DAL KIRILDI. Nasıl toparlarım?

?

• kes

Kullanılan: 2 14.3%
  • koru

Kullanılan: 12 85.7%

• Kullanılan toplam oy
    14

mert özmen

Yeni üye
kankalar son 3 haftalık periyoda soktum çiçekleri. auto dark devil. şu dal kırıldı bunu en sağlıklı ve güvenli şekilde nasıl toparlatırım acaba yardımınıza ihtiyacım var :) ayrıca eğer bunun düzelmesi bitkinin enerjisinin çoğunu çekip verimsizleştirme gibi bir durum yapacaksa koparıyım gitsin, içeceğim olur erkenden. ama kopardığım için bitki aptallaşadabilir bilgim yok tahmini söylüyorum bilgiler sizden kanka en iyi çözüm nedir. eğer sağlıklı olacak ve performans düşürmeyecekse önceliğimi dalı onarmaya vermek istiyorum;

https://imgur.com/a/uljRcZ3

Cvp: DAL KIRILDI. Nasıl toparlarım?

çok önemli bir kırık değil ama şu video da uygulamalı olarak anlayacağın bir yöntem var.
https://www.youtube.com/watch?v=vacg2FZWtrk   dk 4.50 den itibaren bakabilirsin

cannabis16

Ordinaryüs
supercropping diye arat youtube de senin kazaa yaptığını ben ve çoğu grower bilerek ve isteyerek yapıyoruz.biraz fazla gelişen dalların diğer dallarla eşit seviyeye getirmek için kırıyoruz.güzel bi supercropping kırılması gibi olmuş,lifler kopmamış,o yüzden bantla sarmana gerek yok,2 güne orası şişer ve bitki tamir edip yoluna devam eder.kesme elleme,oluruna bırak..bitkini gayet güzel büyütmüşün son demlerinde ne yapıyorsa işi ona bırak.
dumanın bol olsun

T

tuna

Guest
Kırık hakkında bilgim olmadığı için birşey diyemiyeceğim, yalnız bitkin çok sağlıklı ve güzel gözüküyor.

karlibas

Yeni üye
bitkin güzel büyümüş ,yüz güldüren bir hasat alırsın . Kaç haftalık olduğunu öğrenebilir miyim ?
Pek çok grower bilerek dal kırıyor buna da HST (high strees training deniyor ) ,thc oranını önemli ölçüde arttırır

deniz16

Yeni üye
photo bitkilerde veg dönemde yapılır supercrop auto bitkiye zaten bu tür eğitimler yapılmıyor hele birde çiçeklenmede hiç bir bitkiye yapılmıyor  benim tavsiyem dalı düzeltip bantla bitki uğraşmasın dalı adam etmeye bitkin auto zaten

mert özmen

Yeni üye
arkadaşlar çok teşekkür ederim içim rahatladı kralsınız harbiden bu bilgiler çok işime yarayacak hatta yeri gelmişken sorabilirim deneyimleriniz ışığında nekadar geciktiriyor dalın veya tüm bitkinin gelişimini bu işlem, ve yararları ne ölçülerde oluyor diğer faktörlerinde uygun olduğunu düşünürsek. ingilizce kaynaklardan bilgiyi sınırlı kapabiliyorum :)  tavsiyeniz üzerine (zaman sıkıntım var artık çok geciktiremem) çok gecikmeyecekse bu işlemi diğer dallara ve bitkilerede uygulayabilirim yeterli bilgiye sahip olursam.

@tuna @karlıbas beyler valla beni sevindirdiniz sevindim ilk çiçeğimin bazı sorunlara ve bir haftadır kötü bakıma rağmen bukadar göze girmesine :) açıkçası ilk ay sistemim dahi yoktu maddi durumumu toparladıkça zamanla aldım birşeyleri süreklide araştırdım, ama maddi durumum baştan rahat olsaydı daha hızlı bir gelişim yakalayacaktım. bitkimi ekeli 3 ayı 2 güne dolduruyor. genetik jack herrer ve superlemon haze kırmasının dark devil ile kırması. 3 aylık olduğu söylendi. 2 ayda hasat alanınıda gördüm. resimdeki dalı kırılan diğerlerine göre en geride sayan bitkim ama hepside 3buçuk ayı bulabilir bilmiyorum sürekli gözlem halindeyim.

cannabis16

Ordinaryüs

deniz16' Alıntı:
photo bitkilerde veg dönemde yapılır supercrop auto bitkiye zaten bu tür eğitimler yapılmıyor hele birde çiçeklenmede hiç bir bitkiye yapılmıyor  benim tavsiyem dalı düzeltip bantla bitki uğraşmasın dalı adam etmeye bitkin auto zaten

supercroppingi yabancı growerlar özellikle çiçeklenmenin 2. haftasından sonra yapar.bitkinin dallarının en son hali önemlidir,ilk hali değil.
autolarda yapılmaz evet doğru,ama kazaen de olsa dal kırılmışsa hiçbir zararı olmayacaktır,bitki kendini toparlar gül gibi geçinirler.

Tohumsuz Kanka

Yeni üye

Sakın kesme kanka bu bitkin için dert değil kendi onarımını zaten kendi yapacaktır.  Bu arada bitkin çok güzel gözüküyor.  ?

Ba$kan

Yeni üye
PKim çiçeklenmede eğitim verilmez diyen arkadaş.evet herkes iyi hoş yorum yazmak ister.lakin doğru bir yorum.onlu bir eğitim gibi monster cropingler yapiliyor çiçeklenmede.ondan ilave dali kirilan arkadaş onu bir (Y) şeyle duz tot.zaten kirilmamiş.bitkinin hayatinin sonlarinda komple dali ortadan kesiyorlar.sonra birleştiriyorlar.(thc) artırmak için.splittin the stem govedyi ortadan  kesiliyor.neticesinde soylediğim bazen kendeliri kiriyor.ama birleşiyor yeniden.duzelir dert etme

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • istr istr:
    hahahaha ******
    +1
  • O obeb:
  • O obeb:
    ******* hahahaha ********* ********* hahahaha****
  • istr istr:
    ***** ** **** ******* hahahaha* ******** ******* hahahaha** *** ****** ****
  • istr istr:
  • O obeb:
  • istr istr:
  • O obeb:
  • O obeb:
  • istr istr:
    ** ****** **
    +1
  • O obeb:
  • istr istr:
  • Dodo Dodo:
    hahahaha *** ********* ********** ****** ******
  • O obeb:
  • istr istr:
  • Dodo Dodo:
  • O obeb:
    *** ***** **
  • O obeb:
  • istr istr:
  • istr istr:
    ******** * *** ********* ***** **** ******** ********* ********** ******* *** *********
  • O obeb:
  • istr istr:
  • istr istr:
  • istr istr:
    ********** ** ********** ****** *** ***** ***** ***** ** ***** hahahaha**
  • Dodo Dodo:
    Dodo Dodo: ***** ****** ***** ***** ***** ******** *******