı olduğunu düşündüm, adwa aldıktan sonra da yaşamadım. seninkini ışık yanmasına benzettim biraz ama emin değilim. alt yapraklarda var mı sararma, ışığın ne, kaç cm mesafede duruyor?

sonerads

Kıdemli Üye
Kusura bakma haklisin. :)
Evet gec blooma. Isik su anda ne yapiyorsun bilmiyorum ama 12/12 gec. 12/12 photo bitkiye hadi cicege gec demektir.
kanka şuan 300 cobled ve 2x50watt torch var 4500 lümen 6500k. cobled devam edecek, torchları gün ışığı ile değiştireceğim. biliyorum 12/12 almam gerektiğini de yeterince gelişmiş mi ondan emin olamadım. haftaya cumartesi 1 gün karanlığa alıp sonra 12/12 geçiririm muhtemelen yoksa boyu sıkıntı olacak gibi

Ü

Üye silindi 24689

Guest
kanka aleykümselam bu arada kusura bakma selamını almayı unutmuşum:)
O bitki ucundaki renk degisimi gübre fazlalagindan kankalar. Eger devam ederseniz gübre vermeye o uclar kahverengiye dönecek yapraklar kivrilmaya basliyacak . Kahverengine döndögü zaman yapraklar gidiyor demektir.

FcznLk

Yeni üye
kanka beni tribe düşürüyorsunuz photo yazdım oraya senden önceki arkadaş da auto yazdığımı söylemiş:D
yok kanka böyle değildi uçlar daha çok kahverengiydi gübre yanığına benziyordu benimki ama verdiğim gübreyi göz önüne alınca ve ph metre dandik olunca ph kaynaklı olduğunu düşündüm, adwa aldıktan sonra da yaşamadım. seninkini ışık yanmasına benzettim biraz ama emin değilim. alt yapraklarda var mı sararma, ışığın ne, kaç cm mesafede duruyor?
Kanka bende auto okudum ilk yada yorumu görünce arkadaşın ordan kaldı aklımda teşekkür ederim bilgiler için sağol varol ;)

FcznLk

Yeni üye
O bitki ucundaki renk degisimi gübre fazlalagindan kankalar. Eger devam ederseniz gübre vermeye o uclar kahverengiye dönecek yapraklar kivrilmaya basliyacak . Kahverengine döndögü zaman yapraklar gidiyor demektir.
Eyvallah kral yani bloom gübresi veriyorum suan enson geçtiğimiz pazartesi değil ondan önceki hafta verdim grow gübresini acaba hicmi vermeyeyim gübre bir süre

Ü

Üye silindi 20072

Guest
Kanka merhaba,bugüne kadar gayet güzel bir şekilde gelmişsin bundan sonraki süreçte en az bu kadar verimli geçerse hasat yüzünü güldürecektır,şu sıra 24saat karanlığa alıp sonrasında 12 12 devam etmeni ve grow gübresi azaltıp bloomu bir tık cogaltmani bunuda bitkinin tepkimesine göre devam etmeni öneriyorum diğer arkdslarda aynı şeyleri söylemiş zaten,buradan takipte olacağız ilerisi icinde ellerine sağlık bol hasatli kyifli bir grow olur umarim.

sonerads

Kıdemli Üye
Kanka merhaba,bugüne kadar gayet güzel bir şekilde gelmişsin bundan sonraki süreçte en az bu kadar verimli geçerse hasat yüzünü güldürecektır,şu sıra 24saat karanlığa alıp sonrasında 12 12 devam etmeni ve grow gübresi azaltıp bloomu bir tık cogaltmani bunuda bitkinin tepkimesine göre devam etmeni öneriyorum diğer arkdslarda aynı şeyleri söylemiş zaten,buradan takipte olacağız ilerisi icinde ellerine sağlık bol hasatli kyifli bir grow olur umarim.
çok sağol kanka iyi dileklerin için, ne yaptıysam bu forum sayesinde okuyarak, sizlere sorarak yaptım, hepinize teşekkür ederim:)
dün alttaki fan yaprakları alıp sadece revive ile sulama yaptım gübre vermedim. o zaman salı ya da çarşamba flush atıp, 24 saat karanlığa alıp 12/12ye geçiyorum, biraz grow , growdan biraz fazla bloom verip çiçeklenmeyi ateşliyorum:)
çok teşekkür ederim tekrardan ilgilendiğin için, takıldığım yerde yine rahatsız ederim seni. iyi growlar bol hasatlar dilerim.

Ü

Üye silindi 20072

Guest
çok sağol kanka iyi dileklerin için, ne yaptıysam bu forum sayesinde okuyarak, sizlere sorarak yaptım, hepinize teşekkür ederim:)
dün alttaki fan yaprakları alıp sadece revive ile sulama yaptım gübre vermedim. o zaman salı ya da çarşamba flush atıp, 24 saat karanlığa alıp 12/12ye geçiyorum, biraz grow , growdan biraz fazla bloom verip çiçeklenmeyi ateşliyorum:)
çok teşekkür ederim tekrardan ilgilendiğin için, takıldığım yerde yine rahatsız ederim seni. iyi growlar bol hasatlar dilerim.
Her zaman biraderim,buralardayız dilimiz döndüğünce keyfin daim olsun selametle :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ****** ***** ********** ***** ******** ***** **
  • M merto1835:
  • M merto1835:
    ** ****** ****** ******* ***** hahahaha**
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ** ****** ********** ***** ******* ********* **** *** ****** ********* hahahaha**
  • M merto1835:
    ******** *** hahahaha** **** ***** ******* ********* **** *** ****** ********* hahahaha**
    +1
    ******* hahahaha* ********* ****** ***** ***** *** *****
    ***** ********* ****** ***** hahahaha*** ****** ** **** ******** *** ******** ***** *** **** ** ***** ***
  • M merto1835:
    ******** *** ******** ******* ********** ***** ********* ***** ***** ****** *** ****** ******
  • M merto1835:
    ****** ********* hahahaha*** ********* ****** ***** hahahaha*** ****** ** **** ******** *** ******** ***** *** **** ** ***** ***
    **** * ***** **** ******* **** *** ********* *
    ***** *** ******* ********** ***** ***** ******** ********* ****** hahahaha**** ***** ***** ******** ****** ** ** ******* ****** ****** **** ****** *** ******* ********* ***** *****
    +1
    ******** *** ******** ******* ********** ***** ********* ***** ***** ****** *** ****** ******* ***** ******* ****** ***
    ****** ***** ********* ****** hahahaha**** ***** ***** ******** ****** ** ** ******* ****** ****** **** ****** *** ******* ********* ***** *****
    **** ********** hahahaha***** **** hahahaha**** ******* * ******* ******* **
  • M merto1835:
  • M merto1835:
    ******** *** ******** *** ********** **** ********** hahahaha***** **** hahahaha**** ******* * ******* ******* **
    ******** *** ******** *** ********** **** ******* ********* ********** ******* ******** ******** ****** hahahaha** ********* ****** ******** ********* ******** **** ********
  • M merto1835:
    ******** hahahaha** *** ***** ***** ********* hahahaha* ***** *** ** ******* ******* **
    hahahahahahahaha
    ****** ****** ****** ** ***** ***** **** ** *
    NewGardener NewGardener: ****** ****** ****** ** ***** ***** **** ** *