Dolapta açan çiçekler

• Konbuyu başlatan Üye silindi 24060
  • Başlangıç tarihi

husyn

Doktor
acaba tek çeşit diyot ışimizi görürmü mesela 3500k sarı ışık
1668709404467.png

Son düzenleme:

husyn

Doktor
aga bitki yetiştirmalerde daha çok az walt kullanılıyor sebebi ise sereda bitkiler raf raf yapanlar var ışık bitkilere zaten çok yakın oluyor şimdi bir takım konular varda girmiyeceğim onlara ama olusan foton bir noktadan sonra sönümleniyor yok oluyor, ben o yüzde değerlerin biraz daha yüksek olmasını istiyorum yani benim istediğim sistemin fotonları en azından 80cm içerisinde etkili olsun ama bu foton yoğunluğu ve etkisi 10cm de bile çok değişiyor zayıf ışığın fotonları 50cm gitse bile yoğunluğu ve etkisi az olacaktır ama düşük led sisteminde yapıp 500-800 led sayısında yapıldığında evet gene etkili olacaktır diye düşünüyorum

husyn

Doktor
bu düzenlediğimiz tasarımın 1m2 içirsinde görünümünüde ekliyeyim ölçüler 100cm 100cm 200cm
1668727647413.png1668727722405.png

husyn

Doktor
Google driver erişim izni olmadan izin vermez kankam güvenlik açısından. Fiyat listesine bakamam. Pdf olarak veya ekran görüntüsü olarak paylaşsan olmamı kankam. Yoksa drive onaylı hesap ile açılır senin driver ise senden izin ister.
şimdi farkettim bunu ben izin vermemişim ama şimdi verdim, çok kişi bakma istemiş mail dolu idi

Ü

Üye silindi 24060

Guest
dostum sence renk dağılımı nasıl olmalı ben kendime göre düzenledim seninde fikrini isterim
sarı olanlar 3000K beyazlar 6000K mavimsi 4000K
Ekli dosyayı görüntüle 15322
Kankam kusura bakma vpn opera kullanıyorum bu aralar çok atıyor beni giremiyorum. Işıklarda mavi yaprak oluşumunu tetiklerkrn dallar zayıf kalır onun içinde kırmızı eklemek gerekmezmi nm dalga oyunu bilmiyorum ama deepred olarak geçen. Çiçektelenmede sarının içindeki kırmızı yetersiz gelmezmi. Onu unuttuk.

husyn

Doktor
6000k mavi ışık yoğunluğuna sağıp, 4000k mavi ve kırmız ışık dengeli, 3000k kırmızı ışık ağırlıklı
ben ne yaptım aga, 96 ledi 3000k, 32 ledi 4000k 64 ledi 6000k, değerler dengeli gibi ama 4000k kırmızı ağırlıklaşıyor

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Ü

Üye silindi 24060

Guest
6000k mavi ışık yoğunluğuna sağıp, 4000k mavi ve kırmız ışık dengeli, 3000k kırmızı ışık ağırlıklı
ben ne yaptım aga, 96 ledi 3000k, 32 ledi 4000k 64 ledi 6000k, değerler dengeli gibi ama 4000k kırmızı ağırlıklaşıyor
Ozman sıkıntı yok kankam çok güzel olacak

husyn

Doktor
renk değerlerine gene bakarızda benim şu an aklımdaki sistemin alanı yani şimdi elimizde iki tane düzenlediğimiz sistem var biri uzunca diğeri toplu hangisi daha iyi olur, ben düşünüyorum toplu olan 1m mesafenin 0,5m tam ortasına daha çok etki yapacak gibi

husyn

Doktor
ikisininde değerleri isteklerimizin üzerinde, şöyle bir şey var geniş olanın akımını daha uçuza ilk bakışıma göre yaparız gibi ama diğerini tam çözemedim dikkatlı bakmadım akımı yükseltici bulamassak driveri 2000tl gelecek sadece

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    +1
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ***** **** ***** ****** ****** **** **** ***** *** **** **** ********
    ******** ******* ***** hahahaha **** ****** ** ******* ******** ***** ****** ******
    *** ********* **** ******* ***** ****** *** hahahaha*
    +1
    ** ****** **** **** **** ********** *** * ******** hahahaha*
    +1
  • B Bacardi:
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha*
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ******
    ******** ******** ********* * ***** ********* ***** **** ****** ****** ****** ***** ***** * ** hahahaha* **** ******* ***** ***** ********* ** ***** **** ********** ******** ******* ***** ********
    +1
    hahahaha**** ******** hahahaha hahahaha*** ***** **** **** hahahaha****** ***** hahahaha ** hahahaha* ******** hahahaha** hahahaha*
  • B Bacardi:
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** *****
  • Q quavo52:
  • Q quavo52:
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha*
  • J johnny513:
    ******* ****** ******* **** ******** ******* hahahaha ***** hahahaha***** **** ** hahahaha
  • J johnny513:
    ** hahahaha* **** ****** ****** hahahaha***** ** hahahaha******* ******** **** *******
    hahahaha**** ***** *** ******* hahahaha* hahahaha*** ****** *** **
    +1
    hahahaha** ***** ***** **** * **** ********** **** ** ***** *** *** ******** *** *** ***** ********** ****** ****** **** ******** ****** ******* * ****** ** **** ***** ********* ******* **** hahahaha
  • KOVACI KOVACI:
    **
    KOVACI KOVACI: **