Dolapta açan çiçekler

• Konbuyu başlatan Üye silindi 24060
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 24060

Guest

[https://www.hizliresim.com/3txgrbe görsel]

Evet arkadaşlar üstadlar abiler kardeşler herkez selam. Aralık 20 hasat günü tahmini 10. Hafta bloom olması lazım. 15 temmuzda ilk 1.gün günleri not etmediğim için hatırlamakta zorlanıyorum. Küçük olan klon bitkimiz Ak48 photo. Ana bitkide 2 hafta önce başladı ph 6 ile 7 arası sulama yapıldı Klon da yeni başladı molibden gibi geldi bana magnezyum da olabilir. Boş sulama larda 1lt/ keçi boynusu ve 1 lt / Bio bloom + bogrow 3 er olarak geldim son sulamada 5 ml olarak verdim. şuanda çiçeklenme den dolayı nitrojen eksikliği başladı bloom da ileri zamanlarda normal sanırım. Yoksa kahve telvesi ile müdahale etmem konusunda tavsiye lere açığım. Yaprak uçlarında gübre yanığı hafif mevcum gübreleme 30 gün daha devam edip son 10 gün ortalama 3 günde bir sulama düşünürsek 3 sulama flush olacak. Dallara destek çubuğu ile kaldırıcam ama sömekleri şişirme konusunda tavsiyesi olanlara açığım. Organik olmayan verdiğim tek şey geçen haftaya kadar Revive geriye kalan organik. Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim. @Xcd @higthead @Silas @Harmankush54 @Amca35 @AllGreen

Temizlik yapmıştım foto çekmeyi unutmuşum mazur görün klondan tırtık hafızamı durduruyor bazan :D temiz halimi güncelleme yapıcam.

Güncel

https://www.hizliresim.com/emtsfmd

Yatık dalları destekli cem içeride kalan ince sömek gibi ama benzemeyen tüylü minik şeyleri çıkarttım gerçekten hiç ışık almamışlar son 40 gün kala tekrar temizlik yaptım hemde stres yapacak şekilde bakalım nasip nasıl olacaklar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

husyn

Doktor
ışık sistemin önünde mika benzeri bir korumamı var dostum
zaten hasatınada az kalmış, dediğin gibi mobilden eksikliği ve fazla sulama sıkıntılarıda var gibi, ama benim merek ettiğim toprak ph kaç acaba eğer 7 üzeri ise sorun başka o zaman, toprak ph ölçe biliyorsan sulu iken değil az sulu yani nemli iken kesin sonuç diye biliyorum

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 24060

Guest
ışık sistemin önünde mika benzeri bir korumamı var dostum
zaten hasatınada az kalmış, dediğin gibi mobilden eksikliği ve fazla sulama sıkıntılarıda var gibi, ama benim merek ettiğim toprak ph kaç acaba eğer 7 üzeri ise sorun başka o zaman, toprak ph ölçe biliyorsan sulu iken değil az sulu yani nemli iken kesin sonuç diye biliyorum
Fazla sulama yok kankam da düşük ph dan kaynaklandı ph ölçer kullanmıyordum. Dinlenmiş çeşme suyu 7 ph gübreler de aşağıya çekmiş iyice. Birde tam akıtma yapamadım alttan . Bir daha ki growa hazırlıklı giricem inşallah.

husyn

Doktor
kanka bak yaprakların çoğu bu şekilde, kendilerini salmış ve içe doğru büzülmeler var, sulamadan kanka gübrelemedende olabilir ama oda yakardı, bence sulamadan
1668190745936.png

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 24060

Guest
Fazla sulama yapmadım ama 2 hafta falan ph 7 sulama yaptım sadece. Yapraklar daki kızarma durup sararma ya başlayınca 5 Bio bloom 5 Bio grow girince gübre fazla geldi zaten yaprak uçlarında gübre yanığı var kankam. Boş sulamada da litreye 1 tatlı kaşığı keçi pekmezi giriyorum Dallar yatmaya başladı sonra.

husyn

Doktor
gübre sıkıntısını sulayarak çözemezsin toprağı kurutmanlazım nedeni hareketli gübreler ortamı daha kolay terk etsin hepsi birde bitmezler ama yoğunluğu azalır, pekmez gibi protein ve karbonhidrat gibi içeriği olana besinler zaten fazla gelirse onun kurtuluşu yok kanka ertesi gün başlar 3 günde yapacağını yapar,

husyn

Doktor
kanka ben çok fazla değişik şekillerde denemeler yaptım, mesela plastik saksının altına kiremit parçaları ve taş parçaları dizdim 7cm yükseklikte yaptım saksı altı kabınıda biraz yüksek tuttum ve 5cm su hep tuttum, ama şu handaki yöntemim biraz daha faklı

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Doğru diyorsun kankam onun için keçi az az giriyorum. Yarın bakalım boş sulama yapıcam yine 1 tatlı kaşığı 1.5 lt olacak şekilde giricem bu kez keçi yi. Sonraki growda saksı ile altlık arasına düzgün yükseklik ayarlıcam. Altan su akıtamıyorum onun için çok oldu bu kitlenmeler.

husyn

Doktor
süt kanka çiğ süt içeresinde yok yok elementlerin dışında vitamin ve mineral deposu içeriğini internetten bulabilirsin,
birde ben 10lt saksıya yaptığım sulamayı anlatsam öğle olurmu dersin :)

Ü

Üye silindi 24060

Guest
süt kanka çiğ süt içeresinde yok yok elementlerin dışında vitamin ve mineral deposu içeriğini internetten bulabilirsin,
Kankam ben süt almıyım yoksa kokudan eve giremem. Boşver sütten gelen bana gelmesin.

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Nasıl verdin sütü kankam merak ettim

husyn

Doktor
kanka saksın kaç litre olursa olsun 1 su bardağı çiğ süt max 1,5 su bardağı 2 su bardağı sula karıştırıyorsun

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Valla kankam besinler çok güzel ama ben onun kokusunu psikolojik olarak alırım. Olmayan kokuyu bile varmış zannederim. Süt sadece tatlı yapımında giriyor eve.

husyn

Doktor
Valla kankam besinler çok güzel ama ben onun kokusunu psikolojik olarak alırım. Olmayan kokuyu bile varmış zannederim. Süt sadece tatlı yapımında giriyor eve.
çok etkili ama benimki muhabbet, senin yöntemin ve bilgin farklı ola bilir, ama sulama konusunda dikkat et kanka çok önemli ben cihazla olçum yaparak veriyorum zamanı ve uygulamayı ona göre yapıyorum,

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Kankam ben bu şekilde götürdüğüme bile şükrediyorum. ben o gardrop ta köşe alabilmek için dyson v15 süpürge aldım hanıma. Evim 2+1 benim kabin çok göze batıyor. Yavaş yavaş korkutmadan kademe kademe sabırla ayarlıcam hepsini. Onu bırak benim apartmanda rütbeli askerler oturuyor iç işleri bakanlığı lojmanları gibi havayı bile dışarı yada bacaya veremiyorum. Hepsi evin içine veriyor sen düşün.

husyn

Doktor
kanka ben tohum satıcılarını gezindiğimde bende AK48 seçmiştim, kokusu nasıl kanka yoğunmu fazla yoğun değilse sal gitsin

Ü

Üye silindi 24060

Guest
kanka ben tohum satıcılarını gezindiğimde bende AK48 seçmiştim, kokusu nasıl kanka yoğunmu fazla yoğun değilse sal gitsin
Kankam gelişim bir ay sonra salmaya başlıyor kokuyu. Leşşşşşş hemde nasıl leşş. Yaprakların bile ağır kafası var. Garip ama gerçek. Filiz den ilk 1 ay sıkıntı yok. Sonra yapraklar başlıyor hafif yapış yapış olmaya ozman başlıyor koku salmaya. Yaprak sar iç kafan oluyor ağır kafa uyutuyor çok güzel. :D :D

husyn

Doktor
kanka doğada suyu arıtmak için belli bir katmanı kömürden yapıyorlar onun sebebi arındırıcı özelliği olduğu için, yani demek istediğim u şeklinde baca parçasına kömür tozu doldur aga filtre görevini görür diye düşünüyorum zaten fazla para tutmaz en azından denemiş olursun doğada karbon içeriği en fazla kömür diye biliyorum,

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    hahahaha**** hahahahahahahaha*** *** hahahaha **** ********** ********** ********* *** ***** ********* *** ***** hahahaha ***** ****** ********* ** ***** ******* ******** **** ******** **** *******
    ******** ********** hahahaha**** *****
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ********* **** ****** * ***** ******** ** ******** **** ******** ****** **** * ****** **** *** *****
  • NewGardener NewGardener:
  • kawinnnz kawinnnz:
    *** ***** ***** ***** **** ****** ****** hahahaha*** **
  • NewGardener NewGardener:
    hahahahahahahaha hahahaha****
    ***** * ********* **** ***** ******** *** **** **** **
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahahahahahahahahahaha********** *****
    ****** ********** ***** ***** ** ****** ** ******** ** ********* ***** ***** hahahaha ** hahahaha* *****
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ****** ***** ****** ***** hahahaha****
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** ***** ** ****** ** ******** ** ********* ***** ***** hahahaha ** hahahaha* ***** ********** ****** ** **** ***** ********* * ****** **
    ****** ***** ****** ***** hahahaha**** ***** *** hahahaha ** ******
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ***** hahahaha* *** **
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahahahahahaha***
    ********** ****** ** **** ***** ********* * ****** ** ***** **** ** ***** ****** ********** **
    +1
  • 5.yaprak 5.yaprak:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** ***** hahahaha**** ****** ******** **** ****** ***** **** *** ******* ********
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ***** ******** *** ***** hahahaha* ** ********
    5.yaprak 5.yaprak: ***** ******** *** ***** hahahaha* ** ********